Konkurss: Esi moderns – lieto Digipass Nano

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Konkurss: Esi moderns – lieto Digipass Nano

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 29 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #158128
    shady
    Participant

    Pirms neilga laika portāla Notepad.lv komanda jau paviesojās SEB bankas prezentācijā, kurā tika stāstīts par moderno Digipass Nano. Tie interesenti, kuri to ir palaiduši gar ausīm, var izlasīt šajā rakstā: “Digipass NANO – kas tas ir?”. Tāpēc otrreiz vairs tik sīki neizklāstīšu un neatkārtošos par šo tehnoloģiju, bet vienkāršiem vārdiem sakot – tas ir jauns, modernāks bankas kodu kalkulators, kurš ir iestrādāts uzlīmējamā mikročipā. To paredzēts uzlīmēt uz telefona SIM vai microSIM kartes, kas veido tādu kā starpslāni starp SIM karti un mobilo telefonu.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_digipass_nano_1.png[/img]

    Banka uzsver, ka drošības garants ir augstā līmenī, jo citas programmatūras uz šo mikro-čipu nespējot iedarboties. Tomēr augstākminētajā rakstā pie komentāriem izcēlās aktīva diskusija tieši par šo jautājumu. Lai arī iepazinos ar formālo bankas ierakstu mājas lapā: Digipass Nano – drošība, tomēr man māca šaubas par jautājumu – kas notiek situācijā, kad mobilais tālrunis ir inficēts ar kādu vīrusu vai spiegprogrammatūru? Vai ir kāds drošības risks? Š o jautājumu arī uzdevu SEB bankas tehniskajiem cilvēkiem, uz ko saņēmu patīkamu atbildi. Citēju:

    Quote:

    ”Š āda veida vīrusi nevar tikt klāt Digipass NANO, jo tā aplikācija bāzējas uz SIM kartes , un tai šajā gadījumā šāda veida vīrusi klāt netiek…

    Teorētiski kodi var tikt nolasīti, taču no tiem nav nekādas jēgas, jo vīruss netiek pašā Digipass NANO aplikācijā.”

    Ja šī “mantiņa” jūs ir ieinteresējusi, un esat SEB bankas klients, kuram (vēlamāk) ir viedtālrunis (jo uz ne-viedtālruņa šī programmatūra var nesastrādāties), tad aicinu piedalīties mazā konkursā, kurā ir iespēja laimēt vienu no diviem SEB bankas Digipass Nano kalkulatoriem izvēloties tā piemērotību SIM vai microSIM kartei.

    Konkursa nolikums”>[/color]

    1. Komentāros brīvā formā piesakās gribētāji, kuri vēlētos iegūt Digipass Nano.

    2. Konkursā piedalās visi komentāru autori (katram lietotājam 1 balss), kuri nav norādījuši atteikumu saņemt balvu.

    3. Izlozē piedalīsies komentāri, kuri būs tapuši līdz 30. aprīlim (ieskaitot).

    4. 02. maijā tiks paziņots uzvarētājs. Ja nedēļas laikā (līdz 9.maijam) balvas ieguvējs nepieteiksies un nenosūtīs savu kontaktinformāciju uz [email protected], tā tiks pārlozēta citam dalībniekam.

    5. Atļauts publiski apspriest un diskutēt par Digipass Nano.

    6. Balvu fonds: 2 Digipass Nano komplekti.

    #296665
    Anonīms
    Neaktīvs

    Sveiki Notepad un SEB,

    Esmu šīs mantas lietotājs un diemžēl mani sajūsmas saucieni nav tik skaisti.

    Aizgāju uz banku, samaksāju 15 Ls par šo brīnumu, jo noticēju skaistajās reklāmās teiktajam, ka viss ir forši utt.

    Diemžēl, realitāte ir savādāka.

    Man ir tāds “necils” ikdienas telefons kā HTC One X+. MicroSIM utt. Uzlīmējām to Digipasu uz SIMkartes un aizgāju mājās.

    Diemžēl man ir situācija, kad jāveic diezgan daudz maksājumu noteiktās mēneša nedēļās.

    Pirmo reizi bija neliela nesaprašana, kas un kā, jo pierasts darboties ar Swedbankas kaukulatoru, bet nu “razobralsa”.

    Ielogojos savā digitālajā naudas mājā, uztaisu maksājumus un tagad tie ir jāautorizē.

    Telefons jau paspējis ieiet sleep režīmā. Atbloķēju telefonu, atveru aplikāciju, spiežu uz “Digipass” (sākuma izvēlne) un…. nekas nenotiek! Loaderis pagriežas, pagriežas un viss. Nekas nenotiek, neparādās ne “Pieslēgties”, ne “Autorizācija”, ne pārējais.

    Izmēģinājos 179 dažādus variantus, nekas nepalīdz. Pat to čipu pārlīmēju. Domāju, ka kontaktu nav kaut kur. Nepalīdz.

    Vienīgais risinājums ir – restartēt telefonu.

    Bet, iedomājieties, ka man ir jātaisa XX maksājumi dienā (bez pārspīlējuma), tādēļ man šī restartēšana katru reizi jau ZB.

    Aizgāju uz banku (par manis patērēto laiku, lai staigātu uz banku, man neviens nemaksā, pat banka nekompensē, bet mans laiks nav no lētajiem), domāju, ka mazums, jauna tehnoloģija, čips brāķis utt. Apmainīja un pat nepaprasīja komisiju citam darījumam kuru veicu, tjipa kompensēja man 1.5 Ls vai nu cik tur par manis patērēto 1h. Domāju, ka nu jau viss atrisināts.

    Aizgāju mājās… un.. nefiga. Tas pats turpinās.

    Respektīvi, ja ar šo Digipass i-net bankai pieslēdzies, lēnu garu ķimerējies, taisi maksājumus un telefons pa to laiku aiziet sleep, tad autorizēt maksājumus bez telefona restarta nav iespējams.

    Š obrīd plānoju atkal doties uz banku un mainīt pret parasto kodu ģeneratoru.

    Pirms ņemiet šo Digipass Nano, tur pat bankā pārliecinieties, ka uz Jūsu telefona tas strādā. Nepažēlojiet desmit minūtes un pārskaitiet kaut 1 latu mammai, tētim, brālim vai sunim. Pārbaudiet vai pēc tam kad esat pieslēgušies i-net bankai un telefons aizmieg, Jūs pēc tam variet Autorizēt izveidoto maksājumu! Pretējā gadījumā, SEB Jums nemaksās par to, ka Jūs dodaties atkārtoti uz filiāli, stāvat rindās un mainat šo čipu.

    #296666
    deriksx
    Participant

    Š…emu,:), varbūt vienreiz paveiksies:), ja neviens cits nepieteiksies tad 100%,:)

    #296667
    Quagmire
    Participant

    Vajadzības īsti nav, bet konkursam piesakos. 🙂

    #296668
    Graafiene
    Participant

    Te nu gan varētu oponēt… Man gan ir drusku senāks, tātad “krutāks” telefons, bet nav bijušas problēmas nekādas, pat ar aizsnaudušos telefonu. Es parasti “izmantojot” kodu nospiežu “LABI”, lai tas aizvērtos, un līdz ar to viss ir atkal starta pozīcijā. Pieļauju pat iespēju, ka problēma nav mikročipā, bet gan pašā telefonā ir kāds iekšējs programmatūrisks gļuks.

    Pie viena arī rodas retorisks jautājums – ja zināji par šādu problēmu, un vērsies bankā lai apmainītu, kādēļ tur uz vietas nepārskaitīji latu savam sunim, lai pārbaudītu problēmas pazušanu?

    Neapmierina produkts? Dodies un izmanto savas patērētāja tiesības, lai atgrieztu preci “veikalā”, bet nu nevajag piesārņot telpu ar šitādu lējienu, jo izskatās, ka kādam gribējās (vajadzēja) uzrakstīt ko negatīvu, lai pēc tam pazustu tālēs zilajās.

    Lietoju jau mēnesi šamo “iekārtu”, un nu man vairs nav jādomā kur ir kodu karte, kura savu jau nokalpojusi, vai kurā plauktā atkal aizķēries kodu kalkulators. Protams, sanāk garāks penteris nekā ar kodu karti, bet pie tā tik ātri pierod, jo ērtums, parocīgums un drošums man tomēr ir svarīgāki faktori.

    #296669
    Crow
    Participant

    Paga, paga, paga… cilvēks pabrīdina citus, ka konkrētai iekārtai HTC One X+ (derētu tikai precīzāk – ja tas ir stock, tad problēma var būt visiem HTC One X+) ir kaut kāda nesaderība, bet pretī saņem – “nepatīk, ej dirst atgriez preci” stila atbildi. Es saprotu, ka jūs esat sajūsmā par šo produktu, bet tas jau ož pēc fanboisma, nevēlēšanās apzināties, ka produkts nav perfekts, ka pastāv problēmas?

    Visticamāk, tā, protams, ir HTC vaina, un tas netiks tik drīz izlabots. Bet brīdinājums un ieteikums uz vietas pārbaudīt ar konkrētu pielietojuma veidu – pilnīgi vietā.

    Cilvēks, piesakoties pakalpojumam vai iegādājoties preci, sagaida, ka tā darbosies un vēlas to izmantot, nevis būt nožēlojams beta testeris bez atalgojuma. Tas gan tagad pēdējā laikā ir ļoti modē.

    #296670
    akms47
    Participant

    Graafiene gadījumā nav SEB darbiniece, kas bīda šo nano, ka tik kaislīgi aizstāv?

    Ja jau tev uz tava “krutā” telefona iet, tad varēji nosaukt modeli, lai cilvēki zina, ka darbojas.

    Markusam paldies par informāciju.

    Iespējam tiešam softiskas problēmas, varbūt konfliktē ar kadu aplikāciju.

    #296671
    Graafiene
    Participant

    Par laimi nestrādāju nevienā bankā, un arī neplānoju to darīt, bet atbildēju personai Markuss Russo tādā pat tonī, kāds bija viņa komentārs, lai komunikācija būtu kā līdzīgam ar līdzīgu, jo viņš vainoja tikai un vienīgi banku nepieļaujot citus variantus.

    Man ir Motorola FlipOut, un pat šāds “mistisks” telefons nesprauslāja, lai gan uzkārties viņš mīl bieži, un tieši kad to vajag vismazāk.

    #296672
    samurajs
    Participant

    Es pilnīgi piekrītu Markusam Russo, kurš mūs apgaismoja šajā jautājumā. Redziet, kungi, banku sektors ir tā lieta, kur šitādi ķep-ļep ir absolūti nepieļaujami. Bankas IT nodaļas pienākums bija notestēt visus LV pārdodamos viedtālruņus un vismaz sastādīt listi, uz kuriem Digipass Nano strādā nevainojami, un uz kuriem lago. Patērētājam nav jābendē nervi un jāizstrēbj SEB bankas neizdarības sekas.

    Es nepiedalos šinī pasākumā, jo neesmu SEB klients.

    #296673
    natolv
    Participant

    Nezinu, kā ir lietot so brīnumu, bet ir vēlme to noskaidrot, tāpēc – piesakos! 🙂

    #296674
    shady
    Participant

    Labs ir, mieru kungi un dāmas, konkursu portāls rīko dēļ tā, lai mūsu lasītājiem būtu arī kāds bonusuņš, tas ir, pozitīvas emocijas, nevis kāds savā starpā sakautos. 🙂

    Es ļoti labi saprotu, ka, ja kādam cilvēkam ir atgadījies, kas nepatīkams, tad negatīvās emocijas būs ar uzviju. Paldies, Markuss Russo, par informāciju. Tā kā es ar SEB bankas atbalstu rīkoju šo konkursu, tad noteikti painformēšu SEB banku par HTC One X+ modeli, lai apskatās, kas tur īsti ir. Dotajā brīdī nevar izdarīt secinājumus nevienam par sliktu, jo tikpat labi pie šīs problēmas DigiPass nav vainojams, bet ir individuāls “gļuks” ar telefonu. Kad saņemšu atbildi, informēšu arī jūs – lasītājus.

    #296675
    Anonīms
    Neaktīvs

    Nu gan.. 🙂

    Android 4.1.1. Bez nekādām modifikācijām un īpašām papildus instalācijām. Rupji sakot, kā no kastītes izņemts.

    Mans mēŠ—kis nebija kādu baigi nomelnot, galvenās lietas ko pateicu:

    1) Man tas normāli nestrādā

    2) Tas lieki tērē manu laiku

    3) Par manis nelietderīgi iztērēto laiku, man neviens nemaksā (ka saka Crow, par beta testēšanu)

    Kopumā tā lieta ir laba un pozitīva, ja vien viņa man strādātu.

    Es ļoti ceru, ka SEB šo lietu atrisinās un paši man piedāvās kādu risinājumu, jo viņi ir informēti par šo gadījumu. Tomēr, zinot Latvijas uzņēmējdarbības vidi, kad uzņēmumi neizrāda īpašu iniciatīvu risināt kaut kādu mirstīgo klientu problēmas, plānoju doties uz banku un mainīt pret parasto ģeneratoru. Kā atlīdzību par beta testēšanu plānoju “nočiept” kādu ledeni no trauka. 🙂

    Neapstrīdu, ka 99% gadījumu tas čips strādā nevainojami, tomēr esmu trāpījis šajā 1%, kad tas nestrādā.

    Vai tādēļ man būtu jāievēro Grāfienes ieteikums un klusi jāšņukst spilvenā?

    #296676
    Anonīms
    Neaktīvs

    Ä€aa… piesakos uz STRÄ€DÄ€JOŠ AM čipamjo ļoti vēlētos to izmantot.

    #296677
    aoma
    Participant

    Lūk, kāpēc es nekad negrābju pašas jaunākās paaudzes tehnoloģijas, labāk nopērku 2-rās vai 3-šās, toties ietaupu nervus un sirmu matu arī mazāk. Zinot, kāda ir banku attieksme pret sīkajiem klientiem, pasākums sūkā ar visiem diginano aizstāvjiem ieskaitot.

    Nekādā ziņā nepiesakos.

    #296678
    Aldis
    Participant

    Cik saprotu, ķīniešu iXfone neiet šī lieta.. vai ne?! 😀

    #296679
    Moerto
    Participant

    Piesakos konkursam :).

    #296680
    garaisezis
    Participant

    nelasos visus šos te komentārus, nedomāju kad tik droša ir tā nano karte, jo kā jau mūsdienu modernajos tālruņos ir iespējams viss, ja jau var nolasīt, var arī ierakstīt, pārrakstīt un nosūtīt tālāk, atliek tikai pielāgot software un iespējams arī hardware ar attiecīgām zināšanām. Es nedomāju, kad tas chips ir kaut kā speciāli uzražots, kas laiž signālu uz vienu pusi, tā vai, tā bankai, vajag info dabūt iekšā, bet taisīt katru atsevišķi tas izmaksāti daudz. Kaut, gan pēc būtības, jau nemaz navajag kaut ko pārrakstīt, pietiek ar nolasīšanu un dublējuma izveidošanu, bet spiegprogrammu ir pietiekošā daudzumā uz katra stūra, ja vien tu neēsi svētais, kas visu legāli iepērk no google play / apple store veikala un neesi izveidojis root /JB priekš sava telefona.

    #296681
    Crow
    Participant

    Oi nu ko tu nafig muldi…

    #296682
    shady
    Participant

    Aldis wrote:

    Cik saprotu, ķīniešu iXfone neiet šī lieta.. vai ne?!


    Zin, nevaru tev atbildēt oficiāli, bet, manuprāt, strādās. Galvenais jau, lai OS normāla, kāda starpība – ķīniešu pakaļdarinājums vai firmas telefons? Kad pasākumā vaicāju par nepopulārajām OS, piemēram, Maemo utml – atbilde bija, ka visticamāk strādās. Un ķīniešu pakaļdarinājumiem jau nav sava unikāla sistēma – tas pats, kas citiem….

    Bez tam, es pat izmēģināju vienā lētucī, “ne-viedā” sistēmā – S40 – pat tur strādāja korekti, tā kā cepuri nost!

    Protams, ir telefoni, uz kuriem var nestrādāt. Pagaidām oficiāla informācija ir tikai par Iphone 5 un Nokia 5230.


    garaisezis, Crow – Man šķiet, ka neesat izpratuši situāciju. Digipasā neparādās un nav jāievada tavs lietotāja kods. Ja būtu iespējams nolasīt, tad tas neko tāpat nedod. Tā vienkāršojot un neprecīzi sakot – tas ir tas pats, kas zināt Notepad.lv paroli, bet nezināt username. Un ja mēs domājām tālāk un pieņemam, ka cilvēks logojas iekšā savā ibankā ne caur datoru, bet arī caur to pašu mobilā telefona browseri, tad pasakiet man – ar ko šitais risinājums ir sliktāks, piemēram, no ierastās kodu kartītes? Tad jau kodu kartītes tos dažus cipariņu kodus spieg-programmatūrai piefiksēt ir daudz vieglāk nekā te muhļīties ar jaunām tehnoloģijām. Tad kāpēc tagad jau nevalda anarhija un katram nezūd nauda no kontiem? Pirms nomētājat ar akmeņiem, tāpēc ka tas ir kas jauns un nezināms, esat padomājuši, ka kodu kartīte, kuru lieto vairums cilvēki, pēc idejas ir pat bīstamāka par šo risinājumu?

    #296683
    RicoPico
    Participant

    Es piekusu lasot Tavu tekstu…

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 29 kopumā)
  • Tēma ‘Konkurss: Esi moderns – lieto Digipass Nano’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā