Sākumlapa › Forumi › Dāmu paradīze › Dāmu paradīze › Liekam Draugos skaistas "biužas"!:) (1.daļa)
Diemžēl jāatzīst, ka grēko vairāk meitenes nekā puiši. Domājams, ka tas ir tāpēc, ka pietrūkst zināšanu. Puišiem arī gadās nekvalitatīvas bildes, bet tas vairāk slinkuma dēļ:)
Tamdēļ es papūlēšos ieskaidrot tēmu tik vienkārši, lai būtu saprotams pat blondīnei ar 4 klašu izglītību džungļu skolā;) Ja domājat, ka reklamēšu Photoshop – aplam, šī programma tam nemaz nav domāta.
Bilžu galvenie defekti, to izcelsme
Visas paraugos dotās bildes labotas tikai ar vienkāršām metodēm; lietojot speciālo programmatūru, var iegūt vēl labākus rezultātus. Izmantotas reālas bildes un to fragmenti no draugiem.lv albumiem… ceru, ka draudzenes uz mani nedusmosies gadījumā, ja atpazīs sevi:)
Kreisajā pusē – oriģināls, labajā – uzlabots variants.
1. Kontrasta, spilgtuma, krāsainības defekti
Bildē, kā redzams – viss kā caur miglu. Vai nu kluba zāle totāli piesmēķēta, vai arī laisti “dūmu efekti”, bet redzēt neko nevar. Tā bieži gadās, arī fotografējot tusiņus pirtīs.
[img]
2. Krāsu līdzsvara defekti
Bilde mēdz būt zaļgana, dzeltenīga, zilgana. Dažos gadījumos tā ir kameras vaina (īpaši grēko telefonu kameras), citreiz – fotogrāfa vaina (uzstādīts krāsu līdzsvars fotografēšanai diensgaismā, bet reāli bildējam lampu gaismā). Š ādas bildes sastopamas itin bieži.
[img]
3.“Sarkanās acis”
Tas manā izpratnē ir visriebīgākais defekts, lai arī ļoti viegli labojams. Cēlonis – zibspuldze. Ne vienmēr “sarkanās acis” izveidojas. Tas atkarīgs no leņķa, kurā krīt zibspuldzes gaisma, no tā, vai zibspuldzi lietojam tumsā vai arī tikai piegaismošanai, kā arī no konkrēta cilvēka acs uzbūves.
[img]
4. Kosmētiskie defekti – pinnes, kārpas, nevēlamas dzimumzīmes
Jāveic digitālā retuša, lielākoties no šiem defektiem var atbrīvoties.
[img]
5. Graudainas, trokšņainas bildes
Galvenokārt rodas, ar telefona kameru fotografējot sliktā apgaismojumā. Pie tam Sony-Ericsson kameras parasti trokšņo mazāk kā Nokia (šeit nerunājam par dārgajiem telefoniem).
Sony-Ericsson:
[img]
Nokia:
[img]
Photofiltre – programmatūra bilžu labošanai
Pacentīsimies iztikt ar vienu vienīgu mazu bezmaksas
Photofiltre radījis franču programmētājs un fotomākslinieks Antonio Da Cruz, tai ir bezmaksas versija un maksas – Photofiltre Studio, kas domāta advancētiem fotomāksliniekiem. Mums pilnīgi pietiks ar pirmo, arī tanī iekļauti visi nepieciešamie rīki fotogrāfiju labošanai, montāžai, dažādi specefekti utt.
Š ī programma ir izcila ar savu ātrdarbību, stabilitāti, vienkāršumu, ērtumu un mazo apjomu – tikai 1.6 MB. Tas ir desmitiem reižu mazāk par Photoshop.
Vispirms nepieciešams lejuplādēt instalācijas failušeit
Atkarībā no tā, vai lietojam Internet Explorer vai Mozilla Firefox – atvērsies viens no šiem logiem:
[img]
[img]
Spiežam Save (Saglabāt), tad izvēlamies vietu – kur. Vislabāk to darīt uz Desktopa (Darbvirsmas):
[img]
Pēc ielādes procesa (tas ies sekundes) iegūsim šādu ikoniņu uz darbvirsmas:
[img]
Ar dubultklikšķi uz tās sāksim Photofiltre instalāciju:
[img]
Spiežam Next, tad apstiprinām licences līgumu – I agree, Next, Install, Finish!
[img]
[img]
[img]
[img]
Mums atveras programmas darba logs un uz Darbvirsmas rodas programmas ikona –
[img]
Pēdējais darbiņš – konfigurējam programmu tā, lai bildes vienmēr atvērtos un saglabātos vienā un tai pašā mapē “My Pictures” (vai kādā citā pēc lietotāja izvēles). Tā visērtāk strādāt, nav nemitīgi jālēkā pa mapju koku.
Spiežam Tools> Preferences
[img]
Preses relīzes