Ko darīt, ja dators nav tik ātrs kā tam vajadzētu būt?

Sākumlapa Forumi Hardware Atmiņas (HDD, RAM, Flash) Ko darīt, ja dators nav tik ātrs kā tam vajadzētu būt?

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 32 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #282607
    Anonīms
    Neaktīvs

    https://www.fanhow.com/knowhow:Split_Partition_with_Acronis_Disk_Director_60821557

    https://www.fanhow.com/knowhow:Create_Partition_with_Acronis_Disk_Director_60820696

    uzinstalē Acronis DiskDirector un uztaisi piedāvāto LiveCD vai izmanto GParted.

    Princips visām viens. Iebūtosies – redzēsi. Palīdzība pa skype – tā ir visa diena ņemšanās, sēžot pie kāda klāt un atbildot uz jautājumiem “man no CD nelādējas .. kas ir BIOS? Ko man tur mainīt? Ko spiest?”. 10..15Ls cilvēki maksā par vienkāršu pārinstalēšanu – bakstīties ar bojātu cietni, kurš normālā veidā nespēj normāli funkcionēt – tas ir dārgāks pasākums. Vēlies to par velti?

    #282608
    Anonīms
    Neaktīvs

    samurajs: Es nesapratu tavus tekstus – reizē apgalvot

    “HDTune read tests nobrūk ar tekstu ‘read error’ kā redzams bildītē” – tas ir normāli, tas nav nekas traks ”

    un

    “Vajag vindozes aktīvo daļu nost no pending sektora “.

    WTF? Kāda atšķirība, pending vai bad, ja jūzerim tas gļuko jebkurā gadījumā? Tu vispār dzīvē to esi redzējis, kā tas izpaužas?

    Un kādēļ teikt “Oskars muld, ka cietnis jāpārbauda” un pēc tam teikt, ka “tiešām cietnis vainīgs”? Vēlme uzbraukt lielāka par objektivitāti?

    #282609
    samurajs
    Participant

    Oskars: jā, man ir gadījies un esmu novērsis uzkāršanās problēmas, aizvācot win prom no bad sektoriem. Bet te vairāk sūdzas par PC lēnumu, un tas man gan nebija.

    Es neteicu, ka te kāds muld, bet jāizskata visas versijas.

    Tātad topika autoram jāmēģina pārlikt win uz partīcijas tuvāk HDD centram, un tad gaidām atsauksmes.

    #282610
    Anonīms
    Neaktīvs

    3 gadījumi ar pending, pēdējam tagad bakups notiek pirms darbībām.

    1) bosa radinieka 12″ portatīvais ar 1.8″ cietni ( savulaik portatīvais naudas maksājis ojojoi ). Excel atverot, šūnā rakstot iekšā, pusminūte jāgaida. Vietējais sisadmins skatījies (puika, kas prot pārinstalēt vindozi), nav sapratis, kas par vainu.

    Pieeju, skatos – ir akurāt 1 pending sektors. Palaižu hdtune virsmas testu – iezīmējas, skatos vēlreiz smārtu – pārmapojies no pending uz reallocated. Vairs nekādu problēmu.

    Atveru testam ekseli – viss lido. Iedodu blakus gaidošajam īpašniekam pamēģināt – laimīgs, saka, ka paldies, tagad ir labi, paldies, ir sapratis – jā, nopirkšot jaunu 1.8″ cietni, ja gļukos tālāk. Kad pēdējoreiz satiku pēc dažiem mēnešiem – nekādu pretenziju, viss iet.

    2) atnes galda datoru attāli radinieki. Drausmīgi bremzējot un karoties, vienam “datorspecam” esot iedots, pārinstalējis svaigu vindozi, bet nepalīdzot. Apskatos – pilns komplekts. 1) failu vīrusi, ar winrar kraku tikuši 2) pending sektors. Sabīdīju īsāku partīciju nost no pending sektora, uzliku svaigu vindozi – iet ideāli. Neviens nav zvanījis, pēc tam dzirdēju atsauksmes no citiem radiniekiem – “lai uztaisot viņiem arī tikpat ātru datoru, lai skaips ejot tikpat ātri un neraustoties”.

    3) galda dators – radinieki atnesa. Karas. https://imageshack.us/photo/my-images/826/wdc250.png/ – pilns eventlogs no tā, ka nevarot nolasīt failus. No kā viņam kārties, ja ir “tikai pending”?

    Nerunāju par citiem gadījumiem, kad ir tīri badi redzēti. Bet stāstīt “pending – tas nekādi nevar būt iemesls lēnumam” – to tu vari stāstīt kādam, bet es paturēšu tiesības neticēt. Pēc pieredzes.

    #282611
    McB
    Participant

    Tikko bij kompis no Grobiņas atvests, reinstalam laika nebija, tante gaida, bet iztīriju putekļus un drazu un kaukā pa vidam atradu tomēr laiku palaist Samsung toolzu no Hirens Boot CD. Standarta darbība kompim kurš regulāri nav pieejams. Izdarīt ir ātrāk un noderīgāk nekā dzejot forumā par to.

    #282612
    tiptops
    Participant

    labāk uzreiz pajautāt zinošiem cilvēkiem, nevis uz labu laimi nest pie “mesitariem” 🙂

    #282613
    Dibens Kāpurķēde
    Participant

    Klau, vari paskaidrot savu ideju – kāpēc jālieto HDtune? Vieglāk taču palaist “chkdsk x: /r” un miers.

    Ja nu vienīgi hdtune varbūt ātrāk izdarīs.

    #282614
    Dibens Kāpurķēde
    Participant

    Cietais disks paliek ar laiku lēnāks? 😮

    Š o nu gan es pirmo reizi dzirdu, speciāli vēl googlē pameklēju – varbūt es kaut ko no cieto disku uzbūves nesaprotu un izrādās, ka saprotu gan – nepaliek tur nekas lēnāks. Ja nu vienīgi dati, kas tiek rakstīti vēlāk ir vairāk uz diska centru un līdz ar to arī darboties ar tiem ir lēnāk nekā ar tiem, kas diska ārmalā.

    #282615
    Foxsk8
    Participant

    Ta uzmet kādu TinyXP windows versiju, kādu rev 6.0 vai rev9.0. Ja nemaldos, te jau tev kāds ieteica, lietot vieglākas windows versijas.

    Bet vislabākais variants ko es šeit redzu, paņem to datoru par saprātīgām summām pārdod, sakomplektē dateksā jaunu kasti, ieliec 4GB ramu, normālu proci, kaut vai AMD divkodolieku, utt… beigās sanāks ap 160 – 170 Ls, pa veco dabosi kādus 70 – 80 Ls varbūt, piemet 100 Ls un dzīvo bez raizēm. Kādreiz tik tiešām likās ka ātrāks par PII, PIII nekas nav.

    Vēl varētu pie vainas būt windows reinstali un jaunāki video kartes draiveru uzlikšana, kur reāli iespējams draiveri varētu niķoties uz tik vecas video kartes, tieši par spēlēm domāju. Bet nu īsti nemācēšu teikt, vai tas ko diži ietekmēs vai nē, tas ir viens no variantiem.

    #282616
    pilsonis.zarins
    Participant

    turpini googlēties 🙂

    #282617
    Anonīms
    Neaktīvs

    1) betons maskējas?

    2) hdtune ir pietiekami ērts rīks, lai to vazātu līdzi ar USB flašu un palaistu cietņu diagnostikai – cik ilgi nodzīvojies, cik ir ātrums, cik responses laiks un attiecīgi ko no tāda sagaidīt, cik reallocated sector/event count, cik ir “jocīgo” atribūtu un rezultātā saprastu, cik vesels ir cietnis. CHKDSK neko tādu nerāda.

    #282618
    romajo
    Participant

    Atnesa man kaima datoru, saka, winda nobruka (standarta teksts 😀 ) , jāparinstalē.

    Ieslēdzu, sākas chkdsk, pie 6% nokaras. Iebūtojos no HBCD un palaidu HD tune, 1) benchmark pēc pāris “metriem” izmeta identisku paziņojumu, kā autoram, 2) health neuzrāda neko sliktu, status: ok, 3) error scan (ātrais) viss zaļš. mēģināju kko darīt ar Victoria 4.46b, palaidu test https://www.hosoft.ru/image/program/victoria-4.46b.jpg , atrada tris kļudas. Pēc tam palaidu test pa jaunam, bet ieliku ķeksi pie Remap un lieta darīta, vairs errorus nerāda, HD tune benchmark arī aizgāja. restartējot datoru chkdsk iadarīja savu darbu līdz galam un viss it kā darbojas, cik ilgi nezinu, garantijas, ka cietnis nenoklāsies jau nav. Protams nesaku, ka autoram tas ko līdzēs, bet pamēģināt jau var.

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 32 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā