Kinozāle LG HT762TZ – Notepad preču tests

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Kinozāle LG HT762TZ – Notepad preču tests

Tiek skatīts 4 ierakstu – 1 līdz 4 (no 4 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #147734
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_lgxcanvasifa2007dvd_1.jpg[/imgl] Mājas kinozāle LG HT762TZ (tirdzniecības nosaukumi Champagne, Flute) ir TOP modelis LG mājaslapā. No visiem citiem līdzīgiem izstrādājumiem šis Full HD kinozāles modelis atšķiras vispirms ar skaļruņu unikālo dizainu, kas atgādina stilizētas šampanieša glāzes. Tāpat arī šai vidējās cenu kategorijas ierīcei ir 3 skaņas joslas, bagātīgs funkciju klāsts un perfekta Full HD video kvalitāte līdz 1920x1080i/1920x1080p līmenim.

    Sāksim apskatīt visu pēc kārtas.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_6848ht762tzdvd_1.jpg[/img]

    1. Iesaiņojums un ražošanas kultūra

    Lai arī ar izjauktiem skaļruņiem LG HT762TZ ir visai kompakta ierīce, iepakojuma kaste visai milzīga, svars 33 kg. Atverot to, radās iespaids, ka ražotāji gatavojušies savas preces piegādāt, nometot no nelielā augstumā lidojoša helikoptera.

    Kā ārējā čaula kalpo gofrēta kartona kaste, savilkta ar sametinātiem plastmasas gredzeniem. Katra komponente atrodas savā putuplasta apvalkā, kas arī savilkts ar izturīgām plastikāta lentām. Atverot putuplasta čaulu, atklājas, ka katrs mezgls iesaiņots vēl biezā burbuļpolietilēna maisiņā, un tad vēl – ietīts pašlīmējošā plēvē.

    Kad pēc kādas stundas viss bija veiksmīgi izsaiņots, varēju priecāties par produkta izcili augsto kvalitāti – uz spoguļgludajām virsmām un arī aizmugurē nemanīja ne mazāko skrambiņu, pielipušu drazu vai kaut pirkstu nospiedumu.

    Visi mezgli balstās uz amortizējošām mīkstas gumijas kājiņām, sabvūfera korpuss izgatavots no dabīga laminēta koka.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_lg4_1.jpg[/img]

    2. Pirmā ieslēgšana

    Tūlīt pat, “neatejot no kases”, tika samontēti skaļruņi, un provizoriski saslēgta visa sistēma. Ieslēdzot strāvu un ievietojot filmas disku, tad sākot atskaņošanu – nav absolūti nekādu būkšķu vai trokšņu skaļruņos, skaņa ieslēdzas plūstoši.

    Pārliecinājos, ka katrā sānu/aizmugures un priekšējā skaļrunī iemontēts pa 1 vidējo frekvenču skaļrunim un 1 pīkstulim, un ka tie arī reāli skan. Ir paredzēta vieta vēl vienam vidējo frekvenču skaļrunim, bet to šoreiz “aizmirsts ielikt” un atvere kalpo tikai tīri dekorācijai.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_lg2_1.jpg[/img]

    3. Instrukcija, tehniskie parametri, funkcijas, pults un iekārtas Setup

    Te nu brīdinu potenciālos pircējus uzreiz – manuālis ir tulkots latviski, bet kā tulkots – tas cits jautājums. Piemēram, 8. lappusē:

    “Iekārta var izmantot USB HUB”. Savukārt oriģinālajā angliskajā pamācībā:

    “This unit can not use a USB HUB”.

    Neprecizitāšu latviskajā tulkojumā ir pietiekami, tāpēc labāk izstudēt oriģinālu.

    Tehniskie parametri ir pieklājīgi, protams, pārspīlējumu arī netrūkst. Minēta izejas jauda 100W katram kanālam pie THD=10% un sabvūfera jauda 200W. Tad nav izprotams, kāpēc sistēmbloks ar skandām savienots ar 0.5 mm vadiņiem, ja šādām jaudām nepieciešami vismaz 2 mm vadi. Tāpat pēc vairāku stundu darba pastiprinātājs absolūti nemaz nav uzsilis (50 mm iebūvētais ventilators to diez vai nodrošinās).

    Es izejas jaudu vērtēju uz max 25 W katrā kanālā un 70W sabvūferim. Jebkurā gadījumā mājas apstākļos tas ir vairāk nekā pietiekami.

    Dinamiskais diapazons instrukcijā minēts >70 dB, bet reāli šis parametrs šķiet daudz labāks, kaut kur ap 80 dB. Frekvenču diapazons 40 – 20,000 Hz atbilst realitātei, pie tam sabvūfers ir ļoti labi nodempfēts, “tukšās mucas efekta” absolūti nav.

    Vadības pults tradicionāli šādām iekārtām pārblīvēta ar pogām, daudzas no tām izpilda vairākas funkcijas. Daļu no taustiņiem varētu bez problēmām pārvietot uz ierīces Setup menu, lietotāja ērtības tikai pieaugtu.

    Salīdzinot ar Harmony universālo pulti, LG pults ir ar stipri mazāku jaudu, ierīces vadīšana prasa diezgan precīzu pults pavēršanu uz to.

    Paredzēts iespaidīgs papildfunkciju skaits, tai skaitā 10.1 ch virtualizācija, dažādi reverberācijas/echo efekti utml. Bet ražotājs nav parūpējies par ekvalaizera ieviešanu vai kaut vai primitīvākajiem fiksētiem tembra regulatoriem. Mājās mēdz būt dažāds daudzums paklāju, mīksto mēbeļu, kuras “noēd” augšējos un apakšējos toņus, tāpēc regulēšanas iespēja ir nepieciešama.

    Pievienošana pārējai aparatūrai ir pārdomāta. Ir gan optiskais, gan HDMI interfeiss, gan arī komponentu izeja un SCART. Ir arī parastie RCA un 3,5″ audio savienotāji. Var lietot USB kopā ar zibatmiņām, atmiņas kartēm, ārējiem HDD.

    Pievienojot televizoru ar SCART, var kvalitatīvāk klausīties arī ētera TV pārraižu skaņu caur kinozāles pastiprinātājiem – vajadzīgie savienojumi ir veikti.

    Ir iespēja pieslēgt 2 mikrofonus karaoke vajadzībām, veikt signālu miksēšanu un reverberācijas/echo regulēšanu.

    Setup menu jeb OSD ir ārkārtīgi vienkāršs, iestatīt var valodu, formātu 4:3/16:9, nobalansēt skaļruņus ar testsignāla palīdzību, un vēl pāris mazsvarīgāki parametri.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_lg1_1.jpg[/img]

    4. Audio, video atskaņošana, radio uztveršana

    Tika testēta audio/video atskaņošana gan no DVD, gan CD, gan zibatmiņām. Tiek atbalstīts arī jaukts saturs, resp. vienā datu nesējā var būt dažāda tipa faili (audio, video un JPEG bildes). Mapju sistēmu iekārta arī atbalsta.

    Skatoties filmas – attēls ir ideāls, 5.1 ch skaņa tīra, dzidra, caurspīdīga, kvalitātes ziņā pilnīgi atbilst mūsdienu kinoteātros dzirdamajai.

    Klausoties mp3 un FLAC audioierakstus, skaņas uztvere ir stipri atkarīga no mūzikas stila. Pops un roks skan tīri ciešami, bet “klubu” tipa mūzika istabā ar daudzām mīkstajām mēbelēm gan nav baudāma nepietiekamo basu un “augšu” dēļ.

    Zināms trūkums, lietojot zibatmiņas, ir sprieguma saglabāšanās uz USB ligzdas arī pēc USB-flash nomontēšanas atbilstoši instrukcijai (flash LED kaut nemirgo, bet turpina degt). Izeja – izslēdzam, pēc tam izņemam.

    Iebūvētais radio ir ļoti kvalitatīvs un jutīgs. Pievienoto antenu nemaz nenācās iztīt. Tā kā dzīvoju sarežģītos uztveršanas apstākļos TV torņa tuvumā, tad uz vienkāršākiem FM uztvērējiem parādās interferences un radiodiapazona aizsišanas izveidoti viltus kanāli. Š ajā gadījumā tādi netika novēroti, arī paplašinātā RDS sistēma darbojās efektīvi un bez traucējumiem.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_lg3_1.jpg[/img]

    5. Novērtējums

    Tad nu vispirms vērtēšu ballēs pēc pozīcijām:

    Dizains – 9

    Ražošanas kultūra – 10

    Manuālis – 5

    Pults – 6

    Attēla kvalitāte DVD, DivX – 10

    5.1 ch skaņa filmām – 9

    mp3 un FLAC skaņa – 7

    Radiouztvērējs – 8

    Draudzīgums lietotājam – 7

    Traucējumi, “bugi” – 9

    Notepad vērtējums mājas kinozālei LG HT762TZ – labi.

    #187020
    Loading
    Participant

    Hehe… Par pamācībām piekrītu. Opis nopirka jaunu TV. Latviešu pamācībai nosaukums sakrita ar TV nosaukumu, bet tās satur bija acīmredzot domāts citam televīzora modelim. Labi, ka manuālis bija arī angliski .

    #187021
    Foxsk8
    Participant

    Samurajs: Krutākais vecis ciemā. 🙂

    #187022
    memorex
    Participant

    Pēc dizaina tie skaļruņi dzīvē izskatās vēl labāk, žēl ka netirgo atsevišķi… 🙂

Tiek skatīts 4 ierakstu – 1 līdz 4 (no 4 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā