Laba saita izveide.

Tiek skatīts 5 ierakstu – 1 līdz 5 (no 5 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152056
    Aldis
    Participant

    [imgl]https://www.bildites.lv/images/6xdjhtm6x21uzqq87gap.jpg[/imgl] Lai vai kā, interneta pasaulē ir daudz un visa kā kas ir izstrādāts.. visādi forumi, tviteri, sociālie tīkli e.t.c… tā kā starp tiem ir jau diezgan liela konkurence saradusies 🙂 Kaut vai minot notepad.lv forumu, kas ir diezgan prestižs avots palicies savās internetu IT news gaitās… Hmm.. gribu jautāt visiem, kas ar web, un visādu savu interneta projektu izstrādi nodarbojas, kā Jums sokās ar ideju realizāciju, ražošanu un to piepildīšanu, kāds apmeklējums ir tieši jūsu saitos? Kādi lietotāji? Vai tie ir diezgan pasīvi, vai arī nē? Redzu ka foxis ņemās un veido jaunus projektus 🙂 Piemēram spamo.lv 🙂 Droši spamošanai vietne.. un tā… 😀 Kā ir ar citiem šī foruma lietotājiem? DEViem? 🙂 Un jāā.. ar kādām problēmām saskaraties kad veidojat savus proejktus, vai tas ir hostings, ideju trūkums vai jūsu koderēšanas prasmes pa mazu? 🙂

    Lai vai kā, gribu ar šo topiku uzsākt mazu diskusiju, par to kā iet broļiem web developeriem! 🙂

    #246350
    Foxsk8
    Participant

    Pirmais ir totāla laika trūkums. Es reāli nevaru veidot kaut ko for fun, ja man ir jāstrādā, līdz ar to, ja nu sanāk kāds brīvs brīdis, tad arī veidoju. Par spamo ideju, tā jau man bija sen, sākumā meklēju cilvēku, ar ko kopā veidot, bet visi tā skeptiski skatījās uz ideju, utt… tad nu iesāku veidot un pa 2 dienām beta ir gatava. Nākošais, savu portofilio lapu, styleweb.lv – veidju vispār ilgi – gadu, divus, tur vairāk man nebija ideju, kā to visu pasniegt profesionāli, un ērti, tāpēc beigās nospļāvos un uzmetu ko vienkāršu, patreiz top lielā versija. Par notepad v3. Tur vairāk atkal sanāk tas pats laika trūkums, kā arī ilga domāšana, kā ko likt, jo pats sliktākais klients, esi tu pats, pašam priekš sevis. 😀

    Tā, kas vēl. Nu itkā jau vairāk nekādu īpašo šķēršļu nav, protams, ja man jākodē online spēles, like ferma, tad nu gan varētu teikt, ka zināšanas būtu par maz, vienam visu uzcept un reāli tas nav mans lauciņš.

    #246351
    Mad182
    Participant

    Daudz kas ir taisīts klientiem, bet ja runa ir konkrēti par paša realizētam idejām sev, tad lielākais būtu jāmin exs.lv.

    Par cipariem: tā ir gaming komūna, šobrīd ir pāri par 15 000 reģistrētajiem lietotājiem, kuri kopā ir sarakstījuši vairāk kā 700 000 dažāda veida ziņojumu. ( https://exs.lv/?c=108 ). Parasti dienā ienāk 2500-3000 unikālo apmeklētāju un saklikšķina kādas 35 000 – 45 000 reizes, ja nav kaut kas īpašs (piem. lieldienu pantiņu meklētāju uzlidojums vai kāds links aizgājis draugiem.lv runā sadaļā), rekords ir kaut kur pie 10 000 unikālajiem. Nav nekāds megaportāls, bet priekš “for fun” lapiņas lv mērogā, domāju, nav slikti.

    Sākumā lapa tika veidota tāpēc, ka spēlēju spēlīti runescape, un radās ideja uztaisīt lapu, kur salikt visādas programmiņas un kvestu padomus šajā sakarā. Pēc kāda laika protams spēlīte apnika, bet nu lapa palika un pamazām attīstās. Š obrīd man tur nav īpašas intereses saturiskā ziņā, bet to varētu saukt par manu izmēģinājumu poligonu dažādās web lietās. Saturs būtībā ir lietotāju ģenerēts, ir vairāki moderatori, un ja es arī kaut kur uz mēnesi aizbraucu, tad zinu, ka tādēļ apmeklējums nebūs krities, tāpēc man paliek tikai tehniskā puse un tā lapa īpaši nekādus papildus “pienākumus” neuzliek. Kad ir laiks, tad tur padarbojos.

    To pasākumu es sāku veidot pirms kādiem 6 gadiem, un toreiz zināšanas par web izstrādi bija pilnīga 0, tā nu pa šo laiku tā ir pakāpeniski izaugusi no html lapeles ar 10 sadaļām, līdz interaktīvai komūnai ar lietotaju profiliem, rakstiem, galerijām, blogiem, vēstulēm, aptaujām, forumiem, grupām, draugiem, twitterveidīgām sarunām un vēl čupu visādu svarīgāku un mazak svarīgu fīču. Būtībā pateicoties šai lapai es eksperimentu un kļūdu ceļā arī esmu iemācijiesl ielu daļu no tā, ko māku. Tur viss ir paša taisīts, un nu jau kādas 4 reizes lapa ir piedzīvojusi pilnīgu pārrakstīšanu no 0, vēl vairāk dizaina maiņas un ko tik vēl ne. Principā tur ir ielikts nejēgā daudz laika un darba, un pretī ir gūtas zināšanas.

    Kas traucē? Droši vien laika un pašu ideju trūkums. Realizēt var visu, un šajā gadījumā, jo grūtāk, jo interesantāk. Finansiāli tā lapa ir plusos, ja neskaita visu to laiku, kas ir patērēts strādajot pie tās.

    #246352
    root
    Participant

    Laika un arī naudas trūkums traucē. Tā kā pēc dabas esmu “nekomerciālis”, patīk kodēt bezmaksas, bet no kaut kā arī jādzīvo. Tamdēļ lielākais vairums laika aiziet pie maksas projektiem, un saviem praktiski paliek tikai idejām bagātās negulētās naktis. Piemērs ir tas pats LIR, kuram būtu perspektīva kļūt par diezgan nopietnu projektu, bet man tam vienkārši nav laika, un par to neviens arī nemaksā un par cik esmu izlēmis arī projektu nekomercializēt, t.b nekādu maksas pakalpojumu vai reklāmas.

    Vēl liela problēma es skatos ne tikai man, bet lielākajai daļai devu kas cauram dienām sēž vai nu ofisos vai nu kur nu kurš un visu dienu strāda pie kodiem, atnāk mājās un gribas ieslēgt filmu un lasīties gulēt drīzāk kā vēl kaut ko veidot. Tiem kas nestrādā pi softa un tagad domā, oj kodēšana, sēdi un raksti, kas tad tur grūts, akurāt tā nemaz nav. Smadzenes nogurst, kad visu laiku jāparedz 10 soļi uz priekšu, pabeidzot risināt vienu jautājumu jārisina jau nākamais.

    So ievērojot visu šito, kādi tur vairs savi projekti. Kodēšanas prasmes neteiktu ka man trūktu, vairāk jau šad tad ieberžos kad rodas kāda nestandarta prasība, tur piemēram lai lapa komunicētu realtime ar kaut kādu mistisku datu serveri kas publicē datus kaut kādā mistiskā bytecode formātā un tad tev nākas stundām/dienām testēt un burties cauri mistiskā HueyWjangChong softa dokumentācijai vai flash, kurā esmu pilnīgs mudaks. Bet tādas (php/win/js/html) lietas jau pašas no sevis, ir mērķis un basicly uzreiz jau arī prātā sakārtojas ķieģelīši kā pie tā nonākt.

    Galvenās problēmas galu galā ir laiks (diennakts varētu būt vismaz 48 stundas gara, no kurām 36 stundas varētu būt nakts kad visi guļ un neviens netraucē :> ), par maz rokas (koda un ideju daudz, bet nespēj pierakstīt) un nauda (varētu kodēt 24/7, bet ar tukšu vēderu tas tā pagrūti).

    #246353
    WerNeo
    Participant

    Laba saita izveidei vajag komandu. Grūti būs veidot saitu, dizainu un vēl tam pa virsu veidot labu saturu. Kā zināms, visbiežāk labu web darītāju labās idejas atduras, jo nejūt sevī čaklumu radīt saturu, kas piesaista cilvēkus. Uztaisa lapu… bet pārējais iegrimst slinkumā…

Tiek skatīts 5 ierakstu – 1 līdz 5 (no 5 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā