Lētais Džonijs un Windows Vista uz netbūka

Sākumlapa Forumi Software Windows Lētais Džonijs un Windows Vista uz netbūka

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149274
    Anonīms
    Neaktīvs

    Es, Lētais Džonijs šodien pastāstīšu kā man gāja ar Windows Vista instalēšanu uz netbūka. No sākuma bija doma instalēt Windows XP, bet tākā kautkur biju pazaudējis disku, nolēmu instalēt Windows Vista. Domāju, ko darīt: izvēlēties Windows Vista Home Basic vai Windows Vista Home Premium. Nostājos par labu Home Premium, jo funkciju klāst tam ir bagātāks.

    Datora Parametri:

    • Product Type:

    Netbook/Ultra Portable

    • Screen Size:

    8.9

    • Installed Memory:

    1000

    • Processor Type:

    Intel Atom

    • Operating System:

    Microsoft Windows XP(oriģināli)

    • Networking:

    Ethernet (10/100 Mbps), Wireless Ethernet – IEEE802.11b, Wireless Ethernet – IEEE802.11g

    • Aspect Ratio:

    16:9

    • Display Type:

    LCD Display w/ Glossy Screen

    • Interface Type:

    Audio – Line In (1/8″ Mini), Audio – Line Out (1/8″ Mini), Ethernet – RJ45, USB – Universal Serial Bus 2.0, VGA

    • Video Chipset:

    Intel Graphics Media Accelerator 950

    • Processor Speed:

    1600

    • Hard Drive Size:

    160000

    • Weight:

    35.2

    1.diena

    Ievietoju disku, izvēlos versiju, kuru gribu instalēt, sāku dalīt cieto disku. Š im netbūkam ir 160GB cietais disks. C disku uztaisu 626MB lielu, Firefox kešam, D, jeb otro disku uztaisu 25GB lielu priekš Vistas. Tad uztaisu 25,400GB lielu partīciju priekš programmām, bet atlikušos 97GB uztaisu priekš lejuplādēm. Tā nu 160GB lielais cietais disks ir sadalīts.

    Tagad sākas instalācija uz D diska. Instalācijas process norit diezgan ātri. Kamēr instalējas, tikmēr pasēžu internetā un palasu notepadu. Nonāku pie teksta: Please wait while Windows sets up your computer… Tā nu arī gaidu. Beidzot parādās peles bultiņa un uzstādīšana turpinās pie soļa: Completing Installation… Beidzot varu izvēlēties lietotājvārdu, ierakstu Lētais Džonijs, par bildīti izvēlos zivi, bekgraundu uzlieku to ar tām zaļajām svītrām, uz apdeitiem spiežu Use recomended Settings, pulksteņlaiku izvēlos GMT +02:00, redzu uzrakstu Thank You. Pagaidu, kamēr viņš izdara pārējo, ko viņš tur pārbauda un dara, baigi lēni tas process notiek. Tagad dators sagatavo desktopu, un ieslēdzas. Viss strādā diezgan ātri. Uzreiz paņemu un defragmatēju C disku, uzkura dators saka, ka atrodas Windows Vista. aizeju uz toleti, pēctam atnāku atpakaļ, defragmācija pabeigta. Tagad restartēju datoru un pārbaudu cik ilgā laikā ieslēdzas iekšā no boot-screen līdz desktopam. Ieslēgšanās laiks: 00:45:48, mans mērķis ir, lai ar uzinstalētām programmām dators iestartējas tādā pašā vai mazākā laikā. Sāku instalēt draiverus. Sāku ar čipseta, līdz beidzu ar mazsvarīgajiem.

    Tad kad draiveri sainstalēti, pēc ob1 ieteikuma HDD pārdalu 3.daļās: 626MB, 44,3GB, un 104,40GB.

    TURPINÄ€JUMS SEKOS…

    -Lētais Džonijs

    #206825
    Evers
    Participant

    Tikpat labi es varētu rakstīt par to, kā es ar Zaparožec vedu klavieres 😀

    P.S Ir jau parādījusies pirmā Windows Tiny7 versija (TinyXP sekotājs)

    #206826
    ob1
    Participant

    Evers, kādas problēmas – pierīko klavierēm riteņus, piesien trosē un uz priekšu! 😀

    Jā, Vista uz netbūka nav laba doma, bet tas ir labs treniņš. Saķīlēt jau var, bet baigā ņemšanās.

    #206827
    Genādijs
    Participant

    OMG no comments. Sadalīju cietni simtspadsmit daļās, par fragmentāciju vispār neizteikšos un kas tas par mērķi ar sainstalētiem softiem panākt lai būto ātrāk?? wtf?

    Raksts tikpat saturīgs kā mani komentāri kas taisnā ceļā jāvirza uz trash.

    #206828
    ehex
    Participant

    No rindkopas “1.diena” nav pilnīgi nekāda jēgas! To visu varēja peteikt šādi:

    “Uzinstalēju Vistu. Tagad restartēju datoru un pārbaudu cik ilgā laikā ieslēdzas iekšā no boot-screen līdz desktopam. Ieslēgšanās laiks: 00:45:48, mans mērķis ir, lai ar uzinstalētām programmām dators iestartējas tādā pašā vai mazākā laikā.”

    #206829
    Stat1CX
    Participant

    Ar sainstalētu softu pc nekad nestartēsies ātrāk par pc uz kuru nekas nav instalēts.

    #206830
    ob1
    Participant

    Nē, Stat1CX, mēdz būt izņēmumi.

    #206831
    Genādijs
    Participant

    ob1 tu takš nedomā kautkādus twīkošanas softus 🙂

    #206832
    ob1
    Participant

    nē, tādus nelietoju un citiem neiesaku. 🙂

    Labi, elementārs piemērs (tikai nemēģiniet to atkārtot – tas ir tikai piemērs):

    Pēc win uzlikšanas uzliec rammdisk (programma taču) un pārnes swapfailu uz to ramdisku. Startēsies ātrāk. 🙂

    #206833
    Stat1CX
    Participant

    Tam jau nepieciešams daudz brīvā RAM, un ja PC ir pieejams daudz RAM, tad tas pagefile tā pat netiek daudz izmantots, līdz ar to zūd visa tā jēga likt page file iekš RAM diska.

    #206834
    ob1
    Participant

    es tak teicu, ka tas ir tikai piemērs. Bet tā būtosies ātrāk. 🙂

    Vispār jau sainstalēto progu skaitam nav nekādas ietekmes uz win startēšanās ātrumu. Cita lieta – startupā saliktās progas.

    Un vispār – boot ātrums ir ļoti nesvarīgs parametrs, sevišķi uz laptopiem, sevišķi ja pietiek prāta izmantot sleep.

    #206835
    Genādijs
    Participant

    Savam swap atslēdzu jo pie 12gb tas ko win 7 automātiski uzkrāmē vienkārši fantastiski norij uz cietņa vietu 🙂 un diezgan bezjēdzīgi norij.

    #206836
    ob1
    Participant

    Paklau, Gena, kādus darbus tu dari ar to monstru? Cik kW elektrības tas rij? Kā ar troksni, ausu aizbāžnus vajag?

    #206837
    Stat1CX
    Participant

    Ar 2 GB un vairāk RAM, page file vairāk par 1.5 GB likt nav jēgas, tas ko windows pats uzlieks nekam neder. Jo lielāks RAM apjoms, jo mazāku page file vajag, nevis kā windows dara, jo vairāk RAM jo milzīgāku page faile uzkrāmē.

    #206838
    ob1
    Participant

    -> Stat1CX

    Principā, jā, bet atkarīgs no progām, ko laid. Man ar 2GB RAM swaps ir tikai 256MB.

    -> Genādijs

    No offence, vienkārši interese. Pastāsti lūdzu.

    #206839
    Stat1CX
    Participant

    Man ar 4 GB pašlaik swap stāv uzlikts uz 1.5 GB, bet everestā rāda ka swap uz doto brīdi tiek izmantots 0%, principā varu to swap vispār vākt nost, atstāt kādus 100 MB.

    #206840
    Mr.Death
    Participant

    jaa dzjeksonmiili. ar katru jaunu partiiciju cietajam diskam izmainaas mateerija un lasaamo galvinju skaits dubultojaas. kaa arii firefoxam kesja novietosjana “citaa direktorijaa” ir ieveerojams sasniegums datora aatrdarbiibas palielinaasjanaa. tiesjaam nu cepuri nost :>

    #206841
    Genādijs
    Participant

    liela apjoma 3d darbus taisu tur arii viss rams aiziet kaa akaa

    piemēramzz:

    [img]https://www.bildites.lv/images/sfzlfu1ty9d9wr1r06k.png[/img]

    #206842
    ob1
    Participant

    -> Genādijs

    ā, tad saprotams… tam vajag krutu dzelzi … 🙂

    -> Stat1CX

    Cik lielu swapu taisīt var noteikt šādi: paskaties taskmanager uz Commit Charge Peak un salīdzini ar Limit (pirms tam pamatīgi paslogojot sistēmu). Limitam ir jābūt augstākam, citādi var sākt krešot.

    [img]https://notepad.lv/userpix/1679_task1_1.jpg[/img]

    Avots:

    https://smallvoid.com/article/windows-page-file.html

    #206843
    Genādijs
    Participant

    Parasti jau tādos kvantumos nerij resursus, bet ir gadījumi kad vajag nu ļoti un tad labāk ka ir.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 26 kopumā)
  • Tēma ‘Lētais Džonijs un Windows Vista uz netbūka’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā