Sākumlapa › Forumi › Mājas lapu izstrāde › Klienta puse (html, css, svg, xslt, xhtml, js) › Mājas lapas attēlošana
Lieto “firefox” vai kādu citu interneta pārlūku.cīnies…
Katram interneta pārlūkam ir savs html,css standarts pēc kura tiek ģenerēts vizuālais attēlojums – ar to ir jārēķinās. Virspusēji šie standarti ir diezgan līdzīgi, bet tomēr ir nianses, dēļ kurām attēlojums uz katra pārlūka ir savādāks. Š obrīd nav tāda viena kopēja standarta pēc kura visi pārlūki varētu draudzīgi strādāt.
Pieņemsim, ka “firefoxMūsu html/css standarti ir visprecīzākie un turpmāk visiem interneta pārlūkiem veidojot jaunas versijas un to paplašinājumus ir jāievēro mūsu noteiktie html/css standarti.
Nevienam nebūs izdevīgi piekrist tādiem noteikumiem, kurus nosaka kāds no konkurentu interneta pārlūku ražotājiem.
Cilvēki neaizdomājas par to, ka programmētājs izstrādājot html/css resursu, arī rezultāta attēlošanai lieto kādu no visiem interneta pārlūkiem – “ChromeFirefoxSafaribet man taču strādā
Ieteikumi html/css resursu izstrādātājiem:
– veidojot šo resursu, pārliecinies, ka katrs tevis veidotais objekts ir atbalstīts html tags;
– lieto lapai atbilstošu dokumenta tipa deklarāciju “doctype
– ievēro css noteikumus katram pārlūkam atsevišķi;
– rezultātu pārbaudi uz vismaz 4 nesaistītiem interneta pārlūkiem.
Iteikumi visiem pārējiem:
– ja lapā manāmas vizuālas problēmas, par to ir jāziņo attiecīgās lapas administrācijai, visbiežāk informāciju atradīsiet zem sadaļas “KontaktiSazinies
– katras mājas lapas autori ir informēti par saviem vizuālajiem un tehniskajiem defektiem, tāpēc neuzskatu par vajadzīgu publicēt sarakstu ar kļūdām publiski – apmeklētājs nezina, vai šis defekts gadījumā nav efekts, ko ir paredzējuši lapas autori.
Citēju:
The mission of W3C is “To lead the World Wide Web to its full potential by developing protocols and guidelines that ensure long-term growth for the Web.”
w3c ir kārtējais html,css standarts, tāds pats kā jebkura cita pārlūkā iestrādātā mehānisma standarts, tikai ar saviem + un –
Es jau minēju
Pieņemsim, ka “W3C
Nevienam nebūs izdevīgi piekrist tādiem noteikumiem, kurus nosaka kāds no konkurentiem.
Autora “raksts” jeb nu kas nu tur ir domāts ir bezjēdzīgs savārstījums, izrauts no desmit topikiem, bez jēlkādas noderīgas informācijas.
Nu labi, raz tu esi ar karoti barojams, paanalizēsim šito palagu no cita skatu punkta:
Katram interneta pārlūkam ir savs html,css standarts pēc kura tiek ģenerēts vizuālais attēlojums – ar to ir jārēķinās.
Tu tocj zini?
Pieņemsim, ka “firefox” paziņo – Mūsu html/css standarti ir visprecīzākie un turpmāk visiem interneta pārlūkiem veidojot jaunas versijas un to paplašinājumus ir jāievēro mūsu noteiktie html/css standarti.
Nevienam nebūs izdevīgi piekrist tādiem noteikumiem, kurus nosaka kāds no konkurentu interneta pārlūku ražotājiem.
Protams, labāk kā klauniem sekot 1000 dažādiem pašpasludinātu profiņu (kā grāvis) “standartiem” kuru visu ievērošanas rezultātā jebkurā projektā, kas sarežģītaks par tosteri kaut kas līdz galam nedarbojas jebkurā gadījumā.
Cilvēki neaizdomājas par to, ka programmētājs izstrādājot html/css resursu, arī rezultāta attēlošanai lieto kādu no visiem interneta pārlūkiem – “Chrome”, “Firefox”, “Safari” u.c., nereti pats programmētājs aizmāršības dēļ šo rezultātu nepielāgo citiem interneta pārlūkiem, arguments – “bet man taču strādā”.
Š itais jāieskrāpē sienā. No, rly. Nākamreiz kad taisi savus superprojektus pielāgo jamos arī Lynx un citiem textmode pārlūkiem. Nepiemirsti arī par FF2x versijām un nestandarta dziņiem uz linux. Pērles kā no grāvja raga. oj?
Ieteikumi html/css resursu izstrādātājiem:
Š im vajadzētu būt kam interesantam.
– veidojot šo resursu, pārliecinies, ka katrs tevis veidotais objekts ir atbalstīts html tags;
Oj, tātad piemēram
– lieto lapai atbilstošu dokumenta tipa deklarāciju “doctype”;
Un neaizmirsti aizvērt tegus. Un neaizmirsti izveidot head un body. Un neaizmirsti elpot.
– ievēro css noteikumus katram pārlūkam atsevišķi;
:DDDDDDd ko?
– rezultātu pārbaudi uz vismaz 4 nesaistītiem interneta pārlūkiem.
Protams. Why not. Bet kāpēc tikai 4? Dajoš 40! Nepiemirsti pārbaudīt arī uz mobilajiem pārlūkiem, ipadiem un adroidiem. :*
Neņem ļaunā. Esmu dzēris un ar kompetenci lielākā daļa vietējo webmeistaru lepoties nevar. Keep on,average joe.
W3c draudziņir VIENĪGÄ€ komuna/organizācija kas faktiski izstrādā web standartus, kuru 1994. gadā MIT/LCS dibināja Tim Berners-Lii jeb cilvēks, kurš faktiski izveidoja WWW kā tādu.
Vienīgie reālie HTML standarti uz šo brīdi ir W3c standarti. Ne tavi, ne mozilla, ne kāda cita, bet W3C. Tas, kā katrs autors jamos implementē ir katra autora darīšana.
Liekas “daudzo gadu pieredze” tev nav iebūrusi sajēgu, kā TAS darbojas un kāpēc tas tā darbojas, kas renderē tevi par tādu pašu nekompetentu ķēmu kā grāvis.
Kā es ātrāk nepamanīju šito.
Š ie ir mūsu standarti, nevis w3c
Biju vienreiz aizdomājies – Ja tie programmētāji, kuri kaļ pamatus visiem interneta pārlūku renderētājiem būtu pievērsušies ar precizitāti, šodien šis temats nemaz nebūtu aizsākts.
TG/AM
Preses relīzes