MKV fails var iedzīt Android "komā"

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas MKV fails var iedzīt Android "komā"

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #161195
    samurajs
    Participant

    Datordrošības kompānija Trend Micro ziņo, ka atklājusi Android ievainojamību, kas ļauj nograut sistēmu ar parasta Matroska jeb MKV video faila palīdzību. Taisnība – failam jābūt mazliet manipulētam. Riska zonā ir visas jaunās Android versijas, sākot ar 4.3 līdz 5.1.1. Ievainojamība ekspluatē servisu mediaserver, kurš indeksē media failus. Parsējot šādu manipulētu .mkv failu notiek integer overflow tipa atmiņas pārpildīšanās, kas nokar un cikliski restartē mediaserver, paraujot līdzi arī visu sistēmu.

    Līdz upurim modificētos MKV failus var nogādāt divējādi: iemānot viņu inficētā web lapā, vai iemontējot šādu video kādā aplikācijas failā APK. Web variantā viss notiek vienkāršāk – pēc Android restarta ierīce atkal ir darbspējīga. Iegrābjoties aplikācijā, sekas var būt ļoti nepatīkamas: vairs nevar atbildēt uz zvanu, nedarbojas nekādas skaņas. Lietotāja saskarne kļūst ļoti lēna vai nereaģē nemaz, bet ja telefons bijis bloķēts – atbloķēt arī nekādi. Palīdz tikai iebūtoties “safe modē” un noinstalēt vainīgo aplikāciju. Protams, ja konkrētam modelim tas iespējams. Ja to nevar – atliek “factory reset”. Trend Micro reklamē arī savu antivīrusu TMMS, kurš reaģējot uz tādām lietām.

    Googlei par ievainojamību ziņoja jau maijā, bet tā ierindota pe maznozīmīgām problēmām un labojums vēl nav izlaists. Izlasīt sīkāk ar visiem kodiem varam šeit, bet video parādīta demonstrācijai radītas inficētas aplikācijas darbība ar šo eksploitu.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_mobileshutdown2_1.png[/img]

    #319057
    Andron MacBeton
    Participant

    Es nevaru iedomāties gadijumu kad man vajadzētu uz planšetes skatīties kaukādu mkv failu.

    Drīz jau arī gribēs pulkstenī televizoru skatīties…

    #319058
    samurajs
    Participant

    Un kā vēl cilvēki skatās, arī uz telefoniem. Lielākā daļa seriālu 720p un augstāk ir MKV.

    #319059
    SWC
    Participant

    a tu pasaki kāda Jega 5 lidz 7 colas no 720p

    #319060
    Crow
    Participant

    Andžu var komā iedzīt jau tikai lietojot to, kā daudzmaz inteliģentam cilvēkam pieklājas.

    Bet ir arī tizlākas problēmas:

    https://arstechnica.com/security/2015/07/950-million-android-phones-can-be-hijacked-by-malicious-text-messages/

    #319061
    shadow118
    Participant

    Praktiski visiem 5″ un lielākiem būs vismaz 720p ekrāns, tā kā tikai loģiski skatīties 720p video. Ja tu par to, kāpēc vispār telefonos vajag 720p, tad atšķirībā no datora ekrāna, uz telefonu parasti skatās no kādu 20 cm attāluma. Tik tuvā attālumā vieglāk pamanīt pikseļus, tāpēc lai nebūtu viss vienās rūtiņās, vajag attiecīgu izšķirtspēju. 5″ ar 720p ir nedaudz zem 300ppi, tas galīgi nav nekas ekstrēms. Vot, ja jautāmus būtu, kāpēc telefonā ir 1440p vai 4K displejs, tad jā, tur gan es piekristu, ka tas nafig nav vajadzīgs, bet 720p ir pilnīgi normāli mūsdienām

    #319062
    shady
    Participant

    Cilvēki skatās ne tikai filmas smārtos un tas ir normāli. Pats nesen to darīju, jo nācās tupi sēdēt n-tās stundas ceļā. Ja neskaita, ka pagulēju un paklausījos mūziku no smārta, nenožēloju, ka biju arī uzkopējis arī filmu – noskatījos!

    #319063
    Kualds
    Participant

    Skatīties filmas telefonā ir tas pats, kas pedofilija – vienmēr atradīsies tādi slimie…

    #319064
    shady
    Participant

    Ej tak tu irst. Es labāk skatos filmu telefonā, nekā, piemēram, lidmašīnā tupi blenzt mākoņos vairākas stundas no vietas.

    #319065
    Aldis
    Participant

    Es ik pa laikam noskatu kādu filmu telefonā, kad tiešām līdzīgi kā shady nav ko citu darīt.

    #319066
    Andron MacBeton
    Participant

    Cik bieži ta tu lido un kurš par to maksā?

    Es sēžu lidmašīnā reizi pāris gados un tad man toč nekrata nekādas sranas filmas, jo – ES ESMU GAISÄ€!!! Es blenžu mākoņos!

    Ja tev vairāk interesē izfantazēt rokaspulkstenī kinoteātri, tad “kautkas ar galvu”, un drīz arī ar acēm.

    #319067
    shady
    Participant

    Pēdējā gada laikā esmu lidojis 4 reizes un maksājis pats, jo tie bija privāti lidojumi nevis darba darīšanas. Un es neķeru kaifu no tā, ka lidoju lidmašīnā, patriesībā…tas ir ļoti garlaicīgs process… Un neredzu nekā slikta, ja paskatās filmu uz maza ekrāna. Vismaz, kad lidoju pirmo reizi, tad tupi biju aizmirsis ielikt telefonā gan mūziku, gan video un stundas vilkās nežēlīgi ilgi….

    Un, lai skatītos video telefona ekrānā, nemaz nevajag lidot ar lidmašīnu. Bļin, nesen braucu ar starptautisko autobusu ~4-5h. Labi, ka autobusā bija wi-fi, kafijas automāts un integrēti displejii katrā sēdeklī ar kk sūda filmām. Tā jau laiks vilkās nežēļīgi ilgi, bet, ja nekā nebūtu, tad var galus atdot…

    Un…interneta saturu es lasu pat vairāk telefonā nekā datorā. It īpaši, kad guļu gultā, ir slinkums celties pie PC – palasu ziņas telefona ekrānā.

    #319068
    iKey
    Participant

    ja runājam par pašu tēmu, tad nedaudz atsit tā saucamo StageFright – tiek čakarēts media servers ar MMS, un riska grupā ir 95% Andrīšu

    #319069
    BlackHalt
    Participant

    Nesaki, ko man darīt un es neteikšu, kur tev iet.

    https://www.samsung.com/us/mobile/galaxy-tab/SM-P9000ZWFXAR

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā