Maisam gals vaļā! – Liepājas reportāža

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Maisam gals vaļā! – Liepājas reportāža

Tiek skatīts 8 ierakstu – 81 līdz 88 (no 88 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #201570
    ob1
    Participant

    -> WerNeo

    30% ? Tu ko ņirgājies? Vai rēķināt nemāki?

    Tu esi darbinieks firmā, padarījis kādu darbu, t.i., radījis materiālas vērtības, un firma Tavu darbu pārdod.

    21% PVN;

    24.09% Sociālais nodoklis firmai;

    9% sociālais nodoklis darbiniekam;

    25% ienākuma nodoklis.

    Tad no Taviem sastrādātiem 100Ls pāri paliek 45Ls. (Pie noteikuma, ka firmas peļņa ir 0).

    Tad Tu ņem zobos savus 45Ls, ej uz veikalu, tur atkal nodokļi – akcīze šmigai un smēķiem.

    +Akcīze degvielai – ja pats ar auto nebrauc, tas nenozīmē, ka to akcīzi degvielai nemaksā, tā ir klāt visām veikalā nopērkamajām precēm, jo preces nevar saražot bez transporta.

    +Ceļu nodoklis.

    Kaut ko vēl neesmu aizmirsis?

    Beigās no 100Ls paliek pāri kādi 30Ls – lūk arī 70% nodokļu slogs.

    #201571
    WerNeo
    Participant

    Tu man tagad uzbrauc par to, ka nemāki uzdot jautājumu kā nākas? 🙂 Es, pirms atbildēju uz Tavu jautājumu, skaidri gaiši pateicu, kā sapratu jautājumu, ka tīri no algas..

    ..bet Tu man pretī, ka es ņirgājoties un nemākot rēķināt.

    Nodoklis no algas ir drusku cits stāsts, nekā nodokļi, ar ko ikdienā vispār jāsastopas. Un nodokļi paredzēti tikai un vienīgi priekš mūsu pašu labklājības.

    Phe… vienkārši ej kakāt ar saviem uzbraucieniem! Es nemāku rēķināt un primitīvs esmu! Viss! Tiešām apnīk, kad cilvēks neprot komunicēt un diskutēt normāli. Tev esmu atbildējis uz visiem jautājumiem! Vairs ar Tevi negribu diskutēt par šo tēmu, jo uzskati man ir citi. Lai arī kā Tev negribētos justies visgudrākajam visās jomās… un citi – nejēgas. Atļaušos nepiekrist!

    #201572
    WerNeo
    Participant

    samurajs wrote:

    APOC wrote:


    Vai tu zini daudz amerikāņu, kuri mēnesī par darbu 5 x nedēļā, vismaz 10 stundas dienā saņem uz rokas 600$ ?

    ASV jau 2006. gadā min. alga bija noteikta 529,21 Ls apmērā. Un tikai 1,4 % iedzīvotāju ir tādi trūcīgi bomžiki, kas tik maz saņem.

    Par to Luksemburgā min. alga ir 1056,31 Ls un veseli 18 % ir tik “nabadzīgi”…

    Avots: https://www.publika.lv/index.php?p2=14009

    Un tagad pameklē, cik apmēram no “papīralgas” amerikānis saņem uz rokas 🙂

    #201573
    ob1
    Participant

    Piedod, WerNeo, negribēju Tevi aizvainot.

    Par tēmu – ja jau mēs maksājam 70% nodokļos, tad uzturam 2 ierēdņus uz katru strādājošo, vai arī aptuveni 4 pensionārus. Vai nav tā kā par daudz?

    Cits aspekts. Divas programmēšanas firmas piedalās valsts izsludinātā konkursā par programmas izstrādi. Viena godīgi maksā nodokļus, otra nemaksā. Pirmajai piedāvātā cena būs 2-3x augstāka nekā otrai. Protams, ka uzvarēs otrā (jo tai vēl paliks pāri naudiņa ierēdņiem dāsnus kukuļus iedot). Vai nav tā, ka pati valsts veicina nodokļu nemaksāšanu?

    #201574
    msh
    Participant

    APOC wrote:

    Ja tas ir biznesa plāns, tad ļoti neveiksmīgs, varētu pat teikt ka tups. Pacēla PVN uz 21%, valstij no tā lielāki ieņēmumi? Nē.


    Es tā skatos ka tev ir pavāji ar saprašanu 😀 Tas ir biznesa plāns nevis lai izvilktu valsti no krīzes bet lai saņemtu aizdevumu 😀

    #201575
    APOC
    Participant

    msh wrote:

    Tas ir biznesa plāns nevis lai izvilktu valsti no krīzes bet lai saņemtu aizdevumu 😀


    To es zinu un saprotu, lai to neredzētu ir jābūt aklam…

    #201576
    samurajs
    Participant

    Davaj uzrīkojam Notepad totalizatoru, ko vēl apcirps valdība, kad jūnija beigās saņemamais miljards būs apēsts? Ko vēl varētu apcirpt?

    #201577
    Jaunzems
    Participant

    deputātu algas būs pēdējais, ko apcirps 🙂

Tiek skatīts 8 ierakstu – 81 līdz 88 (no 88 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā