Sākumlapa › Forumi › Sakaru tehnika › Mobilie telefoni › Mobilās ierīces un GPS precizitāte
Š ādus rezultātus var sasniegt atklātā laukā. Zem kokiem vai māju tuvumā precizitāte ir 3-10m.
[img]
Par tā par appeni?
Kreiviem, tie izdomāja to glonass, tas ir daudz daudz precīzāks. Paprasi jebkuram jūrniekam, tie pateiks.
Testēju ierīci arī kapos, kur vajadzēja atrast kaut kad senāk atzīmētu vietu. Apmēram 5 m reālā precizitāte sanāca.
Dzirdēts, ka daži brēc, ka viņiem auto navigācija rāda nevis ka tiek braukts pa šoseju, bet gan pa piemājas dārziņiem 😀 Tāpēc labi noskaidrot šo daiktu precizitāti.
Glonass ir neprecīzāks jo maz satelītu, līdz ar to plašāks HDOP. Bet mūsdienu čipi izmanto gan amīšu, gan krievu, gan citi pat ķīniešu un franču sistēmas.
Satelīti nobīdās no plānotā routa, jā, tāpēc arī katrs satelīts visu laiku pārraida savu epemerīdu, ar visām korekcijām. Ja tev nesen bija GPS ieslēgts kādu brīdi, tad tev precīzāka vieta būs. Protams vēl vietu ietekmē atstarotie signāli, bet mūsdienu čipi ir ar pietiekošu veiktspēju, lai pirmo signālu atkodētu un pārējos atmestu.
AGPS pārraida visu almanahu, tobiš par visiem satelītiem, jau caur internetiem. Tāpēc nav jāgaida kamēr atkodējas katra noķertā satelīta epemerīds, lai tiktu pie pareiza laika un pozīcijas.
DGPS dod lokālo atmosfēras korekciju, precīzāka vieta. Bet tam savas frekvences, kam vajag atsevišķu uztvērēja daļu, lētāk ir AGPS.
Tās ir visas mums mirstīgajiem pieejamās fīčas, tas ko lieto militāristi ir stulbi uzskaitīt, jo mums tas nav pieejams un nav aktuāli šim topikam, kaut gan arī bezjēdzīgi precizitāti līdz centimetram uzskaitīt, neviens mērķis nav tik mazs pa ko šaut…. pietiek ar pāris metru nobīdi, jo īpaši, ja sūta starpkontinentālo raķeti, kuras sprādziens ir samērā iespaidīgs, pat DRONI nelieto GPS mērķa noteikšanai bet gan lāzer + operatora navigāciju līdz bunkuram jeb fotovizuālā mērķēšana notiek.
2) Ļoti bieži mērķa koordinātas nav iespējams noteikt tieši – ienaidnieka pozīcijās GPS neuzstādīsi. Tad izmanto triangulāciju (skatīt jebkuru ģeodēzijas pamatu mācību grāmatu), kas nereti sastāv no vairāku trijstūru virknes. Tā kā kļūdas summējas (korektāk teikt – diferenciāļu summa), metra kļūda izejas pozīcijā var dot desmitiem metru kļūdu mērķa koordinātās. Centimetra – desmitus centimetru. Ir starpība?
afaik Latvijā ir divas I klases GPS atbalsta stacijas ar 3 mm pozicionēšanas precizitāti – Ventspils starptautiskajā radioastronomijas centrā un precīzā laika dienesta observatorijā LU Botāniskā dārza teritorijā Rīgā.
Palasi līd galam to dokumentu. To achive 2.5 cm you need local ground unit like mobile network… ka cilvēki nelasa līdz galam. GPS un GLONASS precizitāti ir jāņem no standartu aprakstiem ko uzrauga attiecīgās iestādes, nevis komercpiedāvājumiem, kuri sola zilus brīnumus.
Preses relīzes