Maisam gals vaļā! – Liepājas reportāža

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Maisam gals vaļā! – Liepājas reportāža

Tiek skatīts 41 ieraksts (no 88 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #201530
    Genādijs
    Participant

    Problēma nav tajā cik tas lops saņem, bet gan tajā faktā, ka jams tolkom neko nepadara “strādājot” 100 vietās. Vienkārši tas izklausās jo ir tīri teorētisks spriedelējums.

    PS. Un to pašu sesku kurš kā saki strādā n amatos, kāpēc tad tupā masa ievēlēja?

    #201531
    samurajs
    Participant

    Tāpēc, ka viņa ir tupā masa! Manis tur nebija! (tobiš par šito nebalsoju) :p

    #201532
    WerNeo
    Participant

    Es gan esmu no tiem, kas uzskata, ka tauta pati izzaga savu valsti. Un deputātu kļūda bija tā, ka laicīgi nerisināja tautas zaglīgumu ar radikālām metodēm! Protams, nesaku, ka 100 gudrie neko sev neņēma un “nebīdīja” savas lietas. Bet tie lielie miljoni no valsts budžeta pazuda ar lielu jo lielu tautas zagšanas māku.

    1) Cik daudzi celtnieki 2006. gadā saņēma uz rokas 1000 un vairāk Ls? Un kāpēc uz papīra bija minimālā?

    2) Cik daudzas bankas (pašas vainīgas) deva patēriņa kredītus tūkstošiem nepārbaudītiem ļaudīm, kuri sameloja savas darba vietas, lai tikai dabūtu kredītu dzertiņam, ap 1000ls? Protams, uz neatdošanu.

    3) Cik pašnodarbinātās personas pavadzīmēs uzrādīja nepatieso preci, lai dabūtu “atpakaļ” no valsts naudu (nofenderētu)? Nopirka krutu baseinu pie mājas, bet pārdevējiem palūdza, lai pavadzīmē ieraksta, ka iegādājās piemēram traktoru, bez kura viņa saimniecība nevar iztikt.

    4) Cik pašnodarbinātie “lasīja” čekus benzīntankos un citās vietās, lai nozagtu valsts naudu, uzrādot šos čekus kā “darba vajadzībām” iegādātās lietas, par kurām valsts atmaksātu naudiņu?

    5) Cik pašnodarbinātie deklarēja savus patiesos ienākumus? Ienākumi gadā 15000Ls, bet deklarē piemēram 1200Ls… Plus valsts daļēji atmaksā “darbam vajadzīgos izdevumus”. Un nodokļos finālā tiek samaksāti 0Ls.

    6) Cik cilvēki strādāja vispār nelegāli, nemaksājot nodokļos ne santīma?

    un šo sarakstu varētu turpināt un turpināt…

    Zagļi ir pati tauta (protams, ne jau visi 100%, bet kādi 90% noteikti)!!! Un tie 100 deputāti, ir tikai labākie zaģļu paraugi. Nav nozīmes tam, kāda partija nāks vietā… latviešiem patīk fenderēt. Un viss, kas attiecas uz nodokļiem “gudrākie” vēl piemetina: “Nafig man jāmaksā nodokļi, ja valsts man nepalīdz?”

    A no kā lai palīdz, ja no alkohola tirdzniecības ir gandrīz vai lielāki nodokļu ieņēmumi nekā no darbspējīgajiem iedzīvotājiem…

    Te ir galvas jālabo, nevis sistēma. Katram jāsāk ar sevi! Pieraduši savā ģimenes dzīvē vainot citus.

    P.S. Un ja jau IT forums… Cik datoriķi “lika” pa 10-40Ls nelegālo programmatūru? Pie tam, ne santīma nemaksājot VIDā?(dubultzagļi) Cik web lapas “uzceptas” uz open sources, noplēšot lielo piķi no firmām, protams, nemaksājot ne santīma VIDā? Un arī te var sarakstu turpināt un turpināt…

    #201533
    samurajs
    Participant

    WerNeo: zog visur, ne tikai te. Katrs atbilstoši savām iespējām. Ja zog augšas, tad apakšas to uzskata gandrīz par goda lietu. Kāpēc nezagt, jo to var darīt nesodīti? Jo tādi ir spēles noteikumi. Pareizi vakar deputātiem teica Zatlers: “mēs slikti esam pārvaldījuši šo valsti”.

    Jā, sliktāk vairs nav kur…

    #201534
    WerNeo
    Participant

    Nu pasaki man, ja tur nebūtu Kalvītis pie varas, bet būtu piemēram Kreituse.. Domā, ka viss tagad būtu savādāk? Nāniks tur būtu. Un šīs valsts zaglīgās tautas dēļ cieš pensionāri. Kāpēc tad pensionāri neiet pie saviem bērniem un mazbērniem ar plakātiem: “Nezodz manu naudu”? Nē taču, viņi priecājas par savām atvasēm.

    samurajs wrote:

    zog visur, ne tikai te


    ..un tas ir Tavs atspēkojums tautas zaglīgumam?

    P.S. Mācīt un spriedelēt mēs visi mākam par lietām. Sevišķi, ja tālāk no tām stāvam. 🙂

    #201535
    deivs001
    Participant

    WerNeo, cik zinu attiecīgajām institūcijām ir/bija jāuzrauga, lai tādas lietas nenotiek. Bet, manuprāt, tas netika darīts. Auga tikai kantoru skaits, kas bija jāizstaigā, lai, piemēram, pārmērītu zemi.

    Varbūt nepareizi salīdzināts, bet neeuzskatu, ka augsto amatu īpašnieki ir pildījuši savus pienākumus kā nākas. Un kā lai tas būtu iespējams strādājot 10 darba vietās. Traki darbaholiķi, ārstēt tādus vajag!

    Kā arī uzskatu, ka daudzi savus amatus ir dabūjuši ar blata palīdzību, lai gan no amata pienākumiem maz ko jēdz. Tikai muldēt presei, lai nekas nebūtu pateikts, bet laiks pagājis.

    #201536
    WerNeo
    Participant

    deivs001. Un kas tad tajās instansēs sēdēja? Precīzie vācieši jeb pedantie zviedri? Nē… 🙂 Trūkst cilvēku lietu izpratnes. Ja visi domās par vienu lietu, kopīgam mērķim, valsti arī pacels 🙂

    P.S. ES taču negaidīja, ka pie mums tauta spēs “uztaisīt” tādu krīzi, ka pat ASV GE jābankrotē. 😀 Globāla ķibele pasaulē. 😀

    #201537
    ob1
    Participant

    -> WerNeo

    Daļēja taisnība Tev ir, bet tikai daļēja. Jā, zog 90%. Kas var – lielos apmēros, kas nevar – pa sīkumiem.

    Kāpēc zog? Tāpēc, ka savādāk nevar. Piemērs no manas pieredzes:

    Sensenos laikos man bija datorfirma. Nodokļus maksāju tik maz cik varēju. Tāpēc, ka citas datorfirmas darīja tāpat. Ja es samaksātu visus nodokļus, tad man būtu jāpaceļ cenas par kādiem 30% – līdz tādam līmenim, ka nespētu konkurēt ar tiem, kas nemaksā.

    Ja valsts vara skaidri pateiktu, ka zagt turpmāk nedrīkstēs un sāktu likt aiz restēm zagļus, tad zagšana kļutu par izņēmumu, nevis normu.

    #201538
    WerNeo
    Participant

    Lūk to es arī gribu pateikt, ka 100 gudrie nemācēja/negribēja pieņemt likumus, kas zagļiem “apcirstu pirkstus”. Tajā viņus var vainot. Bet viņus vainot valsts izzagšanā, nu nē. Par šerpu!

    P.S. Labāk pat, ka katrs no tiem 100 nozog katrs miljonu gadā (protams, es nesaku, ka tā vajag), nekā ka katrs valsts iedzīvotājs nozagtu pa 100ls mēnesī.

    #201539
    ob1
    Participant

    Tie likumi netika pieņemti, jo vislabāk zagt varēja varai pietuvināti cilvēki. Uzskatu, ka šamējie tomēr ir vainīgi valsts izzagšanā (atļāva zagt arī citiem, lai piesegtu savus grēkus).

    #201540
    samurajs
    Participant

    WerNeo: tas tak viss nāk līdz no padomijas laikiem kā mantojums! Ja vajadzēja būvmateriālus – ko darīja? Gāja ar polšu uz tuvējo būvlaukumu, tur varēja dabūt visu. Tāpat viss, ko ražoja fabrikās – bija tautas īpašums, un tikai nests ārā uz nebēdu. Tā bija spiesta lieta, jo veikalos tad nekā nebija, tie bija pustukši.

    Vēl – kāpēc zog zemākie slāņi? Jo ar pieticīgajām Latvijas aldziņām arī treknajos gados izdzīvot varēja ne katrs. Būtu attiecīga alga – vnk nebūtu jāpūlas un jākaļ plāni, lai nozagtu…

    #201541
    ob1
    Participant

    Manuprāt šīs saeimas deputātiem būtu ne tikai jāatvainojās, bet jāatmaksā valsts kasē visa nauda, ko šie saņemuši algās un piemaksās šīs saimas laikā. Strādāja slikti vai nestrādāja vispār. Tātad to naudu nav pelnījuši. Tad lai atdod!

    #201542
    WerNeo
    Participant

    ob1. Redzi.. jo tālāk mēs no lietas, jo gudrāk mākam spriest, ko viņi tur dara. 🙂 Pie tam, mums katram ir vienreizēja iespēja, iet un kandidēt… un “labot situāciju”! Kāpēc mēs visi gudri mācām un norejam? Bet paši – pļurkt!

    Protams, es saprotu, ka tauta grib domāt kā viduslaikos. Atrast vienu vainīgo (lasi – 100) un pakārt to. Un nevienu neinteresē, ko cilvēki izdarījuši labu, ko sliktu. Galvenais, publiski izrēķināties! 🙂 Bet ir lietas, kas ir drusku sarežģītākas par true/false. Tāpēc, ja esam iedzīvojušies šajā ķezā, pašiem vien ārā jākāpj. Gan deputātiem, gan tautai. Un nav te ko ņaudēt!

    #201543
    ob1
    Participant

    Nē, WerNeo.

    1) Esmu tuvu tai lietai un darba darīšanās iznāk kontaktēties gan ar ministriem, gan ar valsts sekretāriem. Tādējādi varu spriest ko viņi tur dara. Skat arī šo:

    https://notepad.lv/post44525.html#44525

    2) Kandidēt nav nemaz tik vienkārši – mums valstī nav partijas, tikai zagļu bandas, ko sauc par partijām, tur iekšā laiž tikai savējos.

    3) A ko ta šie ir izdarījuši labu?

    #201544
    WerNeo
    Participant

    1) “A es… A es… A es esmu ASV prezidents.” 🙂 Decembrī arī daudzi Latvijas iedzīvotāji komunicēja ar politiķiem.

    2) Meklē sev līdzīgos un dibini savu partiju! Nebūs nevienā “zagļu bandā” jāiestājas. Kandidēt ir tik vienkārši, ka pat runāt par to nav ko! Nevajag tikai!

    3) Ir ļoti daudz labu darbu padarījuši. Ir atbalstīti daudzi labi uzņēmīgu cilvēku projekti (kuri tagad iet “uz urrā” un dod labumu tautai). Iestājās ES, ko daudzie zemnieki (un ne tikai) ļoti novērtēja (he he.. un prasmīgi izmantoja), ES atbalsts dikti noderēja. Labo darbu saraksts ir ļoti garš, tikai par tiem nav aktuāli runāt.

    Protams, ir arī kļūdas viņu darbos un lēmumos. Labāku mums šobrīd nav! Un nav tā, ka viņi visi tur sēž caurām diennaktīm, lai izdomātu, kā vēl apčakarēt tautu. Kā zemniekus vēl paspīdzināt, kā par ārstiem paņirgāties, kā skolas ļaunprātīgi aizslēgt. Un visi kolektīvi priecājas. Sak’ “juhū. Man ir ideja! Atlaižam pusi policistus. Prikoļna būs.”

    Diemžēl, Latvijai nav Krievijas resursu. Nevaram mēs globālās ekonomikas svārstības “pārziemot” tik viegli kā citas valstis. Un redz kā mūsu saulē celtie kaimiņi Igauņi arī tomēr sāk skatīties uz Eiropas naudas pusi un griezt algas.

    #201545
    ob1
    Participant

    -> WerNeo

    1) Es te šobrīd nestaipu krānu, savus kontaktus minēju, jo tā bija atbilde uz Tavu nekorekto apgalvojumu.

    2) Nemuldi muļķības. Tā nav.

    3) Tad jau Tu uzskati, ka viss ir kārtībā ar šo valsti un valdību, un parlamentu?

    #201546
    WerNeo
    Participant

    1) Mans “nekorektais” apgalvojums bija mans secinājums.

    2) Pasaki, ko Tu nevari izpildīt, lai dibinātu savu partiju?

    3) Uzskatu, ka kārtībā nav ar visu valsti. Sākot ar zemākajiem slāņiem un uz augšu! Nav vainīgi tikai tie, kas ievēlēti. Arī tauta lielā mērā vainīga. Un kaut vai izsūti uz antarktīdu 100 mūsu deputātus, vietā nāks citi 100, kurus nopelsi un gribēsi saukt par nekompetentiem plānprātiņiem.

    Pasaulē šobrīd ir ekonomiskā krīze. Latviju tā skar spēcīgi. Bet mēs jau neesam vienīgie. Pasaulē bankrotē “giganti”. Ir traki! Bet Tu pasaki, ka mūsu 100 deputātiem no savas kabatas jāsponsorē viss? Tas ir risinājums? Piedāvā labākus risinājumus lūdzu!

    #201547
    ob1
    Participant

    1) Tad secinājums bija kļūdains, jo balstījās uz nepareiziem faktiem.

    2) Man nav daži miljoni reklāmas kampaņai. Aizdosi? Kad sazagšos, atdošu.

    3) Jā, nav kārtībā. Un piekrītu, ka ir vaina arī apakšām. Bet domāju, ka augšas ir vainīgas pie tā, ka legalizējušas zagšanu. Un par to ir jāsoda.

    Es šos risinājumus meklēju un apspriežu šajā forumā. Varbūt es reizēm piedāvāju sviestu, bet es mēģinu kaut ko darīt, nevis deklarēju, ka zagļiem ir jāturpina zagt tāpat kā agrāk.

    Ja deputāti būtu sākumā sev apgriezuši algas par 50%, pēc tam likvidējuši partiju barotnes, tikai tad ķērušies pie skolotājiem, ārstiem, pensionāriem, tad es vēl mēģinātu saprast. Tagad es saku – mūsu valsti vada zagļu banda. Ir laiks tiem iedot pa pirkstiem.

    P.S. Edgar, tā Tava posta daļa, ko nocenzēja, bija laba. Tas bija risinājums.

    P.P.S. Admin, vai šajā forumā PM ir droši pret svešām acīm? (Datuvē nav.)

    #201548
    WerNeo
    Participant

    Par reklāmas kampaņām! Tagad lielas kampaņas nav vajadzīgas! Tikai pasaki, ka tagadējie deputāti ir nejēgas, ka Tu viņiem liksi samaksāt “par visu”! Un par Tevi balsos tik daudzi, tik daudzi. Vari organizēt aktivitātes, kas pierādītu, ka domā par tautu. Taisi atkritumu savākšanas talkas, citas aktivitātes. Uztaisi labu programmu! Tam miljoni nav vajadzīgi!

    Ok, neesi pietiekoši gatavs un mākošs organizatoriskos darbos? Nu tad palūdz kādu balamuti, kas arī domā tāpat kā Tu! Un aidā!

    Vēl.. vari taču sākt ar vietējo pašvaldību un veidot savu politisko karjeru! Sakārto pagastu, pilsētu, rajonu! Visi Tevi tā iemīlēs, ka tiksi “Lielajā politikā”.

    Uztaisi lozungu: “Miljoni valstij tagad ir vajadzīgi nevis reklāmas kampaņām, bet tautai!” Piekarini sev uz muguras un ej pa pilsētu.

    Variantu daudz. 🙂

    Vai tad man Tevi jāmāca? OHO!? Tu taču mums pats visu un visās jomās zini! Uz priekšu!

    Bet redzi, Tu jau tagad pasaki, ka neesi spējīgs būt labs deputāts! Tu nemāki pat partiju dibināt! Bet mūsu valsts šobrīd ir tādā situācijā, ka deputātiem ir jāuztaisa ne no kā kaut ko.

    P.S. Labiem produktiem reklāmu nevajag. No pagasta pagastā klačas aizietu.

    P.P.S. Ai. Neauglīga diskusija.. Tāpat katrs paliksim pie sava viedokļa. Tikai nevajadzīga taustiņu bakstīšana..

    #201549
    ob1
    Participant

    Nē, reklāmu vajag arī labiem produktiem. Jo labāks produkts, jo lielāka reklāma vajadzīga. Tauta šeit vēl droši vien vēl atcerās, kā mani gānīja par palīdzību laba produkta izstrādē (skat memorex parakstu vēl tagad). Un reklāmai vajag naudu. Lielu naudu.

    Repše jau savāca no tautas naudu, otro reizi šis numurs neies cauri. 🙂

    Es neesmu teicis, ka nespēju būt labs deputāts.

    Mūsu deputāti ir noveduši valsti līdz šai situācijai “gāzējot grīdā”. Tagad ir jāuzņemās atbildība. (Atbildība ir tāda lieta, kad cilvēks atzīst savas kļūdas un cenšas ar visiem viņam pieejamiem resursiem vērst lietas uz labo pusi.)

    P.S. Primitīva stratēģija, pateikt, ka diskusija neauglīga un noplaukt. Primitīva. 🙂

Tiek skatīts 41 ieraksts (no 88 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā