Sākumlapa › Forumi › Notepad.lv › IT ziņas › Katrs trešais serveris pasaulē darbojas tukšgaitā
Iemesls, kāpēc liela daļa aparatūras reāli nedarbojas, ir visvienkāršākie: serverus nereti iegādājas bez nopietnas vajadzības (“jo mēs gribam būt kruti” vai “gan nākotnē noderēs”), bet jau esošo infrastruktūru neprot pienācīgi nokonfigurēt un noslogot. Pieņemot, ka katrs serveris izmaksā 3000 USD, kopā sanāk ap 30 miljardiem. Ja tos atslēgtu no tīkla, ietaupītos 2,2 GW elektroenerģijas no pašām ierīcēm plus 1,8 GW no dzesēšanas iekārtām un perifērijas.
Minētajiem datiem piekrīt arī citi pētnieki – Uptime Institute un McKinsey & Company, kuru atzinumi liecina, ka ASV tikai 2/3 serveru darbojas lietderīgi. Izrādās, ka uzņēmumu un citu biznesā lietojamo serveru noslodze reti pārsniedz 6 procentus.
Kā saka: Ir meli, Lieli meli un statistika.
Manā gadījumā serveris tiek slogots par kādiem 65-70% atkarībā no useru garastāvokļa. Būtu stulbi utilizēt vairāk ikdienā, jo tad pīķa stundās vienkārši matus raut ārā un trubu slēgt ārā. Vienmēr jābūt kaut kādai rezervei. Redzu, ka uz 90% sāk griezties viss tā stabili, saprotu, ka resurs paliek par maz. Jāpērk vai nu RAM vai vienkārši jādomā ko piegriezt, vai kas lieks nestrādā utt. 70% tas ir optimālais noslogojums.
Pa tukšo griest nav prātīgi, tas gan, lētāk tad ir īrēt VPS kamēr saproti, ka vajag reālu dzelzi. Ja vajag vienai mājaslapai, vai vienai web aplikācijai/grāmatvedības programmai, tad tas ir overkill. bet ja tiek darbinātas pāris lapas, pāris aplikācijas un vēl glabāti dati, tad var sākt apsvērt ideju iegādāties, vai uzturēt kaut kur reālu dzelzi.
Manā gadījumā netiek īrētas nekāda vieta datucentros, jo sanāca tā laime par eiropas naud
am ierīkot sakarīgu servertelpu ar visu raku, dzesēšanu un nepaŠ—traukto barošanu sakarīgu. Reāli infrastruktūra gatava, lai iestāde pati varētu uzturēt ap 4-5 fiziskiem serveriem un par, salīdzīnoši, zemām izmaksām palielonāt šo skaitli līdz 10. Kaut gan diez vai tas notiks tuvākajā nākotnē.
Preses relīzes