Microsoft pieņēmis saprātīgu lēmumu

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Microsoft pieņēmis saprātīgu lēmumu

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #146784
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/bildes/atteli/20080404233225866.jpg[/imgl]Laikam jau baidīdamies par savu monopolstāvokli, Microsoft vakar paziņoja par Windows XP atbalsta pagarināšanu vismaz uz 2 gadiem – līdz 2010. gada 30. jūnijam, vai arī gadu pēc Windows 7 iznākšanas. Tātad Windows 7 iznākšana tiks forsēta, un jau visticamāk, ka nākamgad mēs to redzēsim.

    Iemesls vienkāršs – tagad modē nāk mazie portatīvie datori, tādi kā Asus Eee vai Intel Classmate PC, kuriem Vista nav piemērota augsto aparatūras prasību dēļ. Ja nebūs Windovs XP – programmatūras tirgu šiem PC pilnībā pārņems Linux, bet to MS nekādi nevar pieļaut.

    Pagaidām gan paziņots tikai par mazajiem portatīvajiem piemērotās Windows XP Home tirdzniecības turpināšanu.

    [img]https://notepad.lv/bildes/atteli/20080404233255548.jpg[/img]

    Avots: https://www.microsoft.com/presspass/features/2008/apr08/04-03xpeos.mspx

    #178098
    Sid
    Participant

    Tagad pasakiet man tā – kāda velna pēc tie sīkie štrunteļi nāk modē? Kāda jēga no datora, kura jauda ir vnk aizvēsutriska? Ja reiz pērk kaut ko jaunu, tad pērk tā, lai arī pēc gada tam dzelži var pavilkt puslīdz jaunākos softus, imho.

    #178099
    samurajs
    Participant

    Ja nebūtu pieprasījuma, tad firmas neceptu 1 modeli pēc otra. Tie ir kaut kas pa visu starp telefonu un standarta portatīvo. Laikam arī zemā cena pievelk. Skolnieks tak neies uz skolu ar koferi, bet grāmatas lieluma datoriņš – pašā laikā.

    Nu nav jau grūti sabāzt tanī kastē treknākus dzelžus, bet kas tad notiks ar cenu?

    #178100
    Sid
    Participant

    Huh, ar telefonu var zvanīt. :> A priekš kam skolniekam vispār vajag datoru skolā? Kam ir klades? Es tomēr nesaprotu jēgu, bet nu ja jau, ta jau. 😀

    #178101
    samurajs
    Participant

    Sid: Mē sen nav skolnieks, bet esmu aizmirsis kad pēdējoreiz kaut ko rakstīju ar pildspalvu! Tak daudz ātrāk un ērtāk 😀 😀 😀

    #178102
    AxorG7
    Participant

    Nešaubos ka Latvijā pēc 10 vai 20 gadiem skolās sāks rakstīt uz portatīvajiem datoriem. Ja nemaldos jau tagad Japānas skolās tas tiek piekopts.

    #178103
    Sid
    Participant

    Huh, un tad ar roku vairs rakstīt vispār nemācēs… Jau tagad var salīdzināt, kādi ir mūsdienu skolēnu rokraksti, un kādi bija mūsu vecāku, tajā laikā, jo visi referāti tika drukāti ar roku, tagad – ar atlantu. 😀

    #178104
    Anonīms
    Neaktīvs

    respektivi, ja , kam gan skolniekam pc lai raksta no klades… no otras puses…. kapec gan ne pc??? Bet kontroldarbi tapat bus jaraksta burtnicinas un tur nu neko nosmaukt nevares 😀

    #178105
    Mad182
    Participant

    Apsveicami, bet lielas vajadzības nav. Manuprāt, piemēram uz eee pc defaultais linux ir ļoti piemērots.

    Sid, par aizvēsturiskajām jaudām – mans mājas desktops ir jaudas ziņā līdzīgs asus eee pc, bet es pēc kaut kā jaudīgāka nejūtu vajadzību – es varu normāli lietot web, skype, kodēt, skatīties filmas, klausīties mūziku, apstrādāt attēlus, pat xgl ar visiem efektiem smuki griežas. Ja to visu vel iebāž tādā mazā verķītī, kur ir problēma? Un lielo ķepļapu nemaz nav tik ērti katru dienu staipīt līdzi uz lekcijām. Pats domāju, ka derētu kādu mazo paķert, bet nu padumji sanāk turēt 2 laptopus – vienu pierakstiem, otru visam pārējam + mājas PC.

    #178106
    saru
    Participant

    Tā jau tie mazie datoriņi der tikai kā piezīmjgrāmatiņas, vairāk jau uz viņiem neko daudz nepadarīsi.. rakstīt, sēdēt netā un mb filmas skatīties, tikai nu jā, ja nav diskdziņa un mazs cietais, tad jānēsā flešu kolekcija 🙂

    #178107
    shady
    Participant

    Sid wrote:

    Tagad pasakiet man tā – kāda velna pēc tie sīkie štrunteļi nāk modē? Kāda jēga no datora, kura jauda ir vnk aizvēsutriska? Ja reiz pērk kaut ko jaunu, tad pērk tā, lai arī pēc gada tam dzelži var pavilkt puslīdz jaunākos softus, imho.


    Manuprāt, normāls priekš darba – es labprāt tādu iegādātos, ja jau nebūtu nopircis laptopu.

    Ideāla manta, manuprāt, nevis skolniekiem, bet gan studentiem un nopietniem cilvēkiem, kuri datoru izmanto darbam (dokumentiem; internets; komunikāciju programmas; un daudzas citas programmas, kuras mierīgi pavel šis datoriņš) + viņš ir mazs + uz viņu var ne tikai strādāt, bet arī multimēdiju paskatīties/paklausīties. Ko vēl vairāk vajag??? un par zemu cenu!

    #178108
    WerNeo
    Participant

    Nu… mazie laptopi nav gluzhi paredzeeti garu dokumentu drukaashanai… diez ko eerti shaadaam lietaam vinji nav… Toties celjojumos vai internetam… tiiri normaali.. 🙂 Lieliski noderees arii maajaas, ja kaads uztur kaadu serveri… Kaapeec ne? Mazs elektriibas pateerinjsh, neaiznjem daudz vietas… Un nav lielaa kaste noslogota ar liekajiem servisiem 🙂

    #178109
    saru
    Participant

    katram pēc iespējām un vajkadzībām, bet skaidrs, ka vista nebūs piemērotākā, tā kā xp vēl būs sastopams..

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā