Monitora kalibrēšana

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Off-topic Monitora kalibrēšana

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 19 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149764
    ob1
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/1679_calibr1_1.png[/imgl]Removed by ob1. All Rights reserved.

    Turpinājums šeit:

    https://notepad.lv/6004/in-vino-veritas/

    #214440
    bumbulis
    Participant

    Paldies, šis noderēs!

    #214441
    iKey
    Participant

    Kā skatos, šī instrukcija ir veltīta ATI kartiņu īpašniekiem, pārējo kartiņu lietotājiem būs, laikam, jāpagaida

    #214442
    samurajs
    Participant

    Nav tik vienkārši, kā te aprakstīts.

    Nu vispirms pēc monitora iegādes man nācās veikt pareizas krāsu temperatūras uzstādīšanu (tieši pašā monitorā iekš Color Adjust). Tad- pikseļu precīzo savietošanu ar rociņām (arī monitorā).

    Zilā krāsa izrādījās par blāvu; tika nedaudz paaugstināts dinamiskais kontrasts šai krāsai – tas arī monitorā. Tikai tad monis sāka rādīt visu pareizi.

    Videokartes settingos neko mainīt nenācās, viss bija OK.

    Kas prot RUS – lasām rakstu sēriju šeit.

    #214443
    Crow
    Participant

    ZuliXP wrote:

    Kā skatos, šī instrukcija ir veltīta ATI kartiņu īpašniekiem, pārējo kartiņu lietotājiem būs, laikam, jāpagaida

    Arī Nviģijai kontrolpanelī ir analoģiskas opcijas. Pieļauju, ka jaunajā gan jāspiež kaut kāds Advanced, lai pie viņa tiktu 🙂

    #214444
    jezus
    Participant

    man jau liekas ka normali nokalibrēt var tikai ar spaideru..

    #214445
    m_janis
    Participant

    Rakstā “piemirsts” kāds mazs sīkumiņš – lētā gala (zem Ls 500) LCD monitoru īpašnieki var nepūlēties – tos pareizi nokalibrēt nav iespējams nekādiem līdzekļiem. Protams, ja nevajag gatavot precīzu materiālu tipogrāfijas darbiem un sīkākās krāsu nianses ir mazsvarīgas – var lietot arī LCD.

    Potenciālajiem oponetiem – cerams ir nojausma, kā LCD gadījumā tiek iegūta, piemēram, melnā krāsa. Pareizi – izslēdzot pikseli. Tad kāda gan ir iespēja iegūt “siltāku”, “vēsāku” u.t.t. melnā toni ??? Pareizi – nekā, kas arī bija jāpierāda.

    #214446
    iKey
    Participant

    damncrow wrote:

    ZuliXP wrote:

    Kā skatos, šī instrukcija ir veltīta ATI kartiņu īpašniekiem, pārējo kartiņu lietotājiem būs, laikam, jāpagaida

    Arī Nviģijai kontrolpanelī ir analoģiskas opcijas. Pieļauju, ka jaunajā gan jāspiež kaut kāds Advanced, lai pie viņa tiktu 🙂

    Nviģuhai ir speciāls vednis (Display optimizing wizard), bet ir jābūt daltoniķim, lai neatšķirtu krāsas

    #214447
    samurajs
    Participant

    m_janis wrote:

    Potenciālajiem oponetiem – cerams ir nojausma, kā LCD gadījumā tiek iegūta, piemēram, melnā krāsa. Pareizi – izslēdzot pikseli. Tad kāda gan ir iespēja iegūt “siltāku”, “vēsāku” u.t.t. melnā toni ??? Pareizi – nekā, kas arī bija jāpierāda.

    Vot tur jau tas suns ir aprakts, ka pikselis ir izslēgts, bet lampas aizmugurē spīd joprojām. Un matrica jau nav 100% gaismnecaurlaidīga. Tātad ritīgi melns jau ir izslēgts pašā principā.

    #214448
    iKey
    Participant

    uz LED bāzes taisītajiem ekrāniem (OLED, AMOLED u.t.t.) jau sanāk tas pilnība izrubītais pikselis, bet līdz šim neviena cilvēka radīta iekārta nespēj attēlot tādu spektru, kādu mēs redzam ar savam acīm

    #214449
    drunk_lizard
    Participant

    ob1 kaartejais fail…

    #214450
    janculis
    Participant

    Lai novērstu mirušos pikseļus, var palīdzēt šī programmiņa.

    https://udpix.free.fr/

    Man reāli ir palīdzējusi! 🙂

    #214451
    Aldis
    Participant

    Nu lai vai kā, monitoru kalibrēšanai man šķiet mazs sakars ar softu datorā jo monitori mainās, kaste paliek (Tas ja tu kādam instalē kompi, un sakonfigurē pa savam redzējumam krāsas)!

    Kad pārslēdzos no iepriekšējā vecā CRT monitora uz tagadējo, atceros ka pie draiveru softa nelīdu iekšā, bet gan šķībās krāsas izregulēju caur pašu monitoru! Līdz ar to, monitoram mainot pat datorus, monitors rāda uz visiem normāli! 🙂 Izņemot ja grafika mainās, jāparegulē malas + centrējums.. 🙂

    #214452
    ob1
    Participant

    Ķirzak, ja zini citu veidu, kā ātri un vienkārši nokalibrēt laptopa ekrānu bez softu instalēšanas, dod ziņu.

    #214453
    80MXM08
    Participant

    ZuliXP wrote:

    Kā skatos, šī instrukcija ir veltīta ATI kartiņu īpašniekiem, pārējo kartiņu lietotājiem būs, laikam, jāpagaida


    Pēdējais laiks pāriet uz ATI !!!

    #214454
    Janhouse
    Participant

    Nezinu vai kas šāds reāli dzīvē noder. Varbūt, ka šur tur uz fikso projektora krāsas var nokalibrēt, vietās, kur īpaši tizli projektori.

    ob1 prasītais skrīnšots: [img]https://www.ubuntu-pics.de/bild/28206/screenshot_028_TcMv2U.png[/img] (Linux)

    #214455
    Genādijs
    Participant

    Nu es gan to par kalibrēšanu ar lielām grūtībām varu saukt. Īpaši ja runa ir par krāsām. Minimālam tjūningam varbūt arī der, bet nekādā gadījumā ne cilvjiem kuriem tumšs priekšstats par to kādām jābūt krāsām, kontrastam utt ujp.

    #214456
    Wuu
    Participant

    Sačakarēju savus setingus RRRRR – kaka… 😀

    #214457
    ob1
    Participant

    Wuu, ja kāds cits teiktu… bet par tevi nebrīnos…

    😀

    P.S. ķirzak, mana klātbūtne tavā parakstā kopā ar šo tipu mani diskreditē…

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 19 kopumā)
  • Tēma ‘Monitora kalibrēšana’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā