Linux desktopa problēmas. Kādas,kāpēc un kā risināt.

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD Linux desktopa problēmas. Kādas,kāpēc un kā risināt.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149841
    Wuu
    Participant

    Desktop Linux Sucks, And What We Can Do About It

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=YoYL4R3Te2s[/youtube]

    Līdz 35 minūtei diezgan interesanti, čalis skaidri un gaiši pasaka 😀

    #215841
    Mr.Death
    Participant

    lai mazaak runaa, un vairaak dara :>

    #215842
    WerNeo
    Participant

    Slinkums skatīties to video 45 minūšu garumā, bet Wuu būtu kaut kā jāsoda par provokatoriska topika izveidošanu. Runāju par topika nosaukumu!

    #215843
    samurajs
    Participant

    Sabiedriskais fuj Wuuuuu… ūūūūū, suka! 😀

    #215844
    WerNeo
    Participant

    Nu riktīga ķemme 😀 Šªdenssildītājs – piedevām.

    #215845
    Evers
    Participant

    Linux atbalsta čupačupšu portu? 😀

    #215846
    APOC
    Participant

    ÄŒakarējos ar mandrivu jau kopš februāra un nevaru nepiekrist video. Lai veiktu primitīvas darbības (tiešā nozīmē) ir jāčakarējas, jāmeklē, jārok, u.t.t. Es runāju par patiešām primitivām darbībām nevis kaut kādām advancētām lietām.

    Kā piemēru varu minēt printera draiveru uzlikšanu. Biju vieglā šokā, kad paskatījos laiku cik ilgi ap to biju čakarējies. 40 minūtes! Un tas nebija kaut kāds kaktu kantora printeris, tas bija pats parastākais HP laserjet. Pieļauju, ka tagad kāds rēc vēderu turēdams un domā kā gan tas iespējams. Tas taču ir easy. Protams, tagad kad vienreiz tam esmu izgājis cauri, nākamreiz tas man prasīs krietni mazāk laika, bet vienalga… Uzskatu, ka mūsdienās lietotājam ar tik primitīvām lietām nav jāčakarējas un jāpatērē tik daudz laika.

    Tāpatās nepārtraukti ir problēmas ar dažādu citu iekārtu pievienošanu un konfigurēšanu, kaut vai primitīva video pleijera piemeklēšanu un citu alternatīvu uzstādīšana. ISO failu veidošana un citas figņas. Ja man pirmstam nebūtu kaut minimālas priekšzināšanu par to, kādi softi darbojas uz MS platformas, kādas ir OS iespējas un kādas ir to alternatīvas, tad tā būtu pašnāvība. Arī ar Wi-Fi nomocījos, kamēr izdevās iebarot, ka karte ir un pietam strādājoša.

    Ko ar to visu gribēju teikt:

    Ja ikdiena aprobežotos ar dokumentu rakstīšanu, pāris bildīšu uzzīmēšanu, video/audio lietošanu un sēdēšanu netā, tad jā, Linux the best, vairāk šādam lietotājam neko nevajag un patiešām būtu stulbi tērēt $$$ par citām OS.

    Tāpatās noteikti Linux būtu izdevīgs, ja sistēma tiek izmantota vienveidīgam darbam, kas būtu kaut kāds Web serveris vai kā jebkurš cits serveris, kurš kaut kur istabas kaktā dūc un veic savu darbu. Tad patiešām, vienreiz kārtīgi pačakarējies, bet pēctam miers un laime + nauda palikusi makā.

    Bet ja ikdienā ir nepieciešams kas vairāk, kad rodas nepieciešamība veikt daudz dažādas neparedzamas/pēkšņas darbības, tad tas ir milzīgs laika patēriņš. It sevišķi cilvēkam, kam tas ir kas galīgi jauns.

    Var jau būt ka man nav paveicies ar distru, vai vienkārši esmu stulbs “end user”, kā linuxisti mēdz tādus saukt. Bet ja man ir jāpatērē tik milzīgs laiks, lai veiktu primitīvas darbības tā vietā lai strādātu, tad lētāk tomēr man būs nopirkt kaut kādu MS OS licenzīti, nekā čakarēties ar Linuxu, jo kas attiecas uz bezmaksas aplikācijām, tad iekš Windows viņu ir tik pat un vēl vairāk. OS apmaksu piecietīšu.

    Tas varētu būt kā labs hobijs, lai urķētu, meklētu, pilveidotu, izzinātu kaut ko jaunu, bet ne lai pilvērtīgi strādātu un kalpotu kā ikdienas OS. Katrā ziņā ne jaunpienācējam. Tas kas tam jau ir izbūries cauri, tas noteikti ir citās domās un lieto, ka prieks.

    P.S. Kā jau minēju ir jomas, kur patiešām Linux būtu ideāls. Kā piemēram, Valsts iestādes un skolas, vai cilvēks, kam prasības ir primitīvas un niecīgas, kur pastāv vienveidīgs darbs.

    Katrā ziņā rakt vēl arvien rakšu, pētīšu, bet vienalga primārā izvēle ir Windows, kas vienmēr būs pie rokas. Varbūt pēc gadiem 5 prioritātes mainīsies, jo čakarēties vēl ir ar daaaaaudz ko.

    #215847
    Aldis
    Participant

    Nu jā, ko gan var gribēt no Wuu…

    Lai vai kā atkarībā kam OS ir domāts tam arī lieto! Ja tikai browsēšanai pa internetu, skatīties filmas, klausīties mūziku un varbūt kāda papīra uzrakstīšanai pietiek ar to pašu kautvai Ubuntu! (Un šādi cilvēki ir visnotaļ daudzi, kuriem vairāk iespējas no kompja nevajag)

    Ja jau lietošana saistās ar to pašu specifisku spēļu, vai specifisku programmu darbināšanu, tas jāskatās uz kura OS tas ir izdarāms, un ja nav bezmaksas, tad teikšu kā ir – pērk Windows 7 kuram cenu politika ir samērā patīkami lēta! Un strādā uz Windows!

    #215848
    WerNeo
    Participant

    APOC. Pēdējā laikā, dzelžu lietās Linux distributīvu ražotāji ir pamatīgi pielikuši! Par to, ka jāmeklē alternatīvas linuxā, arī taisnība! Tāpēc visa runa vairāk ir par nevis OS, bet par mūsu pieradumiem strādāt ar maksas produktiem(nav nozīmes, oficiāli vai neoficiāli). Pēdējā laikā pats cenšos būt maksimāli oficiālu programmu lietotājs (oficiāli pērku to, kas patiesi vajadzīgs un alternatīvu bezmaksas nav) un nebaidos meklēt bezmaksas alternatīvas.

    Pārējais, pēc mūsu pašu roku taisnuma un OS/programmu spējām.

    Aldis! Linux NAV paredzēts tikai primitīvām darbībām. Tam ir daudz plašākas iespējas, tikai pagaidām nav to lietotāju tik daudz, kas gatavi mācīties ko jaunu.

    #215849
    Wuu
    Participant

    Pirms veidojat stulbus komentārus, NOSKATÄ€TIES VIDEO! Tur dzeks skaidri pastāsta kādas ir problēmas, kāpēc viņas ir un kā viņas ir iespējams risināt! Nevis maļat atkal salmus pa tukšo…

    #215850
    WerNeo
    Participant

    Nu bet vismaz būtu ievietojis video arī ar Windows problēmām. Kur džeks skaidri pastāsta, kādas ir problēmas, kāpēc viņas ir un kā viņas ir iespējams risināt! Nevis iemļini te pa tukšo, tikai linuxa virzienā…

    #215851
    samurajs
    Participant

    Wuu: video ir OK, provokatīvs un stulbs ir tavs virsraksts: Linux sux!

    #215852
    Wuu
    Participant

    Nu bet video tā tak saucas 😀

    #215853
    WerNeo
    Participant

    Paskatījos video. Par Linux vs Windows pavisam aizmirsu. Man pilnīgi un galīgi nebija pieņemams, ka prezentācijas vadītājs dzer limonādi auditorijas priekšā, sieviete sēž uz grīdas (bet čaļi uz krēsliem). Var jau būt, ka es esmu vecmodīgs un tas skaitās normāli.(?)

    #215854
    aoma
    Participant

    WerNeo, protams, ka esi 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā