Sākumlapa › Forumi › Citas tēmas › Viss pārējais › Latvijā radītas datorprogrammas
Droši vien daudzi no tiem cilvēkiem, kas interesējas par programmēšanu, ir izveidojuši vismaz vienu savu programmiņu. Daudzas no šīm programmām varbūt nav nekas īpašs, bet citas noteikti ir dalīšanās vērtas. Jautājums ir tāds, kāpēc kāds (piemēram notepad.lv) nevarētu izveidot lapu (vai sadaļu) kurā šīs programmas tiktu apkopotas un kurā tās varētu iesūtīt, lai padalītos savā veikumā ar citiem. Īpaši drosmīgie varētu iesūtīt arī savu programmu kodu, lai citie ir ko pamācīties. Domāju, ka daudziem būtu arī interesanti paskatīties uz citu veikumu. Cits jautājums ir vai vispār ir kāds kuru kaut kas tāds interesētu un vai ir kāds kurš gribētu ar to nodarboties.
Also, daudzi Latvidžā uzskata sevi par programmētājiem, ja ir sanācis uztaisīt “hello world!!!111viensviensviens”
Tādi neatklātie talanti ir mērāmi 0,0X% un agri vai vēlu paši atradīs kā izpausties, attiecīgi neredzu jēgu vēl vienai “Steam Greenlight” tipa miskastei.
un pati lielaakaa atskjiriiba ir ar izgliitiibaam un sertifikaatiem. ja LV tev programmeetaajs – peec skata zemnieks, ar suuda bakalauru (ja vispaar taads ir) uzrakstiis kaut cik normaalu kodu, tad induss, gjeerbies kaa klerks, uzvalkaa un zilaa kreklaa, tevi nobeers ar savaam sertifikaacijaam un atestaatiem, lai tikai nograabtu projektu, tacju rezultaataa dabuusi sjedevru, kuru vareesi izdrukaat un ar to pakalju apslauciit.
es pats savaam aciim esmu redzeejis vismaz 3 izcilus (2 no tiem paarstraadaajis), pie sienas, blakus karikatuuraam liekamus piemeerus, kaa straadaa “sertificeeti” indusi.
p.s. tie tevis mineetie “hello world” programmeetaaji… tu par beerniem te runaa?
1) durvju zvans (darbojas caur COM portu, atskanjo usera izveeleetu MP3, kad tiek nospiests sleedzis, regjistree notikumu zjurnaalaa)
2) wifi signalizaacija – padod skanjas signaalu, kad wifi ruuterim piesleedzas / vai no taa atsleedzas kaads klients (monitoree klientu listi, izguustot datus no _GET pieprasiijumiem uz ruutera web interfeisu)
3) i-neta signalizaacija – padod skanjas signaalu, kad nav iespeejams “nopingot” google.com, vai kaadu citu specifisku serveri
4) kustiibas sensors – (darbojas caur COM portu – regjistree kustiibu notikumu zjurnaalaa, padod skanjas signaalu (MP3, vai caur piikstuli)
5) sms senderis – programma, kas peec konsolee iedrukaatiem parametriem (numurs / teksts) aizsuuta sms caur vecu, caur usb piesleedzamu nokias mobilo. tehniski var izmantot arii kaa mazu sms “vaarteju”, lai no maajas lapas aizsuutiitu sms, vai tml.
6) zvanu fiksators – programma, kas gaida ienaakosjos zvanus no “gsm modeema” (tas patc nokias klucis :>) – katram zvanam, peec pirmaa piikskja (caller ID identificeesjanas) nomet klausuli (taadeejaadi paaradreseejot zvanu taalaak), un nosuuta _GET pieprasiijumu uz web, ar zvaniitaaja numuru. Ideaals risinaajums zvanu uzskaitei web statistikaa.
Kodu pagaidaam negribu nekur sjaareet, jo neatbildu par taa pareizumu un kvalitaati (godiigi sakot, man kauns :>) – taisiits peec principa – lai tik straadaa un nelago, mhhhhh..
P.s. vispaar jaa.. papildinot teemu mani vairaak intereseetu tiesji VB6 koda repozitorijs, ar dazjnedazjaadiem interesantiem risinaajumiem un piemeeriem. Taa platforma visaa pasaulee ir sevi pieraadijusi kaa “amatnieka aamuru”, tiesji sjavas vienkaarsjiibas deelj – citiem vaardiem: lai uztaisiitu kreeslu, ko nolikt piemaajas daarzaa, nevajag nopirkt galdnieciibu ar visu personaalu, mmhhhh. :>
Kustiibas sensoram, un durvju zvanam savukaart nozjiidojos uz kabeli – izmantoju neekraneeto cat5, domaajot, ka straadaas jau taapat – izraadaas elektromagneetiskaa interference no blakus esosjajiem straavas vadiem speej (un kaa veel) “nosimuleet” impulsu un izsaukt programmaa “kustiibu” vai “zvanu pie durviim”. Ljoti nesjpetna kljuuda, ja jaaskraida veert durvis uz false-positive eventiem :>>> Tad veel arii security puse – lai nokurinaatu visu sjo umperaatu apkalpojosjo datoru, tehniski atliek pie aardurviim atjaukt zvana pogu, un ielaist vados 220v. Esmu par slinku, lai iemauktu starpaa optoizolatoru – ceru, ka neviens no mudakiem sjo neatkodiis :>
Interneta / serveru monitoru, saakotneeji izveidoju, lai monitoreetu vienu serveri. Tur, tas beidzaas ljoti vienkaarsji – paarcentos ar paarbauzju intervaalu, un jams piiksteeja pat tad, ja savienojums pazuda uz 5 sekundeem. Rezultaataa servera supportam no manis bija karstaa liinija, ikreiz, kaa izdzirdeeju piikstienu. Beigaas sjie teica “Tu noregulee savu uptime monitoru uz kaadu lielaaku paarbaudes intervaalu, savaadaak mees te savaa galaa pat ikdieniskjo restartu nevaram uztaisiit, kad jau sanjemam no tevis zvanu”.
Veel protams arii zvanu regjistrs, kuram ir viens tehnisks ierobezjojums – ja naak ieksjaa 2 vai vairaak zvani vienlaiciigi – pieregjistrees tikai vienu (sjo var risinaat piesleedzot veelvienu trubu, tad var likt paaradresaatu uz to, ja aiznjemts pirmais tel., mhhhh, bet tas jau buutu paaraak radosji :>)
Sjobriid naakosjais free-time projekts man ir paeksperimenteet ar laazeriem – saakot no vairaakstaru signalizaacijas, liidz pat datu paarraideem, laazer-mikrofoniem u.tml hernjaam. Iepirkts sjis tas ir, kaut kaads koncepts jau ir uzburts, bet taa arii nav sanaacis laiks to paturpinaat.
Iedrosjinaaji… varbuut naakosjreiz kad kjersjos klaat tam visam, uzmekleesju sourci un kaut kur nopubliceesju :>
(sīkāks info)
Ir arī daudzi kantori, kas veic programmnodrošinājumu daudzām pasaulē atzīstamām kompānijām, tā kā arī tur noteikti ir liela daļa latviešu zināšanas ieguldītas. Tie paši draugiem, wpbakery, orangelv, ctco uc.
Bet tāda programmatūra, kas ir “must-have”, kā reiz bija tilde, Latvijā man liekas īpaši vairs netiek ražota.
Cik dzīslas tu izmanto tai zvana pogai? 3 vai 5?
Tu jau vari to “zemi” palaist pa atlikušajām dzīslām. Nebūs tāds efekts kā aptītai follijai, bet iespējams ka strādās.
Cik V teu i tai zvana pogai signāls un cik ir low? 3,3 un 0,8?
Vel ir variants provēt kā paredzētu tīkla kabeli (3com tīklene uz 10Mbps kompja galā), ar Ubiquiti mFi, piemēram noārdītu durvju sensoru.
Un tam WLAN connectam izmantot nevis GET, bet drīzāk “push”, script no routera puses, nez, kautvai cronā ielikt. Uz taviem MAC nereaģē, bet kad slēdzas pie Guest_WLAN tad…
You lame son of a…khm…
Preses relīzes