Sākumlapa › Forumi › Notepad.lv › IT ziņas › Mākslīgais intelekts pirmoreiz izgājis Tjūringa testu
Tātad ir datorprogramma un ir cilvēku žūrija. Žūrija 5 minūtes teksta formātā čato ar kaut ko
Tjūringa testa uzvaras laurus plūca krieva Vladimira Vesjolova un ukraiņa Jevgeņija Demčenko radītais datortēls 13-gadīgs pusaudzis Jūdžins Gustmans no Odesas. Pēc leģendas viņš ir ginekologa dēls un liels konfekšu un hamburgeru cienītājs. 33% žūrijas locekļu atzīmēja, ka viņi tiešām sarunājušies ar īstu, dzīvu pusaudzi. Protams, tas ir tikai pusceļš uz pilnvērtīgu Tjūringa testu: pusaudzis uz daudziem jautājumiem var aizbildināties, ka to nav mācījies, nezin utt.
[img]
Tā teikt Genas amerikanizētā versija 😀
Mazliet pafilozēsim. Jūsu domas?:
Vai jūs spētu attīstīt intelektu, ja jūs nekad nebūtu izkāpuši no mātes puncīša (ignorējot ķermeņa izmērus)? Embrijs ir programmatūra agrīnā stadijā, kad smadzenes sāk savu attistību.. Un kopš tā brīža, jums tiek dota pieeja tikai video un audio barotnēm (mātes acis un ausis).
– Thomas A. Edison
Vai tad minētās maņas ir kas vairāk kā nervu elektriskie impulsi (kodēta informācija), kas ceļo no vienas vietas uz otru (pēc noteikta pārraides protokola)? Mēs esam tādas pašas mašīnas, tikai atšķiras enerģijas uzglabāšanas un izmantošanas veids – tas ir pamatā bioloģisks. Turklāt ar nejēdzīgi augstu sarežģītības pakāpi – ar to salīdzinot esam ļoti vārīgi, nespējīgi sevi pārvaldīt un kontrolēt un, ja nav runa par kustībām, ar ļoti zemu lietderības koeficientu.
Taču kamēr programmēšana turpinās būt alu cilvēku līmenī, roboti mūs spējā apgūt un pielietot jaunas zināšanas pēc vajadzības nepārspēs. Praktiski visās citās sfērās tie ir pārāki, tā kā varbūt arī nevajag steigties.
Preses relīzes