Mākslīgais intelekts un CAPTCHA

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Mākslīgais intelekts un CAPTCHA

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #147445
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_captcha4_1.jpg[/imgl]Katrs no interneta lietotājiem būs daudzkārt saskāries ar CAPTCHA (Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart). Tā ir deformēta bildīte ar burtiem, cipariem, vai simboliem, kura pareizi jānolasa, lai varētu lietot kādu pakalpojumu vai servisu, piemēram nosūtīt SMS no Tele2 mājaslapas.

    Līdz šim spambotiem CAPTCHA bijusi nepārvarama barjera, bet jau parādās ziņas, ka izdevies atkodēt dažus šī testa veidus. CAPTCHA ir Tjūringa testa variants, un pamatoti tiek uzskatīts, ka radot botu ar spējām patstāvīgi analizēt un atšifrēt dažādus CAPTCHA veidus – būs radīts mākslīgais intelekts.

    2008. gada sākumā Š…ūkāstlas (Lielbritānija) universitātes pētnieks Jeff Yan radīja programmu, kura spēja atkost Hotmail, MSN un Windows Live CAPTCHA-aizsardzību. Atkodēšanas efektivitāte sastādīja ap 60 %, kamēr cilvēkam tā ir tuvu 100 %. Bet nevajag aizmirst, ka bots spēj veikt tūkstošus šādu operāciju sekundē.

    Jeff Yan negatavojas apstāties un sola ACM Computer and Communication Security Conference demonstrēt vēl daudz pilnīgāku algoritmu, kurš atkodīs daudz vairāk “deformēto bildīšu”.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_99388_1.jpg[/img]

    Ne mazāk interesants ir Philippe Golle (Paolo-Alto universitāte) darbs. Viņš radīja programmu dzīvnieku siluetu atpazīšanai. Tas arī ir CAPTCHA testa paveids, to vienubrīd lietoja failapmaiņas servera https://rapidshare.com aizsardzībai.

    Atpazīt siluetus ir grūtāk nekā burtus un ciparus; neskatoties uz to – precizitāte sasniedza 83 %.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_worstcaptchaever1_1.png[/img]

    Iespējams, ka pēc pavisam neilga laika tagadējā aizsardzība pret spambotiem kļūs neefektīva, un web-programmētājiem atkal nāksies lauzīt galvas…

    Avots

    #184654
    memorex
    Participant

    Jāsaka atklāti, dažreiz tie burti ir tik deformēti, kad pašam nākas 5x ievadīt to kodu. Man lkabāk patīk uzdevumi (saskaitīšana, atņemšana, reizināšana), dzīvnieku silueti arī bija labi, bet arī mazliet jaiedziļinās, lai saprastu. Vel labu veidu uzskatu, kad ir ciparu/burtu virkne un jaieraksta simbols 2 izlaižot un tā kārtība mainās, bet galvenais lai ir normāls fonts un saprast var 🙂

    #184655
    drono
    Participant

    Nevaru apgalvot, ka varētu izlasīt kaut vienu no rakstā esošajiem captcha uzrakstiem. Dažreiz nevar saprast, vai saitu autori slimo ar paranoju, vai vispār nevēlas, lai kāds viņu saitos reģistrējas.

    #184656
    Loading
    Participant

    drono, kad tev būs plaši pazīstams forums, tad noteikti tajos sāks reģistrēties visādi spam-boti. Tad kā ir labāk? Ierakstīt dažus simbolus reģistrācijas formā, vai pieciest regulārus spam-bota uzlidojumus?

    #184657
    drono
    Participant

    Protams, es nenoliedzu, ka captcha ir ļoti noderīga un vajadzīga lieta, bet, kā jau es teicu – es nevaru salasīt nevienu no rakstā minētajiem (izņemot, protams, titulbildītē redzamo)

    Pie tā taču ir jāpiedomā, jo kā gan var atšķirt cilvēku no bota, ja uzrakstu nevar nolasīt neviens no viņiem.

    Un šitie nesalasāmie burti ir ļoti daudzās vietās sastopami.

    #184658
    Foxsk8
    Participant

    CAPTCHA, kā koders neatblalstu, tad labāk 2 random jautājumus. Ierakstot pareizo atibli, tiec regots, vai posts tiek piemets klāt,

    Cik novērots un mēģināts boot.lv var tā nospamot, ka slikti metās, jo logs ieraksti boot.lv, lai pievienotu komentu, galīgi nav aizsargāts.

    #184659
    msh
    Participant

    drono wrote:

    Protams, es nenoliedzu, ka captcha ir ļoti noderīga un vajadzīga lieta, bet, kā jau es teicu – es nevaru salasīt nevienu no rakstā minētajiem (izņemot, protams, titulbildītē redzamo)

    Pie tā taču ir jāpiedomā, jo kā gan var atšķirt cilvēku no bota, ja uzrakstu nevar nolasīt neviens no viņiem.

    Un šitie nesalasāmie burti ir ļoti daudzās vietās sastopami.


    Uzliec biezakas brilles 😀

    #184660
    Creep
    Participant

    fox: nu aizsargāts jau kautkādīgi ir, ja pareizi atceros… Tikai cik tas droši, tas jau cits jautājums… Vienreiz atceros, ka prikola pēc pamēģināju uztaisīt lapu, kurā nosūtot komentāru kādam rakstam, formā ierakstītais aizsūtas uz boot rakstu nevis uz to lapu. Protams ļoti primitīvs variants un diezgan pasen, bet negāja. Slinkums tagad domāt un mēģināt atcerēties, vai formu vārdus biju pareizi salicis, bet liekas, ka jā…

    P.S. Rapidshare CAPCHA gan ienīstu. Parasti kādas 10 min paiet, kamēr dabonu kādu failu novilkt. Nu nevar tur aiz tiem burtiem izprast vai tur virsū kaķis, suns vai vēl sazinkas…

    #184661
    Mr.Death
    Participant

    Nu ja kads koderis, grib patstavigi skipelet sudus no savas lapas, tad lai neliek captcha, jo pagaidam sis ir bijis vienigais 100% efektivakais un ertakais veids ka izsargaties no spama. parejos agri vai velu atlauz, vai tie vnk ir neerti.

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā