Latvijas prece… palaistuve uzlocekļa

Sākumlapa Forumi Hardware Pamatplates un CPU Latvijas prece… palaistuve uzlocekļa

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151619
    Anonīms
    Neaktīvs

    Gribas lai citi arī uzzin patiesību par Mikrotik.

    Tā nu sanāca ka nomira viena firmā D-Link 804HV. Ierasta lieta, jo tiem nav dzesēšana. Vajadzēja kautko vietā. Pēc 2 dienu apsvērumiem izlēmu pirkt Mikrotik, konkrētāk – RB450. Vajadzīgās fīčas bija, pieredze ar RouterOS arī, un galvenais – ražots Latvijā. Priecīgs ka nebūs problēmu ar garantijām un sūtīšanām uz Hondurasu uzkonfigurēju savus tunelīšus un iedzēru tērvetnieku. Oi blyad kā es kļūdijos!!! Mikrotik iesaka likt jaunās RouterOS versijas. Lieku, jo oriģinālā bija 3.0 un changelog pārliecināja

    upgradoties.

    Sākās parādīties dīvainas problēmas. Versija mainās pa vienu cipariņu, bet radikāli mainās funkciju izpratne. Pēkšņi nedrīkst norādīt interface pie masquerade, pārtrauc strādāt DNS, jo izrādās pēkšņi ir jāieķeksē Remote

    access, un nesen vel radikāli mainijās dst-nat (portforward) izpratne. Changelog vispār ne ar vienu vārdu nav pieminēts ka mainīsies kautkas tajās funkcijās. Nu samierinos ka tā ir, nopriecājos ka vismaz WAN IP izpratne

    viņam nemainās un tālākais kur man būtu jābrauc “on-site” būtu Rīga. Bet ne jau ar to kautkas beigsies! Vienu dienu zvans no Rīgas ofisa. Neiet nets! Mikrotiks izrādijās nosprādzis. Labi ka ir rezervē vecais D-Links. Dabuju

    rokās to RB450. un sāku pētīt. Kondensatori uzpūtušies un iztecējuši, pa spīti tam ka skapī bardaku pirms 2 gadiem savedu kārtībā un virs ofisa temperatūras tam uzsilt nevajadzētu. Zvans uz vairumbāzi (frineta.lt),

    noskaidrojās ka Mikrotiks dod tikai gada garantiju! Mūsu jaukie latviešu bāleliņi, tvaju maķ nahren. Kādreiz čoms atceros baumoja ka Mikrotikā esot kautkāds cilvēks-lodāmurs kurš viņus pārlodējot. Tā kā gaidīt atbildi no kautkādas flegmas pa e-mail nau jēgas un pēc pusstundas jau jāizbrauc Rīgas virzienā – zvanu. Jā esot tikai gada garantija un viņi vairāk nepārlodējot jo esot pārslogoti. Prasu – ko tad man darīt? Atbilde – pērciet jaunu.

    @#&^@$%&!#&^@$&$& tavu @#$^@$#^#$ ar #$^#$^ @$^$^$#! Tātad sanāk ka man routera cena ir kā ikgadēja abonēšanas maksa? Un licenzi protams pārlikt uz citu boardu “nevarot”.

    Par laimi tajā brīdī viens kadrs forumā pacēlis gadu vecu tēmu ar nosaukumu “RB450 capacitators”. Izrādās standarta vaina! Nu man sejā atplaukst smaids, tiek norīts velviens aliņš un ieslēgts lodāmurs. Kautkāda reti sastopama 560 mikrofaradu kakša vietā tiek iemesti 1000 mikrofaradi no beigtas mātesplates

    un aizpīpējot tiek saskaitīti 1+2 jautri un veselīgi pīkstieni. Nu jau esmu gudrāks, vāku virsū nelieku, tā vietā tiek piemontēts 2 gadus skapī nomētājies HDD ventilators. Taču izrādās ventilatoram ne 3,3 ne 5V ne

    arī jebkādas citas voltāžas jumperis uz plates nav paredzēts! 300MHz procis, ar mazu mazu radiatoriņu bez dzeses manī vairs nekādi neizraisa uzticību un 12V ventilators veiksmīgi piebarots no 7,5V barokļa (tādi paliek pāri kaudzēm kad nomirst D-Link switchi).

    No Mikrotik foruma mana IP (Lattelekom dinamiskā) ir banota, un dzēsts posts kurā es atklāti pateicu par RB411. brāķiem, proti – bez radiatora. Jāpiebilst, ka RMA tēmas sarakstē pa e-mail, sens Mikrotik censonis normis (Normunds Rustanovičs, Z8-301 ja nemaldos) izlikās ka NEZIN tradicionālo RB450 problēmu, lai gan pēc tam forumā lasītais pierādija pretējo.

    Tā lūk man izgāja “Latvijas preci” nopērkot.

    #240861
    drono
    Participant

    Un cik tad tev tagad rāda grādus iekš System health?

    Man ir tagad 60 C. Nez, tas pa daudz, nav pa daudz?

    Kondensatori jau it kā līdz 100 tur parasti.

    Kas attiecas uz problēmām par RouterOS, tad priekš Masquerade In interface nekad nav varēts norādīt (ne v3, ne v4), savukārt Out interface var norādīt abām, to gan labāk nedarīt, var rasties problēmas ar to pašu DST NAT, kad nevar no iekšējā tīkla piekļūt pie forwardētiem portiem iekšējā tīklā, jo pieprasījums tādā gadījumā neiet caur to Out interface.

    Out Interface vietā labāk norādīt Src. Address, piemēram, 192.168.0.0/24 nu kaut kā tā.

    DNS Remote access vienmēr defaultā ir bijis atslēgts un ir jāieķeksē, ja to vajag. Nezinu gan vai tavā gadījumā tas ķeksis pats izslēdzās, kad upgreidojies. Bet nu es noteikti, ja upgreidotos no V3 uz V4, tad noteikti papriekšu nodzēstu pilnīgi visu tukšu, uzinstalētu pilnīgi svaigu v4 un tad nokonfigurētu pa jaunu.

    #240862
    samurajs
    Participant

    Nosprāguši elektrolītiskie kondensatori nav nekas jauns. Tos vismaz tu pats vari apmainīt, nav SMD detaļas, kur spec. tehniku vajag.

    Bet kas tie par brīnumiem, ka 1 gads garantija? Visā ES teritorijā minimālā garantija ir 2 gadi, un tā jādod veikalam. Ja veikalnieki bija tik muļķi un ņēma tirgot preci ar tik mazām rūpnīcas garantijām – lai tad arī atbild par savu muļķību!

    #240863
    drono
    Participant

    2 gadu garantija nav tikai privātpersonām?

    Jo piemēram router.lv ir raksīts šitā:

    Quote:

    Visām router.lv precēm nodrošinām rūpnīcas noteiktu 1 gada garantiju juridiskām personām un saskaņā ar likumdošanu 2 gadu garantiju privātpersonām. Preču nogādāšanu uz garantijas remontu veic pircējs.

    #240864
    WerNeo
    Participant

    Jap… Juridiskai personai garantija ir tikai viens gads.

    #240865
    Element
    Participant

    Nez ko shamais gribēja pateikt ar šo rakstu? Min. Garantija visur ir 1 gads un tas nav nekāds brīnums, ka pēc gada atsaka supportu.

    #240866
    WerNeo
    Participant

    Kā, ko gribēja pateikt… Padalījās pieredzē!

    #240867
    aoma
    Participant

    nostājamies taisni, viegli pieliecam galvu un ar klusuma brīdi veltam pāris cieņas pilnus mirkļus nesaprastajam it robinhudam.

    #240868
    Jaunzems
    Participant

    betongalva, tu?

    #240869
    root
    Participant

    Saskaņā ar pašreiz spēkā esošo likumdošanu un normatīvajiem aktiem juridiskai personai garantiju sniedz tikai pēc vienošanās līgumā pirkšanas brīdī. Tas nozīmē, ka preces garantijai ir jābūt atrunātai pirkšanas līgumā vai pirkumam pievienotā dokumentā, pretējā gadījumā juridiskai personai garantija jebkurai precei neeksistē ne pēc dienas, ne gada! Līdz ar to, pērkot preces kā juridiska persona ir noteikti jāpievērš uzmanība atrunātajam garantijas laikam, ja tāda nav- tad precei garantijas nav, jo patērētāju tiesību aizsardzības likums ne Latvijā ne Eiropas Savienības dalībvalstīs uz juridiskām personām neattiecas un nekad nav attiecies, kā arī citu likumu, kas noteiktu, ka pārdevējam būtu jāsniedz garantijas remonts/apmaiņa/naudas atgriežšana juridiskai personai, ja par to puses nav vienojušās ar līgumu vai ja pārdevējs nav izsniedzis garantiju apliecinošu dokumentu ar skaidru un nepārprotamu norādi, ka ir noteikts garantijas laiks juridiskām personām. Tas pats attiecas uz ražotāju-tālāk pārdevēju, tālāk pārdevējam kā juridiskai personai/pircējam ir jāvienojas par noteiktu garantijas laiku ar ražotāju, pretējā gadījumā ražotājam garantijas remonts nav jāveic. Savādāk nekā un preci atmest atpakaļ nevarēs ja tā ir jau saņemta un darījums ir noslēgts.

    Vai ku smuki pateicu. Pašam prieks.

    #240870
    ob1
    Participant

    Tā, jau te notiek… salikuši lētos kondīzerus, par dzesi nav padomājuši… samet kopā – iet, tātad viss kulē, laižam ražošanā… jo gandrīz visi inženieri no Latvijas sen kā aizbraukuši – palikuši tehniķi ar zvaigžņu slimību…

    MacBeton, man ir viens darbiņš inženierim – vajag sastellēt High-availibility serveri/tīklu. Negribi pieķerties?

    #240871
    Anonīms
    Neaktīvs

    drono wrote:

    Un cik tad tev tagad rāda grādus iekš System health?

    Man ir tagad 60 C. Nez, tas pa daudz, nav pa daudz?

    Kondensatori jau it kā līdz 100 tur parasti.


    Nu jā jā, viņi “tur”, bet ne jau visu laiku. Grādus 450 boardam redzēt nevar jo nav termometrs nevienā mikrenē. Vai arī ir bet RouterOS par to nezin. Ar pirkstu mērot es teiktu 55-60 grād pēc Celsij. Siemens profesionāļai elektronikai dod garantiju līdz 40 grādiem. Ja teu skapī nau ventilatori un/vai ledusskapis tad garantiju atsaka.

    Quote:

    Kas attiecas uz problēmām par RouterOS, tad priekš Masquerade In interface nekad nav varēts norādīt (ne v3, ne v4), savukārt Out interface var norādīt abām, to gan labāk nedarīt, var rasties problēmas ar to pašu DST NAT, kad nevar no iekšējā tīkla piekļūt pie forwardētiem portiem iekšējā tīklā, jo pieprasījums tādā gadījumā neiet caur to Out interface.

    Out Interface vietā labāk norādīt Src. Address, piemēram, 192.168.0.0/24 nu kaut kā tā.


    Nu tu paspēlējies ar versijām 3.0 līdz 4.6, tad jau redzēsi.

    Quote:

    DNS Remote access vienmēr defaultā ir bijis atslēgts un ir jāieķeksē, ja to vajag. Nezinu gan vai tavā gadījumā tas ķeksis pats izslēdzās, kad upgreidojies. Bet nu es noteikti, ja upgreidotos no V3 uz V4, tad noteikti papriekšu nodzēstu pilnīgi visu tukšu, uzinstalētu pilnīgi svaigu v4 un tad nokonfigurētu pa jaunu.


    Vai tas ir kautkur rakstīts? Vienīgais lielais un besīgais paziņojums MT lapā ir par BIOS upgrade.

    #240872
    drunk_lizard
    Participant

    beton, davai nevajag liet, ja nefiga nezini.

    1. mikrotik jau labu briidi pamatrazjosjanu ir paarceelis uz leisjiem.

    2. mikrotik izstraadaa pareizu specifikaaciju, diemzjeel iepirceeji (kaa likums neko nejeedzosjas buutnes) skataas peec cenas, uzliekot miiksto kvalitaatei, taapeec daudzas detaljas neatbilst prasiibaam.

    3. ljoti labi zinu situaaciju, jo ilgu laiku esmu straadaajis mt produktu razjosjanaa.

    ob1, tu tiesjaam uzskati, ka betons ir speejiigs uz tavu piedaavaajumu? O_O

    optimists…

    #240873
    Anonīms
    Neaktīvs

    1. Nu es gan no bik drošākiem avotiem dzirdēju ka Ķīnā štancē boardus tagad. Mans gan liekas ka varēja būt no Hanza Elektronika. Tā kas Ventspilī.

    2. Nekas nebij pareizs. Nokūrās ofisa routeris ofisa temperatūrā. 55Ls +PVN ir lēti? Nevarētu teikt ka es pēc cenas vien skatijos. Edimax bija 33Ls

    3. boardus štancēji vai ko dariji? Interesē.

    ob1, nu uzbliez mailā ([email protected]) apmēram kādas vajadzības, kur ģeogrāfiski, etc. zinu tikai ka pārāk aizrauties ar high availability bla bla bla nav jēgas, jo 99% teicēju “man tas ir tieši šobrīd ir ļoti svarīgi” parasti izrādās subjektīvu huiņu nesoši. Ferma ir svarīgāka par mēneša atskaitēm VIDam 🙂

    #240874
    drunk_lizard
    Participant

    pasjus pcb neapsjaubaami kjiinaa, kaa arii rb52 kjiinaa.

    paareejo kraamee leisji un nenoziimiigu dalju ogre.

    po hodu ventspilii rb netika razjoti….

    paara triis gadus atpakalj visu lika ogree, tur arii tobriid straadaaju…

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā