Ko darīt? Kā dzīvot tālāk?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība Ko darīt? Kā dzīvot tālāk?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 32 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #157427
    vodoo
    Participant

    Ko darīt,kā dzīvot darba nav parādi krājas dzīvoju mazpilsētā,ģimene nepalīdz principā atsakās un tikai dēļ tā,ka nav darba izmisums,bailes,tukšums,vientulība 🙁

    #291922
    root
    Participant

    Pārstaj atteikties no darbiem, kurus, kā jau lielākā daļa LV bezdarbnieku, esi par lepnu darīt.

    #291923
    buldozers
    Participant
    #291924
    natolv
    Participant

    Ak šie “daiļdirsēji”, tādi kā Tu(root) jau ar frāzēm “Pārstaj atteikties no darbiem, kurus, kā jau lielākā daļa LV bezdarbnieku, esi par lepnu darīt.” jau piegriezušies, jo tīri teorētiski iedomājies sevi cilvēka vietā, kurš teiksim tā, saņem 200 Ls uz rokas(~270 uz papīra, kas ir tuvu vidējai algai LV) “izdzīvot” pie šīs LV dzīves dārdzības.

    Tie, kas pelna ievērojami vairāk virs manis minētajiem 200 Ls uz rokas – tīri zinātkāres pēc pamēģiniet no savas lielās algas iztērēt tik 200 Ls mēnesī un tad parunājiet par cien. root k-ga minēto frāzi saviem vārdiem.

    Ja man būtu jāizvēlās – strādāt par 200 Ls uz rokas vai vispār nestrādāt, tad es labāk izvēlos vispār nestrādāt un būt parazīts, kurš dzīvo uz valsts rēķina.

    Kā arī – diezin vai tādas Maximas un Rimi nevar atļauties maksāt saviem darbiniekiem vismaz 2x lielākas algas. Vienkārši cilvēki ir skopi – respektīvi, ka tik vairāk sev un mazāk pārējiem.

    P.s. gaidu kārtējos uzdirsienus…

    #291925
    Crow
    Participant

    Pustaisnība. Ir tādi cilvēki un ir citādi. Izmantojot situāciju, ka nav citas iespējas, vairākums pašmāju snobisko priekšnieķeļu atklāti ņirgājas par zemāko kastu. Lai cik mazkvalificēts cilvēks būtu, zināmai cieņai pret viņu un viņa darīto darbu ir jābūt.

    Sludiķi vispār ir marasms – tāda un tāda pieredze, tādas un tādas izglītības (bezjēdzīgas), rakstiet CV un motivācijas vēstuli, par algu ne vārda. Kāda tur vēl motivācija, kad nošauties gribās?

    A diženajā republikā bezdarba procents ir zems uz papīra, jo NVA ātri izsviež no bezdarbniekiem, ja nav sarakstītas tagad visādas makulatūras par to, kā tiek meklēts darbs, nav regulāri apmeklētas “konsultācijas”, nav iets uz lekcijām par “izaugsmi”, utml. zirga murgi – arī vistīrākā ņirgāšanās.

    Īsumā – tie, kas nevēlas strādāt, bet luni dzīt, arī nekad nestrādās un turpinās luni dzīt, dzert, ražot kinderus, dzīvot uz pabalstiem, parādus krāt un trollēt iestādes – izdomās, kā. Bet dažiem, kas tiešām gribētu un pienāktos, tiek mesti ceļā pilnīgi visi iespējamie sprunguļi.

    #291926
    Crow
    Participant

    Vācies projām. Vai esi pats maz pastrādājis melno darbu kaut vienu dienu? Jo par sliktu nenāktu, zinot tavu miesas būvi.

    #291927
    shady
    Participant

    Grūti jau ko tā ieteikt ar padomu, ja problēma ir diezgan miglaina. Kas par parādiem? Cik lieli?

    Darbu var dabūt, patiesībā ir pamatīgs darbinieku trūkums Pēc mana skata punkta – gudrie ir aizbraukuši prom, bet tie gudrie, kuri palikuši, jau strādā savā amatā. Pāri palikuši ir jauniņie un tādi, kuri ātri vien izlido laukā pēc darbā pieņemšanas. Pamatīgi trūkst sakarīgu cilvēku.

    Tā, virspusēji iesakot, atrodi sev piemērotu darbiņu uz laiku, strādā, lai negrimsti lielākos sūdos un izmanto savu laiku, lai apgūtu ko jaunu (jaunas zināšanas labākam darbam) un sastādi sev plānu turpmākajiem dažiem gadiem.

    Parādus centies maksāt ar kapeikām, kaut vai 10 ls mēnesī (tas nekas, ka prasa 100 mēnesī). Maksā, cik vari, un regulāri. Visiem LV ir problēmas, parādu piedzinējiem ar nav viegla dzīve, labāk, ka maksāsi 10 nekā neko. Domu saprati. Parādu piedzinēju darbs ir psiholoģiski tevi iebiedēt. Un makšā nevis parādu piedzinējiem, bet tam, kam esi parādā – tās ir tavas likumīgās tiesības,jo TU nearvienu parādu piedzinēji neesi noslēdzis nekādu līgumu. Vajadzības gadījumā sazvani īsto (kam esi parādā) un parunā, var vienoties. Un pasūti vienu māju tālāk parādu piedzinējus.

    Sliktāk ir ar dzīvokļa parādiem, bet arī bakai nav izdevīgi atņemt tavu mājvietu, jo vairs nepārdos par sākotnējo cenu. Tev vajag darbu. Atrodi to, ej uz banku un vienojies. Runā.

    Tas tā, protams, nevar zināt konkrētos apstākļus. Varbūt ir nenosaukti citi apgrūtinājumi, kas maina ieteikto.

    #291928
    neanderthalis1
    Participant

    “jo tīri teorētiski iedomājies sevi cilvēka vietā, kurš teiksim tā, saņem 200 Ls uz rokas(~270 uz papīra, kas ir tuvu vidējai algai LV) “izdzīvot” pie šīs LV dzīves dārdzības. “

    Mazpilsētā dzīvo, saki? Atvaino, bet mazpilsētā ar 200 latiem uz rokas pietiek atliektiem galiem. Tas, protams, pie nosacījuma, ka nedzer 50 latu viskijus, nelej degvielu savam pieclitrīgajam bēemvē un katru mēnesi nepērc dī&džī lupatas. Tā ka – viss ir atkarīgs no apstākļiem.

    #291929
    buldozers
    Participant

    Nē, neesmu, bet ja ir kāds piedāvājums, tad varu sākt kaut šodien. 🙂

    #291930
    usins
    Participant

    Ja cilvēks ir izmisis, tad ir debīlisms neņemt pirmo iespējamo darbu. Kaut vai tāpēc, ai izvilktu to mēnesi kamēr atradīs kaut ko piemērotāku. Kāda jēga cerēt uz brīnumu? Tik pat labi var bīdīt savu biznesu, ja ir lietpratējs kādā nozarē, kur nav pārpildīts.

    Vēl var pārvākties uz dziļiem laukiem, tur ar 200ls var izdzīvot.

    #291931
    aoma
    Participant

    Viss ir relatīvs, atsevišķi pensionāri prot izdzīvot no krietni vien mazākas summas un pat iekrāt.

    Arī no dzīves vietas un veida daudz kas atkarīgs, ja jāmaksā tikai nodokļi, elektrība, internets un pārtika, tad arī ar 200 Ls var savilkt galus kopā, ja vien agrāk vieglu roku nav ietaisīti parādi.

    Pilsētā dzīve vienmēr būs dārgāka nekā laukos, provincē joprojām izdzīvot var, protams, ja vien pieder kāds īpašums un jārēķinās ar nelimitētu darba laiku, kā arī praktiski jāaizmirst par izklaidēm. Nu nevar Latvija kļūt par pilsētvalsti, visiem darba nekad nepietiks, ņemot vērā, ka ražošana šajā valstī ir iznīcināta.

    Kad pilsētas švaļi to sāks saprast, varbūt arī situācija uzlabosies, diemžēl arī laukos cilvēki grib dzīvot pa “vieglo”, mani senči pēc kara raka zemi ar lāpstu, kamēr nopelnīja pirmajam zirgam, tad nāca kolchozi un viss iesāktais bija kaķim zem astes, tagad atkal viss jāsāk no gala, bet uz pilsētu mani var aizvest tikai reanimācijas mašīna 🙂

    #291932
    root
    Participant

    Es savu laiku esmu arī par 200 un 100 nostrādājis. Tu esi viens no tiem parazītu tipiem, kāpēc bezdarbs vispār eksistē. Ja tu pa 200ls viens cilvēks būdams nespēj izdzīvot no algas līdz algai, tad atvaino, tev ar prātiņu kaut kas nav īsti kārtībā.

    Un visubeidzot, tu jau nedzīvo uz “valsts” rēķina. Tu dzīvo uz citu cilvēku rēķina, mana rēķina. Valsts naudu neražo un neplena.

    Kas ko var un nevar atļauties arī nav tava jibanā darīšana. Kas tu esi tāds par krūmos dirsēju kas tagad norādīs kādam kādas algas un kāpēc maksāt? Cik pats esi darba vietas radījis, daiļdirsēj?

    #291933
    natolv
    Participant

    Nu gan Tu gudrinieks esi… Kad tad Tu strādāji “savā laikā”? Tas bija 10 gadus atpakaļ, kad tiem pašiem 200 Ls vērtība bija 2x lielāka, jo redz “savā laikā” pa 1 latu varēja pierīties tā, ka no pārpalikumiem var vēl kādu pabarot.

    Redz, es dzīvoju Rīgā, dzīvē nav īpaši viegli gājis, jo kad sākās “krīze” es biju vēl ļoti jauns, līdz ar to nekādā veidā nespēju nopirkt savu privātīpašumu kaut vai Rīgas apkaimē. Tad nu lūdzu apgaismo mani(pēc Taviem vārdiem spriežot esmu degradēts parazīts, dēļ kā tādiem kā Tu ir tagad jācieš, respektīvi visi ir vainīgi nevis es pats) Kā var dzīvot dzīvi, kurā neko nevar atļauties. Man par īri un komunālajiem vien aiziet 2x vairāk nekā mūsu valstī ir minimālā uz rokas. Par ko lai ēd? Par ko lai pērk apģērbu?

    #291934
    Faks
    Participant

    jūs te jau pa daudz trekni rakstat realitātē pavisa cita reali bruto ir 200ls alga uz rokas ap 160ls plus minus un ar šiem līdzekļiem ir jādzīvo šada ir tā patiesā krāsā un 270 ls nevienam nau … tikai retajam tas ir lidzigi 5% iedzivotāju ja ne mazāk aptuveni 90% saņem bruto 200ls a uz rokas augstāk minēto..

    bet ja tā spriest es rāvu kādreiz 2 slodzes katru pārdienu pa 12 stundām un uz rokas knapi 200ls saņemu pectām iedeva 4 slodzes ar gariem zobiem bija 250ls … ticat man toko jūs te rakstat ir vienkāršā hinesija …. nekā personīga bet taisnību es zinu pietiekoši labi …

    P.s

    Un par gudrajiem pat pie darba negrib laist jo zin ka taisās jāt vecu kleperi pa kapeikām .. es labāk neturpināsu savādāk tudaļ pierunāšu pa daudz un pārāk biezi .

    #291935
    Nelabojams
    Participant

    Ar tavu izglītību (spriežot pēc rakstības stila) arī 200 ir par daudz maksāts 😀 Ja nu vienīgi darbā, kur rakstītprasme nav obligāta…

    #291936
    root
    Participant

    Pirms 10 gadiem man bija 12 gadi. 😀 Ar savā laikā domāju “savā laikā” – sen, bet ne bērnudārzā, protams. Un es kāds biju, kad sākās krīze? Ļoti vecs? 😀 Nu jauki, ka tu nespēji nopirkt privātīpašumu Rīgā, es arī nē, un vēl joprojām neuzskatu, ka man tāds pagaidām vispār ir vajadzīgs.

    Atšķirībā no tevis, es tādu 100-200 latu posmu uzskatu par “startu”, kas man ilga labi ja pāris mēnešus pašā “darba stāža” sākumā. Ja tu esi tik apdolbīts, ka uzskati, ka hops – vari atrast labu darbu un visu mūžu viņā atsēdēsi, būs okei – nafig tu vēl esi un potenciāli čakarē jau tā sačakarēto genofondu? 😀 Nav jādzīvo tā, ka neko nevar atļauties, pastāvīgi. Atrodi mazumiņu, uzkrāj pieredzi, pakāpies augstāk, uzkrāj pieredzi, iemaņas, pakāpies vēl augstāk, un tad līdz hauzei pie-Rīgā un bembim vairs nemaz nav tik tālu.

    Ja tu uz neko tādu neesi spējīgs, un proti tikai internetā dirst, neesi arī pelnījis. Tiem, kas spēj, vajadzēs tādus kā tu – asfaltu klāt un grāvjus rakt.

    #291937
    Kon
    Participant

    Mazpilsēta? Province?

    Viens no iemesliem Tavām problēmām ir tas, ka dzīvo laukos

    #291938
    Anonīms
    Neaktīvs

    Š āda tipa “diskusijas” ir ne-pro-duk-tī-vas.

    Izlasam šo (https://ej.uz/2hh1), izdaram katrs SAVUS secinājumus un mazāk mācām citiem dzīvot.

    #291939
    natolv
    Participant

    Un Tu dzīvo pie senčiem(kuri mani no mājas izdzina, kad man bija 16), kuri Tev neko neprasa, līdz ar to vari arī izdzīvot par saviem 200 Ls. Izej no mājas un paskaties kāda dzīve ir realitātē…

    P.s. Tu es degradēts cilvēks, kurš to vien māk kā lamāties. Vismaz izrādi cieņu citiem paturot savas rupjības pie sevis. Lai vai kā, internets arī ir vide, kurā nebūtu vēlams lamāties, tas tik parāda Tavu izglītības līmeni, kurš neapšaubāmi Tev ir zems!

    Punkts!

    #291940
    root
    Participant

    Nežvanksti par lietām, no kurām Tev nav nekādas sajēgas. Man prieks, ka Tavi senči spēja Tevi uzturēt pat līdz 16, ar ko salīdzinājumā ar daudziem citiem Tev jau ir paveicies. Un ar to, ka uzskati, ka esi vienīgais kas bērnību pavadījis ne tajā saulainākajā vidē, tu smagi kļūdies.

    Man jau labi sen vairs nav jāizdzīvo ne par 200 ne vispār principā jāizdzīvo. Es savos gados varu atļauties uzturēt sevi, sievieti, bērnu, un nu jau arī par ģimenes pieaugumu padomāt. Un izdarīt to es varu tikai tāpēc, ka saņēmu sevi rokās, gāju, darīju un vēl joprojām daru. Dienas, kad pavadu birojā no agra rīta līdz tumšai naktij manā dzīvē nav nekāds retums. Tajā pašā laikā arī atpūsties paspēju, pasauli esmu apskatījis vairāk kā pilsonis parastais un esmu kulturāli izglītotāks kā pilsonis parastais.

    Ja tu esi tāds nožēlojams gaudulis un parazīts, kas nespēj nostādīt savu strupo muguru taisni un iet un darīt, un meklēt ko darīt – tā ir tikai tava paša vaina. Ne mana, ne tavu vecāku, ne valdības. Bet tava. Tu esi vainīgs, ka tā vietā, lai rakstītu man demagoģiski glupas atbildes uz komentāriem, kuriem laiku tērēt es varu atļauties bet tu varētu izmantot lai meklētu labāku darbu, tu esi vainīgs, pie tā, ka kā jau katrs ierindas auns uz šīs pasistās planēts ļauj sev ieborēt tukšajā paurī kaut kādus “lai varētu to vajag to” pseido likumus, tu un tikai tu. Kamēr tu un tev līdzīgie to neapjēgs, tā arī sēdēsi savā miskastē zīzdams īkšķi un gaidīdams paradīzes brīnumus. Gan jau arī baznīcai savus procentus no savas niecīgās algas noziedo, ne?

    Izrādīt cieņu? Cieņa, Tev, čalīt, vispirms ir jānopelna.

    Komentārs vairāk kā pārdomas, retorisks, lai rosinātu apsēsties un padomāt. Atbildi vari paturēt pie sevis.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 32 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā