LED, AMOLED, Widescreen monitors

Sākumlapa Forumi Software Windows LED, AMOLED, Widescreen monitors

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #158122
    Tmkks
    Participant

    Sveiki, Notepadieši!

    Ir pienācis laiks iekāpt šaurajā, atvainojos, platekrāna laikmetā un izkāpt no tik pierastā 4:3 19″ standarta.

    Zinu, ka jūs esiet visinformētākie tehnikas jomā, līdz ar to nāku pie jums pēc padoma.

    Kolēģis iegādājās šo monitoru: https://www.samsung.com/us/computer/monitors/LS23WHUKFK/ZA

    Izmērs mani diezgan apmierina, bet varbūt 1 solis (colla) tālāk būtu labāk filmu skatīšanai no ērtā dīvāna?

    Interesē LED vai AMOLED ekrāni. Godīgi sakot, neesmu uzmeklējis plusus un mīnusus kā vienam, tā otram, bet nezinu arī kurā virzienā skatīties. Vai variet, lūdzu, ieteikt kurš no tipiem (LED, AMOLED, alternatīva) labāks un kādēļ, kā arī kādu piemēru monitoram, ko jūs uzskatiet par kvalitatīvu.

    Laikam jānosaka cenas ierobežojums. Domāju, ka 200Ls pārsniegt nez vai ir nepieciešams. Bet atkal, paļaujos uz jūsu viedokli.

    Paldies jau iepriekš.

    #296592
    Crow
    Participant

    Ko pilsonis Wuu saka par iegādāto Dell U2312HM (ja neskaita, ka pārāk ļoti mazs)? Kvalitātes ziņā?

    LED monitori ir tie paši LCD monitori, tikai priekš backlight tiek izmantotas pārdesmit baltās gaismas LED. Ļoti lielākā daļa tagad tādi ir.

    (AM)OLED tieši pikseļu matricu sastāda OLED, bet tādi ir tikai uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmos superdārgu teļļuku modeļos un pēdējo izlaidumu trubofonos, uz doto momentu, tā kā OLED monitors tev (un nevienam) nespīd.

    #296593
    Tmkks
    Participant

    Tad LED aizmugures apgaismojuma displejs ir labākais, ko varētu atļauties, cenās zem noteiktās summas?

    Vai ir kādi ražotāji no kuriem turēties pa gabalu vai pat konkrēti modeļi uz kuriem labāk vispār neskatīties?

    Jo, godīgi sakot, nezinu, pēc kādiem parametriem skatīties labu monitoru.

    #296594
    samurajs
    Participant

    Nu orientējies uz IPS displejiem klasisko TFT vietā. Tiem nemainās krāsas, ja skatās no leņķa. Samsungam ir līdzīga Super PLS tehnoloģija.

    IPS liste ir te (tur gan nav visi): https://www.pchardwarehelp.com/guides/s-ips-lcd-list.php

    #296595
    shady
    Participant

    Piekrītu, ja pērk, tad pērk IPS + izpēti atbalstāmos savienojumus un izlem par ekrāna lielumu.

    #296596
    ruukjis
    Participant

    Ar 24″ Dell IPSiem vajadzētu uzmanīties, tie, kas šobrīd Latvijā dabūjami, visi ir ar beigtu vai pat diviem beigtiem pikseļiem.

    #296597
    Tmkks
    Participant

    Man vēl viens cilvēks ir ieteicis https://www.dateks.lv/cenas/90/58644_dell_ultrasharp_u2312hm_23_.php monitoru. Š is šķiet ļoti daudzsološs, ņemot vērā tā zemo latency. Palasot ļoti garo review šeit https://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2312hm.htm, liekas, ka šis arī būs mans nākamais monitors. Laikam jāķer ciet. Ja ir vēl kādi last minute komentāri, droši sakiet, bet, ja nekas nemainās, rītdien arī pasūtu šo monitoru.

    #296598
    Wuu
    Participant

    Dell U2312HM 23″ ir OP, blakus stāv pavecāki Samsungi, tie nav lietojami. Atšķirība pārāk liela. Tirgošu visus samsungus nots un ņemšu vel vienu tādu pašu Dell U2312HM 23″ . Bet jā 23″ ir kaķim izsmiekls, tik mazs izmērs, vairs Skyrimus ar baudu nepaspēlēt 🙁

    #296599
    Anonīms
    Neaktīvs

    xe xe, Rūķ, aizej ar saviem 2iem pixeļiem stūrī nokaunies. Varētu domāt, ka kādam mērķtiecīgi interesētu šajā “tirgū” nosgrūst defektīvu preci.

    #296600
    LooNeY
    Participant

    Sorry bet man manā 15m2 dzīvokļa izstabā nepietiek kad 27” monitors stāv aizgrūzts līdz datorgalda malai un izstabas vidum.. un es ērti dīvānā apsēžos izstabas galā…. saredzet var, bet ne ar baudu un noteikti filmu skatīšanās nekam neder! Tapēc parasti skatos no datorkrēsla….. Kur nu vēl mazaks izmers….

    23 jau sen ir aizvēsture…(varbūt liekās dafigā it īpaši no tur 15 vai 16” 4:3 ēras) bet tici man nav ko ākstīties! jo tas nav mūsdienās nopietni ņemams izmērs!

    TICI MAN pēc pieredzes skaties uz 27” un uz augšu! Nenoželosi NEKAD! un pat pēc kāda laika(nedeļas vai divām) liksies ka varēj pirkt lielāku…..

    Draugam bij 19” LCD… Iegādajās 27” LED…. tātad 8 collas(~20cm) pa diogonali lielāks un domaja ka tagad skatīsies kā kinčikā…. pēc nedēļas jau čīkstēja ka vajadzeja skatīties uz 32” monitoriem……

    Pats ar talajā 2009 gadā iegādājos 22” to brīdi šķietami ‘monstru’ (iepriekš bij 15” 4:3 LCD) arī nepagāja ne pāris nedeļas kā jau sapņoju par lielāku…. Pagājušogad nopirku 27” un domaju ka tagad varešu chillot dīvanā… mhm….

    Iesaku skatīties uz Samsungu… attelveidošanā nekad mūžā nav pievīluši! Ja izstaba gaiša ta labāk ņem monitoru ar matētu ekrānu <- mazāk dzīvīgakas krasas un to toņi toties spoguļa atspīduma praktiski nav un saule netraucēs. Bet ja ekrans ir samērā tumšā izstabā tad nem glancēto ekranu krasas būs dzīvīgakas un košākas! Un tapec ka izstaba tumša ta arī atspīdums nebūs sķērslis.

    #296601
    cesedy
    Participant

    Iegādājos 42″ FullHD LG televizoru, ko izmantoju par monituru un nav nekādu problēmu. Filmas ir tik ideāli skatīties. Spēles spēlēt arī nav problēmas. Protams, ja televizors nav 50cm attālumā no lietotāja.

    #296602
    Willis
    Participant

    Pilnīgi piekrītu Wuu, 23’Colu monitors ir galīgi neracionāls pirkums, jau pēc neilga laika monitors liksies par mazu un prasīsies pēc vismaz 24, ja ne pēc 27″ collu monitora, ja man tagad nāktos izvēlēties monitoru spēlēm, es noteikti skatītos uz 24″ collu 16:10 collu monitoru .

    Pašlaik, nedaudz vairāk par 6 mēnešiem lietoju Samsung BX2431 monitoru .

    Es pat nezinu vai monitors ar IPS matricu spēļu laikā spēlē lielu lomu .

    #296603
    Tmkks
    Participant

    Skatījos uz 27″ un ikdienas lietošanai ir nedaudz par traku, jo istabā viss ir ļoti kompakti. Paskatoties uz cenām 27″ ir krietni vien augstākas (kas ir loģiski, protams). Līdz šim apmierināja arī savējais 19″ LG, bet tomēr ir nepieciešams neliels upgrade vismaz reizi 4 gados.

    Paldies par ieteikumiem, bet šobrīd palieku pie Dell’iņa.

    #296604
    ruukjis
    Participant

    Ok, varbūt pārspīlēju ar “visi”. Pats tikko iegrābos ar Elkorā pirktu un, cik zinu, tad M79 ir notirgojuši 3 pēc kārtas ar beigtiem pikseļiem. No tā izdaru secinājumus, ka vismaz viena Latvijas noliktava ir saņēmusi kaut kādu brāķētu partiju.

    #296605
    Jaunzems
    Participant

    Iesaku pavērot Amazon un Ebay, lai atrastu kādu no Achieva vai Catleap korejiešu 27″ monitoriem ar 1440p

    #296606
    nevertell
    Participant

    https://en.wikipedia.org/wiki/TFT_LCD

    Un IPS nav TFT ?

    Es zinu, ka ar vecumu nāk neliela ietiepība uz kritisku zināšanu pārbaudi, bet nu kā galvenais administrators un rakstu rakstītājs, varēji jau nu pārbaudīt 🙂

    TN paneļi ir tie, kurus domāji.

    #296607
    nevertell
    Participant

    Jap, korejieši tagad piedāvā 1440p@120hz 27″.

    Un ejat taču ieskrieties. Spēles un filmas moška var skatīt uz 32 un 40″ “monitoriem”. Darbu reālu darīt nu ņifiga.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā