Mozilla izlaiž Firefox 3.6 jaunāko BETA versiju

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Mozilla izlaiž Firefox 3.6 jaunāko BETA versiju

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 44 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150077
    rATRIJS
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_0291_1.jpg[/imgl]Pēdējā laikā Firefox (un arī Opera) ļoti attīsta savus pārlūkus, izlaižot jaunas BETA versijas, kuras lai arī nav 100% stabilas, ietver sevī daudzas interesantas un noderīgas lietiņas. Š oreiz Mozilla ir parūpējusies par jau ceturto BETA versiju savam pārlūkam Firefox. Neskaitot daudzos (ap 140) kļūdu labojumus (bug fix), klāt ir nācis atbalsts vienai interesantai HTML5 fīčai – Local File API.

    Local File API būtībā ļauj kādai WEB lapai piekļūt jūsu failiem (ne visiem, protams) datorā pa tiešo. Visvienkāršākais piemērs būtu pieminēt kādu foto-labošanas/uzlabošanas produktu – web bāzētu. Ja šobrīd, normālais ceļš, ir augšupielādēt attēlu uz attālināto web lapas serveri, tad tagad šis solis būs izlaižams – šī lapa varēs jūsu foto attēlu apstrādāt pa tiešo un visa manipulācija notiks ar tieši to bildi, kura šobrīd stāv jums cietajā diskā. Vairs nekādas augšupielādes un pēcākas lejupielādes.

    Saistībā ar tiešo piekļuvi failiem – pārlūkā bilžu sīkattēlus (thumbnails) varēs aplūkot pirms tie vispār tiek ielādēti uz attālināto serveri. Cerams ka tas viss nenovedīs pie dažādām drošības problēmām, bet nu kamēr lietotājs uzmanīsies, nekam nevajadzētu notikt.

    Lai arī Local File API ir galvenais uzlabojums šai versijai – tas nebūt nav vienīgais. Ir veiktas dažas izmaiņas, kas padarīs Firefox nedaudz stabilāku. Ja visās iepriekšējās Firefox versijās jebkurš izstrādātājs varēja savu Firefox paplašinājumu instalācijas procesā iebāzt Firefox Components direktorijā un lietotājs par to neko nezinātu, tad tagad tas vairs nebūs iespējams.

    Kādēļ tur ir slikti ielādēt savus paplašinājumus? Ja kāds paplašinājums tiek ielādēts components direktorijā (parasti bez lietotāja atļaujas vai zināšanas), tad tas neuzrādās add-ons dialogā un lietotājs nekādā veidā neredz, ka kaut kas tāds ir ticis ielādēts. Tā kā netiek veikta arī nekāda šo paplašinājumu atjaunināšana un versiju kontrole, tad laikam ejot un Firefox’im attīstoties var gadīties tā, ka šis paplašinājums vairs nespēj funkcionēt, kas noved pie dažādām problēmām – piemēram avārijām (crash). Tagad no components direktorijas tiks ielādēti tikai Mozilla izstrādātās lietas – nekas svešs.

    Jaunāko BETA versiju var lejupielādēt šeit: https://www.mozilla.com/en-US/firefox/all-beta.html

    Uzzināt nedaudz vairāk par Local File APi var šeit: https://developer.mozilla.org/en/Using_files_from_web_applications

    Kā arī par components direktorijas drošību var palasīt šeit: https://developer.mozilla.org/devnews/index.php/2009/11/16/component-directory-lockdown-new-in-firefox-3-6/

    P.S. pārpublicēju šo rakstu te tikai tādēļ, ka man patīk tie strīdi par pārlūkiem 😀

    #219436
    elvisburdajs
    Participant

    rATRIJS, Labs raksts, tikai pietrūkst 250×100 bildīte augšā. 🙂

    Gatavojamies kārtējiem fleimiem.. :devil:

    #219437
    bumbulis
    Participant

    Mūsdienās 100% stabila ir tikai inflācija.

    #219438
    drunk_lizard
    Participant

    par ko raksts? par ff kresjiem? jeb par kaartejaam saciiksteem? :>

    lasam par operas iespeejaam paara triis rakstus zemaak.

    ps. operai NAV jaainstalee mistiski addoni, NAV jaapisaas ar uzstaadiijumiem un nav jaauztraucas par browserkresjiem izmantojot limiteetus resursus :>

    taa gan, mlje!!!

    #219439
    Andress
    Participant

    Local File API būtībā ļauj kādai WEB lapai piekļūt jūsu failiem

    Š ajā pašā laikā blakus logā notiek FF nahrenizācija… :>

    #219440
    drunk_lizard
    Participant

    Andress, nuuuu, nevietaa izceelums, kaut gan jeega pareiza :> ieksj IE ir activex skripti(man liekas kopsj 5.0 versijas, mhhhh), kuri nodrosjina sjaadu pat opciju. sjii opcija atljauj caur paarluuku izfukaat operacionaalo sisteemu, kura darbojas ar administratora korkaam :>

    gods un slava firefox!!! hallelujaaa!

    aa, veel par tiem 140 bugfiksiem piekjeera, mhhhh

    interesanti cik simti jaunu bagu paraadiisies….

    #219441
    drunk_lizard
    Participant

    rATRIJS wrote:

    Ir veiktas dažas izmaiņas, kas padarīs Firefox nedaudz stabilāku.


    un sjitais ir peedeejaa nagla :>

    man patika sjis raksts!

    #219442
    rATRIJS
    Participant
    #219443
    drunk_lizard
    Participant

    rATRIJS wrote:

    man personīgi neliekas, ka labāk ir ja viss jau ir automātiski iekļauts (es runāju par Operu). Tas man liek domāt, ka programma ir masīva


    [img]https://dzertuve.lv/op.JPG[/img]

    akujetj ku masiivi, vai ne? :>

    nee, nu protams tata nana ierullee, mhhhh

    [img]https://dzertuve.lv/ffsuc.JPG[/img]

    aa, gandriiz aizmirsu! saldajaa eedienaa aabolserde :>

    [img]https://dzertuve.lv/safa.JPG[/img]

    #219444
    drunk_lizard
    Participant

    rATRIJS wrote:

    Lielisks tūlis kur var notestēt javascript veiktspēju

    Opera rezultāts: 8082ms

    Firefox rezultāts: 1953ms

    Chrome rezultāts: 938ms


    nu kuulj! tagad paarluuku veiktspeejas luureesim peec javas…

    vai tas ir tas, ko chrome vispaari nespeej veikt un ff pakaraas? :>

    operai taadu probleemu nav :>

    #219445
    drunk_lizard
    Participant

    rATRIJS wrote:

    Vēl jau pārlūkus mēdz salīdzināt pēc to veiktspējas.

    Lielisks tūlis kur var notestēt javascript

    Opera rezultāts: 8082ms

    Firefox rezultāts: 1953ms

    Chrome rezultāts: 938ms

    un veel par sjito, mhhhhhh

    uz manas kaarbas

    opera ar hvz cik tabiem hvz kad iedarbinaata – 6835.0ms

    svaigi iedarbinaats meeslaff BEZ JEBKAADIEM JUUSU apdauziitajiem addoniem – 5367.8ms

    un, kaa parasti, saldajaa eedienaa svaigi iedarbinaats safari :> – 1513.2ms (vot matj tvaju, vai ne? :>)

    ar sjo es gribeeju pateikt, ka mana necilaa persona nejuut sekundes desmitdaljas starpiibu skripta izpildes procesaa un ratrijs var uztetoveet uz loceklja savu linku un iet ar to padauziit pa stenderi .

    #219446
    rATRIJS
    Participant

    Nū vispār jau Chrome ar JAVA tīri labi tiek galā un es ne reizi nēesmu novērojis kaut kādas nepilnības 🙂 vismaz cik nu man ar JAVA ir bijusi saskarsme weblapās (feisbūk bilžu aplouds un kaut kādā foto servisā arī kaut kas līdzīgs) – protams vajadzētu būt relatīvi atjauninātai tai džavai.

    Par Firefox nemāku spriest, bet neatminos, ka būtu bijušas problēmas 🙂

    Nezinu gan kā ir tagad, bet kādu laiku atpakaļ Opera nemaz tā īsti neatbalstīja Silverlight (vismaz oficiāli), tā kā vienmēr var atrast kur piesieties. 🙂 Bet nu gan jau, ka tagad atbalsta…

    btw pa to masīvumu es vairāk biju domājis darbības lēnīgumu un tādas lietas. Protams Opera nav lēna, bet lēnāka kā es gribētu ir 🙂

    Lai nu kā – domāju, ka nav tāda LABÄ€KÄ€ pārlūka – katram tomēr vienmēr būs savs…

    P.S. kādēļ neviens nekad pārlūku salīdzināšanās neiekļauj IE? :/

    #219447
    rATRIJS
    Participant

    Nu tātad Opera ir lēnāka (ar uzvaras sajūtām paceļu tējas glāzi) ^^’

    Nu pārlūkojot standarta lapas kā notepad, apollo un citas īpašu atšķirību jau nevarēs just, tomēr ja mēs aplūkojam kādu lapu kur tiek aktīvi tiek izmantots AJAX un vispārīgi Javascript, tad atšķirību varēs just 🙂 Piemēri – Wave, Facebook un kaut vai Draugiem. Protams tu noteikti teiksi, ka tās lapas neizmanto un ka viņas ir sūds un mēsls, bet, domāju, ka vairāki miljoni citu cilvēku domā krietni savādāk un lietojot pārlūku, kuru javascript engine būs veiktspējīgāks – arī viņu lapu apskates process būs jaukāks 🙂

    #219448
    KristoZ
    Participant

    Jo mazāks – jo labāks. ?

    [spoil][img]https://bildites.lv/images/1ucf8de7gze3ffe4uioa.png[/img][/spoil]

    …man vienkārši patīk statistika. :]

    #219449
    samurajs
    Participant

    Eh, forši palasīt šitos komentārus, drīz sākšu tāpat kā ķirzaks ņirgāties. 😀 Kamēr citi skaita milisekundes un vāc punktus – Notepad.lv ar FF, Opera, Chrome atveras vienādā laikā; Vot IE gan bik iebremzē. Vismaz man ir tā.

    Tā kā visu izšķir tikai lietošanas ērtības.

    #219450
    Aldis
    Participant

    Mož ieteikums notepad.lv nedrukāt vairs rakstus par pārlūkiem – nu vismaz kādu laiku! Savādāk šīs pērles komentāros ir kautkas fantastisks! 😀

    #219451
    aoma
    Participant

    Aldis, kapēc nedrukāt, interesanti tak palasities, ar kādiem ieročiem katrs savēju aizstāv 😀

    #219452
    Wuu
    Participant

    drunk_lizard wrote:

    par ko raksts? par ff kresjiem? jeb par kaartejaam saciiksteem? :>

    lasam par operas iespeejaam paara triis rakstus zemaak.

    ps. operai NAV jaainstalee mistiski addoni, NAV jaapisaas ar uzstaadiijumiem un nav jaauztraucas par browserkresjiem izmantojot limiteetus resursus :>

    taa gan, mlje!!!


    Opera pff… Protams ka nav jāpisās, jo Operai tādu nav. Kam tik vienkāršas lietas kas ļauj pilnībā personalizēti pārlūku, ja ir EMO dizains un kaudze lietu kuras tev nav vajadzīgas,bet normāla bloķa nav. Pietiek tik paklaigāti ka Opera ir labāka un lieta darīta.

    Katru reizi kad uzinstalē Operu, viens šāds sunītis mirst! :devil:

    [img]https://techtastico.com/files/2006/02/firefox_live.jpg[/img]

    #219453
    Aldis
    Participant

    Wuu – labs par to sunīti! 😮 🙂

    #219454
    bedris
    Participant

    Nu nez nez… saku ikdienishkjo pr0n devu var ieseerfot pat ar IE 5.1, tad kaada tur skuju starpiiba?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 44 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā