Labs HDD razotājs. Kāda būtu Tava izvēle?

Sākumlapa Forumi Hardware Atmiņas (HDD, RAM, Flash) Labs HDD razotājs. Kāda būtu Tava izvēle?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 31 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #154276
    E-500
    Participant

    Kāds ir labs HDD ražotājs, ilgmūžības ziņā?

    Varbūt sava pieredze, kam mazāk brāķu. Esmu dzirdējis, ka WD kvalitāte ir kritusies un šim daudz brāķu, par Hitachi ar nekas labs nav dzirdēts, daudzi komplektē ar Samsung. Segate it kā labi, padalieties informācijā.

    Paldies.

    #271330
    grisha
    Participant

    LAi nu ko, izvairos no Samsung.

    #271331
    nevertell
    Participant

    Ražotājiem mēdz būt gan sliktās, gan labās partijas. Vairāk uzmanība jāpievērš konkrētiem modeļiem.

    #271332
    Wuu
    Participant

    Pareizi dari, tas jau sen skaidrs, ka tu tālāk par savu deguna galu neredzi un nedzirdi.

    #271333
    ruukjis
    Participant

    Ja labi= ilgmūžība, tad es liktu uz Seagate. Bet visādi citādi par labiem es sauktu WD.

    #271334
    E-500
    Participant

    Varbūt nosauc kādus uzticamos modeļus, gan jau arī citiem noderēs?

    #271335
    sm00x
    Participant

    1kārt svarīgus datus uz 1 diska vien netur.

    2kārt, RAIDā saslēdz dažādus, piemēram 1 Seagate un 1 WDC. Ir bijis ka Seagate 500Gb kaukādi man sāka sprāgt. tagad ar RAID degraded, 1 disks neiet. Nau naudas kantorim nopirkt velvienu, jo routeri jāpērk. Degradotais pRAIDs gan RSyncojas uz 1 remote disku… bet nu pirmais seagate disks nobruka apmēram pēc 2 nedēļām. Nesmuki. Parasti vai nu no sākuma jau redz gļukus vai pēc gada nomirst…. nu neko darīt. Jādzer…

    #271336
    Sysadmins2
    Participant

    nevertell, beidzot kaut ko prātīgu šeit dzirdu, respect! Un vēl viss atkarīgs no izpildījuma. Lietotāj, E-500 nosaucot konkrētu modeli, rīt jau veikalā ieraudzīsi jau citu, tagad viss mainās ar dienām, nevis ar mēnešiem.

    #271337
    Willis
    Participant

    Western Digital

    Kā vispār var noteikt HDD ilgmūžību ? Jāskatās kādā temperatūrā tiek darbināts HDD, kas un cik ilgi ar HDD tiek darīts, dažam dators strādā stundu dienā, citam nedēļu no vietas.

    #271338
    Evers
    Participant

    Ja būtu jāpērk cietais disks, izvēle tagad kristu uz Western Digital Blue Caviar. Š obrīd ir zaļais kaviārs, bet viens tāds jau tika apmainīts pa garantiju (parādījās ļaunie sektori), un tante teica, ka lielo tilpumu zaļie kaviāri diezgan pabieži nāk uz garantijas maiņu.

    #271339
    Sysadmins2
    Participant

    Nu, nu ! Protams visur tev dominē lētums ! Nu ja tev nav ko zaudēt, nu tad uz priekšu!

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=4KevwD4Xf_g[/youtube]

    #271340
    grisha
    Participant

    Cik esmu saskaaries ar Samsungiem, tad neko labu par vinjiem neko pateikt nevaru. Un nemazums ir redzeeti beigti Samsungi.

    Taa ka paklusee.

    #271341
    Evers
    Participant

    Phe!

    Atradis video, kur ļoti iespējams pie vainas līks raid kontrolieris vai vienkārši brāķa cietais disks. Un kurš teica, ka man interesē kā kāds cietais vispār uzvedās raidā, serverī es viņu nelikšu un pašam raids galīgi nav vajadzīgs. Paranoiķis neesmu un grāmatvedību ar savā kompī neglabāju. 🙂

    Š ajā tēmā vispār raid pīt iekšā ir nevietā. Par to, kāds cietais disks būs labāks priekš kāda raid, ir atsevišķa opera ar papildus kritērijiem.

    Pēc šajā ziemā ienākošajām kastēm vēl jo vairāk turos pie pārliecības, ka no SMG jāturās pa gabalu.

    #271342
    Garinsh
    Participant

    Pats taisos iegādāt Seagate cieto disku, daudz laba dzirdēts.

    #271343
    Sysadmins2
    Participant

    Jasāk jautāt, diez kapēc mūsu klientiem nekas neplīst pēdējā laikā ? RAID kontrolieris viņam vainīgs, “spečuks” :D, tam Hard diskam datu atjaunošana izmaksāja WD rūpnīcā 1600 $, te nu tev bija RAID kontrolieris viņam vainīgs :D. Tagad saprotu kapēc tu neņem naudu par diagnostiku !

    #271344
    nevertell
    Participant

    Par zaļajiem kavijāriem neko labu neesmu dzirdējis (lēni un plīst), bet, kā jau minēja, jāskatās atsevišķi “tilpumi” un sērijas zināmā laika posmā.

    Protams, enterprise diski būs daudz reižu stabilāki, bet tie arī maksās ievērojami vairāk.

    #271345
    Evers
    Participant

    [spoil][img]https://1.bp.blogspot.com/-vWn7Hh1uadM/TezYjyAr4AI/AAAAAAAACKo/SOiWMeYHJNg/s400/carrey_dumber.jpg[/img][/spoil]

    Tad tas ir tavs video un tagad tu esi no Kanādas? Jeb tev klienti no Kanādas nesās klāt? :> Un no kāda zeltīta sviesta tiek ražoti raid kontrolieri, ka tie nevarētu būt līki, nobrukt, vai vienkārši būt brāķi? :>

    Tikpat labi līdzīgus jokus var taisīt arī softs, piemēram, linuxam (bez pielabošanas) uz dažām komplektācijām ir nejauks niķis visu laiku nejēgā parkot galviņu, radot nejauku troksni.

    Tā jau var aiztriekt arī veselu hdd uz rūpnīcu, un ķipa atjaunos tos datus par 1600$! :>

    Mans pakalpojums nav dārgs, taču kvalitatīvs, atšķirībā no visādiem prātvēderiem, kas sēž kādā šikā kantorī, kabatā diploms no iestādes, kurā viss sazombēts iekšā, bet nejēdz ne diagnosticēt, ne instalēt, un beigās vēl par to noģērbj klientam 5 ādas, pasakot, ka tā nu tas ir un savādāk nevar.

    #271346
    Evers
    Participant

    Tieši tā, te ir runa par parasto mirstīgo cietajiem diskiem.

    #271347
    mildaa
    Participant

    Pārāk bieži nesanāk mainīt mirušus cietņus, bet visi pēdējie, ir bijuši no WD Caviar sērijas… Kādus secinājumus man izdarīt 😉

    #271348
    Kon
    Participant

    Man šķiet, ka ir pilnīgi vienalga kāds ražotājs. Viss ir atkarīgas no sistēmas, vislabākajā gadījumā HDD darbojas nepārtraukti 24/7, kas nozīmē, ka ir minimāla slodze tam. Un ņemot vērā, ka ar katru gadu samazinās gigabaita cena, būtu noderīgi apsvērt samaksāt nedaudz vairāk par mazāku apjomu (2 identiski diski [raid 1] un samaksa speciālistam, kas to paveic) un būt drošam, ka problēmu nebūs 🙂

    Ä€, un vajag padomāt par gaisa kustību iekš kastes, patstāvīgi turot ieslēgtu datoru un nodrošinot mērenu temperatūru, man šķiet, ka drīzāk disks novecos morāli (tā kā mēs tagad uzlūkojam 3 GB HDD) nekā tam sāks parādīties defekti.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 31 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā