Ko darīt pēc 9. klases?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Ko darīt pēc 9. klases?

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 36 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #301089
    aoma
    Participant

    Man savā ziņā ir bijis līdzīgi, lai gan jau bērnībā nospraustais mērķis – pamatskola, tehnikums, un/vai armija, Lauksaimniecības Akadēmija, tika izpildīts ar uzviju, valdošā bardaka iespaidā mētājos no viena amata uz citu, tāpat tika dzerts gandrīz līdz komai, tad kļuvu par Breša zemnieku, beidzot pārstāju ar zemi ņemties un atradu citu, ar laukiem un zemi saistītu biznesu, tieši pamatspecialitātei atbilstošu. Atgriezos senču mājās un nedomāju vairs kur citur doties.

    Bet kā jau te teica, ir jāzin pašam, par ko gribi kļūt, skatīties uz to, ko iesaka citi, parasti pie laba gala nenoved, toties, ja pašam vispār nav ne kādu interešu vai aizraušanās, tad patiešām vajag stingru raksturu, lai neaizietu pa burbuli un nekļūtu par profesionālu pabalstu pieprasītāju.

    #301090
    Quagmire
    Participant

    Paldies, būs viela pārdomām. Vai tad profesionālās vidusskolas vidējā izglītība ar kaut ko atšķiras no parastās vidusskolas vidējās izglītības, ja neskaita to, ka profesionālajā jāmācās par gadu vairāk, tādējādi iegūstot profesiju?

    #301091
    Quagmire
    Participant

    Esmu pieklājīgs, tu pirmais. 🙂

    #301092
    Quagmire
    Participant

    aoma, sen zināms, ka tev pret mani ir personīga nepatika. Tāpēc, lūdzu, paklusē un ja gribi izteikt savas negācijas, raksti PM. 🙂

    #301093
    Quagmire
    Participant

    Esmu izlēmis, ko darīšu nākotnē. Neesmu izlēmis, mācīties profesiju pēc devītās klases, vai mācīties vidusskolā. Augstskola, protams, arī ir plānā pēc tam, ja tikšu budžetā.

    #301094
    Quagmire
    Participant

    Piekrītu, manā “miestā” nekas tāds nav iespējams. Es saprotu, ka tur neko dižu nemācīs un pārsvarā būs jāmācās pašmācības ceļā, tomēr, papīrs ir papīrs.

    #301095
    Peteris Skabarga
    Participant

    Profenē ir mazāks nodarbību skaits vidusskolas priekšmetiem, taču beigās jākārto tie paši eksāmeni kas parastajiem vidusskolēniem, tikai tiem ir uz pusi vairāk stundas, taču tai nevaidzētu būt problēmai, ja vien protams…

    #301096
    WerNeo
    Participant

    Palasīju komantārus un ir divējādas sajūtas. Pats personīgi pazīstu dažādus ar IT saistītus cilvēkus. Varu pateikt vienu, ja esi datoru entuziasts, nav svarīgi, kur mācies un ko. 🙂 Zinu datorspeciālistus “ar papīru”, kas strādā Lielbritānijā “viesnīcu biznesā” (paši saprotat). Tajā pašā laikā zinu datorspeciālistus, kas strādā Latvijā ne mazos amatos. Tā kā tur vajag augstāko izglītību, viņi pabeidz kaut kādus biroja administratorus iekš RPIVA un turpina strādāt savā jomā, pašapmācībā apgūstot to, ko vajag.

    Par autora jautājumu. Normāls jautājums attiecīgā vecumā, manuprāt. Mans padoms, vēl ir gads izdomāt, ko un kā! Es domāju, ka labāk iet caur ģimnāzijām un vispārējām vidusskolām līdz vidējai izglītībai. Tālāk jau skatīties, kas patiesi aizrauj.

    Izvēle pēc devītās klases Tev neļaus lāga mainīt plānus nākotnē. Savukārt , vispārējā izglītība Tevi sagatavos visos virzienos (plēt spārnus kurā jomā gribi). Bet arī tas ir visai nosacīti. Viss tomēr ir sevī.

    #301097
    aoma
    Participant

    Klusēšu es tad, kad pirksti vairs klavieres taustiņus nevarēs nospiest, neba nu kāds puika to noteiks. Bet privāti vari man nerakstīt, atbildu tikai tādiem ļaudīm, kurus cienu.

    Tev līdz tam vēl krietni jāpaaugas, ne tik daudz fiziski, cik garīgi.

    #301098
    akms47
    Participant

    Da neko nedari, paņem atvaļinājumu uz gadu, bet izklaidējoties, pārdomā labi ko vēlies. Pēc tam attiecīgi vai nu vidusskolā pastiprini savas zināšanas matenē un fizenē, kā jau augstāk minēja gudri cilvēki un pēcāk iestājies RTU, RTK… hvz kur, kas tev tīk, vai arī, ja esi slinks no beidz kaut ko papīra dēļ, ej dēt olas un dari sev nepatīkamu darbu par minimālo algu visu atlikušo mūžu. Izvēle tava.

    #301099
    samurajs
    Participant

    Nu, bļin, gan tu ieteici 😀 Pa to bezdarbības gadu izbirs pēdējās zināšanu paliekas un tiks nodzerta vienīgā smadzeņu rieva 😀

    Labi, ja vēl dējaparāts nebūs venēriski sajāts – tad vismaz varēs dēt olas 😀

    Tikai mācīties – un intensīvi pie tam! Kamēr smadzene nav atrofējusies.

    #301100
    akms47
    Participant

    Es, ļoti nepatīkama gadījuma dēļ, biju spiests paņemt akadēmisko. Nezinu kā tev, bet man tieši pēc šī gada palika vieglāk mācīties. Nebija jau nekādas atpūtas. Skola, tehnikums, bakalauri… Pie tam vēl paralēli darbs sākot ar tehnikuma otro kursu. Tā kā man gads atpūtas noderēja (Jā un iedzēru ar pēdējos 3 mēnešus, kā bez tā. :P) .

    #301101
    Ceplis
    Participant

    Tātad, no savas pieredzes.

    Ja pusaudzim jau pamatskolas beigās ir skaidrs, kādu profesiju vēlas, tad vidusskola ir velta laika nosišana.

    Kas Tu būsi pēc vidusskolas beigšanas? Viens no 100 000 NEKAS.

    Pēc tehnikuma beigšanas Tu būsi ieguvis profesiju ar papīriem.

    Tālākais ceļš paša rokās.

    Neviena skola neko neiemāca, dod tikai papīru. Visu jāmācās pašam, un ja ir kaut kāda konkrēta interese, tad skolas laikā būs pastiprināta mācīšanās (plus pašmācība) par interesējošajiem jautājumiem. Vidusskolā ejošie, kas paši nezina, ko grib (pa lielam negrib neko, tikai labu algu), neko tur īsti arī neiemācās.

    #301102
    shady
    Participant

    Bet aizmirsti vienu lietu …. visa dzīve nesastāv tikai no profesijas vien. Normāla vidusskola sniedz vispusīgas zināšanas un kaut drusku paceļ intelekta līmeni. Protams, viss ir diezgan individuāli, jo ir cilvēki, kuri par savu intelekta attīstību parūpēsies paši, bet vairums cilvēki ir slinki un pašattīstības process (es nedomāju profesiju) apstāsies un iestāsies ikdienas rutīna – darbs, darbs, ģimene un kāda izklaide.

    #301103
    Ceplis
    Participant

    Normāls tehnikums sniedz vēl vispusīgākas zināšanas. Pie tam, arī dzīves pieredzi, jo tur neviens ar Tevi neauklējas, par visu jārūpējas pašam.

    Pēc tehnikuma jaunais cilvēks jau ir gatavs patstāvīgai dzīvei, toties pēc vidusskolas 90% ir nederīgi dzīvei.

    #301104
    Kalviitis
    Participant

    Pats šogad sāku iet tehnikumā. Jau esmu izdomājis , ka pēc tehnikuma došos augstskolas virzienā , jo nu tomēr datormehāniķa darbs nav no tiem labākajiem. Uzskatu , ka tehnikums tomēr ir nedaudz labāks nekā vidusskola , jo nu tomēr , ja kaut kas , nesanāk kā plānots ar augstskolu vari vismaz jau doties strādāt , un velti netērēt laiku , un augstskolā iestāties gadu vēlāk.

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 36 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā