Laptopa izvēle.

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Laptopa izvēle.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 10 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #156589
    Egils
    Participant

    Sveiki!

    Tātad vēlos iegādāties laptopu līdz kādiem 700 latiem. (Tak saprātīga cena labam porķikam vai kļūdos?)

    Dators vairāk nepieciešams darbam uz MS Office, dokumentu rakstīšanai, i-neta izmantošanai, kā jau darbam. Priekš spēlēm it kā nebūs paredzēts, taču uz video karti acis negribu pievērt.

    Skatos tā lai laptops kalpotu man vairākus gadus (vismaz 5) un nebūtu jābrīnās, ka viņš jau galīgi novecojis pēc parametriem.

    Domāju, ka būtu labi, ja SSD būtu iekšā, ne? Rēķinoties, ka tikai dokumenti uz viņu lielākoties glabāsies, tad ar 120 GB varētu pietikt.

    Es īpaši neko daudz nepētīju. Piemēram šāds: https://m79.lv/asus-n61ja-90nxpac24w3411vm31cy_84445.html

    Ko sakat par visiem parametriem kopumā? Varbūt varat palīdzēt atrast kaut ko labāku, vai šis pats jau labs?

    Ceru, ka būs labas atbildes no laptopu ekspertiem.

    Paldies.

    #286200
    m_janis
    Participant

    Nu nez – ja tikai dokumentiem, internetam kādai filmai un foto – tad Ls 700 ir pamatīgs owerkills.

    Ls 350 – 500 robežās ir pietiekami daudz , nu kaut vai šis .

    Un pēc pieciem gadiem jebkurš tagad spicākais būs tāla pagātne (bet tas nenozīmē, ka neveiks savu darbu).

    #286201
    Egils
    Participant

    Skatos, ka šim tikai divi kodoli. Tomēr kaut ko jaudīgāku, lai arī tikai failiem. Neuztraucās, man šie 700 lati būs kā piliens jūrā. Protams arī nespiež nauda man kabatu, bet saprot paši, tehnoloģija iet uzpriekšu, šāda veida laptops jau pēc kāda gada varētu būt novecojis? Ceru, ka tagad kaut ko nemuldu lieki.

    #286202
    m_janis
    Participant

    Nu, ja nauda kabatu spiež – uz priekšu :D. Bet tā – ja ne spēlēm (kas uz laptopa vispār nav prāta darbs) un ne kas no CADiem HD video apstrāde vai liela izmēra grafikas darbi – nekur tā jauda nebūs nepieciešama. Wordam, FF vai Chrome četri kodoli nav un nebūs vajadzīgi :D.

    #286203
    Anonīms
    Neaktīvs

    tātad procesors: i5, korpusam laba dzesēšana, lai nav jāklausās dūkoņā. Noskatītajam ir pirmās paaudzes i5 procesors ( 3 cipari: 430m ). Jaunākai i5 sērijai ( SandyBridge ) ir četri cipari, un to arī vēlams izvēlēties.

    Palasīties un salīdzināt procesorus var šādi – https://www.notebookcheck.net/Intel-Core-i5-430M-Notebook-Processor.23750.0.html

    Dell Latitude, Dell XPS, Lenovo ThinkPad T420 vai T520 (atkarībā no izšķirtspējas). Tāda būtu mana izvēle.

    #286204
    Anonīms
    Neaktīvs

    starp citu, i5 iebūvētās Intel HD 3000 videokartes nebūt nav tās sliktākās- tās protot hārdvāriski dekodēt filmas, nenoslogojot CPU. ko vairāk vajag no videokartes, ja spēles nespēlē?

    par SSD – Intel vislabāk, jo uzticamāki. Mazāk īpašnieki sūdzas. cenu atšķirība nav tik ļoti liela no citiem ssd.

    #286205
    aly`
    Participant

    Tad labāk ņem ar iebūvēto hd4000, par kādiem 50 % labāka par hd3000. Idēls risinājums būtu ar AMD APU a8 3500 vai ko tādu, amd apu iGPU ir daudz labāki par intel hd 4000, taču cpu atkal tam ir sliktāks. Vnk ieej veicī un paņem kādu pa tiem 700 ls un būs pietiekami, sūdu jau pa tiem lašiem nepārdos 😀

    #286206
    Egils
    Participant

    Paldies Oskars Verza par labo atbildi, apskatīšos kas zem tā linka darās.

    Kukarambs, zinu, ka kaut ko ne tā iepsējams pateicu, taču ei Tu dirst!!! Konkurēti pa taisno. Negaidi rītu. Vismaz man labāk no rītiem patīk. Labāk būtu atvēlējis 5 minūtes normālai atbildei, nevis cita cilvēka nolikšanai, jo redz tev zināšanu krāns ir lielāks, esmu sīks pokemončiks, kurš neko nejēdz.

    Visu cieņu.

    #286207
    m_janis
    Participant

    ŠŒo, Betons inkarnējies jaunā virtuālajā ķermenī :D. Bet, ja neskaita uzbraucienus, doma pareiza.

    Cilvēkam nav ne jausmas par konkrētiem dzelžiem un to pielietojuma iespējām, bet lūk, vajag.

    Kaut gan – kāpēc pirkt Volkswagenu, ja var Bugatti ? Tas nekas, ka tikai līdz tuvākajam veikalam pēc piena būs jābrauc :D.

    #286208
    Atlets
    Participant

    Betons daunis, laikam vēl turpina pārdzīvot par izgāšanos kā raksta autoram. :((((

    m_janis, tipa pats visām mantām, ko pērc&lieto baigi pārzini visas tehniskās iespējas? 🙂 skaidrs, ka ne visi zinās, ka mašīna darbojas, kā ledusskapis darbojas, kā māja uzcelta vai kā dators darbojas.

    Redz, tehnoloģijas attīstās un programmatūras arī. Visādas pamatlietas kā skype, pārlūkprogas, un visādas citādas progas mēdz rīt arvien vairāk un vairāk resursu. Tā kā labāk nopirkt kaut ko ar rezervi, lai rīt kompis nesāktu bremzēt pie katras dokumenta atvēršanas. Acīmredzot cilvēkam ir piķis un skaidrs, ka grib ātru, klusu, kvalitatīvu portatīvo, kas būs lietojams vismaz 5 gadus. pie dirsas visi tie sūda pielietojami, max iespējas n shit. galvenais lai kaste strādā, nebremzē, pašam patīk.

    Autoram viennozīmīgi iesaku ņemt lielāku cieto nekā 120 gb. gan jau ar laiku sakrāsies visvisāda draza. Diez vispār par 700 latiem nāk jauni portatīvie ar tik maz ietilpīgiem diskiem? 🙂 tā kā šeit visādi betoni smird komentos, aizej uz dažādiem elektronikas veikaliem un izjautā pārdevējus, kas viņiem liekas tāds labāks un tad jau skaties, kas labāk tīk.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 10 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā