Kaspersky Lab: Kā pasargāt sevi no interneta krāpniekiem

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas PR Kaspersky Lab: Kā pasargāt sevi no interneta krāpniekiem

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152770
    shady
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/29_interneta_zagli_1.jpg[/imgl] Kaspersky Lab iepazīstina ar Satura analītiķu nodaļas vadītājas Darjas Gudkovas rakstu „Kā pasargāt sevi no krāpšanas internetā. Praktiski padomi”. Cilvēks ir visneaizsargātākais informācijas drošības sistēmas elements. Viņam piemīt dažādi vājumi, piemēram, lētticība un neuzmanība, tāpēc, lai gūtu vieglu peļņu, kibernoziedznieki aktīvi izmanto tā dēvētās sociālās inženierijas metodes.

    Viens no izplatītākajiem interneta krāpšanas veidiem ir pikšķerēšana. Parasti ļaundaru mērķis ir lietotājvārdu un paroļu ieguve, lai piekļūtu banku kontiem vai elektronisko maksājumu sistēmu uzskaites informācijai, kā arī sociālo tīklu un tiešsaistes spēļu lietotāju kontiem.

    Lai iegūtu vajadzīgos datus, krāpnieki izsūta viltus paziņojumus resursa administrācijas vārdā; izmantojot āķīgas pārliecināšanas metodes, viņi piespiež interneta lietotāju pa saiti pāriet uz viltotu (bet no īstās neatšķiramu) tīmekļa vietni, kurā tiek prasīts ierakstīt lietotājvārdu un paroli. Iegansti var būt dažādi – „noklikšķiniet uz saites, citādi jūsu konts tiks bloķēts”, „aplieciniet savu identitāti” utt.

    Tiklīdz interneta lietotājs ievada konfidenciālo informāciju, viņš uzreiz nonāk krāpnieku rokās. Uzlauztu sociālā tīkla kontu ļaundari var izmantot surogātpasta izplatīšanai, bet personisko saraksti – šantāžai; ja noziedznieki ir nozaguši tiešsaistes spēles profila lietotājvārdu un paroli, tad tēls, visticamāk, tiks pārdots interneta izsolē.

    Ir vērts paturēt prātā, ka bankas, maksājumu sistēmas un e-pasta pakalpojumu sniedzēji nekādā ziņā nelūgs klientu pieslēgties, noklikšķinot uz saites e-pasta vēstulē. Š āda prasība automātiski nozīmē, ka ziņojums ir pikšķerētāju izlikta ēsma.

    Viltotu vēstuli, kas satur saiti uz iespējamo oficiālo organizācijas resursu, var vienkārši atmaskot, novietojot kursoru uz saites. Tad rīka padomā jeb paskaidrē (vai pasta klienta kreisajā apakšējā stūrī) jūs redzēsit īsto tīmekļa vietnes adresi, kurp nokļūsit, noklikšķinot uz saites.

    Uzmanīgi skatieties, uz kādu tīmekļa vietni pārejat – bieži vien krāpnieki saviem domēniem izvēlas nosaukumus, kas ir ļoti līdzīgi oficiālo portālu nosaukumiem. Ja rodas šaubas, pašrocīgi ievadiet resursa oficiālo adresi pārlūkprogrammas adreses joslā, neizmantojot vēstulē doto saiti. Š ādi jūs noteikti pasargāsit sevi no pārejas uz krāpniecisku tīmekļa vietni.

    Interneta plašumos ir jāuzmanās ne tikai no pikšķerētājiem. Par citiem interneta krāpšanas veidiem (viltotiem loteriju laimestiem, „Nigērijas vēstulēm”, finanšu piramīdām, ubagošanu u. c.) un paņēmieniem, kā sevi pasargāt no ļaundaru izliktajiem slazdiem, iespējams uzzināt, izlasot pilnu rakstu: securelist.com

    #254261
    Snorx
    Participant

    Cik debīlam, vai līkrocīgam ir jābūt, lai savus datus dotu 3šajai personai?

    #254262
    Kon
    Participant

    Mana māte noteikti neievērotu, ka adreses joslā ir drugiem.lv nevis draugiem.lv utt.

    Viens no retajiem, derīgajiem kasperska PR.

    #254263
    KristoZ
    Participant

    Snorx wrote:

    Cik debīlam, vai līkrocīgam ir jābūt, lai savus datus dotu 3šajai personai?


    Atvaino, bet cik gudram ir jābūt, lai uzrakstītu šādu komentāru?

    #254264
    Snorx
    Participant

    Tavs paraksts par Tevi liecina… Rakstu lasīji, lai uzd**tu? Eeinšteins nerunāja angliski tavai zināšanai- viņš to nedarīja principiāli…

    #254265
    Crow
    Participant

    Personas datu nodošana trešajām personām ir, man šķiet, ļoti plaši izplatīts paņēmiens internetos. Pie daudzām reģistrācijām tīri oficiālos kantoros ir ķeksis vai kaut kāda info par piekrišanu, ka tur tādi un tādi dati tiks nodoti tam un tam – vai otrādi – kaismīgs zvērests, ka tas nekādā gadījumā nenotiks (ko neviens nevar garantēt šais laikos).

    #254266
    KristoZ
    Participant

    Snorx, ja jau mēs pēkšņi tik personīgi runājam, vai drīkst jautāt, kādēļ Tu esi tāds uzvilkts pēdējā laikā? Bez jebkādiem zemtekstiem.

    Pirmkārt, vēlos paskaidrot, ka mans komentārs noteikti nebija retorisks, un, lai gadījumā Tu to tā neuztvertu, sāku to ar vārdu “atvaino”. Ar to es noteikti nevēlējos, tā teikt, izmantojot Tavu leksiku, uzd***t. Tas būtu viens no pēdējiem iemesliem, kādēļ es vispār vēlētos rakstīt komentāru.

    Es Tev uzdevu pretjautājumu, jo mani “aizķēra” Tava komentāra ārkārtējais vispārinājums, maigi sakot.

    Kādēļ Tu vēlies aizvainot visus, kas, apzināti vai arī neapzināti, nodod savus datus “trešajām personām”?

    Vai Tavā izpratnē ir kāda atšķirība terminam “trešā persona” (- IT sfērā, likumdošanā, un, piemēram, valodas gramatikā) ar šajā PR rakstā minētajiem “ļaundaris” un “krāpnieks”?

    Visbeidzot, par manu parakstu, jā, tā tas arī ir domāts, ka tas liecina par manu uzskatu. Tu man liec noprast, ka esi labi pazīstams ar Einšteina filozofiju – principiem un uzskatiem – tad nu man Tev vienkāršs jautājums: Kādēļ viņš, pēc Tevis teiktā, (vispār?) principiāli nerunāja angliski?

    Paldies par uzmanību. 😕

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā