Microsoft Wedge Touch: vai datorpele spēs aizstāt skārienekrānu?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Microsoft Wedge Touch: vai datorpele spēs aizstāt skārienekrānu?

Tiek skatīts 6 ierakstu – 1 līdz 6 (no 6 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #157656
    Nettwerk
    Participant

    Ja rakstā vēlies saskatīt “WOW” efektu, tad teikšu, ka šajā rakstā nebūs. Jo apskatāmā pele ir paredzēta darbam ar datoru, nevis spēļu dzenāšanai ar mērķi ātrāk nošaut utml. Līdz ar Windows 8 iznākšanu liela daļa no iepriekšējās paaudzes datorpelēm vairs neatbilst prasībām. Tas izpaužas, ka neatbalsta 100% Metro UI darbību. Tā kā man iepriekšējo peli Microsoft Arc Touch okupēja draudzene, tad ilgu laiku biju bez grauzēja. Protams, pievēru acis uz to, bet nu ilgi kņudēja, ka pele ir nepieciešama. Ilgi turējos pretī, līdz neizturēju. Man datoram nav skārienekrāns, un ir vairākas darbības kur ar Trackpoint, vai touchpad nav ērti strādāt.

    Kā Microsoft Arc Touch pele strādā ar Windows 8 – to nemāku teikt un draudzene to arī izmantojusi ikdienā, jo viņa datoru parasti ņem klēpī. Zinu, ka ir pieejamas daudzas peles no Logitech, Razer u.c. firmām, tad svarīgs faktors bija, lai būtu Bluetooth savienojamība. Kāpēc šāda prasība? Tāpēc, ka vairums peļu nāk komplektā ar Wireless USB spraudni. Lai saslēgtu kopā, tad nepieciešams oriģinālais USB spraudnis. Bet ne vienmēr ir vēlme ņemt līdzi spraudni, vai nu pazūd, saplīst, tad vairums gadījumos ar citu ražotāja spraudņiem nestrādās. Jā, piekrītu, ka Microsoft Arc Touch mouse ir tiešām ideāla, tādā veidā, ka viegli pārvietojama (respektīvi – iztaisno un ieliec portatīvā datora somā). Un strādā tiešām godam. Patīk Bluetrack tehnoloģija, kas ir raksturīga Microsoft ražotām pelēm. Tas ir – darbojas uz jebkuras virsmas, un pat uz stikla. Es nezinu kā ir salīdzinot ar lāzerpeli. Bet pieredze lietošanā ir attaisnojusi cenu. Tā nu arī nākamo peli izvēlējos no Microsoft – Microsoft Wedge Touch. Zinu, ka daļa izteiks piezīmi, ka mēdz būt daudz labākas peles par Microsoft. Piekritīšu un nepiekritīšu. Tad arī rakstā par to turpmāk.

    [img]https://imgc.classistatic.com/cps/blnc/121227/983r1/2183kjf_20.jpeg[/img]

    Iepakojums.

    Kā jau atpakojot iepriekšējo peli u.c. Microsoft produktus, patīk, kā ir prece salikta. Tiešām patīkami atvērt. Nav nekā lieka un nekādu ekstra. Atverot kasti, redzama Wedge Touch pele, tādā kā kabatiņā. Izņemot peli no kabatiņas, zem tās novietota baterija. (Patīkami arī, ka nav lētā gala baterija, bet Duracell).

    Baterija ievietojas diezgan vienkārši peles apakšā ar slēdzim līdzīgas detaļas palīdzību, ko nedaudz pavelkot, atveras viens peles sāns, kurā arī ievietojama baterija.

    [img]https://imgc.classistatic.com/cps/blnc/121227/983r1/4107l44_20.jpeg[/img]

    Microsoft Wedge Touch pele izmēros ir diezgan maza. Sākumā neierasti it kā trūkst turpinājums kur uzlikt visu plaukstu. Bet lietojot ilgāk, ieradums izgaist un liekas saprotami mazie izmēri. Un pele ērti ievietojama somā, vai pat kabatā. Ierīce savietojama caur Bluetooth; tas nozīmē, ka nav nepieciešams nekāds papildus spraudnis. Vairums jaunāko datoru nāk ar jau integrētu Bluetooth.

    Saslēgt ar Windows 8 nebija sarežģīti. Windows 8 automātiski atvēra Bluetooth iestatījumus. Atlika nospiest Search For Bluetooth device un pievienot peli. Nekāda papildus programmatūra nav nepieciešama. Tā teikt – viss darbojas out-of-box.

    [img]https://asset2.cbsistatic.com/cnwk.1d/i/tim/2012/08/16/Microsoft_Wedge_Touch_Mouse_35409019_08_610x436.jpg[/img]

    Darbība

    Ritināšana uz leju liekas ātrāka nekā uz augšu, vismaz man tā liekas. Pa labi, kreisi ritinās lieliski, nav jāiespringst, pietiek pārvilkt pirkstu pāri un viss notiek. Jā – nav jāritina ar diviem pirkstiem, kā tas bija ierasts iepriekš. Bet tas ir tikai pozitīvi, ka ir 4 virzienu ritināšana nevis tikai uz augšu vai leju. Starp citu – sievietēm, kurām ir gari nagi, teikšu, ka varētu nebūt ērti lietot, it īpaši ja būs nepieciešams daudz ritināt lapas vai dokumentus utml.

    Visai augsto cenu par šādu peli atsver tās ērtums un kompaktums. Zemākā cena salidzini.lv ir Ls 37.84.

    [img]https://farm9.staticflickr.com/8029/7990867132_fb38bf7e85_z.jpg[/img]

    Plusi:

    +Maza, kompakta

    +Ērti lietojama

    +Viegla

    +Nav nepieciešams USB spraudnis

    +4 virzienu ritināšana

    +Strādā uz jebkuras virsmas

    Mīnusi

    -Ritinājums uz augšu nav tik plūstoši, kā uz leju

    -Cena

    #293417
    opengraybox
    Participant

    Paldies par apskatu !

    #293418
    Wuu
    Participant

    Esmu šito “peli” palietojis, stipri apšaubu šis peles lietojamību. Esmu visādus murgs redzējis, bet šis zaņķis, tādu nopirkt, vel pa tādu cenu. Dievs pasarg!

    #293419
    nevertell
    Participant

    Bluetooth 2 vai 3 vai 4 ?

    Otrais pļū-tūts ēd strāvu ka tik turies, ilgi ar laptopu tādu nedarbināsi.

    #293420
    Nettwerk
    Participant

    Man tiesam patik ta pele ka strada un vizuali tik vienkarsa, ka tas jau ir tas kas pievelk. Bet pirkt tas lielas gameru peles ne paldies, tas ir drausmigas. Kur ir jega pirkt taadas? Kas ir tajaas pelees iipash?

    #293421
    Aldis
    Participant

    Nu domāju ka nestrādājoša pele nevienam nepatīk… 😀

    Piekrītu – laptopam maza pele ir ērta, bet stacionāram datoram dodu priekšroku lielākai pelei kas ietilpst rokā. 🙂

Tiek skatīts 6 ierakstu – 1 līdz 6 (no 6 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā