Sākumlapa › Forumi › Notepad.lv › IT ziņas › LG Stylus 2 – pirmais viedtālrunis ar iebūvētu DAB+ digitālo radio
Pats viedtālrunis LG Stylus 2 nav nekas īpašs. Tas ir parasts pusbudžeta klases lāpstfons
LG Stylus 2 Key Specifications:
Display: 5.7-inch HD In-Cell Touch (1280 x 720)
Chipset: 1.2GHz Quad-Core
Camera: Rear 13MP / Front 8MP
Memory: 1.5GB LPDDR3 RAM / 16GB ROM / MicroSD
Battery: 3,000mAh (removable)
Operating System: Android 6.0 Marshmallow
Size: 155 x 79.6 x 7.4mm
Weight: 145g
Network: LTE / HSPA+ / GSM
Connectivity: Wi-Fi 802.11 b, g, n / Bluetooth 4.1 / USB 2.0
Colors: Titan / White / Brown
Īsāk sakot var skaties analogo TV ar lielāku vai mazāku sniedziņu, vai var kvalitatīvu digitālo TV pārraidi…. Starpība ir, taspats ar DAB+ vs FM.
Uzskatu ka Eiropai vajadzetu uzspiest DAB+ ieviešanu un beidzot nonavēt FM gluži kā notika ar analogo uz dig. tv. Tomēr laiks iet uz priekšu, bet radio ziņā esam iestrēguši 1900 gadā…..
Par izmaksām – DAB+ visu uztvērēju var iemontēt vienā čipā. Ja nevajag RDS informācijas displeju u.c. extras – pašizmaksa daži €.
Par to, ka DAB ieviešot būs nežēlīgie otaki, korupcija, iepirkumu mahinācijas un zagšana, man šaubu nav un no tā metās pretīgi.
Starp citu DAB+ der parastā metru diapazona TV antena. Laukos tak var uzsliet uz jumta ja vajag.
Nu politiskās mahinācijas un shēmošana it kā nav Notepad profils.
Ja nemaldos, tad toreiz mēs mājās bijām arī pieslēguši kompi pie tv un to programmu ielādējām op. atmiņā, lai gan audio kasetē mums viņa jau bija, kopā ar citām BK-0010 programmām.
[spoil]Reklāma 🙂 [youtube]
Problēmas varbūt būs ar mazajām radio studijām, kam pārdesmit W raidītājs uz mājas jumta – tos arī tagad pat pilsētā visur nedzird. Bet kas viņiem liegs kooperēties un noīrēt kanālu uz TV torņa? Jau minēju ka pie DAB 1 raidītājs = 10 programmas.
direktīvā
1. Kā jau rakstīju, signāla ērta, operatīvi maināmas kodēšanas iespēja un ar to saistītais maksāšanas risks.
2. Visas nepieciešamās tehnikas nomaiņa arī lietotājam. Mājās ir ļoti labs, vairākus desmitus eur vērts radio; arī auto radio vēl. Pēdējais faktiski nav nomaināms pret DAB kaut vai iebūvētās antenas parametru neatbilstības dēļ. Labi, es samaksāšu (un iekš auto kaut kā iztikšu bez radio, kaut gan ir paradums to klausīties tieši braucot), bet lielum lielais vairums lietotāju to vienkārši nevēlēsies.
3. Vairuma gala iekārtu atskaņošanas tehnisko iespēju neatbilstība potenciālajam kvalitātes pieaugumam + lielai daļai klausītāju tam pat nav īpašas nozīmes. Nafig man Hi End signāla kvalitāte mazam bateriju radio (kas ir lielākā daļa no radio parka, ja neskaita auto radio)?
4. Kvalitātes tālākai paaugstināšanai, vienkārši klausoties radio ziņas, autorraidījumus u.tml., faktiski nav nozīmes; saturs ir svarīgāks. Komerciālajām mūzikas stacijām, protams, ir citādi – tad tās lai arī pāriet, ja vēlas
5. FM un, it īpaši, AM radio ir vienkāršs kā cirvis. Tie prasa daudz mazākas sarežģītības tehnisko “ietvaru” un AM gan raidītāju, gan uztvērēju – var samontēt gandrīz vai no jebkā, kas ir pie rokas. Mūsu nemierīgajos laikos tam ir nozīme. + atceramies 1859.gada Keringtona notikumu. Pēc kaut kā tāda izdzīvos tikai visvienkāršākās, uz zemes bāzētās iekārtas.