Mobile Core i3, i5 un i7 – Intel mobilo procesoru apraksts

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Mobile Core i3, i5 un i7 – Intel mobilo procesoru apraksts

Tiek skatīts 5 ierakstu – 1 līdz 5 (no 5 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152210
    KristoZ
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/1393_title_mobile_1.jpg[/imgl]Intel Core i3, i5 un i7 sērijas procesori ir arī pieejami portatīvajiem datoriem, tomēr tie nav gluži tādi paši kā stacionārajiem datoriem paredzētie. Tādēļ šoreiz apskatīsim iepriekšminēto procesoru galvenās īpašības, kas, iespējams, palīdzēs izvēlēties portatīvo datoru ar piemērotāko Intel procesoru.

    (Iepriekšējā rakstā apskatījām procesorus stacionārajiem datoriem, kur arī atrodami skaidrojumi dažiem no zemāk minētajiem apzīmējumiem.)

    Mobile Core i3 300 sērija

    [imgl]https://www.bildites.lv/images/3fdojy4l5w3lfbtn6nm.jpg[/imgl]Tāpat kā stacionārajiem datoriem paredzētie Core i3, šie procesori ir vieni no vienkāršākajiem, un līdz ar to arī lētākajiem jaunajiem Intel Core Mobile produktiem. Tie ir divkodolu procesori, kas bāzēti uz Arrandale arhitektūras (stacionāro datoru Clarkdale arhitektūras analogs), ar taktsfrekvenci no 2.13 (i3-330M) līdz 2.40 GHz (i3-370M). Š ajos procesoros ir iebūvēts grafiskais procesors, 3 megabaitu L3 kešatmiņa, kā arī Hyper-Threading atbalsts, bet nav Turbo Boost.

    Lai arī Core i3 skaitās budžeta klases procesori, jāatzīst, ka to veiktspēja ir tīri pieņemama, un būs pilnīgi pietiekoša ikdienas lietotāja vajadzībām.

    Mobile Core i3 330UM – Ultra-Low Voltage

    Speciāla Intel Core mobilo procesoru apakšgrupa ar īpaši zemu voltāžu un ievērojami mazāku takts frekvenci (1.20 GHz), līdz ar to, krietni mazāku energopatēriņu (Max TDP 18W pret 35W) un krietni lielāku laiku darbam no baterijas. Par šo īpašību attiecīgi liecina „U” burts uzreiz aiz procesora modeļa nosaukuma.

    Mobile Core i5 – 400 un 500 sērija

    [imgl]https://www.bildites.lv/images/eaqew53a3a7n1v4zrr6c.jpg[/imgl]Neskatoties uz dažādajiem Core i5 četrsimtās un piecsimtās sērijas numuriem, pamatā tie ir vienādi. Tie, tāpat kā Core i3, ir bāzēti uz Arrandale arhitektūras 32nm tehnoloģiskajā izpildījumā. Š ie ir divkodolu procesori, ar takts frekvenci no 2.26 (i5-430M) līdz 2.53 GHz (i5-540M), kā arī atbalsta Hyper-Threading un Turbo Boost. Arī visos šajos procesoros ir iebūvēts grafiskais procesors un 3 MB L3 kešatmiņa.

    400 sērijas procesoriem Turbo Boost režīms nav tikt izteikts kā piecsimtās sērijas procesoriem, bet kopumā visu šo procesoru veiktspēja ir ļoti laba.

    Mobile Core i5 – Ultra-Low Voltage

    Pašlaik ir ieejami trīs Core i5 zema energopatēriņa divkodolu procesori ar takts frekvenci no 1.06 – 1.20 GHz. Tiem ir Hyper-Threading un ļoti agresīvs Turbo Boost režīms, kas var palielināt procesora takts frekvenci līdz pat 2.0 GHz, atkarībā no modeļa.

    [img]https://www.bildites.lv/images/68sqzdfgqs2ukw0zmlnv.jpg[/img]

    Mobile Core i7 600 sērija

    Š īs sērijas produkti, tāpat kā iepriekšējie, ir divkodolu procesori, bāzēti uz Arrandale 32nm arhitektūras, ar iebūvētu grafisko procesoru, 4MB L3 kešatmiņu, un darbojas ar takts frekvenci no 2.0 (i7-620LM) līdz 2.66 GHz (i7-620M).

    Būtībā, šajā sērijā procesori dalās divās daļās – zemas voltāžas (25W) un ar standarta voltāžu (Max TDP 35W). Zemas voltāžas procesoru modeļiem nosaukumā ir pievienots „L” burts.

    Sešsimtās sērijas L procesoriem ir agresīvāks Turbo Boost režīms, bet zemāka grafiskā procesora takts frekvence.

    Mobile Core i7 600 sērijas Ultra-Low Voltage

    Līdzīgi kā Core i5 U sērijas procesori, tie ir divkodolu procesori ar zemu energopatēriņu, kas darbojas ar takts frekvenci no 1.06 (i7-620UM) – 1.33 GHz (i7-660UM). Tiem ir visagresīvākais Turbo Boost režīms no visiem Intel Core i sērijas procesoriem (izņemot Core i7 Extreme), kas spēj palielināt procesora takts frekvenci pat par 1.07 GHz! Bet to, iespējams, var ierobežot portatīvo datoru ražotāji, lai palielinātu baterijas darbības ilgumu.

    Mobile Core i7 700/800 un 900-Extreme sērija

    Š īs sērijas Core i7 procesori uz doto brīdi ir jaudīgākie no Intel mobilajiem procesoriem. Lai arī tie ir sadalīti 700, 800 un 900 sērijā, šie procesori funkciju ziņā ir vienādi un bāzēti uz Clarksfield arhitektūras 45nm izpildījumā.

    Tie ir četrkodolu (quad core) procesori, kas darbojas ar takts frekvenci no 1.6 (i7-720QM) – 2.13 GHz (i7-940XM), kā arī atbalsta Hyper-Threading un Turbo Boost. Turbo Boost režīms ir ļoti agresīvs, kad ir aktīvs tikai viens vai divi no procesora kodoliem.

    Corei i7 700 sērijas procesoriem ir 6 MB L3 kešatmiņa, bet 800 un 900 sērijas procesoriem tā ir 8 MB. Š īs sērijas produktos nav iebūvēts grafiskais procesors, atšķirībā no iepriekš apskatītajiem procesoriem.

    Deviņsimtās sērijas procesori ir visjaudīgākie un, galvenokārt, paredzēti spēļu fanātiem vai datorlietotājiem ar īpaši augstām prasībām. Līdz ar to, to maksimālais enerģijas patēriņš (Max TDP) ir 45W, atšķirībā no 700 un 800 sērijas 35W.

    [img]https://www.bildites.lv/images/omc0ef6gwh7908m6wg8x.jpg[/img]

    Pirkšanas ieteikumi

    Jāatzīst, ka Intel Core i mobilās sērijas procesorus ir vieglāk saprast, nekā stacionārajiem datoriem paradzētos. To veiktspēja pieaug samērā lineārā progresijā, ja skatāmies no Core i3 līdz i7 sērijas procesoriem. Tāpat visi Intel Core i mobilie procesori ir bāzēti uz Arrandale 32 nm arhitektūras, izņemot i7 četrkodolu procesorus, kas ir bāzēti uz vecākās Clarksfield arhitektūras.

    Rezultātā, protams, ir jāizvērtē, kādiem uzdevumiem dators ir vajadzīgs, un cik var atļauties par to maksāt. Core i3 procesori ir pilnīgi pietiekami ikdienas lietošanai, un, pagaidām, lielākajai daļai lietotāju nebūs vajadzības pēc ātrākiem procesoriem. Savukārt Core i7 sērijas procesori jau ir spējīgi paveikt to, kas parasti tiek uzticēts stacionārajiem datoriem.

    Pircējiem/-ām varētu ieteikt pievērst uzmanību īpaši zemā energopatēriņa procesoriem (ultra-low voltage), jeb procesoriem ar burtu „U” tā nosaukumā. Š ādi aprīkoti portatīvie datori var sasniegt iespaidīgu darbības laiku bez uzlādēšanas, piemēram, no 6 – 10 stundām bez uzlādēšanas, atkarībā no baterijas ietilpības. Ja arī šo procesoru takts frekvence ir samērā zema, to Turbo Boost funkcija ir tik agresīva, ka tiem vajadzētu darboties aptuveni tikpat ātri, kā jebkuram citam līdzvērtīgam portatīvajam datoram – kamēr tas ir pieslēgts pie strāvas. Kā arī jāatzīmē, ka tādā gadījumā labāk neizvēlēties Core i3 U procesorus, kuros nav Turbo Boost funkcija.

    _____

    Avoti: 1, 2, 3 un 4

    #248002
    Evers
    Participant

    Vairāk tādus rakstus!

    #248003
    Tmkks
    Participant

    Prieks lasīt šādus rakstus!

    Vēl labprāt palasītu arī par AMD produkciju.

    Nebūtu slikti arī dzirdēt par lielo video karšu dažādību, jo tomēr tā arī ir ļoti svarīga datora komponente.

    Š ādi raksti ir viens no iemesliem, kāpēc vispār apmeklēju šo portālu. Tā turpināt! [:

    #248004
    wanted20
    Participant

    Š āda veida raksti ir tie, kādus jau sen vajadzēja kādam sākt rakstīt. Es piederu pie tiem, kuriem nepatīk caurām dienām sēdēt ārzemju IT portālos un lasīt visus pēdējos jaunumus. Bet domāju, ka tādu kā es ir ļoti daudz, līdz ar to, šādi raksti ir tieši kā priekš manis, kad informācija tiek uz paplātes pasniegta latviešu valodā un pat ļoti saprotami ;).

    #248005
    McAnder
    Participant

    tieshi shodien nopirku i3 portikji ^^

Tiek skatīts 5 ierakstu – 1 līdz 5 (no 5 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā