LDTA: IT produktu apgrozījuma kritums var sasniegt 47%

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas LDTA: IT produktu apgrozījuma kritums var sasniegt 47%

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148346
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_ldta_1.jpg[/imgl]Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2008. gadā datoru un to piederumu apgrozījums krities par 21%, secināts Latvijas Datortehnoloģiju asociācijas (LDTA) gadskārtējā sapulcē. Saskaņā ar LDTA pārstāvēto uzņēmumu statistikas datiem, līdz pat 2007. gada beigām katru gadu bija sasniegts mērens apgrozījuma pieaugums.

    Asociācija prognozē, ka 2009. gadā IT produktu apgrozījums samazināsies līdz pat 47%, salīdzinot ar iepriekšējo periodu. Š…emot vērā ekonomisko situāciju un prognozes, LDTA uzņēmumi veic darbības optimizāciju, lai ražošanas procesus padarītu vēl efektīvākus un konkurētspējīgākus.

    Š obrīd ir vislabākais laiks, lai iegādātos datorus un to piederumus divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, uzņēmumiem noliktavās ir radušies uzkrājumi, kas rada īslaicīgu cenu kritumu dažām preču grupām. Otrkārt, jau tuvākajā laikā neizbēgams ir IT produktu cenu pieaugums pasaules – un līdz ar to arī Latvijas – tirgū, kas turpinās pieaugt gada otrajā pusē un ko zemā pieprasījuma dēļ izraisīs ražotāju noteikto cenu kāpums jaunajiem produktiem.[imgr]https://notepad.lv/userpix/28_dvds_1.jpg[/imgr]

    “Mēs vēlamies norādīt uz radušos absurdo situāciju Latvijā tukšo datu nesēju, piemēram, CD un DVD matricu tirgū. Pateicoties nepārdomātās un nesakārtotās autoratlīdzības likmju piemērošanai Latvijā importētajiem datu nesējiem, kā arī palielinātajai PVN likmei, šīs produkcijas cenas, salīdzinot ar kaimiņvalstīm, ir kļuvušas nesamērīgi augstas. Tāpēc Latvijā šīs preces praktiski nepērk, līdz ar to simtiem tūkstošu latu neieplūst valsts kasē. Latvijas Datortehnoloģiju asociācijas vārdā es vēlos paust cerību, ka saspringtajos budžeta apstākļos valdība pievērsīsies arī šai problēmai, kuru jau vairākkārt esam aicinājuši risināt. Diemžēl valdība līdz šim to nav ņēmusi vērā,” secina Dzintars Zariņš, LDTA izpilddirektors.

    “Mēs aicinām arī valdību risināt e-pārvaldes ieviešanas jautājumus, kas ne tikai veicinātu IT nozares attīstību un sniegtu iedzīvotājiem ērtākus, labākus un kvalitatīvākus sabiedriskos pakalpojumus, bet tādējādi arī tiktu nodrošināta valsts līdzekļu ekonomija. Piemēram, identifikācijas jeb ID kartes ar integrētu elektronisko parakstu paplašinātu e-paraksta izmantošanas spektru,” piebilst D.Zariņš.

    Notepad pateicas Egitai Jirgensonei, Hill and Knowlton Latvia projektu direktorei par informāciju.

    #193554
    Loading
    Participant

    Tāda lieta pastāv. Vēl CD un DVD buma laikos no lietuvas gādāju pat par 50% lētāk, nekā veikalos. Ievēlēsiet mani par detupātu, IT preces būs ar pazemināto nodokli, kā arī parūpēšos par pensionāriem, grūtniecēm, skolotājiem, ugunsdzēsējiem, policistiem, ārstiem, medmāsām, sētniekiem, šoferiem, autobusuvadītājiem. Neizpaliks arī daudzbērnu ģimenes, bet okopantus sūtīšu mājās. Balsojiet par mani. Kurš gan cits, ja ne Loading! 😀

    #193555
    Jaunzems
    Participant

    OK es balsoju…

    #193556
    Loading
    Participant

    Mani sauc Raivis, balso par “Visu Latvijai”!

    #193557
    usins
    Participant

    Loading, mani ar uz mājām sūtīsi?

    Visiem nekad nepietiks naudas. Tas ir pierādījies, jo pati latviešu tauta izvairās no nodokļu maksāšanas, pat ja pazemināt, nemaksātu, vnk sirdsapziņa nemanītu to mazo skaitlīti ko nozog.

    #193558
    WerNeo
    Participant

    usins… Neiespringsti uz pārmetumiem. 🙂 Lai bļaustās un vaid tie, kas bļaustās un vaid. Normāli cilvēki Tic un dara… un dara godprātīgi… Nevis mēģinot apčakarēt citus. Zagļi “okupējuši” Latviju, kopš Poļi, Zviedri, Vācieši un Krievi izdzīti. 🙂

    P.S. Nemāk Latvija viena dzīvot. Pārāk patmīlīgi cilvēki…

    #193559
    Loading
    Participant

    usins, tu neatbilsti okopanta definīcijai, bet gan imigrants. Zini starpību vispār?

    #193560
    ehex
    Participant

    Loading par prezidentu!!! :party:

    #193561
    Loading
    Participant

    Prezidents neko nevar izdarīt. Prezidents Latvijā ir kā vimpelis, kuru visiem rādam. Mani par premjeru 😀 Likvidēšu AKKA/LAA. Sarunāts…. Es kā premjers aizliedzu jebkādu ārpustēmas ziņojumus šeit. Š is nodoklis multimēdijiem tiešām ir bezjēdzīgs.

    #193562
    Mr.Death
    Participant

    Es tai sūdubedrē ja iespertu kāju, pirmais, ko izdarītu, visus, kas man uzstādītu kādu ultimātu, mīklaini novāktu. Saeimā ielīst vienam, tas ir pats stulbākais ko var izdarīt.

    #193563
    Loading
    Participant

    Ja visi balsotu par mani, tad mana partija uzvarētu 😉 Manai partijai būtu balsu vairakums >50%. Es būtu neuzvaram līdz paiess 4 gadi.

    Š is nodoklis multimēdijiem tiešām ir bezjēdzīgs.

    #193564
    Anonīms
    Neaktīvs

    Balsojiet par mani labak 😀 jūs jau nojaušat kas apmeram notiks tada gadijuma 😀 😀 a Loading lai gurķojas pa ekonomistiem 😀

    ///iet tagad mierigs eleonorai macit komandas /kick minister /ban minister /delete ministry /add ministry /remove taxes /optimize cash /kill minister /add minister etc….

    #193565
    shady
    Participant

    Jādibina partiju: “Notepadieši” 😀

    #193566
    Mr.Death
    Participant

    Shady, man jau skan galvā “Par pozitīvi domājošu Latviju!” :rolf: :rolf: :rolf:

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā