Mākslīgais intelekts pirmoreiz izgājis Tjūringa testu

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Mākslīgais intelekts pirmoreiz izgājis Tjūringa testu

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #159767
    samurajs
    Participant

    Pasākumā Turing Test 2014 Londonā Redingas universitātē pirmoreiz vēsturē fiksēts pozitīvs Tjūringa testa rezultāts: mašīnai izdevies pārliecināt cilvēku žūriju, ka viņa nav robots. Vispirms mazāk informētiem prātiem nedaudz par to, kas tad īsti ir Tjūringa tests, un kādi ir tā noteikumi. Testu sastādīja Alans Tjūrings (Alan Turing) tālajā 1950. gadā, lai atbildētu uz jautājumu “Vai mašīna spēj domāt?”. Vēl neviens robots to nav izgājis.

    Tātad ir datorprogramma un ir cilvēku žūrija. Žūrija 5 minūtes teksta formātā čato ar kaut ko – bet viņi nezin ar ko. ÄŒata beigās cilvēkiem jāpasaka, vai tas bija cilvēks vai robots. Ja vismaz 30% žūrijas locekļu atzīs, ka sarunas biedrs bijis cilvēks, Tjūringa tests skaitās iziets.

    Tjūringa testa uzvaras laurus plūca krieva Vladimira Vesjolova un ukraiņa Jevgeņija Demčenko radītais datortēls 13-gadīgs pusaudzis Jūdžins Gustmans no Odesas. Pēc leģendas viņš ir ginekologa dēls un liels konfekšu un hamburgeru cienītājs. 33% žūrijas locekļu atzīmēja, ka viņi tiešām sarunājušies ar īstu, dzīvu pusaudzi. Protams, tas ir tikai pusceļš uz pilnvērtīgu Tjūringa testu: pusaudzis uz daudziem jautājumiem var aizbildināties, ka to nav mācījies, nezin utt.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_theverge_1.jpg[/img]

    Avots 1.

    #308934
    Crow
    Participant

    Tāpēc, ka jo dienas jo vairāk paši cilvēki šai testā izgāžas, mhh…

    #308935
    RicoPico
    Participant

    Visa planēta aizskrēja rādīt ar pirkstiem un brīnīties uz intelektuāli. Jau visu dienu nav pieejas lapai https://www.princetonai.com/bot/bot.jsp

    #308936
    Participant

    Manuprāt, mākslīgais intelekts ir milzu programma, kas spēj pilnveidot zināšanas, adoptēties dažādām situācijām un attīstīt sevi daudz augstākā līmenī, turklāt šo programmu nespēj pavilkt vairums mūsdienu serveru. Nezinu, kas vainas ir šim Tjūringa testam, bet šis nav mākslīgais intelekts.

    #308937
    samurajs
    Participant

    Nezinu, bet Gūgļa tulks labāk zina:

    https://translate.google.lv/#en/lv/eugene

    Tā teikt Genas amerikanizētā versija 😀

    #308938
    Y
    Participant

    Manuprāt jebkāds intelekts nav spējīgs attīstīties, pastāvot tikai kā programmatūra. Tam ir nepieciešams ķermenis. (izķidīsim šo teoriju nedaudz vēlāk)

    Mazliet pafilozēsim. Jūsu domas?:

    Vai jūs spētu attīstīt intelektu, ja jūs nekad nebūtu izkāpuši no mātes puncīša (ignorējot ķermeņa izmērus)? Embrijs ir programmatūra agrīnā stadijā, kad smadzenes sāk savu attistību.. Un kopš tā brīža, jums tiek dota pieeja tikai video un audio barotnēm (mātes acis un ausis).

    #308939
    Participant

    Cilvēkam informācijas uzņemšana notiek ar fizisko maņu palīdzību. Cilvēks uzkrāj zināšanas ar redzi, dzirdi, tausti un nodod tās ar citām maņām, kas palīdz uzkrāto informāciju uzrakstīt un pastāstīt. Nedomāju, ka mākslīgajam intelektam vajag ķermeni, lai mācītos. Teiksim, Google jau tagad zina, kāds izskatās zirgs. Bez acīm, bez taustes. Vismaz starp manām fotogrāfijām atrada zirgus, kaķus, brilles, lielceļus utt, atlika tikai ierakstīt to, ko gribi, lai programmatūra “ierauga”. Programma var mācīties, “skatoties” mūsu video un ierakstus, uzzinot par mūsu pasauli. Programma var “klausīties” un tā par mums uzzināt. Par informācijas trūkumu par mūsu pasauli sūdzēties nevar. Jautājums tik paliek atklāts – KAD būs tāda programma, kas spēs klausīto saprast un redzēto izanalizēt ļoti akurāti. IBM jau sola mākslīgo intelektu pēc 20 gadiem. Tad nu jā, domāju, ka sistēma, kas spēs mācīties visās sfērās arī būs mākslīgā intelekta iedīglis, jo tieši mācīšanās un/vai vēlme uzzināt ir intelekta pazīme.

    #308940
    Crow
    Participant

    The chief function of the body is to carry the brain around.

    – Thomas A. Edison

    Vai tad minētās maņas ir kas vairāk kā nervu elektriskie impulsi (kodēta informācija), kas ceļo no vienas vietas uz otru (pēc noteikta pārraides protokola)? Mēs esam tādas pašas mašīnas, tikai atšķiras enerģijas uzglabāšanas un izmantošanas veids – tas ir pamatā bioloģisks. Turklāt ar nejēdzīgi augstu sarežģītības pakāpi – ar to salīdzinot esam ļoti vārīgi, nespējīgi sevi pārvaldīt un kontrolēt un, ja nav runa par kustībām, ar ļoti zemu lietderības koeficientu.

    Taču kamēr programmēšana turpinās būt alu cilvēku līmenī, roboti mūs spējā apgūt un pielietot jaunas zināšanas pēc vajadzības nepārspēs. Praktiski visās citās sfērās tie ir pārāki, tā kā varbūt arī nevajag steigties.

    #308941
    Nelabojams
    Participant

    Cilvēka doma lido, bet dators vienkārši rāpo zibeņātrumā. Pagaidām neredzu neko, kas atgādinātu reālu mākslīgo intelektu; kopumā pievienojos cilvēkveidīgā un vārņa izteiktajam viedoklim.

    #308942
    flasherr
    Participant

    kad būs kvantu datori, būs mākslīgais intelekts

    #308943
    Crow
    Participant

    Kvantu datori jau ir gadus desmit. Bet enīvej – paskaidro vienkāršiem vārdiem, kā tie atrisinās problēmu. Interesē.

    #308944
    nevertell
    Participant

    Nekā. Un gūgle jau sen lieto. Kvantu datori ir labi priekš masīvi paralēliem algoritmiem ar daudz datiem. Kuiņa tāda, ka izvadīt var tikai binārus datus, ievadīt var “kvantu” datus, ņemot vērā qubit’u īpašības. Jebšu ieliec dafiga datus, saņem dafiga mazāk datus.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā