Konkurss: Katram savs Stīvs Džobss

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Konkurss: Katram savs Stīvs Džobss

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 35 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #157410
    shady
    Participant

    Noteikti daudzi mūsu lasītāji atceras, ka kādu laiku atpakaļ jums stāstīju par trīs jaunām grāmatām, kuras tuvākajā laikā sagaidāmas Zvaigzne ABC grāmatnīcās. Tā kā laiks nestāv uz vietas, tad 1.novembris pienāca nemanot, un beidzot Stīva Džobsa biogrāfija tika palaista tautās, tādēļ ceturtdienas vakarā devos uz iDeal veikalu, kurā notika grāmatas dienas gaismas ieraudzīšanas pasākums. Ideāla vieta šī izdevuma prezentācijai, jo visapkārt bija “ābolīši” un Mac`i , kā arī viesi katrs tika pie sava ābola (tiesa gan Made in Latvia) ar citātu loterijas lozei un glāzēs dzirkstīja pašmāju ābolu sidrs. Tad nu pienāca brīdis, kad arī es beidzot turēju rokās savu iespaidīgās 750 lpp. biezās grāmatas eksemplāru. Paldies visiem runas vīriem / dāmām par patīkamo atmosfēru. Š obrīd “Stīvs Džobss” papīra formātā iegādājams par 14,99 Ls, bet to pērkot e-gramatnica.lv cena ir 13,11 Ls. Tur pat e-gramatnica.lv nopērkama arī grāmatas elektroniskā versija, un tās cena ir 9,99 Ls. Ja lietojat Apple ierīces, tad to varēs atrast iBooks grāmatu veikalā par 14,99 €.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_01_stivs_dzobs_2.jpg[/img]

    Lai arī man tika pārmests, ka “lasījis neesmu, bet viedoklis ir…”, tomēr saprotu, ka mani aprakstītie iespaidi par grāmatu ir bijuši nekļūdīgi, jo sieva jau pirmajā vakarā burtiski “aprija” vairākus desmitus šīs grāmatas lapu, un teica, ka Stīvs viņu ir “paķēris”. Pēc nedaudzajiem fragmentiem, kurus viņa man atstāstīja, saprotu, ka mana vēlme izlasīt šo grāmatu tikai aug augumā. Pēc viņas vārdiem, ja nezinātu, ka šī ir reālas personas biogrāfija, tad to varētu nosaukt par ļoti labi uzrakstītu romānu, kurš aizrauj jau no pirmajām lapām.

    Neskatoties uz dažu mūsu lietotāju pesimistisko attieksmi pret šo izdevumu, zinu, ka portāla lasītāju vidū ir arī tādi, kuri ar lielāko prieku šo grāmatu iegūtu savā īpašumā. Un kādēļ gan mums liegt jums šo prieku? Pateicoties Apgāda Zvaigzne ABC labvēlībai, pie grāmatas tiks trīs mūsu lasītāji. Š oreiz gan jums nebūs jālūkojas i-neta plašumos, lai iegūtu atbildi uz kādu no jautājumiem par Stīvu Džobsu, jo mēs jums uzdosim tikai vienu, bet retorisku jautājumu.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_02_sdzobs_2.jpg[/img]

    Konkursa jautājums”>[/color][/size]

    Vai un kā, pēc jūsu domām, Stīvam Džobsam kaut drusku izdevās izmainīt pasauli?

    Konkursa Nolikums”>[/color][/size]

    1. Konkursā var piedalīties ikviens portāla Notepad.lv lasītājs atbildot uz uzdoto jautājumu, un ierakstot atbildi šī raksta komentāros, kas arī tiks uzskatīta par pieteikumu dalībai konkursā.

    2. Atbilžu noformēšana brīvā formā.

    3. Izlozē piedalīsies komentāri, kuri būs tapuši līdz 18. novembrim (ieskaitot).

    4. Trīs laimīgie dalībnieki, kuri būs mums snieguši savu atbildi uz jautājumu, un izpildījuši visus pārējos nosacījumus, izlozes kārtā laimēs Valtera Aizaksona “Stīvs Džobss”.

    5. 20.novembrī tiks paziņoti uzvarētāji. Ja nedēļas laikā (līdz 26.novembrim) balvas pretendents nepieteiksies, tad tā tiks pārlozēta citam dalībniekam.

    6. Atļauts publiski apspriest, diskutēt par konkursa atbilžu variantiem.

    7. Katrs dalībnieks izlozē piedalās tikai vienu reizi neatkarīgi no komentāru skaita.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_03_sdzobs_2.jpg[/img]

    #291815
    root
    Participant
    #291816
    aoma
    Participant

    Ne drusciņ.

    Prognozēju, ka šitā turpinoties psihiatriem būs jauns lauciņš, ko apgūt – atkarība no āboliem, jeb applefobija.

    #291817
    Jaunzems
    Participant

    Vadoņa Stīva “baltā grāmatiņa”. Jo katram sevi cienošam diktatoram tāda ir – “mans kampiens”, sarkanā grāmata, zaļā grāmata, utt.

    Lai gan propi Stīvijam pienākas – tieši viņš saprata, ka tehnoloģijas vajag mārketēt tieši parastajam cilvēkam, līdz ar to mēs esam ieguvuši cilvēkam draudzīgākus interfeisus, izstrādātāju atbalstu tieši mājsaimnieču sektoram, kā arī, lai cik ironiski Apple gadījumā tas neskanētu, arī zemākas cenas.

    Piemēram, man patīk visu darīt viedtālrunī – lasīt epastus, reditu, internetus, utt. Ja nebūtu aifona (kurš iesāka viedtālruņu mārketingu miljonu apmēros kā ikdienas aparātu katram muļķim, nevis tikai kā sarežģītu nišas rīku biznesmeņiem, grāmatvežiem, kurjeriem, RS kontrolieriem un veikalu pārdevējiem), tad tuvākais viedtālrunim, ko mēs varētu nopirkt, būtu tikai Nokia N96, daži dīvaini blāķberiji vai palmi, vai daži sarežģīti Windows Mobile aparāti no HTC.

    Vai datori. Laptopi pirms G4 iBooka un PowerBooka bija nožēlojami, neglīti, smagi un ar maziem ekrāniņiem. Korpusi bija no lētas plastmasas (žēl, ka jaunie makbuki nav no titānija, kā G4 PB).

    Protams, Stīvs ir arī zaglis. razethew0rld šajā video pierāda, ka Apple paši nekad neko nav izgudrojuši. Viņš ir nozadzis labākās idejas un pasniedzis tā, ka tās ir kļuvušas par nepieciešamību jebkuram. Bet pats Stīvs ir teicis , ka “we have always been shameless about stealing great ideas.” Viņš arī ir citējis Pablo Pikaso, ka “Good artists copy; great artists steal.”

    #291818
    Gustins
    Participant

    Savlaicīgi brīdinu – ne man, ne kādam no manas ģimenes tuvākā loka nav pilnīgi neviens Apple produkts, bet šī grāmata šobrīd rotā manas tabletes grāmatu plauktu tik un tā, jo Stīvs mani fascinē kā personība, bet Apple panākto fanboy burbuli neciešu.. Tad nu nopirku grāmatu pirms 3 dienām un rezultātā pirmajā vakarā tika pieveiktas 70 lpp un šovakar pārkāpšu 300 lpp robežu. Viennozīmīgi visiem iesaku izlasīt, ja rodas tāda iespēja !!

    #291819
    Crow
    Participant

    Sekundēju šo.

    #291820
    reinss
    Participant

    Ja arī mainīja, tad ne uz labo pusi…pa 30 gadiem pasaule labāka nav kļuvusi…

    Cik tālu esmu ticis angliskajā versijā, tur bija viens labs citāts sakarā ar Apple pirmsākumiem:

    Quote:

    “He asked me if I would put $50,000 in and he would give me a third of the company,” said Bushnell. ” I was so smart, I said no. It’s kind of fun to think about that, when I’m not crying.”

    #291821
    Dibens Kāpurķēde
    Participant

    Man bija viedtālrunis pirms iPhone iznāca un godīgi sakot, man besī ārā, ka iPhone sauc par viedtālruni, ņemot vērā, ka lietotājs tiek uzskatīts par idiotu un viņam netiek dotas nekādas iespējas kaut ko mainīt utt. – viss ir tikai caur Apple atļauju.

    Kā arī citēju: “ja nezinātu, ka šī ir reālas personas biogrāfija, tad to varētu nosaukt par ļoti labi uzrakstītu romānu”, vai jums neliekas, ka varbūt tieši tā arī ir – šis ir labi uzrakstīts romāns un nevis biogrāfija? Vismaz man, velkot paralēles ar visu pārējo Apple biznesu, liekas, ka tas būtu ļoti muļķīgi neizmantot iespēju un nopelnīt ar labu PR, izdodot grāmatu.

    #291822
    gatons
    Participant
    #291823
    Nettwerk
    Participant

    Stīvs Džobs izmainīja tehnoloģiju lietošanu ērtuma ziņā un kā tam vajadzētu izskatīties. Līdz ar iPhone pirmā modeļa iznākšanu telefona lietošana bija bieži vien tik dīvaina un ne visai ērta. Jo diez vai kādam patiktos lietot ar bakstāmu zīmuli ja jāpārvietojas. Otrkārt lietošanas ērtums ir svarīgs faktors veiksmes stāstam. Jo cilvēkam liksies:”Lūk šī ierīce man patīk un vēlos lietot, jo lai ko paveiktu nav jābūt geekam. Visam ir jādarbojas out of box.” Tas pats attiecas arī uz planšetdatoriem. Protams planšetes bija jau agrāk pieejamas, bet ne vienmēr bija ērti lietojamas kā tas ir šobrīd. Nākais ko Stīvs paveica, izveidoja veiksmīgu veikalu. Tas ir iTunes store. Cilvēki vienmēr ir mīlējuši mūziku. Arī jūs. Ja mums ir pārnēsājams mūzikas atskaņotājs, tad mums vajag arī mūziku pieņemamā formātā un otrkārt brīvi pieejamu, arī jaunākiem albūmiem. Tad Apple paveica to. Piedāvāja mūziku brīvi pieejamā formātā un par saprātīgu cenu. Cilvēks ilgi gaidīja pēc kā tāda. Vienkārši neizzejot no mājas vai vienkārši iegādāties vienu dziesmu. Tas ir daudz labāk nekā izdot naudu par veselu disku. Treškārt tam visam pirms iTunes tautā nonāca iPod. Portatīvs lielietilpīgs mūzikas atskaņotājs. Līdz iPod mēs zinām, ka portatīvā ierīce bija CD/MD/Cassete Player. Bet kam patīk ņemt līdzi daudz diskus, kassetes vai minidiskus? Tad iPod ieveda jaunā mūzikas pasaulē. Jo ka tev visa mūzika ir vienā vietā tas ir daudz patīkamāk, jo tu vari klausīties to ko vēlies, neizplūstot visa diska saturā. Tās ir trīs lietas, kur apple deva savu artavu citiem ražotājiem, kā vajadzētu izskatīties tam ko cilvēki lieto.

    #291824
    SFiX
    Participant

    Noteikti, ka jā. Uz to jau norāda kaut vai vien tas, cik daudzi cilvēki pataloģiski ienīst Apple un visus viņu izstrādājumus.

    #291825
    Jaunzems
    Participant

    Nu Staļinu arī visi patoloģiski ienīst. Vai Hitleru. Vai Polu Potu.

    #291826
    Kon
    Participant

    Tikai inteliģenti cilvēki novērtēs minēto cilvēku personības ..

    Tagad katram pumpainam, sabiedrības nepieņemtam, tīnim ir topā būt agnus dei vai advocatus diaboli :>

    #291827
    Crow
    Participant

    Vispār diktatūra ir sakarīgākā valdīšanas iekārta. Zemākajām kastām jebkādu varu uzticēt absolūti nedrīkst – viņi neprot to izmantot ne kopējam sliktumam, ne labumam, tikai izšķiež to veltīgi.

    #291828
    Andron MacBeton
    Participant

    Tā grāmata ir *** detektors 😀

    #291829
    buldozers
    Participant

    Džobss bija zaglis ar labām zombēšanas spējām. Nedaudz sanāca izmainīt viņam pasauli.

    #291830
    Goldss
    Participant

    Vai Stīvs Džobss izmainīja pasauli? Jā.

    “Es atdotu visas savas tehnoloģijas par vienu pēcpusdienu kopā ar Sokratu”.

    Cilvēks, kas izmainīja veidu kā mēs šobrīd lietotajam tehnoloģijas – viedtelefoni, datori, planšetdatori, kā mēs klausāmies mūziku – iTunes, iPod. Neparasta personība ar ārkārtīgi interesantu dzīves gājumu.

    #291831
    murgonis
    Participant

    Vai Stīvs mainīja pasauli, hmmmm pasauli gluži nē, bet tehnoloģiju lietošanu un to kā mēs viņas lietojam viņš tiešām ir mainījis.

    #291832
    BERILS
    Participant

    Š is zeņķis mainīja pasauli – tas izveidoja kompāniju apple.

    #291833
    Touareg
    Participant

    Ä¢ēnijs jau Stīvs Džobss noteikti bija, bet nu tā Apple politika lietošanas ziņā un arī cena mani pagaidām attur no Apple tehnikas iegādes.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 35 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā