Linux kodols 2.6.31 un Ubuntu 9.10 a5

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Linux kodols 2.6.31 un Ubuntu 9.10 a5

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 31 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149511
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_koala1_1.jpg[/imgl]Lai varētu cienīgi stāties pretī gaidāmajam Windows 7, arī linuksisti ir sarosījušies – ir radīts jauns kodols 2.6.31, kurš atbalsta USB 3.0. Kaut arī attiecīgo dzelžu vēl nav, Linuss Torvalds var justies lepns: tikko parādīsies attiecīgās ierīces, atbalsts tām ir garantēts uzreiz. Atgādinu, ka USB 3.0 nodrošina datu pārsūtīšanu ar ātrumu līdz 5 Gbps.

    Tas gan nav viss, ko satur 2.6.31. Jauni risinājumi skars arī grafiskās vides iekļaušanu sistēmā. Līdz ar to Gnome, KDE u.c. lietotāja saskarnes sistēmas patērēs 2 reizes mazāk resursu, un reaģēs stipri ātrāk. Vēl kā jaunums minams “Radeon HD” draiveru komplekts, kas radikāli uzlabos jauno distributīvu darbu ar ATI Radeon videokartēm.

    Vispār 70% no visiem 2.6.31 kodolā ietvertajiem draiveriem ir jauni.

    Tā. Jauns “kernelis” mums ir. Tagad jāmeklē, kur viņu pielietot. Urā! Ir taču pusceptais Ubuntu 9.10 Karmic Koala a5, kurā tieši iekļauts 2.6.31.9 kodols. Velkam lejā un metam virsū jaunajai Virtualbox versijai 3.0.6.

    Vēl tikai mēnesis palicis līdz jaunā Ubuntu prezentācijai, tāpēc pamatdoma ir tāda, ka distributīvam vismaz pamatos ir jāstrādā normāli. Ar Live CD iestartēšanu un instalāciju problēmas nekādas. Var just, ka tiek lietota modernāka failsistēma ext4, instalācija no valodas izvēles brīža līdz fināla restartam aizņēma vien nieka 7 (septiņas) minūtes. Pie tam tas notika Virtualbox vidē, kur pieejami ierobežoti resursi.

    Instalācijas laikā tiek demonstrēti OpenSource programmu jaukumi un Linux priekšrocības, apmēram tā, kā esam pieraduši no Windows XP “likšanas”.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_9101_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_9102_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_9103_1.jpg[/img]

    Tā. Viss jauki uzlikās, tikai no iepriekš izreklamētās “bezšuvju startēšanās” ne smakas. Lēkā pa ekrānu visādi uzraksti, pirms Xservera palaišanās displejs uz brīdi kļūst melns. Cerams, ka Canonical vēl pagūs pievienot vajadzīgo (ja tāds vispār izstrādāts). Tālāk liekam Virtualbox draiverus. Pēc restarta konkrēts “bum!” – tālāk netiekam.

    [img]https://content2-foto.inbox.lv/albums108854035/modjo/septembris-2009/9-10-fail.jpg[/img]

    Labi, ka Linuxam piemīt laba īpašība pateikt priekšā, līdz ar to rakstām root komandu

    Code:

    fsck -f


    pēc tam

    Code:

    reboot


    un problēma ir salabota.

    Vēl radikāls jaunums – pirmoreiz Ubuntu saimē tiek lietots jaunais bootloaderis GRUB2, tā kā pa tradicionālo /boot/grub/menu.lst vairs nav ko grābstīties, tāda faila tur nemaz vairs nav. Kas ir GRUB2 – lasām šeit. Kā uzlikt GRUB2 – šeit.

    Jaunais Ubuntu 9.10 ir galvenos vilcienos darbspējīgs, audio/video/internets arī uzreiz darbojas, bet neticas, ka Canonical spēs iznīdēt to milzīgo blusu armiju, kas tur “skraida”, agrāk par Ziemsvētkiem. Defektu ir vienkārši milzums, īpaši to jāsaka par grafisko vidi un programmām, kas izpaužas nemitīgas kāršanās veidā. Pati sistēma gan liekas stabila.

    [img]https://content2-foto.inbox.lv/albums108854040/modjo/septembris-2009/Ekranattels-common.jpg[/img]

    Ja kāds vēlas patestēt – ISO atlējumus velkam šeit.

    #210948
    Eudoxus
    Participant

    Jaunumi kā tādi izklausās labi. Tomēr bažas rada, ka atkal izgrūdīs pusizceptu relīzi, kas atkal dos pamatu runām par Ubuntu kā gļukainu linuxu. Man īsti nav skaidrs, kurš iegūst no šādas relīžu politikas.

    #210949
    blackened
    Participant

    būs ap jaunogadu jāapgreido, bet diez vai noocietīšos 😛

    #210950
    Evers
    Participant

    oho, daži, manuprāt, tiešām vērtīgi uzlabojumi 🙂

    #210951
    actimel
    Participant

    kādu pusizceptu ko tu te lej ja nejēdz? kurš tev liek instalēt šito testa versiju gaidi stabilo 10.04 un miers

    #210952
    wolfinj
    Participant

    tātad tagad grafiskā vide graus nost arī kodolu 😀

    #210953
    Eudoxus
    Participant

    actimel wrote:

    kādu pusizceptu ko tu te lej ja nejēdz? kurš tev liek instalēt šito testa versiju gaidi stabilo 10.04 un miers

    Sākās. Miers man jau ir arī bez visas stabilās relīzes. Runa ir par to, ka Ubuntu relīžu kvalitāte krietni pieklibo. Ja tev tas šķiet ok, tad neko darīt. Bet ja tomēr izlaiž softu, kura nosaukumā nav apzīmējuma ‘alfa’ vai ‘beta’, tad cilvēkam ir tiesības sagaidīt kaut ko mazāk blusainu.

    #210954
    actimel
    Participant

    “Ubuntu relīžu kvalitāte krietni pieklibo ” Tu kaut vienu reizi aizpildijis to hardware testu un nosūtijis viņiem ? “tiesības” 😀 tev ir tiesības arī izlasīt ka viņi pie *.10 versijām raksta ka liekat uz savu risku. Lietoju tikai un vienīgi LTS un esmu apmierināts.

    P.S. aizsūti canonical vēstuli lai pieliek 9.10 versijai galā “stable” varbūt tad tavas problēmas būs atrisinātas.

    #210955
    Eudoxus
    Participant

    Ka esi apmierināts redzu pēc avatara:) Bet ja nopietni, tad, jā, esmu aizpildījis hardware testu un nosūtījis. Un kas par to? Ja esi ievērojis, tad gandrīz pie visām linux distrām ir rakstīts, ka lietotājs to liek uz savu risku. Tas domāts tāpēc, lai gadījumā kādam neienāktu prātā no viņiem piedzīt naudu caur tiesu. Bet tas nekādi nemudina priecāties par blusām.

    p.s. savas problēmas esmu atrisinājis nelietojot canonical produktu.

    #210956
    actimel
    Participant

    Malacis – žetons tev un karogs ****. Ja visi tā darītu tad aparatūras atbalsta klāsts būtu plašāks. Tas ka debian relīzes nenāk tik bieži un rakstīts klāt stable nepadara viņu par tiešām stabilu, neviens jau tiem testētājiem ar sveci nestāv blakus. Cik mēs visi te pēkšņi gudri palikuši ble Ka tikai kautko gudri bazūnēt. Nosauc man kaut vienu “neblusainu” os.

    “savas problēmas esmu atrisinājis nelietojot canonical produktu” – bet zogu un priecājos (tas jau protams tikai mans nelietīgais minējums)

    ak jā un ja būsim konkrēti tas nav canonical produkts, bet gan modifikācija 🙂

    #210957
    Eudoxus
    Participant

    Neuzminēji. Neko nezogu. Pats par savu naudiņu esmu pircis visu softu, kas griežas uz manas kastes. (Windows 7 RC, protams, ir novilkts no mazmīksto lapas un tur viss ir likumīgi, bet fināla versija jau ir preorderēta no amazon.uk.com).

    Piekrītu. Neblusainu softu nav. Ir tikai mazāk un vairāk blusaini (vai utaini). Un Bubuntu manai gaumei ir par blusainu. Turklāt ne es vienīgais sūdzos. Patiesībā jau nesūdzos, tika iskaidroju, kāpēc tad, kad uz manas kastes ir linux, tas nekad nav bubuntu.

    Nu protams, ka nestabilā debian modifikācija. Kāda tur starpība. Runa ir par to, ka daži šādas modifikāciajs atļaujas laist laukā, bet citi ne. Katram savs, tā teikt.

    #210958
    Wuu
    Participant

    Noteikti izmēģināšu brīvdienās!

    Eudoxus wrote:

    Ka esi apmierināts redzu pēc avatara:) Bet ja nopietni, tad, jā, esmu aizpildījis hardware testu un nosūtījis. Un kas par to? Ja esi ievērojis, tad gandrīz pie visām linux distrām ir rakstīts, ka lietotājs to liek uz savu risku. Tas domāts tāpēc, lai gadījumā kādam neienāktu prātā no viņiem piedzīt naudu caur tiesu. Bet tas nekādi nemudina priecāties par blusām.

    p.s. savas problēmas esmu atrisinājis nelietojot canonical produktu.

    Episku līkrocību nespēs nekas izārstēt. Tu esi nolemts visu mūžu lieto microsoft produktus, ēsti maximas akcijas produktus un staigāt tirgus drebēs ar abibas marķējumu!

    Nepatīk nelieto, kur ir problēma? Kāpēc buļļa kakas jādrukā? Tas ka tev tik Ļoti gribās Linuxu, bet nekādīgi nesanāk jo rokas aug no pēcpuses ir laikam atstājis nelielu traumu… Sliktam dejotājam arī pauti maisa 😀

    #210959
    Eudoxus
    Participant

    Būtu jau nu izmantojis iespēju paklusēt un paturēt pie sevis tās beztēmas jēlības. Pajautā vien sev pats “kāpēc buļļa kakas jādrukā”? Freida valodā tavu stāvokli varētu aprakstīt kā “anālo fiksāciju”.

    p.s. Starp citu – kurā klasē mācies?

    #210960
    Evers
    Participant

    Te kautkas par Debian ieminējās…

    Reiz gribēju izmēģināt, bet nesapratu ko ņemt, tur piedāvā nokačāt diska attēlu divos dažādos izmēros gan CD, gan DVD https://www.debian.org/CD/http-ftp/#stable

    Neizpratu atšķirību, kas kurā ir papildus vai trūkst. Varbūt kāds var apgaismot?

    #210961
    samurajs
    Participant

    Evers: ņem netinstall disku, ja normāls internets (tas ap 200 MB smags). Pārējo viņš no neta klāt pievilks.

    DVD ar visu milzīgo programmu kolekciju nav vērts cept, tik un tā maz ko no tā vajadzēs.

    #210962
    Evers
    Participant

    paldies, ganjau kautkad paskatīšos 🙂

    #210963
    Sid
    Participant

    Infa tiem, kas grib darīt tik pat nešpetni, cik es un uzmest 9.10 uz dual boot: tā arī man nesanāca ubuntā ielogoties (ierakstu passwordu un … čušš) un grubs neuzrādīja w7 ;>

    #210964
    akels14
    Participant

    Evers var paskatīties uz Sidux, kas ir tas pats Debians tikai ar jaunākām pakām, kā stabilai debian versijai!

    #210965
    usins
    Participant

    Nez kapēc, bet esmu ievērojis ka uz pavasari izlaiž puslīdz normālas relīzes, ja rudenī ir ieviests kas radikāli jauns, bet ja pavasarī ir kas radikāli jauns, tad rudenī iznāk normāla relīze. bet tagad jau veselas divas relīzes pēc kārtas būs pusizcetas. es Ubuntu vietā izlaistu jaunu distru ik pa 2 gadiem. Poh, ka tur nebūtu pēdējā laika jaunumi, bet tur būtu ļoti stabila sistēma, kura spētu izspiest visu no datora un sevis.

    #210966
    samurajs
    Participant

    Staļins: jā, grūbis-2 vēl neiet pareizi. Jauns un nenoslīpēts. Var atgriezt atpakaļ veco grūbi, bet labāk pagaidīt to mēnesi, līdz vismaz pamatlietas salabos.

    usins: Manuprāt pa 1,5 gadi cept jaunus Ubuntu būtu optimāli. Pamīšus LTS un parastās versijas. Priekš LTS 4 gadi būs par daudz, ļoti strauji viss attīstās.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 31 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā