Kur nokļūsim pēc karotes nolikšanas?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv Aptaujas Kur nokļūsim pēc karotes nolikšanas?

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 40 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #260414
    usver
    Participant

    Ceru, ka nokļūšu uzgaidāmajā telpā, pēc kuras atkal piedzimšu kā cits cilvēks, atkarībā no savas dzīves prioritātēm.

    Kāpēc tā uzskatu? Elementāri – pat ja tā nenotiks, tad dzīvojot saskaņā ar noteiktas kustības principiem, dzīve vienalga kļūst labāka un daļu lietu ir iespējams izskaidrot visai loģiski. Tīri praktiski apsvērumi plus daudz praktisku un interesantu lietu, ko procesā var uzzināt un pielietot. Redz, reliģija ne vienmēr ir reducējama uz katoļu baznīcas dogmām. Pie tam vairākumā gadījumu cilvēkiem vienkārši ir gadījies redzēt kādu iesīkstējušu katoļu priesteri/entuziastu, kuri arī savukārt ir pieminēti zināmā mācībā ar čūskas un piena līdzību – arī izmantojot labas lietas un nepareizi uztverot labas idejas, ir iespējams izaugt par agresīvu fanātiķi, tā ka ticība paša un citu dzīves ne vienmēr padara labāku. Uz ko perfekti attiecas musulmaņu pašnāvnieki – dzīvs piemērs, kas stiprina pārliecību, ka “reliģija rada pilnīgus cirvjus”.

    Tiem, kas aktīvi noliedz augstāku spēku esamību un prasa Dieva telefona numuru – vai sabiedrībai pārliecība “dzīvojam tikai vienreiz, tāpat sapūsim kapā” tipiski uzlabo dzīves kvalitāti?

    #260415
    dzhonsons
    Participant

    Atbildēju laikam uz pirmo.

    Bet nav ne jausmas, kur nokļūšu (zemē – tas ir viennozīmīgi). Bet “dvēsele”? Ja tāda lieta vispār pastāv..

    #260416
    Mr.Death
    Participant

    samurajs wrote:

    Protams, ka dzīvošu mūžīgi – pēc manis taču paliks nezūdoša vērtība Notepad.lv![img]https://www.bildites.lv/images/vw6f665lzna5meovx19.gif[/img]

    Tu mani nesaprati. Es nospraagt netaisos, jo to man nepiedos. :>

    #260417
    Foxsk8
    Participant

    Nāves kungs: 😀 Cik maksā nemirstības abonaments uz 100 gadiem? Varbūt piedāvājat kādu profesionālāku dzīvības eliksīru piem uz 500 gadiem? :D. Kukuļus ņemat?

    #260418
    ruukjis
    Participant

    jonjs wrote:


    Ja runājam par paradīzi vai elli. Jebkurā gadījumā neviens jau negrib nokļūt nepatīkamākā vietā, kā ir šeit pēc nāves ne ? Visi ceram uz to labāko.

    Uhu, es noteikti negribu nokļūt paradīzē… tur izklausās garlaicīgi. Ellē, varbūt arī sākumā mani tur pamocītu – pavarītu katlā un tā. Bet man ir plāns – uzdienēšos līdz kaut kādam Arch dēmona statusam un tad jau pašam būs sava mēslu dakša, ar ko urķēties par dvēseļu katlu… muahahaha.

    Ideja par reinkarnēšanos kādā japāņu mamut klonā ar nav slikta. Zinot japāņus, viņi to mamutu pilnīgi noteikti uzklonēs ar visādām ekstrām – no acīm varēs šaut lāzerus un ilkņu vietā būs motorzāģi. Es iekarošu pasauli, kad visa civilizācija būs beigta, mana otra dvēseles puse sagaidīs jūs ellē ar mēslu dakšām…. muahahaha :devil:

    P.S.

    Neņemat mani galvā, es mēģinu atmest pīpēšanu…. :lala:

    #260419
    Mr.Death
    Participant

    foxsk8 wrote:

    Nāves kungs: 😀 Cik maksā nemirstības abonaments uz 100 gadiem? Varbūt piedāvājat kādu profesionālāku dzīvības eliksīru piem uz 500 gadiem? :D. Kukuļus ņemat?

    Uzsauksi aleenu, piesviediisju Tev kaadus paara gadus klaa. :> Cjekus neizrakstu un uz garantijas talonu neceri. :>

    #260420
    Brutto
    Participant

    Mūsu enerģētiskais lauks nekur nepazudīs. Kaut kur apkārt lidināsies:)

    Jebšu viss kas noticis, notiks atkal, pēc krietna laika. Visums izpletīsies, atdzisīs. Atkal būs Lielais sprādziens, atkal radīsies Saules sistēmas un atkal būs Zeme un mēs.

    Vismaz mirušam laiks ir viens acumirklis, līdz atkal skatīsim visu savām acīm.

    #260421
    Loading
    Participant

    Sākumā. Pirmsākumā.

    #260422
    Crow
    Participant

    Btw, philosoraptor says: A day is one rotation of the Earth on its axis. God created the universe in 6 days. Before he created the Earth, how did he know how long a day was? :>

    #260423
    jonjs
    Participant

    Crow wrote:

    Btw, philosoraptor says: A day is one rotation of the Earth on its axis. God created the universe in 6 days. Before he created the Earth, how did he know how long a day was? :>

    Kā jau visa tā arī Relativitātes teorijas aizsācējs bija pats RADĪTÄ€JS, pat no vairākkārt tulkotās (no senēbreju uz grieķu, no grieķu uz latīņu, tad vēl uz vācu valodu un beigās uz latviešu u.t.t.) bībeles var saprast nepārprotami, ka laiks ir relatīvs jēdziens. Kas lasījis Bībeli to nevarēs nepamanīt. Man šķiet, ka pat jaunajā derībā tas tiek pieminēts. Kaut kas tjipa: “Dievam var būt viena diena kā gads un otrādi.”

    Tikai mēs nabadziņi esam iesprostoti gan telpā gan laikā. Vai nevar iedomāties ideālāku cietumu, skraidi pa apli pie, kura tevi spiež gravitācija, ja gribi kaut kur aizbēgt, tad jālido pa tavam organismam nelabvēlīgu vidi un enerģijas resursu tavam lidaparātam tā pat nepietiek, lai lidotu tālu un ātri un tu nezini, kur lidot, laika posms tavai dzīvei arī ir ierobežots un tad vēl paveiksies, ja nesasirgsi ar kādu slimību vai vēl ko, kas to tavu dzīves gājumu saīsinās. Un tu nezini no kurienes tu esi un neesi pārliecināts, kur nokļūsi.

    #260424
    Crow
    Participant

    Ko? Dievs bija Einšteins? Jeb Einšteins bija dievs? Un kas tad bija Lorencs, Planks, Heizenbergs un Bors? Citi dievi? Politeisms? Ä€āāā!! Un nestāsti man par Š rēdingera kaķi! Man viņš rādās murgos. Bet varbūt arī nerādās…

    Enīvej – laiks ir entropija. Tā skaitīšanai nepieciešams atskaites punkts. Laiks pats var būt bezgalīgs, bet tā skaitīšana (gadi, dienas, milisekundes) – nē. Līdz ar to bez atskaites punkta (rotācijas ap savu asi vai citas analogas, izmērāmas un salīdzināmas uzskaites vienības) tās sešas dienas vai gadi nevar eksistēt.

    #260425
    harly2000
    Participant

    Es te par elli atcerejos vienu joku. Principa mēs visi nonaksim ellē, jo lielāka daļa reliģiju uzskata, ja tu netici tai konkretajai reliģiajai tad tu nonaksi elle. Taka pasaule visi vienai reliģijai netic. Secinajumus izdariet paši. 🙂

    #260426
    web33
    Participant

    harly2000 wrote:

    Es te par elli atcerejos vienu joku. Principa mēs visi nonaksim ellē, jo lielāka daļa reliģiju uzskata, ja tu netici tai konkretajai reliģiajai tad tu nonaksi elle. Taka pasaule visi vienai reliģijai netic. Secinajumus izdariet paši. 🙂

    Nekur nav trakāk,kā uz zemes tāpēc zeme ir ellee, ja būsi labs nonāksi debesīs 😀 ja būsi slikts paliksi mūžam uz zemes sory 3m zem zemes .

    #260427
    jonjs
    Participant

    Crow:

    Entropijas jēdzienu nejauc ar pirkstu.

    Zini man nepatīk IRSTIES iršanās pēc, bet tomēr. Ja tu esi tik gudrs varbūt pateiksi, kas ir elektrība.

    #260428
    Crow
    Participant

    Precizējums – laiks ir vienīgais cilvēka veids kā mērīt entropiju.

    Nemaini tēmu un izlabo, ko pateicu nepareizi. Nevis irs kaut ko par elektrību pēkšņi. [img]https://www.bildites.lv/images/1romamsmtgaxc39tn4z.gif[/img]

    #260429
    jonjs
    Participant

    Iedod vismaz entropijas definīciju 🙂

    #260430
    jonjs
    Participant

    Kā jau teicu laiks mūsu izpratnē ir atskaites sistēma uz zemes viena, kaut kur citur cita. Citā dimensijā, kur nav zemes un līdzīgu sistēmu pavisam cita. Laiks ir relatīvs jēdziens, bet ar entropiju tur ir it kā līdzība, bet laiks ir mērāms.

    Kā jau teicu izlasi un mēģini izprast entropijas jēdzienu. Ar laiku vizmas definīcijā tur ir maz sakara. Var jau būt, ka es ar kādu kodolfiziķi tagad diskutēju, kas izstrādāji, ko jaunu. Pī … konstanti gadījumā (skaitli) neesi mēģinājis izmainīt vai pārrēķināt?

    #260431
    Crow
    Participant

    Es it kā neticu visvarenām būtnēm, bet ja tu esi tur augšā, Supermen, glāb mani…

    Izrādās, ka man vēl jāizprot te kaut kas. Es tak teicu, ka lai mērītu laiku, vajag (brīvi izvēlētu, universālu) atskaites punktu. Ja entropija nepalielinās (noslēgta termodinamiska sistēma paliek nemainīga), tad laiks nav vis mērāms. Tātad laiks ir entropijas mērvienība. Viss. Punkts. Ä€men.

    Kādā vēl tev citā dimensijā? Nemet desmit dažādas teorijas vienā katlā – laika relativitāte un paralēlās dimensijas pieder pie kvantu fizikas, nevis klasiskās… o_O

    Un kvantu fiziku neskarsim, jo no tās neviens no mums tāpat nekā nejēdz.

    #260432
    jonjs
    Participant

    CROW:

    “… Ja entropija nepalielinās (noslēgta termodinamiska sistēma paliek nemainīga) …”

    Tas ir tavs citāts.

    Tagad mans. Paņem gāzes balonu SARKANO. UN ieliec ugunskurā. Malciņu piemet. Un tad paskaties, kā nepalielinās entropija (noslēgtā sistēmā). Vēl labāk paņem skābekļa vai acetilēna balonu.

    Vēl līdz šim brīdim nesaprotu kā laiku var saistīt ar entropiju šādā situācijā. Ja nu vienīgi ar laiku, kas līdzinās tam, kurā balons šai ugunskurā atrodas.

    Nejauc entropiju ar pirkstu.

    Es gan ļoti sen (kādus gadus 14 atpakaļ) esmu mācījies fiziku, ko pasniedza augstākajā mācību iestādē pieļauju, ka esmu kaut ko palaidis garām vai vecuma dēļ aizmirsis, bet tomēr?

    #260433
    Crow
    Participant

    Ok, es te nepareizi definēju no savas puses. Runa ir ne tikai par noslēgtu, bet izolētu termodinamisku sistēmu. Par vienīgo tādu sistēmu uzskatāms visums kopumā.

    Teorētiski tāda sistēma var sasniegt stāvokli, kad visa enerģija visumā kļūst vienmērīgi izplatīta (maksimālā entropija) un, attiecīgi, sistēma vairs neveic darbu. Tajā momentā laiks vairs nav mērāms, tas neeksistē.

    Pretējs stāvoklis ir, piemēram, pirms Lielā Sprādziena – bezgalīgi mazā punktā koncentrējas visa masa un enerģija, entropija ir konstanta, sistēma darbu neveic, laiks nav mērāms, tas neeksistē.

    Laiks ir mērāms vienīgi tad, ja notiek darbs, t.i., pieaug entropija. Tad pieaug arī laiks.

    Ergo, laiks ir atkarīgs no entropijas.

    Š is stāvoklis ir diezgan riebīgi līdzīgs bībelēs aprakstītajam “nekā nebija”. Tajā radīšanas procesā es neredzu nevienu veidu kā universāli skaitīt laiku jebkādās vienlīdzīgās 6 vienībās, lai tās būtu dienas, gadi vai e-pohas, ko pēc tam patvaļīgi pielīdzināt Zemes rotācijai ap savu asi, zināmai arī kā Zemes dienai.

    Quod erat demonstrandum

    Savdabīgas izklaides un izglītošanās nolūkos var te tā pamalt mazliet pseidozinātnes. Diemžēl tam, kas vēlas ticēt tajā pasaku grāmatā rakstītajam, ar nekādu fiziku neviens nevarēs jebkad pierādīt pretējo.

    :nuke:

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 40 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā