Mācību atvaļinājums

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība Mācību atvaļinājums

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 11 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148805
    kaqp
    Participant

    Lai saņemtu mācību atvaļinājumu diplomdarba rakstīšanai, cik mēneši man jānostrādā darbā ? Vai arī tas nav noteikts ?

    #199617
    drunk_lizard
    Participant

    157.pants. Mācību atvaļinājums

    (1) Darbiniekam, kurš, nepārtraucot darbu, mācās jebkura veida izglītības iestādē, saskaņā ar darba koplīgumu vai darba līgumu piešķir mācību atvaļinājumu ar darba algas saglabāšanu vai bez tās. Ja darbiniekam noteikta akorda alga, mācību atvaļinājumu piešķir, izmaksājot vidējo izpeļņu vai neizmaksājot to.

    (2) Darbiniekam valsts eksāmena kārtošanai vai diplomdarba izstrādāšanai un aizstāvēšanai piešķir mācību atvaļinājumu, kas nav īsāks par 20 darba dienām gadā, par šo laiku saglabājot darba algu. Ja darbiniekam noteikta akorda alga, mācību atvaļinājumu piešķir, izmaksājot vidējo izpeļņu.

    #199618
    kaqp
    Participant

    baigais spečuks , iekopēji man treshu no googles. Sanāk atrodot jaunu darbu es uzreiz varu paņemt mācību atvaļinājumu ?

    #199619
    Sid
    Participant

    Mļe, Tev palīdz un Tu vēl pretenzijas izvirzi?

    #199620
    samurajs
    Participant

    Te ir āķis: saskaņā ar darba koplīgumu vai darba līgumu! Ja tas nav atrunāts līgumā, tad iespēja dabūt apmaksātu atvaļinājumu līdzinās nullei.

    #199621
    kaqp
    Participant

    Mļe, neviens pagaidām neko anv palīdzējis, es jautāju vai man to atvaļinājumu var iedot ja strādāju pimēram tikai 3 mēnešus. Nav runa par samaksu

    #199622
    samurajs
    Participant

    Neesi lūdzu, tik naivs šai krīzes laikā! Par atvaļinājumu vajadzētu normāli vienoties ar darba devēju. Izglītoti darbinieki ir viņa paša interesēs, tā kā šefam vajadzētu piekrist. Ja sāksi kačāt pravas un draudēt ar likumu kodeksu – ātri parādīs durvis 😀

    #199623
    memorex
    Participant

    kaqp wrote:

    Mļe, neviens pagaidām neko anv palīdzējis, es jautāju vai man to atvaļinājumu var iedot ja strādāju pimēram tikai 3 mēnešus. Nav runa par samaksu


    Jebkurā laikā vari ņemt bezalgas atvalinājumu, bet vai tas patiks tavam darba devējam ir cita lieta :lala:

    #199624
    WerNeo
    Participant

    Atvaļinājumu oficiāli Tu vari paņemt tikai pēc 6 nostrādātiem mēnesiem.

    #199625
    kaqp
    Participant

    @WerNeo tas ir ikgadējam atvaļinājumam, ir runa par mācību. Jājiet runāt ar grāmatvedi, šeit neviens neko lāgā nezina

    #199626
    WerNeo
    Participant

    kaqp. 🙂 Tas ir arī mācību atvaļinājuma gadījumā, ja vien līgumā nav nekādu punktu, kas atrunāti. Apmaksātu mācību atvaļinājumu Tu vari paņemt, ja esi sācis mācības, jau strādājot šajā darbā. Pretējā gadījumā, viss atkarīgs no firmas uzskatiem (var arī nesamaksāt, bet laidīs).

    Ja pārbaudes laiks vēl nav beidzies, Tevi var patriekt. Ja pārbaudes laiks beidzies un firmai esi vajadzīgs, palaidīs un samaksās.

    Nevis te neviens neko nezina. Bet Tu nezini pats, kur un kad pareizāk vērsties! Tev uzreiz šajā jautājumā jāvēršas pie sava darba devēja, nevis forumā.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 11 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā