Ko darīt pēc 9. klases?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Ko darīt pēc 9. klases?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 36 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #158712
    Quagmire
    Participant

    Pašlaik sāku mācīties devītajā klasē, it kā viss gads vēl priekšā, tomēr, laiks skrien ātri un jāsāk domāt, ko darīt pēc pamatskolas beigšanas. No vienas puses gribu palikt savā pilsētā, pašreizējā vidusskolā, no otras puses, braukt uz Rīgu un mācīties profesionālajā vidusskolā. Konkrēti, tādā jomā kā „Datorsistēmu tehniķis”. Tas, ka interesē šī joma, ir pilnīgi skaidrs, un pilnīgi skaidrs ir arī tas, ka gribu strādāt profesijā, kas saistīta ar datortehniku. Pašmācības ceļā esmu apguvis pamatzināšanas, ir izveidojies savs klientu loks, kam palīdzu dažādos ar datortehniku saistītos jautājumos – instalēju (normāli, nevis next-next-finish), komplektēju, laboju, tīru, u.t.t. Sekoju līdzi IT jaunumiem, vienkārši sakot, man šī joma tiešām interesē. Mācos viduvēji, neesmu ne no īpaši gudrajiem, ne no knapi sekmīgajiem – vienu vārdu sakot, kā lielākā daļa cilvēku, ap 6 – 7. Ko jūs man ieteiktu izvēlēties – palikt parastajā vidusskolā un pēc tam riskēt ar netikšanu augstskolas budžetā, vai arī iet uz profesionālo vidusskolu?

    #301070
    samurajs
    Participant

    Tehniķis ir melnstrādnieka darbs; darba pienākums nr.1 – tīrīt putekļus. Tiešām sētnieks būtu tavs dzīves mērķis? 😀 Un nez vai uzreiz darbu dabūsi… tehniķu ir vairāk kā sunim blusu.

    Kas patiešām dzīvo kā nieres taukos – IT inženieri un programmētāji, jo viņu vienmēr trūkst. Bet par tādu izmācīties nav viegli… īpaši viduvējībām ar atzīmēm 6-7.

    Optimāla tev būtu vidusskola ar padziļinātu fiz-mat apmācību. Profenē vidusskolas kursu iemācīs paviršāk, jo tur daudz mācību laika aizņems putekļu tīrīšanas tehnoloģijas 😀

    #301071
    root
    Participant

    Ja tu 9. klasē uzdod šādus jautājumus, pēc 9. es tev iesaku nopirkt biļeti.

    #301072
    opengraybox
    Participant

    https://notepad.lv/forums/15728/hei-hei-mans-vards-ir-kristers/

    Tu esi neizaudzis ambālis kas noteikti var nopirkt biļeti un visi tev pamās laimīgi ar roku kad tu kāpsi autobusā

    #301073
    aoma
    Participant

    Uz mežu malku zāģēt, ja pēc videnes vai profenes beigšanas vēl būs kur meži palikuši.

    Tev jāmācās kaut kāds vienkāršs amats, kurā nevajag smadzenes, sētnieks nav slikta ideja.

    #301074
    Nelabojams
    Participant

    Beidziet zāģēt puisi. Reti kurā no mums šai vecumā domā par to, kas būs tālāk, atļaujas prasīt padomu un vēl piedevām būt paškritisks.

    Ieteiktu iet normālā vidusskolā (ar esošajām atzīmēm labā fiz-mat netiksi), saraut ar sekmēm un tad jau tālāk redzēs – variantu ir daudz. un IT profesijas ļoti dažādas.

    #301075
    grisha
    Participant

    Bootaa jau visu tev pateicu.

    Ja nav sava mugurkaula, tad ej roc bedres.Pasham ir jaaizlemj, ko gribeesi dariit naakotnee. NEVIENS tev priekshaa nespees pateikt, ko gribi dariit.

    Idiotisma kalngals, nekas vairaak. VAi nu pabeidz vidusskolu vai ej maacies specialitaatee, kura tev patiik, nevis ko tev iesaka. Buusi laimigs visu muuzhu darot to, kas nepatiik, bet kaads ieteica?

    Tieshaam Daunis. Piedod Samuraj, bet shite nervi netur….. .

    #301076
    aoma
    Participant

    Ja Tu būtu pamanījis, ar kādu nekaunību un necieņu pret citiem šis puišelis uzsāka savas interneta gaitas, varbūt tad tā viņu nemaz neaizstāvētu.

    Vismaz manās acīs viņš sevi ir parādījis kā neaudzināts, izlaists, slinks un ne sevišķi gudrs puģelis, kas savā mūžā nav dabūjis siksnas.

    #301077
    Foxsk8
    Participant

    Varu piekrist samuraja viedoklim. Pats savā laikā gāju uz RTU, nu beigu beigās sanāca tas viss tā, ka tev māca visu ko, kas beigu beigās neder nekam. Nedomā, ka tev skolā uzreiz baigi sāks kaut ko mācīt programmēt, skrūvēt, instalēt. Iedos tev 3-4 kursā sainstalēt kompi, ielikt cieto disku, kaut ko paskrūvēt un tad skola uzskata, ja stundents māk risināt problēmu, salikt PC un sainstalēt, tad viņš ir gatavs darba tirgum. Tā nemaz nebūs. Kad es to beigu beigās sapratu, man tā visa mācīšanas palika ļoti neinteresanta, garlaicīga, jo ko gan darīt skolas skolā, ja učuks saka, ka tu jau visu zini un ko tu te vispār meklē, jājiet bija vidusskolā un tad augstskolā 🙂 Tagad tā domāju, ka labāk būtu tādu ceļu gājis.

    Dari varbūt šādi:

    Ej vidusskolā, un paralēli pašmācības ceļā izvēlies, apgūsti jaunākās tehnoloģijas, lietas, palielini savu klientu loku, ej pamazām jau uz kantoriem un interesējies par praktikanta darbu pēc skolas, brīvdienās, 6dienās, iet kaut ko paskrūvēt, taisīt. Ja paskatamies DB, Rīgā vien ir ap 250 IT firmu, kaut kad sen skatījos, bet pieļauju ka tas cipars varētu būt krietni lielāks. Jebkurā gadījumā, Rīgā tev būs 100% vairāk iespēju, nekā dzimtajā miestā.

    #301078
    aoma
    Participant

    Vispār jau vidusskolu vajadzēja beigt arī Tev, tad nevajadzētu ieteikt citiem uz turieni jāt, bet gan iet. JÄ€IET, nevis JÄ€JIET, kungi.

    P.S. Man gan gramatiku pietiekoši labā līmenī iemācīja jau mazā lauku pamatskoliņā.

    #301079
    Crow
    Participant

    Lieli datorspec tagad ir uz katra stūra, bet, lūk, pazāģēt tiešām nenāktu par ļaunu – varbūt varētu pašmasu nodzīt un tā.

    #301080
    vrt56
    Participant

    Kas liedz pēc tam doties augstākas izglītības meklējumos?

    Mana pieredze – vidusskola savā rajonā, tad viena augstkola ar iegūtu bakalaura grādu un tagad top maģistrs 🙂

    Ir zināmi cilvēki, kas pabeidza RTK, tad devās pēc bakalaura grāda un nu jau gavatojas maģistram.

    Tas, ko gribēju pateikt, pēc vidējās izglītības NAV jāapstājas un jāsamierinās ar “sētnieka” darbu, vienmēr var doties uz priekšu un krāt izglītību vēl klāt.

    #301081
    Foxsk8
    Participant

    Tavā parakstā tāda vārda kā “pa radio” arī nemaz nav. Pareizi būtu “viegls rokenrols skan radio ētera”. Kuru tu te centies mācīt. “pa latviski, pa krieviski” jau arī iemāca tādā mazā pāķu skoliņā.

    #301082
    aoma
    Participant

    Tas ir fragments no kādreiz populāras dziesmiņas, tumsoņa no lielpilsētas 🙂

    Es nesaku, ka rakstu pilnīgi bez kļūdām, bet man tās ir 2 veidu – neuzmanības un apzinātās, jeb tīšuprāt pielaistās, bet ne nezināšanas.

    https://www.youtube.com/watch?v=L-ft4eWRHyE

    #301083
    Peteris Skabarga
    Participant

    Pats esmu pabeidzis RTK vidusskolu, un varu teikt tikai vienu, tur neko jēdzīgu neiemācīja, vairāk pašmācības ceļā viss tika apgūts. Bet pluss ir tāds, ka darba devējs domā ka tā skola ir super, vieglāk atrast darbu, un tad tik uz augstāko, paralēli ar darbu.

    #301084
    Nelabojams
    Participant

    Kaut gan man ir jau jūtami pāri 50 un paša sasniegts pietiekami labs stāvoklis sabiedrībā, es kaut kā neesmu aizmirsis vairākas lietas, kas bijušas manā dzīvē:

    1. ka es kādreiz esmu mācījies vadīt auto,

    2. ka esmu bijis lecīgs, iedomīgs un izlaists tīnis, pie darba nepieradināts ņerga.

    Izskatās, ka daudzi to piemirst, kādi viņi bijuši, tiklīdz nokārto tiesības un aizver aiz sevis pusaudža vecuma durvis.

    #301085
    aoma
    Participant

    Nu bet nagus duravās tak arī kādreiz jāiever, savādāk Tevis nosauktā 2. punkta īpašības progresēs, un izaugs vēl viens nekam nederīgs dīkdienis 😉

    Es auto nekad neesmu speciāli mācījies vadīt, mans fāčs bija šoferis un stūrēt dabūju, sēdēdams tēvam klēpī, tiklīdz varēju kājām aizsniegt pedāļus, sāku braukalēt patstāvīgi, toreiz laukos tas nebija nekas neparasts, bet tas, ka jāciena vecāki cilvēki, jāsveicina arī svešinieki, tika mācīts ne vien ģimenē, bet arī skolā, tiesa, atsevišķi pilsētnieki jau toreiz tādus naivus lauku puišus tādēļ uzskatīja par pamuļķiem, bet slaistīties man nekad nav bijis laika, kaut arī esmu nedaudz jaunāka gadagājuma.

    #301086
    Nelabojams
    Participant

    Quote:

    Nu bet nagus duravās tak arī kādreiz jāiever

    Tas gan taisnība – kaut gan man kaut kā palaimējās iztikt bez tā, vismaz ne asā formā. Izveidojās ģimene, pieradās bērni, parādījās pienākumi un atbildība un tas viss (ieskaitot sīvā lietošanu vairāk, nekā bija saprātīgi) kaut kā pamazām beidzās. Pie fiziska darba pieradinājos studentu laika “celtniekos”, bet vispār arī augstskola kā tāda lielu lomu nospēlēja.

    Cita starpā, principā izaugu pilsētas produkts, vecāku bīdīts un stumdīts, tomēr bērnībā uz laukiem pavadītais laiks ir nospēlējis lielu lomu gan manis tapšanā par cilvēku, gan faktā, ka esmu atgriezies laukos un pamatīgi. Tas gan nenozīmē, ka esmu kļuvis par lauksaimnieku, bet 90.gadu vidū tā gandrīz notika, un zinu, ka nebūtu nožēlojis.

    #301087
    jurgenz
    Participant

    Pabeidzu RTK telekomus pirms kāda laika. Visu laiku aizmirsu, ka vispār to esmu mācijies. Skolā kā tādā tev iemāca pamatus – piemēram, tīkla arhitektūru un citu teoriju. Tālāk, ir 6 mēnešu prakse (kurā skola var palīdzēt iekārtot piem iekš LTC) ?), bet ir doma ņemt vēl kursus un ar laiku iet uz bakalauru > maģistru un atgriezties savā jomā. jo telekomunikācijas aptver visu, ar šito pamatu tu vari paņemt tik klāt vēl kādus citus kursus un ir forši

    #301088
    shady
    Participant

    Normālam cilvēkam (tāds, kurš nevēlas būt sētnieks) par labu nāktu stingra vidusskola, jo tur iemāca biku no visa. Nevajag iedomāties, ka visa dzīve sastāv no “kā saskrūvēt kopā datoru”. Tāpēc, jo vispusīgākas zināšanas, jo labāk. Pēc tam varēsi skatīties tālāk – iziet saīsināto kursu kādā tehnikumā un pēc tam uz augstskolu, vai arī doties uzreiz uz lielo iestādi.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 36 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā