Kuru no Linux distibutīviem tu izmanto serveros?

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD Kuru no Linux distibutīviem tu izmanto serveros?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150563
    bluebird
    Participant

    Sveiki!

    Vēlos atvērt diskusiju tematam Linux serveri.

    Man interesē kuru no Linux`iem tu izmanto serveros. Un kādēļ tieši to?

    #227574
    drono
    Participant

    Tikai un vienīgi Slackware.

    Labākais distributīvs ever.

    #227575
    crs_
    Participant

    slackware

    #227576
    bluebird
    Participant

    drono wrote:

    Tikai un vienīgi Slackware.

    Labākais distributīvs ever.

    Kādēļ tu esi par slakware?

    Kas viņa trumpis? :lala:

    #227577
    drono
    Participant

    Vispirmkārt droši vien tāpēc, ka tieši Slackware bija pirmais distributīvs, kuru es pirmoreiz novilku apmēram pirms 7 gadiem un sāku mēģināt lietot 🙂

    Neaizņem daudz resursus, ja vajag, tad var darbināt pat uz 64MB RAM.

    Slackware defaultā darbojas bez grafiskās vides, kas serverim nemaz nav vajadzīgs.

    Ja vajag, var normāli ielogoties kā root, uz citiem distributīviem tas parasti ir nogriezts.

    Nu pamatā jau var izmantot jebkuru distributīvu, kuru māki nokonfigurēt, vienk. manā gadījumā tā ir Slackware.

    #227578
    viesic
    Participant

    rhel (centos) linux ne-produkcijas db servakiem, ir pāris ubuntu server linuxi kur intraneta lapas griežas un nesvarīgas web lapas, un sun solaris (nu jau gan jāsaka oracle solaris) uz sparc servakiem kur produkcijas datubāzes griežas. un freebsd privātam mail/web serverim. :seeker:

    ps. imho sen vairs nevar teikt, ka viens linux veids ir pēēē kaka, un redz otrs ir ūber. viens vai otrs distributīvs ir vairāk vai mazāk piemērots dotajam uzdevumam, un arī cilvēcīgais faktors, cik labi administrators orientējas dotajā distributīvā.

    ps2. pašam gan no linuxiem vairāk patīk arch distributīva ideoloģija (imho, tuvākā unix standartiem), ko arī izmantoju ikdienā uz portabļa. :p

    #227579
    TokRa
    Participant

    Ubuntu (OS + libs) + pašrocīgi un atsevišķi no sistēmas kompilētie softi. Citiem vārdiem, taisnās rokas + radošā pieeja. Agrāk bija FreeBSD.

    Diemžēl, daudzi “ādmiņi” piekopj kargo kultu un uzskata, ka severis nav iedomājams bez Slackware vai Gentoo.

    #227580
    TokRa
    Participant

    bluebird wrote:

    drono wrote:

    Tikai un vienīgi Slackware.

    Labākais distributīvs ever.


    Kādēļ tu esi par slakware?

    Kas viņa trumpis? :lala:


    https://lurkmore.ru/Slackware — jo Patriks ir Dievs !

    :lala: :p

    #227581
    actimel
    Participant

    Debian

    kādēļ?

    ērts konfigurēšanā deb pakešu menedžeris rullz

    #227582
    Wuu
    Participant

    CentOS, bet teikšu ka Ubuntu bija labāks.

    #227583
    bluebird
    Participant

    Sen neesmu nevienu serveri instalējis un uzturējis, bet agrāk man patika OpenSuSE. Patika rīks ar kura palīdzību varēja visu sakonfigurēt neizmantojot grafisko interfeisu.

    #227584
    usver
    Participant

    Debian. Galvenokārt dēļ plašās pakotņu izvēles.

    Bubunts uz mana P1 200MHz 128MB RAM bremzēja, tāpat kā Mandrake un Redhat, tāpēc pret tiem rezervētāka attieksme nekā pret Slackware vai Debian.

    #227585
    TokRa
    Participant

    usver

    Vajadzēja autostartus un /etc/init.d no liekiem servisiem iztīrīt, tad nebremzētu.

    #227586
    grisha
    Participant

    Webam Slackware, Galvenais, nerij resursus, jo nestartee triissimts programmas pie starteeshanaas. Zinu, zinu ka var redgjeet, bet kam ta vajag lieku nodarboshanos. Epastiem, Suse Enterprise Server. OPenSuse ir ikdienas lietoshanai, nevis serverim.

    Bik nesaprotu, kaapeec vajag izmantot Debian tikai deelj taa ka var viegli novilkt visaadas pakas. Serveri vienreiz uzinstalee, nokonfiguree un aizmirsti par vinju. Bet nu jaa, par gaumi nestriidas.

    Agraak patika RedHat, ar kuru ar saaku nedienas ar Linux 🙂 , tomeer shie palika paaraak komerciaali un senjau par vinju piemirsts, kaut gan nav slikts distro.

    #227587
    faq
    Participant

    Uz rūteriem, servakiem un arī mājas kastes tikai slaka. Keep it simple, stupid. Tā vienkārši.

    #227588
    remarco
    Participant

    es lietoju FreeBSD , nu kaut kā patīk man viņš , it kā konsole tā pati kas linuxsos utt, bet tomēr liekas ka komandas kodolīgākas , un vispār esmu jau apradis. Neko nevaru ieteikt, laikam jau pie kā esi pieradis ar to arī ir gana labi strādāt.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā