Kino apskats: Krēsla – Rītausma 1.daļa

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Kino apskats: Krēsla – Rītausma 1.daļa

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #155392
    shady
    Participant

    Beidzot uz kino ekrāniem tiek demonstrēta Krēslas sāgas jaunākā filma – “Rītausma” (1.daļa). Š ī jau ir ceturtā sāgas daļa un bija skaidrs, ka, lai piesaistītu skatītāju interesi, ir jābūt kam jaunam un intriģējošam, kā arī pēc filmas noskatīšanās ir jābūt lielai vēlmei sagaidīt “Rītausma” 2.daļu, kura uz ekrāniem sagaidāma pēc gada. Pēc filmas noskatīšanās, radās iespaids, ka Krēslas autori vairāk ir spēlējuši uz jau esošajiem faniem, nevis mēģinājuši piesaistīt jaunu fanu pulku. Nenoliedzami Krēsla ir kulta filma un fanu tai netrūkst, tāpēc filmas veidotāji var atļauties apmierināt izsalkušo baru, kuri alkst redzēt ne tikai asa sižeta cīņas, bet arī dramatismu. Lai arī visas krēslas filmas ietver neiespējamo – mīlas trīsstūri starp cilvēku, vampīru un vilkaci, un to savstarpējās attiecības, ko papildina asiņainas cīņas, tomēr šajā daļā vislielākais uzsvars ir likts uz attiecībām. Tāpēc tie ļautiņi, kuri nav šīs kultas filmas pirmās daļas redzējuši, un līdz ar to vēl nav tās fani, un ir beidzot izdomājuši, ka jāatnāk apskatīties vampīru un vilkaču cīņas – būs smagi vīlušies.

    Asi momenti filmā ir pavisam maz, jo, trīs vārdos pasakot, filma bija par kāzām, medusmēnesi un bērniņa gaidībām. Galvenā varone Bella Svona beidzot laimīgi salaulājās ar sirdsmīļoto vampīru Edvardu Kalenu. Pēc kāzām abi dodas pavadīt brīnišķīgu medusmēnesi Riodežaneiro, tomēr to nepaspēj izbaudīt līdz galam, jo atklājās, ka Bella ir mātes cerībās. Zinot vampīru pārdabisko spēku, visi saprot, ka gaidāmais mazulis Bellu var tikai nogalināt. Tā visas filmas garumā ir psiholoģiskā spriedze – kas būs ar bērnu? Vai bērns ir ļaunuma iemiesojums vai varbūt kas cilvēcīgs? Vai Bella izturēs smago grūtniecību / dzemdības un nezaudēs gaidāmo bērnu vai nenomirs pati? Kā uz to visu reaģēs pats bērna tēvs – vampīrs? Ko darīs vilkaču bars, kad uzzinās, ka dzimst kas pretdabisks? Un kā pusē būs Džeikobs (vilkatis) – nostāsies pret savu mīlestību vai pret savu ģimeni? Rezultātā, pēc smagām radībām, Edvards piepilda Bellas sapni, un padara viņu nemirstīgu, bet jaundzimusī meitenīte Renesmī ne tikai ir kļuvusi par vilkaču neaizskaramu vampīru, bet arī nostāda Kalenus un viņu sabiedrotos pret Volturi vampīru klanu. Rezultātā atkal nevaru sagaidīt šīs filmas turpinājumu, jo intriga ir sakāpināta vairāk kā vajag.

    Man šo filmu bija iespējams noskatīties īpašā “Zelta Zivtiņa” rīkotājā pirmizrādē, kurā tika uzaicināti īpašie viesi un “Krēsla” fani. Pirmizrāde notika kinoteātrī “Cinamon”, “Multikino” un “Citadele”, kur arī notika īpašā, faniem rīkotā “vampīriskā” ballīte. Ballīte tiešām bija uz goda, jo fotostudijā uz brīdi bija iespējams iejusties varoņa tēlā, un tika dota iespēja iegūt reālistisku kodumu un līdz ar to arī dimanta mirdzumu uz sejas. Neiztika arī bez dzērieniem un uzkodām, kuri neradīja ne mazāko šaubu par ballītes tēmu. Pa vidu visam šim pasākumam “Zelta Zivtiņa” izklaidēja viesus ne tikai ar ZZ Dj Janas izvēlēto mūziku, bet zinošākajiem un veiklākajiem filmas faniem bija iespēja tikt pie īpašām balvām no ZZ.

    Nobeigumā mazs foto ieskats ballītē, un varu teikt vienu – ja esi redzējis iepriekšējās daļas, tad nevilcinies, un dodies noskatīties arī šo.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_dzerieni_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_uzkodas_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_dzerieni1_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_dzerieni2_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_krasosanas_1.jpg[/img]

    (Visas bildes uzņemtas ar testa tālruni: Sony Ericsson Xperia Ray)

    Un šeit arī sagatavotais video no Zelta Zivtiņas:

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=TJcmF98Y_04&feature=youtu.be[/youtube]

    #278662
    sanchob
    Participant

    Meksikāņu ziepene amerikāņu izpratnē.

    #278663
    Toms
    Participant

    Par ko pārvēršas noptepad?

    Satura paplašināšana? Ja jā, tad šis nav pareizākais virziens.

    #278664
    shady
    Participant

    Kino sadaļa bija jau no laika gala, tikai tā bija neaktīva un tika aizmirsta. Tagad tiek domāts par šīs sadaļas atjaunošanu. Tuvākajā nākotnē tā tiks nošķirta arī no rakstu kolonnas. Tiek domāts arī par citu sadaļu paplašināšanu, jo uz vietas negrasamies stāvēt, bet visiem nekad neizpatiksi. Ja ir kādi ieteikumi, iebildumi vai kas cits – lūgums to izteikt privāti uz e-pastu vai PM, nevis spamot zem raksta komentāros.

    #278665
    darklight
    Participant

    Par grāmatām. Otrā un trešā daļa bija nebaudāmas melodrāmas, ceturtajā vismaz kaut kas atkal notika. Filmas veidotāji ir maitas, ka šo pusstundā izmaucamo romāniņu izstiepuši veselās divās filmās. Lai tik nauda nāk! Ja pēdējo poteru tiešām nevarēja vienā filmā sabāzt (pat divās sižetu nācās drusku apgraizīt), tad šeit ir pretēji. Visu varētu iekļaut 45 minūtēs.

    #278666
    mobit
    Participant

    Shady, piedod, bet ja šis raksts jāvērtē kā ‘kino apskats’ tad 1 zvaigzne no 5. – Kino šeit apskatīts nu nemaz nav, drīzāk īss satura atstāsts. Saprotu, ka bija jāraksta par pasākumu, bet, ja plāno reāli kino apskatu rakstīšanai ķerties klāt, tad pastudē tos pašus Rietumas un Naumaņa rakstus dienā, papēti kino vēsturi tā kārtīgi (vismaz, labāko kas 20.gadsimtā radīts) un tad ķeries klāt mūsdienu kino ķidāšanai! Lai gan, kopumā ieteiktu ierobežot sevi ar vienu žurnālistikas žanru un to arī attīstīt – kultūras slejām (arī internetā) tomēr ir krietni atšķirīga (no IT) uzbūve un valoda nepieciešama. Bet tā, protams, veiksmi!

    #278667
    shady
    Participant

    Paldies par ieteikumu, noteikti laika gaitā izkopšu savu “aci” arī šajā lauciņā, tāpat kā atceros, kādi bija mani pirmie tehnikas testi:)

    Bet, es nebūt nevēlos konkurēt vai līdzināties Rietumai vai kādai / kādam kino kritiķim. Laika gaitā esmu nonācis pie secinājuma, ka svarīgāk ir pateikt savu viedokli nevis tik ļoti iedziļināties specifikā. Ja salīdzinam ar tehnikas testiem, tad man nav nekādas vēlēšanās (un nedomāju, ka tā ir arī lasītājiem) pārstāstīt tehniskos parametrus. Jā, protams, kaut kas ir jāmin (svarīgākās tehniskās iezīmes), bet galvenais ir pateikt savas domas – kas patika, kas nepatika, ērtums, utt, jo ir plaša pieredze salīdzināt jau ar citiem telefoniem un ir uztrenēta “acs” uz dažādām lietām.

    Tieši tāpat būs ar kino apskatiem – es pasaku savu viedokli, iespaidus kā skatītājs, kurš šo filmu ir redzējis, nevis filozofēt par aktieru saspēlēm, labāko vai sliktāko darbu, kino vēsturi, karjeras norietiem utml.

    Taisnība, samiksēts bija arī ar pasākuma ieskatu, bet domas savu viedokli pateicu.

    Un…filmas ir gaumes jautājums. Rakstīt par filmām, tas nozīmē, ka būs 100% piekritēji un 100% tie, kuriem tas nepatīk – par gaumi nestrīdas. Tāpēc negaidu, ka manam viedoklim vienmēr visi piekritīs 🙂

    #278668
    Evers
    Participant

    Es neesmu no tiem, kas skatās visus mēslus pēc kārtas. Taču neizprotu milzīgo heiterismu attiecībā pret krēslas filmām. Neesmu fans, taču visas daļas noskatījos ar labpatiku. Uzskatu par tīri skatāmu filmu, ja grib vienkārši atpūsties, nepiepūlēt smadzeni, vieglu fantastiku, ar action un romantiku pa vidu, modernas pasakas stila filmu. Aktierspēle nu tiešām nav zemē metama. Uzskatu, ka daudziem šeit vienkārši strādā “ir modē nicināt Krēslas filmas, tāpēc es viņas nicinu” jeb “Ja tev patīk filma, kurā ir skaisti cilvēki, un mīlestība, un kura ir ļoti iecienīta daiļajam dzimumam, tad tu esi gejs” , atceros vēl vienu filmu, kura man likās tiešām laba, tikai pēc tam lasīju visādu nicinājumu, redz … izrādījās, ka vienu no varoņiem attēloja viens meiteņu mīlulis (aizmirsis esmu aktiera vārdu), un tad nu skaudīgie raķetes pulētāji trollē. līdzīgi ir ar Bīberu, kurš man nepatīk un neklausos, taču kaitina ap viņu saceltā ažiotāža, kuru visvairāk saceļ negatīvie troļļi. Bez troļļiem viņa vārdu vispār reti kad lasītu vai dzirdētu.

    Kā IT cilvēks filmai varu piekasīties tur, ka Edvardam ar ģimeni mājās ir tikai Apple datori … kāda mārukta pēc viņam tad nav iPhone, bet kautkāds HTC ar ar Android. 😀

    Bet vislabākais moments bija tas, ka filmas beigās, pārlaidu acis pār kinoteātra zāli un tur bija tikai un vienīgi meitenes. Ir kur izvēlēties 😀

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā