Mātesplates defekts?!

Sākumlapa Forumi Hardware Pamatplates un CPU Mātesplates defekts?!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 19 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #157430
    _Mo3_
    Participant

    Tātad lieta ir sekojoša, ir man te mājās viens vectētiņš, kādus 7 gadus vecs P4 dators ar ASRock P4i65G mātesplati, tad nu lieta ir sekojoša, kādu laiku atpakaļ, kad man tur stāvēja 3GHz procesors, sākās problēmas un dators, piemēram, pie failu kopēšanas no viena datora uz otru sāka slēgties ārā, tad nu izsecināju, ka ķipa procesoram, kkāda kaite piemetusies un dabūju citu, 2.8GHz, tas it kā pat tagad strādā normāli arī kopējot failus nav problēmu, tad nu nodomāju, ka pareizi esmu identificējis problēmu, taču te nu bija, nesen sanāca tikt pie 3.4GHz (ir iekš CPU Support Lista), kas arī negrib strādāt kā tam pienākas. Pēc šī procesora ielikšanas (procesors pārbaudīts uz cita datora), dators slēdzās ārā uzreiz pēc Windows Loading screena (Windows XP Pro), tad nu izmēģināju ar roku pamainīt mazāku frekvenci uz apmēram tiem pašiem 2.8GHz un viss strādā, kā tam pienākas (protams FSB un DRAM ratio vairs nebija 1:1), tad nu sāku domāt kāpēc tā, bet tā arī netiku skaidrs, visticamākais variants tagad šķiet, ka vainīga ir pati mātesplate, jo:

    1) RAM (Kingston 2X1GB) nesen nopirkt un pārbaudīts,

    2) Barošanas bloks (400W) ar nav vairāk kā 2-3 gadus vecs un visus VCore un pārējās strāvās dod, kā pienākas,

    3) Cietais disks (Samsung 1TB) ar samērā jauns un nevarētu būt pie vainas,

    4) Grafiskā karte (GeForce 6200LE AGP) arī kādu gadu veca un testēta citā datorā.

    Tad kopsavilkumā sanāk:

    1) pie 2.8GHz strādā bez problēmām,

    2) pie 3.0GHz slēdzās ārā pie liela noslogojuma (failu kopēšana, spēļu spēlēšana),

    3) pie 3.4GHz tiek tikai līdz Windows Loading screenam.

    Ko mūsu Notepad.Lv gaišās galvas par šo problēmu domā un varbūt var arī kko ieteikt? Vainīgs(-i) kāds(-i) kondensators(-i) uz mātesplates?

    #291971
    Andron MacBeton
    Participant

    Nu redz, tā vietā lai samaksātu 10Ls datorspecam par iztīrīšanu un konsultāciju – tu nokāvi kompi un tagad vari prasīt mammai jaunu. Malacis!

    #291972
    _Mo3_
    Participant

    No kā tad tu nospriedi, ka es viņu nokāvu?

    P.S Ar tīrību un dzesēšanu problēmas nav, jo arī temperatūras ir saprāta robežās!

    #291973
    Anonīms
    Neaktīvs

    Pats sāki veidot sau puzzli, pats arī pabeidz. Š eit nedabūsi atbildi: “… tas un tas tas ir beigts. .. to un to nomaini.”.

    Atskaitot “mammas” tēmu – Betons arī visu pateica.

    #291974
    Andron MacBeton
    Participant

    Pēc kā TU spried ka problēma nav? Tu esi kompisc? Tavs murgs pierāda ka neesi.

    Kas tad cits to kompi nokāva ja ne tu? Tagad vainosi mazo māsu vai veco omi?

    #291975
    grisha
    Participant

    Betons savaa elementaa. Datorpecs nemaksaa 10 latus, tikai kaads skjuunja darbonis.

    Ko saka windows kljudas pazinjojumi? Nesaki ka taadu nav un neprasi kur taadus dabuut.

    #291976
    Crow
    Participant

    S478 plates voltāžas regulatori (visticamāk, kondieru dēļ, jā) netur Prescott (kam normālie SKU paredzēti S775). Iekš supporta tie sūdi varbūt ir, bet tas ir Asrock. Ja arī tagad jamās ir… hmm… vairāk vai mazāk ok, tad kādreiz viņas bira nost vējam stiprāk uzpūšot, tev vēl tur paveicies ir, ka tik ilgu mūžu nodzīvojis.

    #291977
    usins
    Participant

    Kaut vai pārbaudi temperatūras. Tas varētu būt tas ar ko vari sākt. Ja strādā un pēkšņi izslēdzas, tad varētu būt pārkaršana. Protams, pēc tam jārisina kāpēc radās pārkaršana.

    #291978
    aoma
    Participant

    Visticamāk būs ko vārnis saka par tiem prescott un asrock, it sevišķi pēdējais nosaukums, papīrs panes visu, tai skaitā arī atbalstīto cpu liste, kas labi noder, lai paplašinātu pie viena preces noietu.

    No pēdējām 20 platēm, ko pagaidām esu aizstiepis uz šķūni, kamēr saņemšos nodot normālai utilizācijai, 15 vai 16 būs tieši asrock.

    #291979
    _Mo3_
    Participant

    @grisha zilie logi nelec, kaut arī ir atslēgts automātiskais restart pie kļūdām, iekš sistēmas error loga ar nekas pārāk aizdomīgs nemanās, tik kkādi servisu errori!

    @Crow nu vismaz, tad es pārliecinājos, ka domāju korekti šajā gadījumā!

    @usins par temperatūrām jau minēju, ka viss ir labi, jo gan iekš biosa turas ap 50 grādiem, gan arī iekš Windowsa skatoties, tas vel ņemot vērā, ka nav maksimālais apgriezienu skaits, savādāk pārāk traģiski dūc, tiesa gan, kad iet uz pilniem apgriezieniem, temperatūra ir arī ievērojami zemāka, bet to es arī esmu mēģinājis! Termopastu ar nepažēloju!

    #291980
    Andron MacBeton
    Participant

    Manis pēc kautvai staļļa, bet normāla takse ir 5Ls stundā un normālam specam tur vairāk par 2 stundām nau ko darīt.

    #291981
    Anonīms
    Neaktīvs

    Man bij līdzīga problēma, un arī pie failu kopēšanās vnk slēdzās ārā. Barošanas bloks arī rādīja normālus spriegumus (pie +12v ~ 11.95), pie slodzes gan šis nokritās man līdz pat 11.3v. Nomainīju barošanas bloku un viss bumbās.

    p.s. Barošanas bloka spriegumus var redzēt kaut vai ar everestu.

    #291982
    root
    Participant

    Tikai tādi mātes pagrabā dzīvojoši parazīti vēl uzskata, ka stundas takse ir 5ls. Laikam tāpēc, ka par nekompetenci vairāk neviens negrib maksāt.

    #291983
    Anonīms
    Neaktīvs

    Paskaties mātes dēlim biosā pie CPU iestatījujmiem izslēdz “Spread spectrum”, pie overklokošanas tas by default ir jāslēdz ārā. Varbūt ir vērts pamēģināt izslēgt.

    #291984
    piwchix
    Participant

    Pievienojos Edgaram un lieku uz barošanas bloku.

    Strāvas varbūt dod kā vajag, bet vai esi parēķinājis vai pietiek visam jaudas? Tiklīdz procis/video/cietucis iedarbojas uz pilnu/puspilnu klapi(konkrēti inicializējot Win) resursa var pietrūkt. Vairāk vai mazāk minu, jo konkrētus patēriņus neredzu un googlēt negribu 🙂 Iesaku pamēģināt citu/spēcīgāku barokli vai atslēgt piem. videokarti ja ir integrētā.

    #291985
    Stat1CX
    Participant

    Tam pašam everestam nevar īsti ticēt, ne uz visām mātesplatēm viņš pareizi attēlo infu.

    https://www.bildites.lv/images/ee60zx4nmv0p4sjn92ad.png

    #291986
    Andron MacBeton
    Participant

    Da nu beeeeidz! Teu testers noteikt sūds, zem 20Ls pirkts. Nokalibrē testeri pēc Everesta, Aida un SuperspeedTunebuster! 😀

    #291987
    Dibens Kāpurķēde
    Participant

    Domāju, ka viens no tiltiem pārkarst, visdrīzāk dienvidu. Vari pamēģināt piedurt pirkstu pie radiatoriem, ja ir par traku karsts, tad vari mest ārā māteni 🙂

    #291988
    _Mo3_
    Participant

    @Edgars Krjukovs pārbaudīju, pie slodzes, pat pirms pašas izslēgšanās, neviena no strāvām nenokrīt zemāk par limitu!

    @Jānis Bērziņš atslēdzu, bet rezultāts tāds pats!

    @Dibens Kāpurķēde dienvidu tilts vispār vēss, ziemeļu gan biku siltāks, nevarētu būt vairāk par kādiem 20-30 grādiem, ja salīdzina, ar procesoru, kuram tagad rāda 45 grādus!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 19 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā