Mini Opera 4 – revolūcija mobilo pārlūku pasaulē

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Mini Opera 4 – revolūcija mobilo pārlūku pasaulē

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #146204
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/bildes/atteli/20071120110232250.jpg[/imgl]

    Š .g. 7.novembrī dienasgaismu ieraudzīja Mini Operas 4. stable versija. Tagad attēls uz telefona displeja praktiski neatšķiras no tā, kuru mēs redzam uz datora ekrāna.

    – Mini Opera 4 ir ieguvusi virtuālu peli, kuras kursors vadāms ar telefona navigācijas taustiņiem.

    – Cits jaunievedums ir iespēja pagriezt attēlu par 90 grādiem, līdz ar to attēla formāts nu ir tāds pats, kāds uz PC monitora.

    – Lai izslēgtu horizontālo ritināšanu, ieviesta Enhanced Small Screen Rendering sistēma.

    – Jaunajā Operā izmantotā datu kompresija ļauj samazināt GPRS trafiku vismaz divkārtīgi.

    – Iespējams sinhronizēt grāmatzīmes ar Opera browser uz PC.

    Notestēt Mini Operu 4 un visas piedāvātās iespējas visērtāk ar dzīvo simulatoru (nepieciešams Sun Java plug-in uz PC).

    Pārlūka apjoms palicis praktiski nemainīgs – 100 KB, pieejams arī latviski. Par visām jaunajām iespējām var izlasīt (un pašu pārlūku lejupielādēt) var Mini Operas mājaslapā.

    [img]https://notepad.lv/bildes/atteli/20071120113034142.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/bildes/atteli/20071120113055761.jpg[/img]

    #172249
    Foxsk8
    Participant

    Ļoti jauki. Tagad notepadā varēs arī sēdēt no jebkuras vietas, kur vien ir normāls internets telefonam. Tas priecē. Toxic īpašnieki it īpaši varēs vēl pilnvērtīgāk lietot savus mobilos, lai sērfotu internetā, jo GPRS pārraides cena ir ļoti niecīga.

    #172250
    WerNeo
    Participant

    Novilku, izmēģināju… Dikti iepatikās… 🙂 Prasās gan displeju lielāku, bet pietuvināšanas funkcija visu labo 🙂

    #172251
    preddetor
    Participant

    Pats biku testēju. Baigā noņemšanās ar šito… :hmz: Dzīvi tikai maitā! Būtu labi, ja pele būtu pie telefona… :rofl: Oprea Mini 3 versija bija labāka informācijas lasīšanai…

    #172252
    azazul
    Participant

    Isti nezinu kā uz to reaģēt.

    Itkā neviens liekas pat nav pieminējis OperaMini relīzi.

    Bet šitas aprasksts ir nedaudz .. emm .. nepilnīgs (lai neizplūstu daudz smagākos apzīmējumos).

    Š ādi tādi sīkumi kurus tomēr būtu parsījies sīkāk apstāstīt, vai vismaz pieminēt;

  • Opera Link – tas gluži nav ‘sinhronizēt grāmatzīmes ar Opera browser uz PC.’

  • xhr ( a.k.a. ajax ) atbalsts (limitēts)
  • js/dom atbalsts (limitēts)
  • css3 selektori
  • @media izsaukumi (ļauj veidot css kas pielāgots mobīlā parametriem)
  • headeri kas ļauj serverpusē notiekt mobīlā atbalstītās iespējas
  • nozīmīgi uzlabojumi html koda atpazīšanā un renderēšanā
  • .. nū .. kaut kā tā.

    preddetor, tu vari pārslēgties uz veco (OM3) renderēšanas veidu jebkurā brīdī.

#172253
Faust
Participant

Baigi kruta tagad tā Mini Opera palikusi! Laikam būs jāveic updeiti. 😉

#172254
Foxsk8
Participant

Jāgaida no Usiņa kāds komentārs, redzēju, ka viņs šodien aktīvi to izmantoja lekcijas laikā.

#172255
usins
Participant

Man jau patika. Uzliku vakar vakarā. Patestēju.

Ä€trdarbība mani apmerina 🙂

Vislabākā funkcija ir tāda, ka ielādē lapu piln”ibā, vienkārši piezūmo vaadzīgo vietu- paātrina darbu. Patīk, ka var mainīt lapas attēlošanas veidu- horizontāli vai vertikāli 🙂 Mobilajam labs displejs un baudāmi var skatīties bildes un lasīt tekstu.

Viegli, kad ir pele, ļoti samazina darba laiku, viss notiek daudz ātrāk, priecē, ka ir Latviešu valoda. Uz datora Operu nelietoju, bet telefonā dosu priekšroku tieši Operai.

Nu Vienīgi, žēl, ka tele2 neatbalsta edge un Liepājā nav edge tīkls nevienam operatoram, jo tad darbs būtu pavisam ātrs. 🙂

#172256
samurajs
Participant

usins wrote:


Nu Vienīgi, žēl, ka tele2 neatbalsta edge un Liepājā nav edge tīkls nevienam operatoram, jo tad darbs būtu pavisam ātrs. 🙂

WTF? LMT tīklā EDGE iet griezdamās…. tu nejauc ar UMTS!

#172257
AmmO
Participant

Dranķība, gribēju noprovēt, bet mans mobzis nevelk 😥

Būs no kautkādas pa lēto jāizrok CX65 :hmz:

#172258
brivprac
Participant

teikšu ka uz 5500 nokas ir 1nk ideāls palīgs exāmenos, bet man tele2 tapē nēsu īpaši apmierināts ar ātrumu.

#172259
samurajs
Participant

brivprac wrote:

teikšu ka uz 5500 nokas ir 1nk ideāls palīgs exāmenos, bet man tele2 tapē nēsu īpaši apmierināts ar ātrumu.


“…Neapmierinies tikai ar vienu karti! Ieliec Toxic!” 😀

#172260
Foxsk8
Participant

samurajs wrote:

brivprac wrote:

teikšu ka uz 5500 nokas ir 1nk ideāls palīgs exāmenos, bet man tele2 tapē nēsu īpaši apmierināts ar ātrumu.


“…Neapmierinies tikai ar vienu karti! Ieliec Toxic!” 😀

Š aman droši tā pat kā man ar to Nokia 5500, ar tele2 pieslēgumu. Tātad, toxic nevar lietot.

#172261
brivprac
Participant

foxsk8 wrote:


Š aman droši tā pat kā man ar to Nokia 5500, ar tele2 pieslēgumu. Tātad, toxic nevar lietot.

nee fox man i 5500 music edition noka :die: (nekāda starpība no parastās 5500 :D) varu lietot toxic, bet asu pakāsis kādas 4as un pārāk slinks lai mainītu 😀

saki ka bb5 nevar nokasīt teles pieslēgumu? :hmz:

#172262
Foxsk8
Participant

Var nokasīt. Tagad jau ir jaunāki softi izlaisti. Iekš RU daudz ko var atrast. Var protams arī samesties priekš orģināla BOX, kas maksā ap 100 $, ar kuru varēsi atkodēt jebkuru BB5 tālruni, protams, ja nekļūdos. Kaut kur biju lasījis par to. Lai provētu atraut vaļā vajag DKU-5 kabeli usb kabeli, cena ap 30 Ls + attiecīgais softs.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā