Lattelecom ievelk optiku arī Rīgas centrā

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas PR Lattelecom ievelk optiku arī Rīgas centrā

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152706
    shady
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/29_lattelecom_logo_1.png[/imgl] Lattelecom šobrīd aktīvi izbūvē optisko internetu arī vēsturiskajā Rīgas centrā – patlaban iespēja lietot optisko internetu nodrošināta jau vairāk nekā 6246 galvaspilsētas centra mājsaimniecību.

    Optiskais internets ir ierīkots jau vairāk nekā 130 Rīgas centra daudzdzīvokļu namos, tostarp, galvaspilsētās centrālajās ielās – Aleksandra ÄŒaka, Kr. Barona, Brīvības, Kr. Valdemāra un citās. Patlaban optiskais tīkls iedzīvotājiem ir pieejams arī citos Rīgas rajonos – Zolitūdē, Pļavniekos, Ķengaragā, Krasta masīvā, Purvciemā, Imantā, Mežciemā un Ziepniekkalnā.

    „Rīgai piemīt ļoti liels potenciāls, lai tā kļūtu ne tikai par Baltijas kultūras un biznesa centru, bet arī par stratēģiski svarīgu pilsētu visā Austrumeiropā. Viens no būtiskākajiem priekšnosacījumiem šādu ambiciozu mērķu sasniegšanai ir augoša ekonomika, kas nav iedomājama bez modernas un attīstītas komunikāciju infrastruktūras. Tieši tāpēc ir īpašs gandarījums, ka Lattelecom sekmīgi investē optiskā tīkla izbūvē arī valsts galvaspilsētā, īpaši Rīgas centrā, kur notiek aktīvākie ekonomiskie un sabiedriskie procesi, kam nepieciešama ātra un kvalitatīva saziņa un informācijas apmaiņa”, saka Lattelecom komercdirektore Kerli Gabriloviča.

    Līdz ar iespaidīgās infrastruktūras ierīkošanu rīdziniekiem pieejams Latvijā un Eiropā ātrākais internets – 100 Mbit/s, 200 Mbit/s un pat 500 Mbit/s. Pilnvērtīgu optiskā interneta pieslēgumu nodrošina unikāls pieslēgums katram lietotājam, ko lieto vienīgi attiecīgais klients.

    Lattelecom optiskā tīkla izbūvē aktīvi „piedalās” arī iedzīvotāji, izrādot iniciatīvu un balsojot uzņēmuma mājas lapā (https://optika.lattelecom.lv) par savas mājas pievienošanu Nākotnes tīklam. Lielākā aktivitāte tradicionāli ir pilsētās, kur jau ir pieejams optiskais internets, t.sk. Rīgā, Jelgavā un Daugavpilī, taču vēlmi pieslēgt optisko internetu savai dzīvesvietai aktīvi izrāda arī citu Latvijas pilsētu interneta lietotāji.

    Patlaban Lattelecom optiskais internets jau ir pieejams trīspadsmit Latvijas pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Salaspilī, Ventspilī, Valmierā, Jūrmalā, Rēzeknē, Ogrē, Jēkabpilī, Olainē Liepājā un Aizkrauklē, taču aktīva tīkla izbūve notiek arī citās pilsētās.

    #253521
    web33
    Participant

    Lai no sākuma nodrošina solītos 10Mbi teļa bars … un tad ķeras klāt optiskam kabelim !

    [img]https://www.speedtest.net/result/1041965437.png[/img]

    #253522
    iKey
    Participant

    TO: web33

    Interaktīvo televīziju izslēdz (atvieno dekoderi elektrības un modēma). tā jau “noņammā” kādus 3-4 Mbit

    #253523
    web33
    Participant

    Veicot testu viss tika atslēgts.

    Vairākas reizes esmu sūdzējies šiem,bet tie tik rokas plāta …

    Uploads vabše 😀

    #253524
    Raivix
    Participant

    web33 wrote:

    Lai no sākuma nodrošina solītos 10Mbi teļa bars … un tad ķeras klāt optiskam kabelim !


    Nu, nu… Man ir 100 Mbit pieslēgums a īstenībā ir pat 105 Mbit. 🙂

    #253525
    nevertell
    Participant

    Da labi, viņi jau kādu gadu sola palielināt manus 2 mbit’us uz solītajiem četriem. Un es dzīvoju ziepniekkalnā, bet man no optikas pat smakas nav.

    #253526
    Blakius
    Participant

    Speedtest.net rādijumiem sen jau vairs kā neticu, manai tievajai dsl trubai krietnu laiku rādija optikas spēku 😀

    šībrīža tests [img]https://www.speedtest.net/result/1042095410.png[/img]

    speedtest.lv gan parāda ko reālāku: 1.83 Mb/s

    Edit: Veicot vēl pāris testus uzrāva līdz 26Mb/s, cik atceros agrāk šams trekni pat uz 60Mb/s “vilka”, bet tie jau protams bija treknie gadi :lala:

    #253527
    Wuu
    Participant

    web33 wrote:

    Lai no sākuma nodrošina solītos 10Mbi teļa bars … un tad ķeras klāt optiskam kabelim !

    [img]https://www.speedtest.net/result/1041965437.png[/img]

    Man līgumā ir 3 mbiti… Paskaties uz upload…

    [img]https://www.speedtest.net/result/1042155694.png[/img]

    Lasiet Latelecom preses relīzes un slēdzieties klāt pie viņa apdurošajiem pakalpojumiem. Par atšķirību ar ārzemēm vispār nerunāsim. :lala:

    [spoil][img]https://lurking.org/2003/10/nelson.jpg[/img][/spoil]

    #253528
    bladez
    Participant

    [img]https://www.speedtest.net/result/1042256994.png[/img]

    Par ātrumu nesūdzos. Tik tikko novilku no TPB (ārzemes) visu jauno South Park sezonu ar 9 MB/s. Sīdojas atpakaļ ar tādu pašu ātrumu.

    Nekad agrāk nekas tāds nebija iedomājams. Ä€rzemes agrāk bija max 1 MB/s.

    Līgumā 100mbps

    #253529
    Kon
    Participant

    Starp citu jā, speedtestam vispār vairs neuzticos, iepriekšējo provaideri pareizi rādija, bet LTC viņš nerāda

    #253530
    msh
    Participant

    ZuliXP wrote:

    TO: web33

    Interaktīvo televīziju izslēdz (atvieno dekoderi elektrības un modēma). tā jau “noņammā” kādus 3-4 Mbit


    Nu un kas tad ir? Uzmini, kāpēc lattelecoma DSLs ir ar 10 mbps down/80 KBps up griestiem, kamēr rietumos, kur infrastruktūra ir sūdīgāka, griesti ir 20 mbps/1,4 mbps. Nu ne jau lattelecoms izmanto aizvēsturiskus modēmus, man liekas ka pat vecais lielais speedstreams spēja tos pašus 20 mbps izveikt.

    Par tēmu – DISKRIMINÄ€CIJA! Es savās latvijas mājās arī gribu optiku! Vai man to kāds dos? Protams ka nē.

    #253531
    Kon
    Participant

    Kāpēc nē? Kāpēc diskriminācija? Tev par attiecīgu naudas summu optiku pat uz Zilupi aizvilks.

    #253532
    Crow
    Participant

    msh wrote:

    Par tēmu – DISKRIMINÄ€CIJA! Es savās latvijas mājās arī gribu optiku! Vai man to kāds dos? Protams ka nē.


    Ä€rpus Rīgas cilvēki nedzīvo 😀

    #253533
    Guntijs
    Participant

    Es savā mājā savācu ~15-20 parkastus, ka cilvēki vēlas optisko unj izmantos.

    Teica, ka tas paātrinās ievilkšanu, jo pirms tam Lācplēša ielā mana māja nebija plānota tuvāko 12 mēnešu laikā, bet tagad sola 6 mēnešos – redzēs, kā būs.

    #253534
    msh
    Participant

    Nīdējs wrote:

    Kāpēc nē? Kāpēc diskriminācija? Tev par attiecīgu naudas summu optiku pat uz Zilupi aizvilks.


    Nu iedod man šo summu 🙂

    #253535
    root
    Participant

    HA! :> Man reizēm bitei mobīlais nets ātrāks kā “superoptika” :> Par mājas tiesjaam reālo optiku nemaz nerunājot.

    #253536
    Rustyscrew
    Participant

    Es personīgi šo internetu īpaši negribēju, bet izvēles jau nebija, jo bijušais mājas īpašnieks vnk jau to bija ievilcis un pats lietojis 😛

    Bet es esmu ļoti apmierināts, taču pastāv tāda doma, ka «Lattelekom» varētu sākt sacensties ar «Interneta pasaule»..

    [Ä€truma ziņā.]

    Nekad ne esmu sūdzējies par «Lattelekom» pakalpojumiem, jo vienmēr ir bijis vis kārtībā.

    Ja pat gadās kāda ķibelīte, tā tiek salabota nekavējoties un par to tiek laicīgi jau paziņots..[Pazvana, uzrasta uz e-pastu vai atsūta savādāk informāciju.]

    Vienīgā lieta ir tāda, ka kvalitātes ziņā, kad es skatos TV.. Man kaut kā nepatika tā kvalitāte, taču ar laiku jau vis uzlabojās… 🙂

    Man gan nav problēmas kā citiem, kad atvieno no modema uz dekoderi to vadu, man internets velk tāpat ļoti labi.

    Es gan to piedāvāto viņu vadu neizmantoju, bet izmantoju savu interneta vadu, kas ir vismaz 20 metrus garšâ€¦ [Savā ziņā es skatos TV trešajā istabā no modema..]

    Vēl tikai gribētos piebilst to, ka spraužot vadu iekš modema, skaties, ka neparauj līdzi to optikas vadiņu, kas ir tik maziņš un sīks, ka atpakaļ tu neiespraudīsi.

    Nāksies pieteikt maksas pakalpojumu, lai ievelk pilnīgi jaunu kabeli un pievieno..

    Neatceros cik tas maksāja, bet vismaz kādi 30 Ls laikam sanāca.. 😀

    Nevajadzētu arī darīt tā, lai uz vadiem būtu kāds noslogojums, vadiem jābūt brīviem, ja gadās kāda ķibele ar to, ka neejiet nets, uzreiz jau nevajag saukt speciālistus, zēni ir pietiekami gudri IT lietās un paši māk pa viņiem labāk šo internetu sataisīt.

    Ieteiktu arī nekāpt uz vadiem un līnijas, jo es katru dienu gandrīz, kad bija remonta mājā, kāpu virsū nejauši un sanāca tā, ka nogrieza nost pusi no līnijas vada, jo bija sabojājies iekšējais filtrs un izteica rājienu :D. [Savā ziņā tas ir bezmaksas pakalpojums.]

    Dariet tā, lai jums ir mazāk problēmas un netraucējiet tos, kas strādā pie tā, lai tās atrisinātu, paši esiet pietiekami gudri, lai sataisītu, bet dažreiz jau tā palīdzība būs nepieciešama, tad nu gan vainojiet paši sevi, taču ielāgojat, ka katrai problēmai ir savs risinājums un alternatīva.

    [Vismaz man bija gadījums, kad negāja nets, šie atbrauca un neko nevarēja palīdzēt, kad aizbrauca, parakos nedaudz šur un tur, lieta darīta un internets gāja.]

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā