mp3 pleijerim – 10 gadu jubileja

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas mp3 pleijerim – 10 gadu jubileja

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #146676
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/bildes/atteli/20080311183602756.jpg[/imgl]Tos nepievilcīgos “klučus”, kuri bija pārdošanā mp3 pleijeru pirmsākumos, visi sen jau aizmirsuši. Bet tieši tagad pleijeru “vectētiņam” MPMan F10 ir 10 gadu jubileja.

    Š o modeli pirmoreiz prezentēja izstādē CeBIT ’98 un pirmā partija nonāca veikalos 1998. gada vasarā par cenu 250$.

    Tam arī bija priekš tiem laikiem “iespaidīga” apmēra atmiņa – 32 MB, ar PC to varēja savienot caur paralēlo portu, bet visi bija apmierināti un neviens nežēlojās!

    [img]https://notepad.lv/bildes/atteli/20080311182757250.jpg[/img]

    Info: https://www.engadget.com/2008/03/11/the-first-mp3-player-celebrates-its-10th-birthday/

    #176677
    gurkic1
    Participant

    32MB…hm tad jājautā cik tajā laikā dziesma svēra? 😀

    #176678
    samurajs
    Participant

    Dziesma svēra tikpat cik tagad. Bet, ja labi saspiež, iekš 1-2 MB var iebāzt. Kam zīlonis uz auss uzkāpis – arī tāda skaņa būs laba.

    #176679
    Vaz3
    Participant

    MP3 jau pats par sevi skan sūdīgi 😀 Nu ieraugot šito kluci…Nē,tad labāk kasetnieku(tajā vairākas dziesmas iespiedīsi un kvalitatīvākas)

    #176680
    Sid
    Participant

    Vāze, ne visiem ir 500Gb hdd, lai varētu klausīties tikai flac :p un vispār – mp3 nav ne vainas, ja bitreits ir ap 320, mhhhhhhh..

    #176681
    msh
    Participant

    Jā, bet man ir 😎 Un tiem, kas mātei uz kakla nesēž [tagad arī tiem] tie ir pavisam paņemama lieta – varbūt kaut kad šogad derētu paņemt divus tādus un veco izmantot bakupiem 🙂

    Un pričom kasetnieki? CD playeri jau bija sen radīti, un, pieņemu, ka tajā laikā sen bija ar visu minūtes antišoku un ko tur vēl…

    #176682
    Sid
    Participant

    Ä€ha, nu man ar ir, tik un tā nemeklēju speciāli flacu, jo mp3, priekš sava necilā izmēra, ir pietiekami laba kvalitāte. 😉

    #176683
    msh
    Participant

    Es jau zinu, kādi ir tie tavi grabuļi – projektēti, lai klausītos eminemu – tapēc arī tev ir pietiekama kvalitāte :rolf:

    #176684
    Sid
    Participant

    Interesanta versija… es HH neesmu klausījies kādus 2 gadus, mhh…

    #176685
    samurajs
    Participant

    Nu tad man arī jāpiebiedrojas par mp3 :devil: Uz mājas skaņaskastes pat 192 kbps mp3 skan tīri ciešami, par 320 pat nerunāsim. Speciāli salīdzināju skaņu ar oriģinālo audio CD, nekādu jūtamu starpību popmūzikai nemanīju. Galu galā istaba arī nav koncertzāle, akustika ir tāda kāda ir.

    Es ticu, ka uz profesionālas DJ aparatūras starpība būtu manāma, bet uz parastām mājas kastēm tērēt tos n-tos GB manuprāt ir absurds…

    #176686
    Sid
    Participant

    +1

    #176687
    msh
    Participant

    samurajs wrote:

    Nu tad man arī jāpiebiedrojas par mp3 :devil: Uz mājas skaņaskastes pat 192 kbps mp3 skan tīri ciešami, par 320 pat nerunāsim. Speciāli salīdzināju skaņu ar oriģinālo audio CD, nekādu jūtamu starpību popmūzikai nemanīju. Galu galā istaba arī nav koncertzāle, akustika ir tāda kāda ir.

    Es ticu, ka uz profesionālas DJ aparatūras starpība būtu manāma, bet uz parastām mājas kastēm tērēt tos n-tos GB manuprāt ir absurds…


    Nu jā, ja es klausos alizee vai britniju, tad arī diez ko nemanu, bet atliek uzmest kādu Metallica, Lacuna Coil un kaut ko tādu… 😎 Galvenā starpība, protams, uz augšām, kuras kompju pļurņiki vienkārši nespēj dot 😀 – jā, radiotehnikas klasiskajiem dzelžiem ir diezgan liels trokšņu līmenis un tādā garā, bet josla ir pietiekami plata, lai pīkstuļi to spētu izmantot 🙂 Es btw starpību varēju samanīt arī starp 320 Kbps mp3 un FLAC :devil: – sitamo šķīvju skaņa bija manāmi jaukāka, nevis “izplūdusi” kā ar mp3 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā