Sākumlapa › Forumi › Citas tēmas › Viss pārējais › Mācības – labāk pēc 9. vai 12.klases?
Tātad īsumā – kad labāk doties mācībās uz Rīgu (pēc 9. vai 12.) un uz kurieni labāk doties (derētu arī kādas atsauksmes u.c. ieteikumi par skolām)?
labā vidusskolā
Savas IT prasmes vari ļoti rūpīgi papildināt arī pašmācībā. Tici man, pašmācība un dzīvošana forumos tevi sagatavos pat ļoti labi reālām problēmām. Pēc tam izej saīsināto kursu koledžā + augstskolā vai pa taisno uz augstskolu.
Runājot par studentiem, kuri nāk no augstskolām, tad reāli ir tā, ka no katra kursa augstskolā. t.i. ~30 cilvēkiem, tikai 2-4 pabeidzot augstskolu kaut ko saprot pietiekamā līmenī lai varētu sevi piedāvāt darba tirgū. Kur problēma ar augstskolām? Pārāk maz prakses un pārāk daudz teorijas borēšana galvā. Jā, teoriju zināt ir labi, bet bez prakses – cilvēks, kas beidzis augstskolu darba tirgū ir pielīdzināms tuvu nullei.
Ja arī izlem iet uz vidusskolu, tad neej uz Rīgu, pabeigsi to ar samērā vidējām atzīmēm, vidējiem CE eksāmeniem(~ C līmeņi), un ar ~C līmeņiem augstskolā budžetā netikt, jo Tevi izkonkurēs daudzie cilvēki no lauku skolām, kur visi CE eksāmeni ir uzrakstīti ievērojami labāk nekā Rīgas skolās.
Extra5
Ja jau tik ļoti vēlies sevi sagatavot, tad sāc domāt. Aizej uz augstskolu, atrodi kādu kursantu. Aprunājies, uzsauc aliņu un palūdz pusgada / gada lekciju materiālus iespējamajiem priekšmetiem. Sāc pētīt, meklē atbildes, studē nesaprotamās tēmas. Tāpat 90% vielas augstskolā ir jāapgūst pašam, jo lektors monotoni nolasa savu lekciju un visiem ir pilnīgi pie kājas – saprati tu ko vai nē. Un nestāsti, ka netiec iekšā augstskolās, vismaz visās Rīgas skolās tikt iekšā var. Un nebaidies komunicēt. Savādāk nekas dzīvē nesanāks. Welcome to real world.
Shady taisnība, neskatoties, ka augstskolā mācies programmēšanu, 90% jāiemācās pašmācības ceļā tapat.
Tava izvēle – iet uz tehnikumu, iegūt zināšanas programmēšanā un iespējams pat labi atalgotu darbu. Ja darba atalgojums neapmierina vai ‘darbs prasīs izglītību’ (kas mūsdienās ir samērā reti), tad vajadzēs iet augstskolā, kur, visdrīzāk, ļoti mocīsies ar visām matemātikām utml.
Vai arī izmācīties vidusskolā, paralēli pašmācības ceļā apgūstot programmēšanu un tad iet uz augstskolu, kur arī tapat vajadzēs 90% mācīties pašmācības ceļā.
Jebkurā gadījumā, ja pašmācības ceļā nemācīsies un savas zināšanas vēlāk nepieradīsi citiem, labi apmaksātu darbu būs grūti atrast.
Veiksmi izvēlē!
Jā, nenoliegšu, ka ir jāmācās pašam ļoti daudz lai kļūtu par labu speciālistu, bet kur ir atšķirība starp profeni un augstskolu/vidusskolu? – Profenē iemācīs elementārākos pamatus, kā ari paralēli būs diezgan daudz brīvā laika lai mācītos pats, kas nebūs pavisam noteikti vidusskolā(ja gribēsi labas atzīmes un vērtējumus CE) un arī augstskolā(ja mācīsies budžetā vai par maksu dienas nodaļā). Viss pa lielam ir atkarīgs no Tevis, cik ļoti Tu gribēsi saistīt savu nākotni ar šo profesiju.
Kad es beidzu profeni, ar mani kopā beidza, ja nemaldos, 14 cilvēki, no tiem 14 tikai kādi 5(4 neskaitot mani) saprata ko dara, un tiem pašiem arī bija darbs(nezinu cik labs, bet bija). Tādēļ izsecini pats, vai Tu gribi vēl 3 gadus pēc 9 klases beigšanas padomāt par savu nākotni un doties uz vidusskolu vai arī šos pašus 3 gadus nomācīties profenē, jo 4 gads profenē pa lielam ir prakse kādā uzņēmumā…
Ä€, un viena piebilde: iespēja atzīmes labot šeit nepastāv: ko dabon, tas arī paliks. Tākā ja tu esi no tiem, kas vienmēr tup konsultācijās (neatkarīgi no tā, vai lai mācītos, vai lai pārrakstītu darbus), R1Ä¢ nebūs īstā vieta tev. Un, protams, jābūt izcilos draugos ar matemātiku, savādāk pat mēģināt iestāties ir bezjēdzīgi.
Personīgi, ja iet uz vidusskolu, tiešām silti iesaku Rīgas Valsts 1. ģimnāziju.
*Informātikas virziena klasē
*Paņemt papildus priekšmetu – programmēšanu. Tiks mācīts trīs gadu garumā un atzīme atestātā.
*Skolā ir reti, forša iespēja apgūt robotiku, dzelžus – robotikas nodarbībās. Visai interesanti.
Š īs skolas pievienota vērtība noteikti būs jūtama gan CE, gan arī dzīvē. 🙂
… hmm, cik censtos palikt neitrāls, tomēr līdz galam nesanāk 😀 … es tev ieteiktu tomēr vidusskolu, jo, kā iepriekš minēja, dot tikai vispārinātas zināšanas, bet ir risks, ka vari to ‘brīvo laiku’ nodeldēt vējā un pēc tam ne īpašo zināšanu un universitātē problēmas ar ne_programmēšanas_priekšmetiem jeb vai tu tiešām pārliecināts, ka būsi viens no tiem 5iem, kas no 14 cilvēku kursa saprot, ko dara?
Vidusskolās un tehnikumos neko tādu neiemācīs, tikai mals tukšu. Jo pasniedzēji/skolotāji paši neko nejēdz un izglītības ministrijas noteiktajā programmā ir tikai draza.
Iedraudzējie ar vietējiem datorveikaliem, apvaicājies vai nau iespēja no viņiem dabūt vecos lūžņus, sataisi, moš kādu aizstiep atpakaļ, parādi ka iet. Ar laiku moš darbā tiksi.
Preses relīzes