Lietotāja acīm: Ziemassvētkus gaidot ar Sony DSC-HX10V

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Testi Lietotāja acīm: Ziemassvētkus gaidot ar Sony DSC-HX10V

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #157583
    samurajs
    Participant

    Man ir tāda laba tradīcija: uz Ziemassvētkiem uzdāvināt pašam sev ko vērtīgu. Tad nu šogad nolēmu atsvaidzināt savu fototehniku. Protams, vecais ziepis Olympus mju 700 vēl ir pilnīgā darba kārtībā, un saulītē ar to bildes joprojām vēl sanāk ciešamas. Bet tas – tikai saulītē. Milzīgais miglasbilžu procents sliktos gaismas apstākļos burtiski spieda pameklēt kaut ko labāku.

    Uzreiz atkāpe: visas DSLR kameras un citi kluči tika atmesti nost. Neesmu kāzu fotogrāfs, un ar fotosomu apkārt blandīties netaisos. Tātad nācās izvēlēties kaut ko tā, kas brīvi ietilpināms jakas kabatā, un nevelk to uz leju. Kā jau man parasts – izvirzīju sev obligāto parametru rindu un sāku studēt piedāvājumu.

    * Modelim jābūt 2012. gada

    * Maksimāli laba matrica

    * Pēc iespējas labi stikli

    * Plaša darbības diapazona slēdzis

    * Maksimāla ātrdarbība (t.sk. autofokusam)

    * Visādi bling-bling jābūt efektīvi atslēdzami un nedrīkst traucēt

    * Un, protams, sakarīga cena

    Sākotnēji, ņemot par pamatu advancēto kompaktkameru TOP10 , kā arī citus avotus, izvēlējos Fujifilm F770EXR, kuram bez visām citām labajām īpašībām iespējams saglabāt bildes arī RAW formātā. Tomēr, kad spēlē tika iesaistīts slepenais aģents no viena no lielākajiem Latvijas sadzīves elektronikas veikalu tīkliem, manas domas mainījās. Kā apgalvoja aģents – ar garantijas laikā atgriezto Fujifilm fototehniku “pilna noliktava”. Toties neviens pat neatceras, kad pēdējoreiz redzējuši brāķa Sony fotoaparātu. Tā kā Sony DSC-HX10V minētajā TOP10 ieņēma godpilno 2. vietu, pie tā arī nolēmu apstāties. Tika veikts pasūtījums labā un lētā Rīgas veikalā un pēc 24 stundām aparāts bija manā rīcībā.

    Par iepakojumu un noformējumu šoreiz nestāstīšu. Nekādas greznības, viss vienkāršs, gaumīgs un askētisks, un nekā lieka, ja neskaita biezo, nevienam nevajadzīgo bībeli pārdesmit valodās. Atsevišķi bija pievienota arī grāmatiņa – pamācība latviešu valodā, bet mājaslapā atrodamā tomēr izrādījās daudz pilnīgāka un saprotamāka.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_hv1_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_hv2_1.jpg[/img]

    Konstrukcija

    Pirmais darbs bija kameru pamurcīt un palocīt, vienlaikus klausoties, kurās vietās krakšķēs vai čīkstēs. Nekā – metāla korpuss absolūti stabils, nekur nekas neļurkājas. Padomāts arī par ierīces stabilitāti fotogrāfa rokā: abās pusēs slēdža pogai neslīdoša materiāla spilventiņi. Mazliet neparocīgi, augšā izvietots režīmu pārslēgšanas disks. Bet tas daudz netraucē, jo vienmēr nav vajadzīgs, un tā stāvoklis pie tam dublējas uz displeja. Slēdža poga liela, mīksti nospiežama, apvienota ar zoom sviru.

    Pats nepatīkamākais sīkums ir, ka “On/Off”, “Play” un “Video” pogas nav paceltas, bet ir gandrīz vienā līmenī ar korpusu. Š o neērtību aukstā ziemas dienā bez cimdiem jau dabūju izjust.

    Displejs

    3″ iebūvētais displejs ar 921,000 pikseļiem ir lielisks. Tā atainotās krāsas precīzi atbilst tām, kas būs bildē. Energotaupīšanas nolūkos iespējams 2 reizes samazināt displeja izšķirtspēju, kā arī regulēt tā spilgtumu.

    Objektīvs

    Nav Carl Zeiss, ko Sony nereti izmanto, bet arī prastie stikli nav. Lietots Sony G sērijas objektīvs. G (no vārda Gold) ir Minolta konstrukcijas augstākās kvalitātes objektīvi, ko pārņēmis Sony. Sony DSC-HX10V gadījumā stikli ir tik precīzi konstruēti, ka sfēriskā un hromatiskā aberācijas tikpat kā nav novērojamas. Kas nezin – šie attēla kropļojumi parasti izpaužas kā sliktāks asums kadra malās un krāsaini apkantējumi stūros, un ir sastopami arī amatieru DSLR kameru KIT objektīvos.

    Konkrētais objektīvs nodrošina līdz 16-kārtīgu palielinājumu ar maksimālo diafragmu f/3,3.

    Matrica

    Izmantota 18 MPix 1/2,3″ EXMOR R matrica ar aizmugurapgaismojumu, kas komentārus neprasa. Ar ko šī matrica pārāka par citām, līdzīgām konstrukcijām, lasām šeit.

    Slēdzis

    Slēdzis derēs visiem dzīves gadījumiem, jo tā ekspozīcijas laiki ir no 1/1600 līdz 30 sekundēm. Tik gari ekspozīcijas laiki ir retai kamerai, parasti nav vairāk par 4-8 sekundēm. Automātiskā režīmā (no rokas) gan max ekspozīcija tiek ierobežota ar 1 s, jo ilgāki laiki bez statīva ir bezjēdzīgi.

    Attēla stabilizācija

    Tāda ir, un pie tam divu veidu. Var pārslēgt starp “Active” un “Passive”, bet režīms tiek ieslēgts automātiski, tiklīdz pēc tā rodas vajadzība.

    Ä€trdarbība

    * Laiks no ieslēgšanas momenta līdz gatavībai ~ 1,5 s

    * Autofokusa reakcijas laiks mājaslapā minēts < 0.13 s, kas atbilst patiesībai. Praktiski par fokusēšanu īpaši nav jādomā; plūstoši spiežot slēdža pogu, Sony DSC-H10V vienmēr pagūst nofokusēties. * Laiks starp kadriem (bez zibspuldzes) ~ 1 s (bet pie vajadzības ir iespējams uzņemt arī 10 secīgus pilnizmēra kadrus sekundē) * Laiks starp kadriem ar zibspuldzes pārlādēšanos ~ 4 s (tas gan ir mazliet par ilgu) Zibspuldze

    Zibspuldze Sony DSC-HX10V nav no vārgajām – pēc ražotāja datiem darbojas līdz 5-8 m attālumā atkarībā no režīma. Kad tā vajadzīga, zibspuldze izlec uz augšu, un pēc tam pati ievelkas atpakaļ. Š ādai izlecošai zibspuldzei ir tīri praktisks mērķis: tā atrodas tālāk no objektīva, kas samazina sarkano acu rašanās iespēju.

    Kā jau augstāk minēju, zibinātāja uzlādēšana ir diezgan ilga, ap 4 sekundēm.

    Baterija

    960 mAh infoLithium baterija bez zibspuldzes ļauj uzņemt vismaz 300 kadrus. Ar zibspuldzi – ap 200. Baterijas stāvoklis parādās uz displeja tāpat kā mobilajos tālruņos ar 5 sprieguma līmeņiem, kas ļauj prognozēt, cik kadri vēl sanāks.

    Lādēšana – caur microUSB ar komplektā ietilpstošo lādētāju vai no jebkura USB Host avota, vai telefona lādētāja ar microUSB.

    Bling-bling instrumenti un efekti

    Ir GPS, iebūvētā attēla apstrāde, 3D bilžu fotografēšana, 360° panorāma, visādi mākslas efekti, efekts “ass tuvplāns uz neasa fona” utt. Tā kā man viss tas nav vajadzīgs, pat nepieminēšu. Interesentiem iespējams izlasīt attiecīgos manuāļos.

    Gribētos vienīgi piebilst, ka GPS pozicionētājs rij bateriju kā negudrs, tāpēc labāk to izslēgt un aizmirst.

    Fotografēšanas režīmi

    Pieejami 4 fotografēšanas režīmi:

    * iAuto

    * iAuto+

    * P (preprogrammed)

    * M (manual)

    iAuto ir visuniversālākais un ieteicamais. Procesors analizē kadru, kustību tanī, varbūtējos traucējošos faktorus (kā pretgaisma), un pats nosaka vajadzīgos fotografēšanas parametrus. Nav pat izdalīta “Macro” – kad pietuvina objektīvu, kamera uz Macro pārslēdzas automātiski, seemless režīmā.

    iAuto+ ir advancēts režīms, paredzēts fotografēšanai naktī vai telpās ar augstām ISO vērtībām. Tā kā pie ISO jutības 6400 vai 12800 parastās bildes sanāk galīgi nelietojamas, kamera prot uzņemt 4-8 secīgu kadru sēriju, un procesors pēc tam tos saliek kopā. Rezultātā trokšņi savstarpēji iznīcinās, un bilde kļūst ievērojami tīrāka. Praksē labs praktisks efekts iAuto+ ir pie ISO 1600 vai 3200. Diemžēl šādi var fotografēt tikai nekustīgus objektus.

    P režīms būs visiem pazīstams: iestatām vienu no parametriem (piem. ISO) un pārējie tiek automātiski pieskaņoti tam.

    M paver plašas iespējas eksperimentēt. Varam iestatīt ISO 100-12800 robežās, slēdzi 30 s – 1/1600 s robežās, diafragmu f/3,3 vai f/8. Š ādi no statīva var fotografēt arī ainavas Mēness gaismā, tikai pēdējais šai gadalaikā ir deficīts, un tā arī nav izdevies izmēģināt.

    Testa bildes

    Tagad galvenais kārumiņš – autora uzņemtas bildes dažādos apstākļos. Pārliecinājos līdz galam, ka ar Sony DSC-HX10V nav jābaidās tumsas un augstu ISO vērtību. Vismaz līdz ISO=1600 bildes būs lietojamas.

    Macro – viens ziņkārīgs skaistulis ļoti interesējās par fotoaparātu un labprāt pozēja (f/4, 1/30 s, ISO 800, bez zibspuldzes). Vispār fotografēt var, sākot ar 5 cm attālumu. Pilns izmērs – šeit

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_test1_2.jpg[/img]

    Zoom iespējas – optiski līdz 16x, pie tam droši un ātri fokusējas arī diapazona tālākajā galā. Var nofotografēt Mēnesi, un saskatīt detaļas uz tā. “Lunohodu” gan nesaskatīju 🙂 (f/5,9, 1/250 s, ISO 125, max zoom). Pilns izmērs – šeit

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_test2_3.jpg[/img]

    Sniedziņš snieg, portrets ar zibspuldzi (f/3,5, 1/13 s, ISO 1600). Pilns izmērs – šeit.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_test3_1.jpg[/img]

    Apsnigusi eglīte miglā (f/4, 1/250 s, ISO 100). Pilns izmērs – šeit.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_test4_1.jpg[/img]

    Tumša ieliņa – (f/4,5, 1/20 s, ISO 1600, bez zibspuldzes). Pilns izmērs – šeit.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_test5_1.jpg[/img]

    Video tests

    Sony DSC-HX10V var filmēt videoklipus līdz 1920×1080/50i kvalitātei ar Dolby digital stereo skaņu. Video uzņemšanas laikā paralēli var arī fotografēt pilnizmēra bildes. Tuvinot kadru, nekādi servomotoriņa trokšņi nav dzirdami, arī fokuss perfekti seko līdz. Attēls tiek arī pienācīgi stabilizēts.

    Lejuplādēt video paraugu (Full HD, 30 sek, 100 MB) – šeit.

    Novērtējums

    Kopsavilkumā varu piebilst, ka profesionālo spoguļkameru Sony DSC-HX10V pilnībā neaizstāj. Tomēr, kur svarīga ir mobilitāte, ierīce saliek ļoti daudziem ziepjtraukiem un ultrazoom klases kamerām gan funkcionālo iespēju klāsta, gan rezultātu kvalitātes ziņā. Arī cena ir ļoti sakarīga – apmēram puse no vislētākās spoguļkameras vērtības.

    + Plašas funkcionālās iespējas

    + Labs objektīvs ar plašu zoom dizpazonu

    + EXMOR matrica

    + Slēdža diapazons jebkuriem fotografēšanas apstākļiem

    + Īpaši ātra fokusēšana un slēdža reakcija

    + Labas kvalitātes Full HD video

    Pagrūti nospiest On/Off, Play, Video pogas – īpaši ziemas salā

    Ilgi lādējas zibspuldze

    Trūkst RAW formāta

    #292932
    BERILS
    Participant

    Tas ir apskats. Vīri mācieties no šī.

    Lielākais pluss no manis.

    #292933
    KristoZ
    Participant

    Foršs kaķis! 🙂 Un labs apskats! ;]

    #292934
    Mahmuds
    Participant

    Man ir Olympus SZ31-MR, maksā 150 Ls un baigi labais aparāts, no šīs pašas klases aparātiem.

    P.S. Kaķis tiešām baigi foršais 🙂 !

    #292935
    samurajs
    Participant

    Olympus brendu es nobrāķēju pašu pirmo sliktas matricas dēļ: jau pie ISO 800 nekas labs nesanāk:

    https://www.ferra.ru/ru/digiphoto/review/osobiy-sluchai-obzor-olympus-sz31mr/

    Protams, saulītē jau super bildes 🙂

    #292936
    Mahmuds
    Participant

    Ir jau gan Olympus aparātiem trokšņainas matricas pie augstām ISO vērtībām. Pie ISO 800 vēl ir normālas bildes, lielāku ISO gan neizmantoju. Bet tas arī principā ir vienīgais trūkums šajā kamerā.

    #292937
    samurajs
    Participant

    Tāds rezumē vēl: Jaungada burziņā pie Fonteina mums bija bez šī Sony vēl spogulene Canon EOS-450 ar KIT objektīvu. Abas kameras tika iestatītas uz Auto. Rezultātā bilžu kvalitāte no abām kamerām sanāca absolūti vienāda; nevarēja atšķirt, kas ar ko fotografēts. No Sony pat bija stipri mazāks miglaino bilžu %, acīmredzot labāka attēla stabilizācija.

    #292938
    Quagmire
    Participant

    Piekrītu. Parasti man noskūtie kaķi nepatīk, bet šis konkrētais tāds interesants. 🙂

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā