Kurš Latvijas IT portāls patreiz ir visperspektīvākais?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv Aptaujas Kurš Latvijas IT portāls patreiz ir visperspektīvākais?

Tiek skatīts 61 ieraksts (no 135 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #234871
    samurajs
    Participant

    @ kūmiņš: Vo vo… kritizēt jau visi malači 😀 Nu lab, kādreiz jau vajag 😉

    Ja kādreiz sadomā ko uzrakstīt – visaugstāk te kotējas dažādas praktiski lietojamas pamācības (p0k3moniem tak vajag no kā mācīties 🙂 . Par gramatiku neuztraucies – ja kļūdu nebūs vairāk par 100, bet raksts pats vērtīgs – izlabošu 🙂

    #234872
    kuuminsh
    Participant

    shady

    Nu tas ir mans subjektīvais… viedoklis.. 🙂

    Par resaizošanu.

    Vispār jau lai novērtētu trokšņus vēlams lai bilde ir minimāli apstrādāta.

    Nav ne jausmas kā resaizošana ietekmē troksni taču resaizota ir resaizota un tas vairs nav tas pats kas oriģināls.

    Parasti bildēs kurās vērtē troksni kropo ārā fragmentus no pilna izmēra bildes.

    Tb fočējam uz max izmēru.

    Izgriežam interesējošo fragmentu ~200x200pix kuru maucam webā pilnā izmērā.

    Protams, parastu cilvēku kurš pērk fočuku par 100Ls tādas smalkas nianses kā pie 100% cropa izskatās troksnis neinteresē. Viņam vajag redzēt tik kā izskatās bilde kopumā.

    Un te ar.. starp citu… Nezinu vai tam konkrētajam verķim ir opcija ka var regulēt trokšņu noņēmēju..

    Ja reiz salīdzina trokšņus tad tā opcija ar jāizmēģina visās iespējamajās konfigurācijās.

    Runājot par subjektīvo iespaidu apraksta.

    Manuprāt… pietrūkst.

    Ergonomiskums. Vai pogas ir ērti aizsniedzamas.

    Konstrukcijas kvalitāte. Liftes. Pogas kā spiežas.. mīksti un patīkami.

    Kā jūtas rokā un vai ir ērti aizsniedzamas visas pogas.

    Datu pārraides ātrums caur USB kabeli.

    Kāda komplektācija.

    a… starp bilžu testiem nav testa ar zibspuldzi.

    Kā ir ar sarkano acu efektu.

    Kāda programmatūra ir komplektā.

    Testa bildes prasās kvalitatīvākas.

    Pats aparāts nofocēts nekvalitatīvi.

    Bildes ar fočuku pāreksponētas.

    Ar ko konkrētais modelis atšķiras no citiem sugasbrāļiem šo modeļu līnijā.

    Kādas ir tuvākās alternatīvās no citiem ražotājiem pēc cenas.

    Nu kaut kā tā.

    🙂

    #234873
    aoma
    Participant

    Ha! Puišs liekas beidzot pārsniedzis 30 gadu slieksni, tagad pats sev liekas liels un varens, īsts vīrs savās biksēs. Neņemiet viņu galvā 😀

    #234874
    shady
    Participant

    Es neresaizoju uz datora, kamerā jau pārliku iestatījumus uz 1600x1200px un bildēju.

    Resize bija tikai tām bildēm, kuras ir preview režīmā (mazbildītes – 400x300px), bet visām bildem tāpēc apakšā ir links uz pilnizmēru (domāts 1600×1200 no kameras, nevis augstākais režīms kamerai pie max mpx).

    #234875
    kuuminsh
    Participant

    shady

    Papildināju iepriekšējo postu.

    Un par resaizošanu.

    Edz.. nav šķirbas vai resaizo uz PC vai fočukā.

    Nē nu ok uz PC var būt ka softs ļauj izvēlēties resaizošanas algoritmus.

    Resaizošana ir resaizošana.

    Baidos tagad baigi sameloties, bet šķiet ka resaizošana pat bija viens no veidiem kā nedaudz samazināt troksni.

    ir tomēr liela starpība vai bildei ir maukts pāri resaizošanas algoritms vai nē.

    Resaizošana nav nemaz tik vienkārša kā uz pirmo acu uzmetienu var šķist.

    Iedomājies prastu masīvu 100×100 pikseļi un tagad pamēģini iedomāties kā no šo masīvu var pārveidot uz pusi mazāku tā lai tā bilde netiek izkropļota.

    #234876
    shady
    Participant

    Laikam pārprati. Nebiju domājis kamerā funkciju “resize”. uzliku pie bildes izmēra 1600x1200px un viss – ar to arī bildēju.

    #234877
    kuuminsh
    Participant

    Nē… nepārpratu 🙂

    Kad tu uzliec bildes izmērus fočukā.. jams resaizo.

    Kā tad tu domā tā bilde rodas ?

    Gaisma tiek uz sensora.

    Fočuks dabon rawu. (tas nekas ka viņš nepiedāvā seivot rawā… enivei visiem fočukiem IR raws)

    Tālāk jams nolasa parametrus kādus tu esi salicis un attiecīgi konvertē no raw atbilstošā jepegā un veic visādas pēcapstrādes.. nu tur tip trokšņu slāpēšana, moš asumu mēģina pielikt.

    I-Contrasts tiek uzmaukts utml.,

    Vopšķem… no pilna izmēra rawa jams konvertē uz jpegu kuru resaizo.

    Man nav ne jausmas kādā secībā notiek visas tās darbības.

    Pieņemu ka plikam rawam jams neko nedara. Nu.. ja nu vienīgais tur kaut kādas pikseļu remapošanas un laikam troksni slāpē jau rawā.

    Tālāk laikam mauc no pilna izmēra rawa uz jpg kāds nu tur uzlikts un veic pēcapstrādi.

    Em.. tas viss ko es te sarakstīju ir emmm no pirksta pazīsts un tīrākie pieņēmumi.

    Kā tur īsti notiek.. nezinu 🙂

    Gan jau ka nav baigā problēma sagooglēt kā tieši notiek bildes apstrāde ziepim.

    #234878
    shady
    Participant

    Tad paskaidro man, kā lai es dabūnu to “neresaizoto” formātu laukā?

    Ja es bildēšu uz max izškirstpējas (4000x3000px), tad tu arī teiksi, ka tas ir resaizots.

    #234879
    kuuminsh
    Participant

    neresaizota arī ir uz max izšķirtspēju.

    Tb.. pa manam.. tad jams veic konvertāciju no raw uz jpg bez resaizošanas algoritma.

    Rawā tak ar bildes ir uz max izšķirtspēju nevis kamerai uzraksta ka ir cikturtie mpix un tad no rawa kuram izšķirtspēja ir 1200×768 izvelk 4kx3k 🙂

    Nu.. vismaz man tā šķiet ka tā būtu jābūt… pēc loģikas.

    Neesmu baigi spēcīgs foto lietās.

    Es tik tā.. reizēm izvelk ziepi un bik paākstos. reāli pat līdz amatierim nevelku 🙂

    #234880
    shady
    Participant

    Hmm, nu ok. Varbūt kāds vēl var pa šo tēmu ko piebilst? (lai gan sākām diskutēt ne tajā topikā)

    #234881
    kuuminsh
    Participant

    Man pašam palika interesanti un tagad šķirstu googli pa šo tēmu 🙂

    https://luminous-landscape.com/tutorials/resolution.shtml

    Mans bija uzracis vienu citu interesantu tēmu (0^0=1) un tagad sanāca novirzīties 🙂

    upd

    Aaa un vēl.

    Pie testiem būtu labi norādīt fočuka akumulatora tipu un darbības laiku (kadru skaitu) no vienas uzlādes.

    Canon fočukiem ir tradicionāla slimība ka nav normāla baterijas uzlādes indikatora.. tb sāk mirgot tad kad aķis jau ir sauss. Tā ka ir vērts pieminēt arī šo indikatoru, cik viņš ir informatīvs un cik savlaicīgi brīdina par akumulatora izlādi.

    #234882
    samurajs
    Participant

    Par baterijas indikatoru – Olympus tā pati slimība, 2 stāvokļi – zaļš un sarkans. Bet, kad paliek sarkans – vēl kādas 20 bildes var uzņemt. Ja ļauj atpūsties – tad vēl 20 🙂

    Kadru skaits no 1 uzlādes – drausmīgi ietekmē ir/nav zibspuldze. Un arī tas – cik ilgi pirms katra kadra spīdina displeju.

    Eu, bet kur mēs aizgājām? Š ito jau pie foto testa vajadzēja…

    #234883
    Daivana
    Participant

    Katru dienu ieeju datuve, kakao, boot, bet visu galveno lasu tad notepad.

    Es neko sliktu nesaku par datuvi, pats atzīstos es paskatos kas pirmā lapā un ar to arī pabeidzu savu apmeklējumu 🙂

    notepad mani apmierina kad to man vajag 😳

    #234884
    kuuminsh
    Participant

    samuraj

    To manu spamu var norakstīt uz subjektīviem ieteikumiem Notepad ceļā uz goda pedestālu 🙂

    Netaisīs tak atsevišķu pavedienu ar spriedelēšanu par rakstu un nebāzīs tak zem raksta visu šo spamu… tur ar jams nebūtu īsti vietā 🙂

    Cita lieta ka var izveidot pavedienu mmm “Ko jūsuprāt var uzlabot mūsu apskatos?” 🙂

    Bet tā kā es jau šeit esmu izlicis visu savu verbālo caureju tad tai pavedienā man nebūs ko piebilst… nu izņemot daaaii laaamers… daaaaiii 🙂

    #234885
    jonjs
    Participant

    Samērā komiski citos IT portālos īpaši nemaz i neiegriežos tādēļ balsoju par notepad 🙂

    #234886
    wayne
    Participant

    Vissbiežāk apmeklēju bootu,tad seko notepad,un reizi mēnesī ieeju datuvē,un 1reizi gadā zparkā. 😀

    #234887
    Kualds
    Participant

    Visbiežāk ieeju notepadā. Datuvē arī, bet notepad tāds drusku mājīgāks un nepokemoniskāks! Tikai vienu lietu neesmu sapratis, kad esmu mājās varu atvērt notepad, bet kad esmu ne-mājās nevaru!

    #234888
    Wallaby
    Participant

    Ja, piemēram, liekulīgajam Foksim8 pilnā ātrumā uzbrauktu smagā automašīna vai iekostu ar trakumsērgu slims jenotsuns, jeb kāds kāds maniaks tumšā ielā nogrieztu visus roku un kāju pirkstus, vai viņš iekristu Daugavā, aizrītos ar tajā peldošās kanalizācijas labumiem, un attiecīgi atstieptos – tad jā – pieļauju, ka Notepad varētu izaugt par ko lielāku, nekā standarta IT saits, kāds tas ir pašreiz, absolūti identisks ar boot.lv un zparks.lv. Bet nu tā kā tas nespīd, tad lai kādi malači būtu Samurajs un pārējie rakstītāji, kas arī rada īsto pievienoto vietnes vērtību, nekas nemainīsies.

    Kā tur tai dziesmiņā bija: “Tev augstāk par vidusstrīpu nekad neaiziet…”

    #234889
    shady
    Participant

    Wallaby – Visi jau brauc virsū foxim, bet reāli viņš ir viens, kurš atbild par kodēšanu. Bez tam, viņam ir arī ģimene, kura jāuztur. Mēs ar samuraju neesam programmētāji/web dev, mums ir citi pienākumi.

    #234890
    Wallaby
    Participant

    Mums visiem ir ģimenes, bet tas neliedz mums būt par normāliem cilvēkiem. Foxim8, atšķirībā no citiem, ir dubultā morāle un standartu normas, ko viņš atklāti parādīja mūsu privātajā sarakstē (Š eit absolūti nav nekāda sakara ar jauno dizainu – tas būs praktiski tāds pats, varēja nemaz tādu netaisīt). Tādēļ pagaidām novēlu foksim8, lai viņam sabiedriskajā transportā uzklepo kāds AIDS slimnieks, lai mājā iemetas blaktis, lai kaimiņos dzīvotu tikai musulmaņi un lai elektrība viņam mājā būtu tikai 23 stundas diennaktī. Bet nu labi, kāda starpība, viņš jau te ir īpašnieks…

Tiek skatīts 61 ieraksts (no 135 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā