Krievija pilnībā pāries uz Linux

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Krievija pilnībā pāries uz Linux

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 27 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152988
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_linuxwindows_1.jpg[/imgl]”Cars izdevis ukazu”, kam neviens nespēs pretoties – tā var raksturot šodien publiskoto Krievijas premjera V. Putina dokumentu par vispārēju federālo un valsts budžeta iestāžu pāreju uz atvērtā koda programmatūru. Plāna ieviešana paredzēta no 2011. līdz 2015. gadam, ar visu dokumentu var iepazīties šeit.

    Lai nodrošinātu iestādes ar programmām, tiks radīts īpašs nacionālais repozitorijs, kas funkcionēs nevis pēc tradicionālās, bet drīzāk pēc Apple App Store līdzīgas shēmas. Tam jābūt gatavam jau 2012. gada 2. ceturksnī. Repozitorija veidotājs tiks noteikts vai nu ar valdības lēmumu, vai arī uz konkursa bāzes.

    [imgr]https://notepad.lv/userpix/28_putin3_f3260_1.png[/imgr]Par pamatu varētu kalpot kompānijas Alt Linux jau 10 gadus koptais repozitorijs “Sīzifs”, kurā ir 10,000 programmu. Kaut arī iespējams, ka pāreja uz atvērtā koda programmatūru nebūs 100-procentīga, tomēr ietekme uz ekonomiku tai būs milzīga. Ne tikai nevajadzēs tērēt līdzekļus licenču iegādei, bet arī parādīsies jaunas darba vietas, un jaunas iespējas pašmāju izstrādātājiem.

    Avots

    #256881
    garaisezis
    Participant

    laikam krievi vienīgā valsts kura kaut ko domā arī ar galvu nevis kā Latvijā ar d***u labākajā gadījumā. Neuzskatu kad tādām iestādēm kā bibliotēkām, skolām, policijai vajag īpaši jaunus datorus, viniem nav vajadzība darba laikā trenkāt spēlītes, bet gan ir jāstrādā un darbam pietiktu pat ar vecu PIII ar win98…

    Piemēram UK kur patlaban mitinos darbā kaut kādi veci zari, kanpi 400mhz datori offisos stāv, uz jautājumu kādēl jums nav jauni, atbilde – priekš kam, viņi tak strādā, savu darbu veic, epastus var nosūtīt un ms wor,d excel atvērt arī… un pats skype strādā…

    #256882
    root
    Participant

    Būtu jau labi, ja aiz tā visa nestāvētu ЗАО “1С”, kuru izstrādātāju “loģikai” un “ģenialitātei” nav robežu. Palūrēju ALT server. Neko absolūti debilaku es par laimi nebiju redzējis. Un cerams arī neredzēšu.

    Un zinot līdzšinējo pieredzi ar 1C produktiem man tā vien gribas iespiest galvu tuvākajās skrūvspīlēs.

    #256883
    Evers
    Participant

    Kauns par tēvzemi, prieks par kaimiņiem!

    [spoil]

    Ja aizskāru kāda patriota jūtas, iesaku iet apēst pāris zaptesmaizes un uzdzert žāvētu plūmju sulu! 🙂 [/spoil]

    #256884
    Andron MacBeton
    Participant

    Nja… nezināju ka 1C vispār kautko jēdz no kompjiem.

    Tādā izpildijumā Krievija varētu būt lielākā dirsā nekā LV, kas ir diezgan neiespējami…

    #256885
    budzis
    Participant

    Nez kāpēc neviens Krievijā par šito nav sajūsmā, atšķirībā no mūsu ākstiem, un uzskata par kārtējo prasto miljonu (Ls) izvazāšanu no valsts kases. Jā Krievijā kaut ko spiež no augšas, ar labu tas nebeidzas, pat ja ideja nav peļama. Nu kaut vai cīņa ar alkoholu…

    Visticamāk beigsies ar to, ka daži nolobētie uzņēmumi ierausīs miljonus neko nedarot, valsts iestādēm uzspiedīs OO un Linux, bet visa pārējā valsts tāpat paliks ar Win, jo tur ir gan programmatūra darbam, gan izklaidei…

    #256886
    usver
    Participant

    citēšu klasiķus, kas ilustrē vidusmēra krievu ierēdņa izpratnes līmeni par linuksi un norāda, cik pūļu būs jāpieliek:

    Quote:

    Slava: Пиздец. У нас в школе выносят линух

    Donerjack: ?

    Slava: Пришли две бляди из РОНО /tautas izglītības reģionālā nodaļa/ и менты. Заявляют: “Операция по уничтожение нелицензионного программного обеспечения”. Слов ГПЛ, Линукс и Ñ‚.п. не понимают, требуют _сертефикат_ с _голограммой_, вставляют в комп флэшки с досом? и format c: /y и fdisk /mbr!!!


    morāle: tantēm, kuras ir panikā, kad piemin vārdu “zip fails”, nenāks par ļaunu kaut ko jaunu apgūt. :>

    #256887
    Imhoteps
    Participant

    Man arī prieks par kaimiņiem. Kādai valstij ir jāsāk, tad jau pavilksies arī pārējās. Nez, kāda būs *nix “market share” daļa pēc gadiem 10…

    #256888
    garaisezis
    Participant

    neaizmirsīsim, kad mums kad bija treknie gadi Krievijai bija lielas ār-parāds citām valstīm, bet nu tagad tā ir vienīgā valsts, piedevām lielvalsts kurai nav nekādas problēmas ar krīzi, turklāt tai vēl ir liels iekšējais resurs kura citām nav.

    #256889
    root
    Participant

    T.B. Krievijai visu laiku ir krīze. Tāpēc liekas, ka viņiem nav krīzes.

    #256890
    jonjs
    Participant

    Man pret Krieviju ir gan simpātijas, gan arī antipātijas un tas ir atkarīgs kādā jautājumā uz to skatās.

    Ideja par Linux valsts iestādēs nav slikta, turklāt valdība savējo ALT Linux (nu labi, labi tjipa Mandrivas paveids) mēģina stutēt un nevis kādu ārzemju.

    root wrote:

    T.B. Krievijai visu laiku ir krīze. Tāpēc liekas, ka viņiem nav krīzes.

    Krievija ir ļoti bagāta valsts tikai žēl, ka vairums tās iedzīvotāju to nejūt savos maciņos.

    Bet ja runājam par valsti kā tādu un treknajiem vai netreknajiem gadiem.

    Krievija ir atdevusi visu savu ārējo parādu. Līdz ar to tīri finansiāli tā nevienam un neko nav parādā (atšķirībā no tās pašas ASV piemēram, kurai parāds ir triljonos vai kā tur? 🙂 ).

    Tā kā kā jau teicu no vienas puses mūsu potenciālais naidnieks, no otras tajā valstī iespējams, ka viss galu galā nokārtosies.

    #256891
    Imhoteps
    Participant

    Pa ausu galam esmu dzirdējis, ka raška pērno – 2009. – gadu pabeigusi bez ārējā parāda. Tādu esot burtiski dažas valsts pasaulē, Brunejas sultanātu ieskaitot. OK – lai tā būtu lēti notirgotās Krievijas gāzes nauda, bet no citas puses… da kāda starpība? Tā kā es rašku nenovērtētu par zemu. Tas, ka augšgals ir PÄ€Rkorumpēts un aiz Urāliem retais redzējis datoru, nenozīmē, ka nācijai un valstij nav potenciāla. Lai vai kā – malači kaimiņi.

    P.S. Esmu savulaik brīnījies, kāpēc mani radi Ukrainā tik ļoti labi satiek ar saviem kaimiņiem. Savā starpā strīdas uz nebēdu, bet ar kaimiņiem – neparko. Š ie skaidroja tā: Dievs ir augstu, radi tālu, bet kaimiņš – vienmēr blakus.

    Varbūt tas viss jau velk uz politiku. HZ. Jā-jā, esmu iedzēris 😉

    #256892
    Mr.Death
    Participant

    te var ljoti daudz striideeties par to, vai sjis pasaakums buus leetaaks un drosjaaks.

    #256893
    Eudoxus
    Participant

    garaisezis wrote:

    neaizmirsīsim, kad mums kad bija treknie gadi Krievijai bija lielas ār-parāds citām valstīm, bet nu tagad tā ir vienīgā valsts, piedevām lielvalsts kurai nav nekādas problēmas ar krīzi, turklāt tai vēl ir liels iekšējais resurs kura citām nav.

    Krievijai nav problēmas ar krīzi? Un kas tieši par to liecina? Varbūt minēsiet kādus ciparus? Vai tas tikai tā – subjektīva sajūta.

    Obejktīvi dati par 2009. gadu par to neliecina. Salīdzini kaut Krieviju ar Ķīnu GDP ziņā

    https://www.indexmundi.com/russia/gdp_per_capita_(ppp).html

    https://www.indexmundi.com/china/gdp_per_capita_(ppp).html

    Bet te vispār Krieviju var atrast pavisam zemu

    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(nominal)_per_capita

    Jā, Krievijai ir milzīgs potenciāls. Bail iedomāties, ko ar šādu potenciālu varētu izdarīt, piemēram, Vācija, Japāna vai Ķīna. Bet Krievijā ir arī konstanti augsta korupcija un vēl dažas dīvainības, kas šo potenciālu neitralizē jau vairākus gadu desmitus.

    Un vēl. Varbūt palabojiet mani, bet vai tad Ķīnai jau sen nav sava linux distra, kuru izmanto visās valsts iestādēs. Tā ka teikt, ka Krievija ir pirmā būtu dīvaini. Turklāt daudzā Eiropas valstīs dažādos līmeņos (pašvaldībās u.c. iestādēs) jau sen tiek lietota atvērtā koda programmatūra.

    Protams, ieviest linux valsts iestādēs šķiet laba ideja, bet attiecībā uz Krievijas gadījumu man ir diezgan liela skepse attiecībā uz šīs idejas īstenošanu dzīvē. Ja kādam šī skepse šķiet nepamatota, tad aicinu nosaukt kādu kādu ideju, kas Krievijā ir īstenota labā līmenī.

    #256894
    nevertell
    Participant

    Pats tu savu skepsi pamato. Man tā šķiet, ka viņiem ikdienā ir tāda migla, ka viņi pat nejutīs atšķirību starp windowzu un linuhzu.

    #256895
    yix
    Participant

    Noteikti kāds grib nogrābt naudiņu. mes ari domajam sava iestade ieveist linux, parekinajam un secianajam ka tas iznāk pat dārgāk nekā M$. Softs ta bez maksas, bet par suportu tapata jamaksā, plus gemors ar veco P*** apmācību. ieguvums gandrīz nekāds. turklāt tad kad vajag uzlikt specialu softu tad nav garantijas ka tas aparats stradas. Tiem gudriniekeim kam liekas ka visu muzhu jasezh uz veca dzelzha, tad gribu pajautat kapec vini nelieto kādu no pirmajiem NOKIA modeljiem? Un kapec nebrauka uz zhigulja? detalljas gandriz pa velti utt. kapec maksat dargu remontu par jaunu auto? MS ir priekš vidējā parasta datorlietotāja lietotāja, kuru ir ļoti daudz. Tie visi lielie prikešnieki un profesori nemaz nemacetu stardat ar linux un macities neko negribetu tiaki tapec ka viniem ir divas augstakās. Mums pat drošibas noteikumus par to kadai jabut lietotaja parolei, saka ak nemaz nelasis, mums vinam ir janolasa jo vinam ir divas augstakas, taja bridi izspruku ar to ka tīri nejauši man izrādījās divas augstākās arī.

    #256896
    drunk_lizard
    Participant

    Imhoteps wrote:

    Kādai valstij ir jāsāk, tad jau pavilksies arī pārējās.


    ja atminja nevilj, pagajusjgad sjaadu meegjinaajumu veica belgjija vai daanija. pilniigs fiasko…

    #256897
    Blakius
    Participant

    [img]https://www.bildites.lv/images/ahcbq6ihvud8ke4nsf6l.jpg[/img]

    Avatars no kāda rus foruma ^^’

    #256898
    Eudoxus
    Participant

    nevertell wrote:

    Pats tu savu skepsi pamato. Man tā šķiet, ka viņiem ikdienā ir tāda migla, ka viņi pat nejutīs atšķirību starp windowzu un linuhzu.

    Pārtulko, lūdzu.

    #256899
    Kon
    Participant

    Imhoteps wrote:

    Nez, kāda būs *nix “market share” daļa pēc gadiem 10…

    99,9999%, jeb six nines kā Crow teiktu 😛

    Visas valstis sekos Krievijas piemēram. Par citas OS izmantošanu draudēs cietumsods. Par Windows izmantošanu, piemēram Tuvajos austrumos, sākumā nocirtīs rokas un pēcāk izbaros suņiem, bet Latvijā ar varu uzstūķēs prievīti un liks pastalās dejot pa ielām.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 27 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā