Microsoft vs. pirāti = 1:1

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Microsoft vs. pirāti = 1:1

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 44 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149258
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_hackedbox_1.jpg[/imgl] Microsoft devis atbildes triecienu pirātiem, kuri pirms pāris dienām bija nozaguši kompānijai Lenovo izsniegto Windows 7 OEM master-key, un jau bija paguvuši izplatīt jaunu aktivatora versiju ar šo atslēgu. Kā paziņoja Microsoft speciālists Alex Kochis, nozagtā atslēga ir anulēta, un Lenovo acīmredzot saņems jaunu. Kopā ar ražotājiem tiek veikts darbs, lai nebūtu jācieš legāliem OEM versijas pircējiem, bet no otras puses – lai master-key turpmāk nevarētu izmantot ļaunprātīgi.

    Kochis arī atzīmēja, ka Windows 7 iebūvētās pretpirātisma tehnoloģijas spēšot atpazīt dažādus viltojumus, un to lietotājiem nervus pamatīgi pabendēšot melnais ekrāns ar tradicionālo tekstu “Iespējams, ka Jūs esat kļuvis par viltojuma upuri”.

    Otrs jaunums – tomēr Eiropā Windows 7 bez interneta pārlūka nenonāks. Eiropas komisija tagad ir piekāpusies, un tomēr atļāvusi iekļaut Internet Explorer Windows 7 sastāvā. Pieņemts kompromiss E versijām atstāt IE8, bet tā noklusētā mājaslapa būs “Pārlūku izvēle”, no kuras ērti varēs uzinstalēt jebkuru pārlūku. Pagaidām zināmi IE8, Mozilla Firefox 3, Safari 4, Google Chrome, Opera, bet pāris ailes vēl ir tukšas. Priekš Microsoft tā ir ļoti laba ziņa, jo slinkākie vai nezinošākie lietotāji paliks pie Internet Explorer. Bet ir skaidrs, ka Internet Explorer pārlūka popularitāte strauji saruks.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_browserballotmockupbig_1.jpg[/img]

    Avots 1, 2, 3.

    #206513
    richX
    Participant

    nu labi, 1:1, gaidu atbildes sitienu no pirātu puses. Būtībā labums ir arī pašam microsoft no šādas cīņas… viņu produkts tādējādi kļūst kaut cik drošāks ar katru atjauninājumu.

    #206514
    aoma
    Participant

    Impērija dod atbildes triecienu – arī šāds raksta nosaukums būtu īsti vietā :devil:

    #206515
    lilmoder
    Participant

    A man jau uz virtuālās mašīnas stāv E versija bez IE (ar oficiālajām čeksummām). Blakus uzrakstam Ultimate ir tāds E burtiņš ar strīpiņu pa virsu. Un nav tur pārlūks. Vienkārši NAV. Nākas vērt vaļā cmd un “ftp”, “open http://ftp.opera.com”, “anonymous”, “a@a”, “ls”, “cd pub”, “cd.. ..”mget Opera_964_Classic_Setup.exe”, “y”.

    Un pēctam atklāju, ka Windows Explorer arī ir ftp klients.. curvehands.

    Esmu par nabadzīgu lai nopirktu Windu, tāpēc atšķiršos no citiem un lietošu neoficiālu, uzlauztu RTM bez IE.

    Interesanti kā tas nākotnē strādās kopā ar updeitiem (nu itkā normāla “geniue” OS, tikai bez IE).

    #206516
    Eudoxus
    Participant

    lilmoder wrote:

    A man jau uz virtuālās mašīnas stāv E versija bez IE (ar oficiālajām čeksummām). Blakus uzrakstam Ultimate ir tāds E burtiņš ar strīpiņu pa virsu. Un nav tur pārlūks. Vienkārši NAV. Nākas vērt vaļā cmd un “ftp”, “open http://ftp.opera.com”, “anonymous”, “a@a”, “ls”, “cd pub”, “cd.. ..”mget Opera_964_Classic_Setup.exe”, “y”.

    Un pēctam atklāju, ka Windows Explorer arī ir ftp klients.. curvehands.

    Esmu par nabadzīgu lai nopirktu Windu, tāpēc atšķiršos no citiem un lietošu neoficiālu, uzlauztu RTM bez IE.

    Interesanti kā tas nākotnē strādās kopā ar updeitiem (nu itkā normāla “geniue” OS, tikai bez IE).

    Ja esi par nabadzīgu, lai pirktu windu, tad lieto linux, nevis te stāsti par to, kā lieto kaut kādus krekus un citas drazas.

    Piebildīšu, ka neesmu nekāds MS fans. Daudz kas krīt uz nerviem, bet zagšano tas tomēr neattaisno. Muldēt par nabadzību ir nevietā. Un būtu vēl tā, ka nav citas alternatīvas, kā kompi darbināt, bet ir taču cik uziet.

    #206517
    Evers
    Participant

    Diemžēl tās daudzās bezmaksas alternatīvas ļoti daudzu Windows lietotāju vēlmes ne tuvu neapmierina. Ar neesmu baigais Windows fans, kā tāds labāk patīk Ubuntu, bet tomēr bez Windows nemāku dzīvot un netaisos. MS varētu piestrādāt pie savas cenu politikas – lai kautvai tā pati Home Premium būtu nopērkama par 30-50Ls – 100punkt, ka viņi nopelnītu vairāk, kā pārdodot par cenām par kurām jau datoru iespējams nopirkt (piem tas pats Vistas home Premium 220 Ls) . Es ar atrastu iespēju nopirkt ja būtu saprātīga cena, bet nu sorry, ar tām cenām kādas viņiem līdz šim ir bijušas viņi var ieskrieties – es zagšu! 😛

    P.S. Edoxus avatars ir ļoti atbilstošs – “Tev nebūs zagt (tēvoča Bila operētājsistēmas)!” 😀

    #206518
    ehex
    Participant

    Es drīzāk piekrītu Everam, jo tās cenas ir taisītas balstoties uz rietumu valstīm un to, kas notiek šeit pilnībā nav bijusi interese ņemt vērā. Nu nez, ja būs Latvijā kaut kāda baigā akcija, tad varbūt arī paņemšu, bet pašlaik šajos laikos domāju, ka viņi var necerēt no Latvijas saņemt baigo naudu, kaut gan neiskatās, ka viņiem tas baigi interesētu…

    #206519
    Eudoxus
    Participant

    Evers wrote:

    Diemžēl tās daudzās bezmaksas alternatīvas ļoti daudzu Windows lietotāju vēlmes ne tuvu neapmierina. Ar neesmu baigais Windows fans, kā tāds labāk patīk Ubuntu, bet tomēr bez Windows nemāku dzīvot un netaisos. MS varētu piestrādāt pie savas cenu politikas – lai kautvai tā pati Home Premium būtu nopērkama par 30-50Ls – 100punkt, ka viņi nopelnītu vairāk, kā pārdodot par cenām par kurām jau datoru iespējams nopirkt (piem tas pats Vistas home Premium 220 Ls) . Es ar atrastu iespēju nopirkt ja būtu saprātīga cena, bet nu sorry, ar tām cenām kādas viņiem līdz šim ir bijušas viņi var ieskrieties – es zagšu! 😛

    P.S. Edoxus avatars ir ļoti atbilstošs – “Tev nebūs zagt (tēvoča Bila operētājsistēmas)!” 😀

    Ja linux neapmierina tavas vēlmes, tad vajadzētu strādāt ar tām, nevis tādā jocīgā veidā attaisnot savu zagšanu. Ja nevari nopirkt jauno win, bet esi gatavs maksāt kādu mazāku naudiņu, tad, ja nemaldos, par kādiem 60Ls vēl šur tur var nopirkt XP. Vai tas arī tavas vēlmes neapmierina? Bet ja baigi vajag to win 7, tad jau var kaut kur sakasīt to summu.

    #206520
    rajah
    Participant

    Eudoxus wrote:

    Ja linux neapmierina tavas vēlmes, tad vajadzētu strādāt ar tām, nevis tādā jocīgā veidā attaisnot savu zagšanu.


    a to tu varētu uzdirst visam valsts aparātam, nevis parastam lietotājam – kāpēc gan skolās gan iestādēs ir tikai MS programmas? nu un ka viņš lietos to linuksu un Openofisu? a par nesaderībām padomāji?

    tu tik pat jocīgs esi kā tas vecis avatarā?

    #206521
    Evers
    Participant

    Par XP doma bija, bet tomēr negribu pirkt jau novecojušu operētājsistēmu, kura teju teju tiks noņemta no supporta – mazāk labos kļūdas, mazāk updeitu, kamēr beigās vispār nekā (Ar 64bit versiju vispār jau tagad ir vāks-pat SP3 nav). Jāpērk ar domu par priekšdienām, tā lai vismaz 4-5 gadus var iztikt labi.

    #206522
    Aldis
    Participant

    Man ir legāls tas pats XP, kā arī pārējās programmas ko lietoj ir brīvās, ja kautkas man ir jākreko, tad pats diezgan ilgi čakarējos, jo neēsmu to pieradis darīt, vairāk ļaunumu no krekiem esmu dabūjis kā labumu..

    Labi, ir klienti kam esmu instalējis arī nelegālu windu, ievadot kkādu Cd-Key, un viss strādā, noslēdzot nost automatic updates – un klientam ieskaidrojot, ka tās labāk neslēgt iekšā! 😀 Protams, ja klienti būtu maksāt spējīgi par licenzēm, tad instalētu arī viņiem orģinālu windu! 🙂 Pat par to katram esmu ieminējies, pretī saņemu skatienu kā uz stulbu cilvēku 😀

    Un par to skolu būšanu, vnm. tas ir kritis uz nerviem ka skolās māca visu uz MS, Adobes, e.t.c… maksas programmatūras, kuras reāli pat manā laikā skolās bija krekotas un sazin kas tik ne! 😀

    Pats par pāreju uz Windows 7 domāju ka būšu viens no vēlajiem kas to izdarīs, kamēr man būs labi uz Windows XP tamēr dzīvošu, pie reizes pagaidīšu kādu servisa paku.. un tad, iespējams pirkšu Windows 7!

    #206523
    Eudoxus
    Participant

    rajah wrote:

    Eudoxus wrote:

    Ja linux neapmierina tavas vēlmes, tad vajadzētu strādāt ar tām, nevis tādā jocīgā veidā attaisnot savu zagšanu.


    a to tu varētu uzdirst visam valsts aparātam, nevis parastam lietotājam – kāpēc gan skolās gan iestādēs ir tikai MS programmas? nu un ka viņš lietos to linuksu un Openofisu? a par nesaderībām padomāji?

    tu tik pat jocīgs esi kā tas vecis avatarā?

    Nevajag jaukt visu vienā putrā. Kāds te sakars ar valsts aparātu? Vai tad viņi zog to softu? Nē. Vai viņiem vajadzētu lietot lētāku linux? Iespējams, bet ne jau par to šoreiz ir runa. Ar savietojamību nav nekādu lielu problēmu un visu var sariktēt, ja rokas nav līkas (pat esmu gadu lieotjis linux tāpēc zinu, ko runāju).

    Tā ka tevis rakstītais ir garām kasei. Es runāju par to, ka ja nevar atļauties nopirkt windu, tad liec to, ko vari atļauties un nevis tādā veidā attaisno savu zagšanu. Citādi ar ko tad tas atšķiras no situācijas, kad man sanāktu nauda tikai opelītim, bet gribas mersi, tāpēc vienkārši ņemtu un nospertu. Bet ka gāds piesietos, tad es gaudotu par to, ka, sorry, nekādu ļaunu nodomu. Vienkārši baigi dārgie tie merši, bet opelīti manas vajadzības neapmierina.

    #206524
    daGrevis
    Participant

    richX wrote:

    nu labi, 1:1, gaidu atbildes sitienu no pirātu puses. Būtībā labums ir arī pašam microsoft no šādas cīņas… viņu produkts tādējādi kļūst kaut cik drošāks ar katru atjauninājumu.

    +1 🙂

    #206525
    Evers
    Participant

    Gluži par īstu zagšanu gan es to nesaucu, Microsoftam nav reālu zaudējumu no tā ka es nelegāli lietoju viņu Windowsu, MS viekārši neiegūst potenciālo peļņu – tieši tāpat, ja es lietotu Linux. Turklāt ražošanai un citiem peļņas nolūkiem to neizmantoju. Īsta zagšana būtu nozagt veikalā Windows disku.

    #206526
    ob1
    Participant

    Tema sarežģīta. No vienas puses zagt nav labi. No otras puses – M$ izmanto nejaukas (bieži vien nelikumīgas) metodes, lai piespiestu userus pirkt savus produktus. Ja jau salīdzinājums ar auto, tad lai iet:

    1) Es nopērku opeli komplektā ar piekabi. Pēc kāda laika sadomāju, ka piekabe man vairs nav vajadzīga un pārdodu to. Tikai ne M$ izpildījumā. OEM licences noteikumi to nepieļauj. Tas ir pretrunā ar LR civillikumu, bet tā nu tas ir, neviens neies tiesāties LR tiesās nieka 60Ls dēļ.

    2) Nopērku to pašu opeli. Pēc mēneša opelis salūzt. servisā man paziņo, ka sataisīt var (garantija taču), bet ar to auto vairs nevarēs veikt kreisos pagriezienus, t.i., var braukt tikai pa labi vai taisni. Jā, jā, M$ tā rīkojas kad XP izlaida SP2 – tā servisa paka uzliek pamatīgus ierobežojumus (ne vairāk kā 20 remote konekcijas). Tad kā – samierināties ar to, ka kreisā pagrieziena nebūs vai autiņu nelabot?

    3) Lietoju opeli pāris gadus, pēkšņi vienā dienā nevaru piešķilt. Servisā man pasaka, ka atslēga ir novecojusi. Dusmojos, bet saku, ok, gribu jaunu atslēgu. Š ie atbild – mēs atslēgas netirgojam, meklē kur gribi. Savukārt citas firmas šādas opeļa atslēgas vispār nedrīkst tirgot pēc līguma nosacījumiem. Stulbi, nē. Man stāv plauktā viens kompis, kuram XP Tablet PC instalācijai ir beidzies termiņš un tas neiet. Licence ir pirkta, M$ suports pat palūdza, lai nofočēju uzlīmi un aizsūtu, atzina, ka uzlīme ir ok, drīkstu lietot to Tablet win, tikai instalācijas pakai beidzies termiņš. Kur nopirkt jaunu instalāciju (!) viņi nezina, vairumtirgotāji tādu produktu vispār nav redzējuši, jo tas tika izplatīts tikai kā OEM. Tad nu esmu cietis zaudējumus ap 500Ls apmērā + kaudze zaudēta laika + neiegūtā peļņa. Bet neko nevaru padarīt.

    Tā varētu turpināt vēl un vēl…

    #206527
    Eudoxus
    Participant

    Evers wrote:

    Gluži par īstu zagšanu gan es to nesaucu, Microsoftam nav reālu zaudējumu no tā ka es nelegāli lietoju viņu Windowsu, MS viekārši neiegūst potenciālo peļņu – tieši tāpat, ja es lietotu Linux. Turklāt ražošanai un citiem peļņas nolūkiem to neizmantoju. Īsta zagšana būtu nozagt veikalā Windows disku.

    Mjā, kādu nu katrs attaisnojumu izdomā. Izrādās, nozagt var tikai disku, bet OS nevar. Inčīgi.

    #206528
    ob1
    Participant

    Eudoxus, paskaidro – kā ir – vai apzagt zagli ir labi vai ļauni?

    #206529
    brainwash
    Participant

    Eudoxus, lūdzu, paskaidro ZAGT definīciju. Man zagšana asociējas ar to, ka kādam citam piederošu mantu, es paņemu un viņam tā manta vairs nav. Nelegālas OS izmantošanas gadījumā, es otram neko neatņemu – viņam OS paliek. Variantā par XP pirkšanu, varbūt uzreiz iesaki izmantot Windows 98, tas taču vispār ir bezmaksas. Linux nesniedz 1:1 alternatīvas visām programmām, ja visi būtu tik ļoti godīgi, tad Latvijā nebūtu gandīz neviens Photshop, 3D utt. speciālists. Ne vienmēr var/vajag sekot visiem likumiem kā pēc grāmatas, vajag domāt ar galvu.

    P.S No offence, bet ja Tavs avatars patiešām ir domāts nopietni, tad Tev vēl jo mazāk vajadzētu runāt par to, kas ir pareizi un kas nav. Pasaulē pārāk daudz problēmu ir tieši reliģijas augļi.

    #206530
    Evers
    Participant

    Pēc matemātiska aprēķina “(-1)*(-1)=+1” . Tātad zaglis, apzogot zagli, kļūst labs :D.

    Ja nelicenzētas OS lietošana ir zagšana, tad jau arī tie latviešu zemnieki, kuriem tagad pienu no entajām govīm nav kur pārdot un viņi ir spiesti pilsētu dzīvojamajos kvartālos no busiņa nelegāli pa tiešo tirgot, arī ir vistīrākie zagļi, jo no viņiem neienāk tikai un vienīgi “potenciālie” nodokļi, kuri legālā veidā šobrīd nemaz nevar ienākt valsts kasē. Viņi ir zagļi tikai mērkaķu paviljona priekšā.

    Ar to naudu, ko alkatīgais MS ievāra, viņi varēja mierīgi to savu produktu izstrādāt tādu, ka viņu neviens nespētu nelegāli lietot.

    Ja kaimiņa sienas kalendāru, ko viņš pircis Zvaigzne ABC nokopēšu un izprintēšu , un lietošu savām vajadzībām, piezīmēšu savus iekdienas plānus u.c atzīmes. Vai tad es arī būšu zaglis? 😀

    P.S Exodus, pēc avatara redzu, ka esi dieva fans 😀 (varbūt kļūdos), domājams , ka dievs mani neuzskatītu par zagli, ja es, bomzīc ar lapsi 😀 , lietoju bagātu sīkstuļu veidojumu, viņiem neko reāli neatņemot.

    #206531
    McAnder
    Participant
Tiek skatīts 1 ieraksts (no 44 kopumā)
  • Tēma ‘Microsoft vs. pirāti = 1:1’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā