Kamēr amatieri lidojošos dronus izmanto galvenokārt fotografēšanai no putna lidojuma augstumiem, narkomafija tos pielieto daudz lietderīgāk. 21. janvārī ASV-Meksikas robežas tuvumā autostāvvietā nogāzās lidaparāts, apkrauts ar 3 kg metamfetamīna. Policija uzskata, ka lidojuma laikā kvadrokopteram iztukšojusies baterija. Tihuanas policijas pārstāvis Horhe Moruā apgalvo, ka “šādi narkokurjeri manīti ne jau pirmo reizi”. Savukārt otrajā pusē San Diego Narkotiku apkarošanas pārvaldē tēlo nezinīšus: “Mēs neuzskatām, ka droni būtu tendence kontrabandistu rokās. Š ī metode ļauj piegādāt tikai mazus daudzumus un ir viegli atklājama, kas nedod lielas peļņas iespējas nelegālajā narkotiku biznesā.”
Lieta ir tāda, ka mūsdienās nav drošu metožu, ar kādām šos narkodronus varētu noķert. Lidmašīnām paredzētie radari tos neatpazīst, jo ierīces lido zemu un lielākoties sastāv no plastmasas. Būvēt speciālus jutīgus radarus arī nav izeja, jo pārlidojošie putni dos viltus signālus uz ekrāna. Kvadrokoptera skaņa nav dzirdama jau 100-200 m attālumā, bet saredzēt tos naktī pats par sevi ir neiespējami. Un, ja arī gadās lidoni nogāzt – arestēt tik un tā nav ko.
Policija noteikusi, ka avarējušais lidaparāts bijis Spreading Wings S900 tipa. Drons ir brīvi nopērkams Amazon veikalu tīklā par 1400 USD, un ir ar visiem izciliem parametriem. 6 motori un 12 Ah Li-Pol baterija ļauj ierīcei ar pacelšanās svaru 6,8 kg lidot bezvēja laikā 2 m augstumā līdz 18 minūtēm. Drona pašmasa ir 3,3 kg, bet derīgā krava var sasniegt līdz 4,9 kg. Nekāda pilotēšana nav nepieciešama; pietiek iestādīt mērķa GPS koordinātes, un Spreading Wings nogādās sevi galapunktā.
Fox5 San Diego
[img]https://notepad.lv/userpix/28_dr1_4.jpg[/img]
[img]https://notepad.lv/userpix/28_dr2_4.jpg[/img]
[img]https://notepad.lv/userpix/28_dr3_1.jpg[/img]