Ko darīt, ja dators nav tik ātrs kā tam vajadzētu būt?

Sākumlapa Forumi Hardware Atmiņas (HDD, RAM, Flash) Ko darīt, ja dators nav tik ātrs kā tam vajadzētu būt?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 32 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #155989
    sukre1
    Participant

    Tātad, Te atkal es griežos pēc jūsu palīdzības.

    Tātad, es izmantoju laptopu Gauja L51 modeli.

    stati: Intel(R) Core(TM) Duo CPU T2250 @ 1.73 GHz, 1.06 GHz 1,024 GB of ram. 128mb video karte.

    Izmantoju Windows XP SP 3

    Zinu, ka dators ir diezgan vecs, tomēr, mani vēl jo projām neapmierina viņa ātrums. Problēma ir tāda, ka viņš ir daudz lēnāks nekā bija pirms diviem gadiem, kad es viņu iegādājos. Windows pārinstalēšana īpaši neko daudz nedod. Pēc jūsu ieteikuma, aizgādāju datoru pie datormeistara lai veic apkopi, domāju, ka būs kā pa vecam, tomēr nē. Datormeistars iztīrija un teica ka viss esot kārtībā, taču ātrāka tā mana kaste nekļuva. Manuprāt, viņam taču vajadzētu pavilkt tādas lietas kā NFSU vai GTA vice City.. x.x Vnk šīs spēlēs pašlaik raustās. Tā tas nenotika pirms gada. Varēju bez problēmām GTA Sa kapāt, tagad nekā. Es tiešām nezinu, varbūt kaut kas nav ar driveriem riktīgi vai kkā citādi. Lūdzu iesakiet, ko darīt, lai datoru padarītu ātrāku tieši priekš spēlēm.

    #282588
    E-500
    Participant

    Labi zini ka nepārkarst? Meisters putekļus iztīrīja vai tikai disk cleanup palaida?

    Visi draiveri uzlikti?

    #282589
    McB
    Participant

    Kas pa “meistaru”? Cik samaksāji? Cik ilgi “tīrija”?

    Intereses pēc gribētu dabūt to kompi ievērtēt.

    #282590
    Anonīms
    Neaktīvs

    oi, meistari, meistari .. visticamāk, ka pie datora pabijis tikai chkdsk un putekļusūcējs – vot i visa apkope. 🙂 gaidu, kad šādi kantorīši izmirs vai iemācīsies kaut kādu pievienoto vērtību radīt.

    datora ātrums ir atkarīgs no komponenšu darbības. novērtē cietni, un izzināsi iemeslu. Lieku uz cietni – novelc hdtune, “Benchmark” tabā palaid testu, iemet skrīnu, kad tests beidzas. Health sadaļas skrīnu iemet. Error scan .. katram gadījumam var palaist, izvācot ķeksi “Quick Scan”. tā būs cietņa diagnostika.

    pēc tam novelc Speedfan, iemet skrīnu.

    #282591
    faq
    Participant

    Ehhh, Jampampiņi. Tas viss ir tikai smadzenēs. Pirms 2 gadiem “šķita” Un arī pēc 3 gadiem šķitīs, ka flash 10.1 bija ūber ātrs, foxitreader aizņēma 6 megus .. un photoshop 7 normāli griezās uz pIII ar 128mb rama.Krataties ka pie Ob1 un neiazmirstiet paķert līdzi Oskaru.

    #282592
    Wuu
    Participant

    Datorprogramma ir palikušas prasīgākas un vienozīmi tavs cietnis ir palicis divreiz lēnāks. Var situāciju nedaudz uzlabot, uzinstalējot “vieglāku” Windows versiju. Ja esi Dobeles tuvumā, varu izpalīdzēt. Ir specifisks Windows Xp, priekš vecām miskastēm.

    #282593
    akms47
    Participant

    Sukre, win xp, pats par sevi sarijas daudz ko, ja baigi aktīvi lieto un gribas ātrumu, tad ir rezi pa reizei jāpārinstalē, protams ja neesi reģistra guru. dll no visām instalētām un jau noņemtām pogām, u.c. zaraza, tās bremzes taisa.

    #282594
    sukre1
    Participant

    Pieodiet, bet šis dator meistars kura vārdu es neminēšu, manuprāt, zin ko dara. Viņš strādā manas pilsētas domē un es viņam uzticos. Un nē, tur nebija tikai disc clean up, jo es viņam prasīju tieši par dzesēšanu. viņš to kasit jauca vaļā un iztīrija abus ventilātorus. Pat izskaidroja man utt. Dators principā nerūc un vispār nepārkarst.

    #282595
    sukre1
    Participant

    Pēc datora tīrīšanas manā pc jau bija Speed fan. Kompja meistars to jau tur bija iemetis. Nekādus errorus neuzrādija.

    #282596
    Wuu
    Participant

    Ko tad tu forumē jautā? Pazvani viņam un visu noskaidro!

    #282597
    pilsonis.zarins
    Participant

    Oskars Verza tāds blatņiks vien ir..

    Runājot par kompi – jebkurā gadījumā tev dators karst vairāk kā pirms, cik, 3 gadiem? Venti tomēr izcentrējas.

    Pārinstalēji os? Kādu windowsu liki? vai orģinālu no OEM diska? ar SP1? SP2? SP3? Windows arī vairs nav tik viegls kāds tas bija 2001. gadā kad to visi rūcināja uz P3 un 128RAM. Kādu antivīrusu toreiz izmantoji? Tie tomēr arī ir kļuvuši daudz prasīgāki kā agrāk. Kas vēl? Jā, ar laiku cietnis arī kļūst lēnāks.

    Un vai tiem taviem spēļukiem arī nav salikušies kaut kādi apdeiti padarot spēli prasīgāku pret dzelžiem? Varbūt nozagi kādu jaunāku spēles versiju? Par tiem ping-pongiem gan neko daudz nezinu.

    #282598
    sukre1
    Participant
    #282599
    Anonīms
    Neaktīvs

    sukre1: lūk, arī visa problēma. Pending sektori, 3 gabali. Tās ir vietas, kuru dēļ dators arī jūtami bremzē, mēģinot nolasīt, bet neizdodas. Un iekaras mēģinot.

    Aizej uz Error Scan un palaid tur redzamo virsmas testu, IZVÄ€COT “quick” ķeksīti. Iespējams, pending sektors pārmaposies. Ja spēs.

    Iespējamie risinājumi:

    1) ja daudz naudas – pirkt jaunu cietni (jaunu vai lietotu – enīvei , šito ielikt USB ārējā cietņa kastītē un turpmāk turēt uz šī filmas

    2) pārbīdīt partīcijas tā, lai tās būtu ārpus bojātās vietas.

    3) ja pēc testa aizies labāk – varēs dzīvot tālāk tāpat, bet jebkurā gadījumā nekāds veselais tas cietnis vairs nav – problēmas var parādīties arī turpmāk. aizvien vairāk. Tāpēc svarīgos datus (foto, dokumentus) pārkopē arī uz citu vietu.

    #282600
    Anonīms
    Neaktīvs

    faq: 1) sveiks, kā iet? sen neesam tikušies 🙂

    2) diagnostika, diagnostika vispirms jāveic, nevis jāņemas ar tipiskajiem sviestiem “noteikti kaut kas pirātisks uzlikts un vīrusi” , “noteikti jūzerim tikai šilierējas” utml 😀

    #282601
    sukre1
    Participant

    https://imageshack.us/photo/my-images/16/83621017.jpg/

    Pēc testa.

    Kā lai es tās partīcijas pārvietoju uz citu vietu? VNK, kaut kā nevēlos iegādāties jaunu cieto.

    #282602
    McB
    Participant

    Ja viņš strādā domē tad automātiski kautko saprot kompjos? 😀

    Tavi screenshoti tikko pierādija, ka viņš ir pilnīgs lohs 😉

    #282603
    Anonīms
    Neaktīvs

    Ideja tāda:

    tev ir sarkani klucīši (badi vai pending sektori) pie

    * 3087 MB ( 3.01 GB )

    * 3182 MB ( 3.10 GB )

    * 26333 MB ( 25.7 GB )

    Tagad ir 1 partīcija pa visiem 80GB: [0………………80GB]

    Vienkāršākais variants: sataisīt tā, lai partīcijas būtu 2 gabalas.

    [ 0..4GB – brīvā vieta]

    [4GB .. 24GB : pirmā partīcija, 20 gigabaitu apjomā]

    [24GB..27GB: brīvā vieta ]

    [ 27GB .. 80GB : otrā partīcija, 53 gigabaitu apjomā ]

    Tad būtu norobežotas badainās vietas, vismaz tās nestrīķēsies un netiks nekad aiztiktas. Tādā veidā vismaz 2 saviem kompjiem esmu lietojis badainus cietņus gadiem ilgi, kad nebija vēlēšanās vai spējas ieguldīt naudiņu jaunos cietņos.

    Darāms tas ir ar Acronis PartitionExpert (tagad jau DiskDirector laikam saucas) vai līdzīgu rīku. Vienāršākais – pārnest no cietņa prom pilnīgi visus derīgos datus (bildes, dokumentus..), iebūtoties ar minēto rīku un taisīt partīcijas no nulles.

    Var bakstītites, mēģinot ar kādu defragmenta rīku pārnest uz diska beigām visu. MyDefrag ir tāda iespēja.

    Un pēc tam sašaurināt partīciju tā, lai pirmie 4GB no diska būtu brīvā vieta, un partīcija stieptos no 4GB līdz 24GB pēc tās brīvās vietas ( 20GB lielumā).

    Un pēc tam taisīt lielo partīciju diska beigās ( sākot no 27 GB stiepsies līdz pat diska beigām ). Tā var, ja derīgie dati (novācot liekos, atjaunojamos datus – filmas utml), aizņem max 20GB.

    #282604
    Anonīms
    Neaktīvs

    pirmajā variantā, nodzēšot partīciju nost un taisot partīcijas no nulles, protams, vindoze būs svaiga jāuzliek, jo vecā partīcija būs dzēsta.

    Toties mazāk stresa, vismaz stundas garumā turot īkšķus, kamēr viņš nēsā datus “sanāks vai nesanāks .. sanāks vai nesanāks..”. pēc tam viss kā parasti. instalējam vindozi uz esošās partīcijas un aiziet.

    Otrajā variantā sanāk ilga žonglēšana ar partīcijām, toties veiksmes gadījumā viss aiziet bez instalēšanās. Sliktākajā gadījumā uz minūti jāiebūtojas no XP instalācijas diska un jāpalaiž repairs, lai viņš saprot, uz kuras partīcijas viss dzīvo. Un var darboties tālāk.

    Pirmās reizes es taisīju no nulles, kamēr mācījos vispār ar cietņiem rīkoties.

    #282605
    sukre1
    Participant

    Nevari mani caur skype vai kko savādāk mazliet pamācīt kā to darīt? Man ir Win disks bet no tām partīcijām… tumša bilde.

    #282606
    samurajs
    Participant

    Es laikam piekritīšu pilsonim zariņam. Pending sektors uz HDD vēl nav Bad sektors, kaut arī redz, ka cietucis pamazām taisās izbeigties. R.I.P., nekas nav mūžīgs.

    Lai maksimāli paildzinātu PC un cietuča darbmūžu, vēlams tiešām Windu uzlikt HDD otrajā pusē, kas parasti vēl nav izgvaltēta. Sadali HDD 2 partīcijās normālā veidā, un Win instalē uz D. Š āds variants gan mazliet palēnina, bet vismaz nelagos un nekārsies.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 32 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā