Linux Mint 11 LXDE – jaunas iespējas vienkāršākai dzīvei!

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Linux Mint 11 LXDE – jaunas iespējas vienkāršākai dzīvei!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 20 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #155322
    zi007
    Participant

    Pats jau no pirmajām daļēji publiskām betām biju liels Windows 7 fans. Bet tagad dzīve tik strauji mainās – dažs labs slavē Tab tipa datoriņus un uzskata, ka portatīvie izzudīs. Man gan pašam tagad ir Samsung Galaxy S1, kurā tagad strādā normāli Skype ar video funkciju, Gmail e-pasts un arī ziņu apkopojumu varu smuki izlasīt Android aplikācijā “Vēstnesis”.

    Uz datora atradās Windows 7!

    Bet tad kādu dienu atkal izlēmu “paspēlēties” ar dažādu Linuxu uzstādīšanu. Sāku ar Ubuntu, bet tas man ļoti ātri apnika, jo jaunais Unity izkārtojums ir savādāks un kaut kā “neiepatikās”… Tad izlasīju, ka Linux Mint esot populārāks par Ubuntu… Rezultātā uzliku Linux Mint 11 LXDE.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_linux_mint_desktop_1.png[/img]

    Tad paeksperimentēju ar Ubuntu komandu “dist-upgrade’, rezultātā mans Linux Mint ieguva Ubuntu izskatu… Pēc tam uzliku klasisko Linux Mint 11 ar Gnome un Linux Mint LMDE 201109… Tos gan dabūju likt ar usb flash kartes palīdzību, instalācijas failus kartē “iemānot” ar unetbootin programmu! Pirms tam gan datora BIOSā sāknēšanās prioritātēs kā 1. jāuzliek USB.

    Gnome versija aizgāja vieglāk, jo nevajadzēja uzrādīt, no kurienes sāknēt sistēmu… Gnome man kļuva nelietojama, kad no standartprogrammām noinstalēju dažas… LMDE 201109 versiju uzliku, bet itkā neatradu wifi kartes draiveri…

    Beigās pārgāju atpakaļ uz Linux Mint 11 LXDE Rezultātā sapratu, ka konkrētā operētājsistēma ar LXDE interfeisu ir ļoti parocīga un vienkārša priekš manis. Ļoti viegli instalējas, strādā bez aizturēm un gandrīz pilnībā apmierina manas prasības (bez zoles “draugu” lapā varu iztikt, Skype man labi strādā telefonā un e-pastus arī vairāk lietoju telefonā). Ja skatās pēc kartes, tad Latvijā Linux Mint izmanto tikai 15 lietotāji. Attiecīgi, ir kur augt un ieņemt savu godpilno vietu starp pārējām operētājsistēmām!:)

    p.s.

    Kamēr rakstīju šo rakstu, ir iznācis Linux Mint 12 ar Gnome 2 un 3 atbalstu.

    #278226
    Foxsk8
    Participant

    Ideja: Varbūt notepadā izviedot kaut kādu foruma sadaļu tieši priekš Linux Mint? Pats to mint lietoju, nav nekāda vaina. 🙂 Pag, tad jau es esmu tajos 15 useros? Kur to var apskatīt, to karti? Liekas, ka jābūt vismaz kādiem 100 – 200 Mint useriem iekš Latvijas, tas tāds vidējais rādītājs varētu būt.

    #278227
    shady
    Participant

    Kādi vēl 15 jūzeri? Es neesmu ne sistēmas tehniķis, ne strādāju kādā servisā, tas nav mans darbs, bet šogad vien es pats esmu uzlicis vairāk nekā 15 cilvēkiem Mint linux distributīvu.

    Tak mazliet padomājiet par ko runājat….

    Negribu aizvainot raksta autoru, bet tik tiešām nesapratu par ko ir raksts…

    P.S. – Un nekādu speciālu sadaļu Mintam nevajag. Linux tēmas ir maz, tās vispār nevajag nekādi dalīt. Un, ja gribētu dalīt, tad būtu jāsāk dalīt pa vadošajiem atzariem, nevis izdalīt 1001 un distributīvu vai izcelt kādu īpaši. Ja nesaprati, tad aplūko šo: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f6/Gldt1106.svg

    #278228
    Anonīms
    Neaktīvs

    Aizvakar vēl redzēju Mint statistiku – karti, kurā bija parādīts lietotāju skaits pa valstīm… Š ķiet, tagad tas viss ir izņemts, jo tiek gatavota 12. versija! Raksta doma bija, ka ļoti laba OS un ir vērts sasparoties un tikt ārā no tiem 15 lietotājiem uz vismaz dažiem simtiem! Varbūt tas bija konkrēti par LXDE versiju…. + centos mazliet ieskicēt savus novērojumus saistībā ar instalācijas procesiem, lai iesācējiem būtu vieglāk….:)

    #278229
    ID
    Participant

    zi007,

    Samazini titulbildes izmēru uz 250 x 200px.

    Kaut vai ieliec šo kā titulbildi:

    https://www.bildites.lv/images/tt7qmogjlnjlf05o0tps.png

    #278230
    samurajs
    Participant

    Standarta titulbildei pie mums jābūt 250×100 pix un ne citāda izmēra!

    #278231
    akms47
    Participant

    Bija par maz datoru, pa 4-5 cilvēki uz viena datora. Tāpēc savācu šo to no dzelžiem un sastellēju papildus datoru. Uzmetu Mint, lai nebūtu nekādās win un off progas jāpērk, un esmu dziļi vīlies. Pie 2Ghz ar 512, torķī ņe po ģetski, pat ar to, ka izravēju visu, kas parastam userim nav nepieciešams. Esmu vīlies.

    Labāk būtu kādu vecu win 98 vai xp uzmetis ar openoff.

    Vienīgais + vīrusu nixiem mazāk. 🙁

    #278232
    zi007
    Participant

    Tā sapratu, ka LXDE versija ir vismazprasīgākā no visām! Ieliku pat linku http://www.lxde.org

    #278233
    shady
    Participant

    Samuraj, tam gan negribētu piekrist. 250×100 px ir tikai ieteikums, kas dod kādu orientieri pie kā pieturēties. Galvenokārt tāpēc, lai kāds censonis neiemestu kaut ko nesamērīgi mazu vai gluži pretēji – tādā veidā bojājot vizuālo tēlu.

    Piemēram, testos visas titulbildes ir 460 × 200 (un ne savādāk – pagaidām), rakstos – vadoties no vizuālās puses. It ziņas un PR laikam ir vienīgās sadaļas, kuras pieturas pie vecā standarta: 250×100.

    #278234
    shady
    Participant

    LXDE nav nekāda linux versija, bet gan grafiskā vide. Tā ir neatkarīga vide un nav piesaistīta kādam konkrētam linux distributīvam.

    Un LXDE nav “visvieglakā” jeb mazprasīgākā vide, jā, tā nerij tik daudz kā Gnome vai KDE, bet tā nebūt nav TOP1.

    Ja tu vēlies minimālismu un drudžaini taupīt resursus uz švakiem PC, tad tev jāizvēlas kāda no *box vidēm, piemēram: FluxBox: https://fluxbox.org/screenshots/

    #278235
    zi007
    Participant

    Pareizi saki, ka tā ir tikai grafiskā vide… es tā pārāk uz to nebiju iesprindzis, kaut arī to visu saprotu…:) Vajadzētu kādu rakstiņu par kādu svaigi gatavu linux komplektu ar fluxbox un tajā pat laikā, lai elementāri būtu iesācējam to uzlikt un lietot…. Cik saprotu, tad Fluxbuntu vairāk netiek attīstīts…

    #278236
    akms47
    Participant

    Ļoti jauki būtu rakstiņš par linux bāzētas raxtāmmašīnas izveidi. Ekvivalentu win98/xp+office. Un varētu kāds paskaidrots, kā Mintā pielikt neta printeri. Neatradu draiveri Samsung CLP-510, kā viņu piebakstīt – tak tīkla printeris.

    #278237
    zi007
    Participant

    Pamēģini https://openprinting.org/driver/splix

    Googlē reizēm var visu ko atrast, atliek tik uzrakstīt īstos vārdiņus, lai to atrastu ātri. Es ievadīju “Samsung CLP-510 linux deb”

    #278238
    zi007
    Participant

    Izmēģināju tikko Linux Mint 12 RC un pie pirmās uzkāršanās pārgāju atpakaļ uz pārbaudītu vērtību – Linux Mint 11 LXDE! Gan jau pavisam drīz būs pieejams arī Linux Mint 12 LXDE!

    #278239
    zi007
    Participant
    #278240
    bezolaam
    Participant

    man ļoti patīk pēdējais lubuntu, uzliku uz vecās kastes. Tīri estētiski uzrunājošs.

    #278241
    Element
    Participant

    Par ko raksts? Tepat kkur forumos jaabuut labam rakstam par Linux Mint no Imphotempa puses. Pamaacies no taa!

    #278242
    zi007
    Participant

    Katram ir savs rakstibas stils un savi akcentini salikti… Mans merkis – but atskirigam no imphotepa… Nav maksla atkartot faktus… Daudz interesantak ir katram izcelt savus…:)

    #278243
    samurajs
    Participant

    Index lapā mums ir bildes 250×100 – tātad tā arī jābūt. Tu paļaujies uz automātisko resize? Es ne īpaši… Citreiz sanāk galīgi līki.

    #278244
    Eudoxus
    Participant

    Jā, katram savs stils. Bet šādam juceklīgam impresiju apkopojumam nav nekādas jēgas.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 20 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā