Lattelecom testē 4G tehnoloģiju

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas PR Lattelecom testē 4G tehnoloģiju

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 10 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #154155
    shady
    Participant

    Lattelecom sadarbībā ar pasaulē vadošo telekomunikāciju risinājumu ražotāju Huawei Jēkabpilī pirmo reizi Baltijā izmēģināja nākamās paaudzes datu pārraides 4G jeb Long term evolution (LTE) tehnoloģiju 800 MHz frekvenču diapzonā.

    Atšķirībā no frekvencēm, kurās līdz šim 4G testus veikuši citi operatori, un kas vairāk piemērotas pakalpojumu nodrošināšanai pilsētvidē, Lattelecom testētais 800 MHz frekvenču diapazons nākotnē būs galvenais bezvadu platjoslas datu pārraides nodrošinātājs teritorijās, kur šobrīd kabeļu tīklus izbūvēt ir ekonomiski neizdevīgi.

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=o1OAwDE2Msw[/youtube]

    “Lattelecom kā nozares līderis un inovatīvu tehnoloģiju ieviesējs ir gatavs nodrošināt liela ātruma platjoslas interneta piekļuves un datu pārraides pakalpojumus, tādēļ kā pirmie Baltijā esam uzsākuši 4G testus 800 mhz frekvencēs,” norāda Lattelecom komercdirektore Kerli Gabriloviča.

    Līdz ar šo testu uzsākšanu Lattelecom apliecina savu interesi veiksmīgi darboties arī bezvadu datu pārraides tirgū.

    Pasaulē šobrīd pavisam nedaudzās valstīs notiek LTE testi šajās frekvencēs, bet ražotāji jau sāk izstrādāt prototipus gala lietotāju ierīcēm.

    “Huawei atzinīgi novērtē Lattelecom vīziju būt līderiem 4G tīkla izveidei Latvijā. Mēs turpināsim cieši sadarboties arī turpmāk 4G tīkla izvēršanā. 4G ir vispiemērotākā tehnoloģija, lai nodrošinātu ātrāku un ērtāku datu pārraidi mobilo iekārtu gala lietotājiem, kuri izmanto dažāda veida aplikācijas ikdienā. Huawei ir bijis tas gods būvēt pasaulē pirmo 4G tīklu Norvēģijā priekš TeliaSonera, kā arī šobrīdi Huawei pasaulē ir vēl 30 citi komerciāli LTE tīkli, un mēs esam gatavi arī Lattelecom nodrošināt ar visaugstākās kvalitātes risinājumiem, lai nākotnes mobilo tīklu izvērstu arī Latvijā”- stāsta Huawei vadītājs Baltijas valstīs , Ye Yong.

    800 MHz frekvence jeb tā sauktā „digitālā dividende” būs izmantojama pēc tam, kad visas valstis reģionā pilnībā būs ieviesušas ciparu TV apraidi un pārtraukušas analogo apraidi. Nozīmīgs virzītājs tieši 800 MHz frekvenču izmantošanai priekš mobilās platjoslas ir Eiropas Komisija, kas par Eiropas Savienības Stratēģisko mērķi izvirzījusi prasību līdz 2013 gada beigām nodrošināt augsta ātruma platjoslu visiem ES iedzīvotājiem, bet līdz 2020 gadam panākt to, ka katrs ES iedzīvotājs var saņemt vismaz līdz 30 Mbps ātru internetu.

    ES ietvaros 800 MHz frekvencē tīklu izbūve šobrīd jau notiek Vācijā. Latvijā 800 Mhz frekvence gala lietotājiem mobilās platjoslas lietojumiem būs pieejama tikai pēc tam, kad arī kaimiņvalstīs būs realizēta pāreja no analogās TV apraides uz ciparu TV apraidi un kad būs atrisinātas ar aero navigācijas sistēmām saistītās problēmas. Reāls risinājums tam varētu parādīties nākamgad, kad Ženēvā notiks ITU 2012 gada pasaules radiosakaru konference, kuras darba kārtībā ir jautājums par pārrobežu koordināciju saistībā ar „digitālās dividendes” radiofrekvenču spektra joslas izmantošanu.

    Informācijai:

    4G spēs nodrošināt līdz pat 8 reizes ātrāku internetu, nekā šobrīd spēj nodrošināt 3G bezvadu mobilā tehnoloģija un piedāvās fiksētajam internetam līdzvērtīgas iespējas un lietotāja pieredzi. Teorētiski iespējamais ātrums šai tehnoloģijai ir 326 Mbit/s (uz sektoru). Š obrīd pasaulē jau tiek ražotas LTE gala iekārtas, un tās jau standarta versijā ir izveidotas tā, lai spētu nodrošināt 100 Mbit/s lielu lejupielādes ātrumu. Salīdzinājumam, piemēram, Iphone 4 šobrīd pat tīri teorētiski nevar nodrošināt vairāk par 7,2 Mbit/s.

    #270294
    Kon
    Participant

    viss, kas interesēja video, bija meitene peldkostīmā

    #270295
    Ralfie
    Participant

    Nosmējos, kā Lattelecom uzskatāmi parāda, kā jātestē internets 800MHz diapazonā – ar Youtūbi busiņā un pie dīķa! FTW! 😀

    Es ar gribu piedalīties tēstēšanā.. + līdzi kasti ar alu un šašliku spaini! Foršs darbs šiem!

    #270296
    Jetijs
    Participant

    Ka tikai atkal kaut kādu ES naudu pievākt. Līdz kuram tur gadam Lattelecomam bija jādigitalizē visas Latvijas centrāles? 2004. vai 2006.?

    Reāli Lattelecom internets ir tikai pilsētās, un arī tur ne visur. Sievasmātei pat Rīgā (Vecmīlgrāvī) atteicās ievilkt, smieklīgi.

    #270297
    Sysadmins2
    Participant

    Ka tikai atkal kaut kādu ES naudu pievākt.

    ====

    Domā ko runā ! Paskaidro kāds te sakars Lattelekomam ar ES fondiem ? 😀

    Līdz kuram tur gadam Lattelecomam bija jādigitalizē visas Latvijas centrāles? 2004. vai 2006.?

    ====

    “” jādigitalizē visas Latvijas centrāles”” ? 😀 Gribu zināt tavu izpratni – digitalizēt ?

    Reāli Lattelecom internets ir tikai pilsētās, un arī tur ne visur. Sievasmātei pat Rīgā (Vecmīlgrāvī) atteicās ievilkt, smieklīgi.

    ====

    Nu nu, no kurienes tu tādus pekstiņus sacerēji, ka internets ir pilsētās! Vienkārši varbūt Lattelekomam tava sievasmāte nepatika, 😀 visur var ievilkt, ja ir nauda.

    Ietektu palasīt:

    https://www.sakaru-pasaule.lv/main.php3?sub=view&RID=124

    Un ar katru dienu tas plešas plašumā.

    #270298
    archeens
    Participant

    Pasaki kāds tolks izvilkt tavai sievasmātei par 2000+ Ls līniju, ja viņa ir iespējams vienīgais lietotājs? ja nevar lattelecom, tad slēdz mobilo netu sievasmātei, izvēles taču ir.

    #270299
    Jetijs
    Participant

    Īpaši neattapīgajiem paskaidroju – ir ES projekti platjoslas attīstībai. Vienu Triatels jau ir realizējis, nesasniedzot projekta mērķus – principā vienkārši uzstādot sev jaunas bāzes stacijas vietās, kur internets jau ir pieejams. Otrs notiek pašlaik. Lattelecom un Triatelam ir partnerattiecību līgums, bet izskatās, ka nākamā ES nauda ripos tieši Lattelecomam.

    “digitalizēt” – bļin, ku stulbs jautājums. Nomainīt analogo centrāli par digitālo.

    Varbūt vēl nezināsi, ka Lattelecomam reiz bija monopola līgums, kurā tas viss bija paredzēts?

    Zini, kā laukos izskatās ciparu līnijas? ÄŒetrmetrīga antena pie mājas. 21. gadsimtā.

    Labi, apnika drukāt, tu tāpat lasīt knapi proti.

    #270300
    Jetijs
    Participant

    Ne par to runa. Mani kaitina tie konstantie apgalvojumi par cik tur procentiem Latvijas iedzīvotāju, plašo pieejamību laukos, cik tur simtiem tūkstošu mājsaimniecību, kam ir pieejama optika… Mums ir trīs privātmājas, Lattelecom DSL līniju pirms gadiem ar lielu karošanu ievilkām vienā. Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem arī tajā vairs nevarētu. Visur citur to vien dzirdu, neko nevar, neko nevar.

    Tā arī būtu teikuši – piedāvājam ļoti ātru un lētu internetu Purčika un Ziepniekkalna blokmājās. 🙂

    LMT – cita lieta. Ne čiku, ne grabu man laukos pie jūras ir 3 Mbps internets. Bez kādām ES subsīdijām. Vot viņi tiešām varētu to LTE arī ieviest. Jūrmalā jau kaut kāds testa variants darbojas.

    #270301
    Creep
    Participant

    Tas, ka privātmājās (it īpaši, ja tas nav ciemats, kurā katra māja ir ļoti tuvu otrai) ir ļoti finansiāli neizdevīgi vilkt, tas ir vairāk kā skaidrs. Ja jums būtu jāapmaksā ievilkšana, uz dirsas būtu, kad redzētu, cik daudz tas izmaksā. Ja jūs negribiet maksāt, kāpēc domājiet, ka LTC grib?

    Piemēram man te ļoti dziļi laukos ir blakus viens ciemats, kur attālums no mājas līdz mājais ir kādi 5-10 metri. Tajā ciematā tad arī ir visiem pieejams tas LTC nets.

    Un par tiem procentiem iedzīvotāju: daudzdzīvokļu mājas jau arī sastāda vismaz savus 80, ja ne visus 90 procentus no valsts iedzīvotājiem, tad kāpēc domā, ka nav arī pieejams tai solītajai cilvēku daļai.

    Privātmājās galvenokārt lieto tikai kautko bezvadisku, vai tas ir mobilais internets, vai tuvējās pilsētas provaideris ar antenu tev to netu padod, nav svarīgi (jā, arī pats laukos lietoju tādu variantu, tiesa gan, tāpat par ievilkšanu samaksāju 200ls).

    #270302
    Jetijs
    Participant

    Kādēļ, kādēļ. Tādēļ ka tas Lattelecomam bija jāizdara pirms gandrīz 10 gadiem. Jānomaina centrāles, jāatjauno vadi. Ja tas būtu izdarīts, mierīgi varētu jebkurā Latvijas vietā kaut kādu DSLu piedāvāt.

    Un vēl tā reklāma – visā Latvijā, visiem iedzīvotājiem, bla bla bla. Vienīgais sakaru uzņēmums, kuram būtu tiesības mētāties ar tādiem saukļiem, ir LMT. Viņu 3G tīkls ir tiešām plašs.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 10 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā